Gigch, die als verdediger optrad, wees op ver schillende verzachtende omstandigheden, welke tot de toepassing eener minder zware straf moesten voeren. Tegen J. E. Yan D., commissionnair te Rotter dam, die wegens valschheid in een geschrift van koophandel terechtstond, werd in dezelfde zitting 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak in beide zaken a. s. Donderdag. Een kellner, P. genaamd, heeft aan den tapper S. aan het Plein te 's-Hage een sigaren- bon voor een bankbiljet van f 25 in betaling ge geven, hetwelk door den benadeelde eerst den volgenden dag werd bemerkt. De dader is in arrest genomen. Het ly k, dezer dagen uit de Haagsche Trekvaart opgehaald, is herkend te zyn dat van den timmerman M. te Haarlem. Het appel, ingesteld door den Delft- schen notaris S. v. L., door de Haagsche rechtbank wegens misbruik van vertrouwen veroordeeld, zal den 16den October a. s. voor het gerechtshof te 's-Hage worden behandeld. Op de ruïne van het Eurhaus te Scheveningen heeft men een pakje verkoolde papieren gevonden, men vermoedt bankpapier, benevens -een verkoolden koffer. Een en ander verkeert ech ter in zoodanigen toestand dat by aanraking alles als het ware verstuiven zou. Naar hot „Vad." verneemt, wordt het badseizoen te Scheveningen, Donderdag, den 30sten ■Sept. a. s. gesloten. De hoogste prys d e r T h e i s s -1 o t e n is naar men beweert weder in Rotterdam gevallen. Naar de „A. Crt." verneemt, is aan den heer G. B. aldaar dit buitenkansje ten deel gevallen, doordat hp, bp de laatste trekking op 15 dezer, zyn lot met de 100,000 florijnen zag uitkomen. In den nacht van 22 op 23 dezer heeft te Maastricht een hevige brand gewoed in het meubel- en houtmagazyn van de weduwe Pieters, waarby eene groote hoeveelheid ter verzending ge reed staande meubelen, alsmede de geheele voor raad hout in de asch werden gelegd. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Waartoe de liefde een mensch al kan brengenTe Assen woont een minnaar, die, om het hart van zyne vroegere geliefde te ver teederen, zich thans nu en dan voor hare woning in het water werpt, in de hoop dat, uit vrees voor zp'n leven, haar hart zich weder tot hem zal wenden. Dat het niet veel meer dan eene bedreiging beteekent, bleek ook gistéren voldoende, toen de man, hoewel verscheidene menschen toeschoten om hem te helpen, zich zelf hielp en aan den tegen- overgestelden kant van het Noord-Willemskanaal weer op het droge kroop. Gisternacht is het woonhuis met aanhooren van den wagenmaker Sonneveld teTer- bregge, onder Hillegersberg, door brand vernield. De bewoners hadden ternauwernood gelegenheid Tiich te redden. De oorzaak is tot nog toe onbekend. Alles was verzekerd. De sneltrein die gisteren 11 u. 51 m. uit Hoorn vertrok, stootte tusschen Hoogkarspel en Bovenkarspel op een goederenwaggon, volge laden met uien, die zich op de verkeerde rails be vond. De goederenwaggon is in splinters geslagen en de locomotief van den sneltrein zoo beschadigd, dat uit Enkhuizen eene locomotief moest komen om den trein te halen. De aansluiting met de boot naar Stavoren werd dan ook gemist. Gelukkig zyn de passagiers met den schrik vrygekomen. Te Nuis (Groningen) is dezer dagen op 80-jarigen leeftijd eene vrouw overleden, die een en zestig jaren lang te bed had doorgebracht ten gevolge van eene verlamming. Woensdag-nacht om twaalf uren is, biykens bericht uit Antwerpen, een geweldige brand uitgebroken in de mouterij der jeneverstokory van de firma Bal en Co., gelegen aan de Kempische vaart, tusschen Merxem en Schooten, naby het sas dezer laatste gemeente. De werklieden, die den nachtdienst hadden in de stokery, hebben terstond het noodsein gegeven en spoedig werd het alarm geluid in de gemeenten Merxem en Deurne, wat dan ook van alle kanten hulp deed toestroomen. De pompiers van Deurne, de troepen der omliggende forten, de overheden, enz., snelden toe. De pompiers van Antwerpen werden per telephoon ontboden en gingen met eene stoomspuit en ander materiaal op weg; doch in Deurne gekomen, brak een der wielen van de spuit en was men verplicht eene andere te vragen. Toen de pompiers