8125. h°. A0. 1886a Qeze ijouraat wordt dagelijksmet uitzondering van <gon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 14 Augustus. T» --rla&£ LEIDSOH -€ PRIJB DEZER COURANT: Toer Lolden per 8 maanden1.10. Fraaoo per poet1-40. Afeondtrljjke Hommer»0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Ven 16 regels ƒ1.05. Iedere regel moor/ AJTi» Grootere letters neer plaatsruimte. Voor het inOM* seeren buiten de etad wordt 0.10 berekend. I- Officiëele Kennisgevinson. Burgemeester en "Wethouders van Leiden Gezien de adressen lo. van N. VOORHAM, houdende ver zoek om vergunning tot oprichting van eene slacht plaats van varkens en rookerij in het perceel Leven daal No. 37/39 2o. van J. VAN DER DRIFT, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van eene smederij in het perceel Nieuwstraat No. 12; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875, (Staatsblad No. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde ver zoeken, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijnalsmede dat op Zaterdag den 28sten Aug. aanst., 'b voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 14 Aug. 1886. E. KIST, Secretaris. De Leidsche Afdeeling der Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde heeft weer eene gewone ledenvergadering in do groote zaal van „Zomerzorg" gehouden. Na gebruikelijke voorlezing der notulen en inge komen stukken en ballotage van een nieuw lid, werd door den voorzitter uitgereikt, namens de Afdeeling Rotterdam, eene zilveren vergulde medaille aan den heer A. J. Kors, terwijl eene zilveren medaille aan don heer E. Th. Witte, te Herrenhausen, bjj Hannover zal toegezonden worden. Hierna bracht de voorzitter verslag uit van de vriendschappelijke bijeenkomst te Zeist, op 30 Juli, waaraan niet minder dan 27 leden der Afdeeling deelnamen, en welke bijeenkomst in alle opzichten als goed geslaagd te beschouwen is. Nu werd aan de orde gesteld de bespreking der punten van beschrijving voor de Algemeene Ver gadering. Hierbij deed zich het eigenaardig incident voor, dat een der leden de opmerking maakte, de van verschillende zijden aangevoerde redenen tegen zeker voorstel wel volkomen afdoende te achten, maar dat hjj toch meende het tegen- of voorstemmen afhankelijk te moeten maken van hetgeen de afge vaardigde der Afdeeling van welke het voorstel uitging, dienaangaande in het midden zou brengen (omtrent het imperatief of vrij mandaat was nog niets beslist). Tot plaats voor de volgende Alge meene Vergadering wenscht de Afdeeling voor te stellen Nijmegen en voor de vriendschappelijke bijeenkomst Rotterdam. De vergadering besloot als leden voor het hoofd bestuur voor te stellen de heeren dr. H. Boursse Wils te Leiden, dr. H. Van Hall te Paterswolde en L. Kruijff te Sassenheim. Tot afgevaardigden ter Algemeene Vergadering werdén gekozen de heeren F. S. Van de Pavord Smits en J. D. Speet, tot plaatsvervangers de heeren dr. H. Boursse Wils en J. E. Heenk. De afgevaardigden hebben een vrjj mandaat. Vervolgens kwam aan de orde de vaststelling van een reglement, betrekking hebbende op een te vestigen fonds, met het doel om jongelieden in de gelegenheid te stellen, onder geleide van een be stuurslid der Afdeeling, de vijfjaarlijksche tentoon stelling te G-ent, te bezoeken, hetgeen in beginsel in de vorige vergadering was aangenomen. Daar art. 1 betrekking hebbende op de vestiging van het fonds met 17 tegen 11 stemmen werd afge stemd, terwjjl 13 leden zich buiten stemming hielden, werd het voorstel door het bestuur als verworpen beschouwd. Hierna werd de vergadering gesloten. In de 21ste zitting der Synode is ingekomen eene kennisgeving van den heer Hofstede, dat hjj van aanstaanden Maandag af verhinderd zal zijn de zittingen der Synode by te wonen. Dientenge volge werd besloten zijn secundus, den heer dr. L. Dikema, ter vergadering op te roepen. Vervolgens had er herstemming plaats over het amendement op de aanvulling van art. 1 Reglement op de kerkeraden, waarover den vorigen dag de stemmen hadden gestaakt. De uitslag was, dat het nu met 16 tegen 3 stemmen werd verworpen. Aangenomen werd daarentegen een amendement van den heer Fledderus, om in het voorgestelde wetsartikel achter „ten gevolge van" te voegen; „bedankt," terwijl een ander van dezelfde strekking, om de gevallen van verzuim nader te bepalen, verworpen werd. De eindstemming over het aldus geamendeerde artikel had tot