op de plaats der ramp kwamen, stond het gebouw der moutery van onder tot boven geheel in brandaan blusschen viel niet te denken. Men moest zich dan ook bepalen tot het vrywaren van andere gebouwen. Na twee uren werken bemerkte men dat alle gevaar voor die andere gebouwen geweken was. Te 5 uren 's ochtends was men den brand zoogoed als meester. Op het oogenblik dat de brand uitbrak was de moutery vol graan, waarvan niets is kunnen gered worden. De oorzaak der ramp is niet bekend. Het verlies is zeer aanzienlyk, doch kon nog niet ge schat worden. Alles is verzekerd voor een millioen, het gebouw der moutery, met de granen die het bevatte, alleen voor 350,000 franken. Zekere Giovanni Fiore van Milaan woonde eene opvoering by van „Lucie", ten voor- deele van de zangeres Elvira Brambilla gegeven. Na elk nummer dat zy zong, applaudisseerde hy als een razende en hy wierp drie kostbare bouquetten op het tooneel, aan elk waarvan een fraaie ring was vastgemaakt. Toen de voorstelling was afge- loopen liet hy zich in de loge van Brambilla aan haar voorstellen en nadat hy eenige oogenblikken met haar had gepraat, riephij „Ik heb la Bram billa gezien en gehoord, het doel van myn leven is bereikt!" Dit zeggende nam hy eene revolver uit den zak, schoot zich daarmede door het hoofd en viel dood neder voor de voeten der prima donna. Te Vörde had verleden Zaterdag avond een verschrikkelijk ongeluk plaats. Het drie jarig zoontje van den winkelier Thun stiet de petroleumlamp om en wel zoo ongelukkig, dat het vocht vlam vatte en het kind op hetzelfde oogen blik insgelyks. De 20-jarige zuster van den knaap schoot toe om de vlam te dooven, doch geraakte ook in brand en beiden overleden kort daarop aan hunne wonden. De ouders der kinderen, die ten slotte er in slaagden de vlammen te blusschen, hebben daarby eveneens ernstige brandwonden be komen. Men schryft uit Tirol aanéénder Duitsche bladen het volgende pikante verhaaltje: De dochter van den landraad te D., de lieftallige Ida, en de heer referendaris Ferdinand hebben elkander leeren kennen, leeren liefhebben en het huwelyk volgt de verloving op den voet. By het bruiloftsmaal overkwam der bruid iets zeer onaan genaams. De tanden vallen haar uit den mond en Molly komt kwispelend aanloopen, neemt het kost bare gebit tusschen de tanden en loopt er mee weg. De arme bruid weet niet beter te doen dan in onmacht te vallen. Haar bruidegom vangt haar in zyne armen op en bevochtigt haar de slapen en lippen met eau de cologne. Daar lispelt Ida: „Waar ben ik?" En Ferdinand: „In de armen van uw echtvriend„God, wat is er met mij gebeurd t" Met het grootste verstand staat Molly in de deur, met het gebit in den bek, deze comedie aan te kyken. Daar bemerken de gasten het dier en eene pynlyke stilte ontstaat. Stom en bleek als een doode zinkt de bruidegom neer, op zyn stoel. „O welk een ramp," gilt zyn uitverkorene en begint te schreien. „Het is verschrikkelyk, het is om de haren uit het hoofd te rukken!" En de bruidegom springt op, vaart woedend met de handen door het haar en rukt zyn pruik af. Men begint te lachen. De bruid lacht. De bruidegom lacht. Het geheele gezelschap lacht en geen verdere inciden ten verminderen de feestelyke stemming. De jonggehuwden, die geheel op de hoogte wa ren van elkanders gebreken, leven sedert recht gelukkig. BUIT KNLAND. Frankrfik. De minister van oorlog is te Parys teruggekeerd, na te La Fère proefnemingen te hebben bygewoond met nieuwe schietwerktuigen ter vernieling van vestingwerken. Volgens de „Figaro," is de uitwer king dezer toestellen ontzaglyk en staat zy tot die van dynamiet als deze stof tot buskruit. Naar het schynt, zullen nieuwe proeven genomen worden in tegenwoordigheid der begrootings-commissie. Naar men verzekert, hebben een groot aantal geestelyken bij den aartsbisschop van Parys een verzoek ingediend om een baard te mogen dragen en hun kostuum tegen eene meer met denheden- daagschen smaak overeenkomende dracht te mogen verwisselen. Te Marseille is de kerk van St.-Vincent de Paul ingewyd, welke 3,500,000 fr. heeft gekost. Oroot-BrltanniS. Er wordt medegedeeld dat de gedachten wisseling tusschen Nubar-pacha en de Britsche regeering ten doel heeft de regeling der vraagpunten, welke door de zending van sir Henry Drummond Wolff in Egypte zijn ontstaan, en van dringender aard zyn geworden door de herhaling der verwikkelingen in Oostelyk Europa. De vermoedelijke grondslag der regeling zal zynhet Engelsche beschermheerschap feitelijk voort te zetten door handhaving der Engelsche bezetting op den tegenwoordigen voet. In geval een deel der Engelsche troepen naar eene andere streek mocht gezonden worden, zou de orde voorloopig worden gehandhaafd door de Egyptische troepen, die tot dat doel worden geworven. De regeering handhaaft hare stelling, wat betreft de verplichtingen van Engeland tegenover Turkye, reeds omschreven in de conventie van Cyprus. Naar uit Galway wordt gemeld, zyn gisteren wanordelykheden voorgevallen te Portumna in het graafschap Galway. De politie, die tusschenbeide kwam om de belhamels in hechtenis te nemen, werd met slagen en steenen ontvangen door de bevolking, die trachtte de aangehouden personen te ontzetten. De politie maakte daarop gebruik van den stok en verwondde vele personen. Bpai^je. Yolgens de verklaringen der gevangengenomen soldaten, zegt de berichtgever der Belgische „In- dépendance" te Madrid, is de geheele opstand van Zondag 11. uitgegaan van generaal Yillacampa, die niet lang geleden van koningin Christina wegens eene vroegere samenzwering amnestie ontvangen had. Naar men eerst verzekerde, was hy er in geslaagd, over de Fransche grens te ontkomen, maar volgens latere berichten zou hjj zyn gear resteerd. [Zie de telegrammen.] De instructie van het proces tegen de opstande lingen zal eenige dagen duren en geschiedt door acht auditeurs-militair. Naar men thans verzekert, zullen de medeplichtige korporaals niet ter dood worden gebracht, maar evenals de gemeene sol daten by de strafcompagnieën in Afrika worden ingedeeld. De burgers, van wie nog voortdurend eenigen in hechtenis worden genomen, zullen naai den burgerlyken rechter worden verwezen. De staat van beleg zal spoedig worden opgeheven. De eventueel uit te spreken doodstraffen zullen worden uitgevoerd na het vertrek der koningin, die weder naar La Granja terugkeert. Turkije. Telegrammen uit Weenen bevestigen dat er in Turkye op groote schaal krygstoerustingen plaats hebben, zoowel in Europa als in Klein-Azië. Er gaan steeds troepen naar de grens van Rumelië, waar thans 50,000 man byeen zyn. De Porte ver sterkt Erzerum, werwaarts zy troepen zendt met zwaar geschut. De „Standard" verneemt uit Athene dat de land voogd van Creta dringend versterkingen heeft aan gevraagd, omdat de gisting onder de bevolking toeneemt, doch dat de Turksche regeering geant woord heeft, daarvoor geen troepen beschikbaar te hebben. PARIJS, 23 September. In den heden gehouden ministerraad bevestigde de heer De Freycinet, dat, ten gevolge der door de Hovas op Madagascar veroorzaakte moeilykheden, de resident bevel ont vangen heeft om de volledige uitvoering van het verdrag te eischen. Aanstaanden Zaterdag zal over de byeenroe- ping der Kamers, die waarschynlyk 10 October aanstaande zal plaats hebben, in den ministerraad een besluit worden genomen. Yolgens geruchten zal de heer De Freycinet in de volgende week de vertegenwoordigers van Frank- ryk aanwyzen, die de mogendheden moeten uit- noodigen tot deelneming aan de tentoonstelling van 1889. President Grévy zal den 4den October van Mont-sous-Vaudrey terugkeeren. SOFIA, 23 September. De Russische militaire attaché, de overste Sacharow, doet rechtstreeks en van ter zyde de grootste moeite om de Bulgaarsche officieren te bewegen den Zaterdag hier verwacht wordenden generaal Kaulbars te gemoet te reizen en hem eene vorstelyke ontvangst te bereiden; de regeering heeft plan deze en andere demonstra- tiën te verbieden. Hier ontbreken alle berichten uit Europa, daar de Agence Havas" alle telegram men, met uitzondering van uittreksels uit offi cieuze Russische bladen, achterhoudtdus enkel door de buitenlandsclie nieuwsbladen kan men hier be richten krijgen.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2