uitslag dat er zich 13 vóór en 5 tegen verklaarden, zoodat het aan de stemming van de leden der provinciale kerkbesturen onder worpen zal worden. Met het oog op den tegenwoor- digen toestand der kerk werd besloten aan deze besturen de door de Synode aangenomen aanvul ling zoo tijdig toe te zenden, dat daarover in hunne vergadering van September nog gestemd zal kunnen worden, en zy alzoo ten spoedigste kracht van wet zal kunnen erlangen. Een schriftelijk ingediend voorstel van dr. Van Heel uit Roermond, strekkende om artt. 13 en 18 Alg. Reglement te wijzigen, ten einde den strijd te doen ophouden, welke volgens hem tusschen deze arti kelen en de ook door hem gewenschte aanvulling van art. 1 Reglement kerkeraden bestond, werd door de vergadering niet verder in overweging ge nomen, omdat zy reeds, blijkens de aanneming er van in verband met de gehouden discussiën, met groote meerderheid beslist had, dat van zoodanigen strijd geen sprake kon zijn. Een groot deel der zitting was verder gewijd aan het voorlezen en behandelen van ingediende rapporten en circulaires. Met behandeling van de aangelegenheden der gemeenten Leiderdorp en Kollum eindigde de zitting. Nog dient te worden vermeld, dat het modera- men der Synode ter audiëntie is geweest by den Minister van binnenlandsche zaken, ten einde mede- deeling te doen van de door de Synode genomen maatregelen ter bevestiging of herstelling der wet tige orde in de Ned.-Herv. Kerk. Met de meeste welwillendheid en belangstelling werden die mede- deelingen ontvangen door den minister, die het moderamen de verzekering gaf dat de Regeering steeds bereid is, zooveel tot haren kring behoort, de pogingen der Synode tot handhaving van recht en orde te steunen. De waarnemende burgemeester van Leiderdorp heeft heden bekend gemaakt, dat alle samenscho lingen in de nabijheid van de Hervormde Kerk "verboden zijn. Bedankt is voor het beroep naar de Chr.-Geref. gemeente te Ouderkerk aan den Amstel, door den heer A. De Vlieg te Noordwijk aan Zee. De heer mr. J. P. Smeele, het nieuwgekozen lid der Tweedo Kamer voor Leiden, bevindt zich thans op de terugreis uit West-Indië naar het vaderland, en wordt spoedig hier te lande verwacht. Dr. C. J. Van Hees, gepensionneerd generaal - majoor, oud-inspecteur van den geneeskundigen dienst, is benoemd tot officier en de heer J. Scherer, kapitein der artillerie, tot ridder-grootkruis der orde voor Militaire Verdiensten van Spanje. Naar men aan het „Utr. Dgbd." meldt, zijn de weesjongens, uit Neerbosch afkomstig, die inder tijd naar de Transvaal vertrokken, weder op reis naar Nederland; door den heer Van 't Lindenhout zijn zij daartoe in staat gesteld. Het Luxemburgsche gouvernement heeft goed gevonden, de Nederlandsche staatsambtenaren gelyk te stellen met de Luxemburgsche ten aanzien van de voorrechten bij het gebruik van het bad-établis- sement en de inrichting voor watergeneeswijze te Mondorf. Wij vernemen dat de hoofdingenieur van den, waterstaat in het 1ste rivierdistrict, de heer J. Van der Toorn, met ingang van 1 October zal verplaatst worden naar Groningen, ter vervanging van den gepensionneerden hoofdingenieur Strootman, en dat, de hoofd ingenieur in het 2de rivierdistrict, de heer G. Van Diesen, met het rivierbeheer zal worden belast. NR. G.) Aanstaanden Maandag, des v. m. te 10 uren, wordt het stoffelijk overschot van den te Amster dam, in de kazerne Oranje-Nassau, overleden onder-, officier van politie in de garnizoens-bakkerij, J. F. Van Golden, met militaire eer, opgeluisterd door de stafmuziek van het 7de regt. inf., op het kerkhof „De Liefde" ter aarde besteld. De overledene was versierd met het Metalen Kruis en de gouden medaille voor langdurigen trouwen dienst. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. heeft een diefstal van vruchten plaats gehad op de buitenplaats „Oostduin" aan den Wassenaarscben weg, eigendom van den graaf v. B. De dief of dieven, die tot dusver onbekend zjjn gebleven, hebben vele fraaie perziken en druiven buit gemaakt. De Postduiven-Vereeniging „De Ooievaar" te 's-Gravenhage heeft besloten hare eindvlucht met jonge duiven, broed 1886, uit Verviers (België) te houden op den 26sten Sept. e. k. De oefenings- vluchten zullen aanvangen op den 27sten Aug. a. s. Tevens is de gelegenheid opengesteld voor niet- leden om voor een matigen prijs hunne duiven, aan de oefeningsvluchten deel te laten nemen,, zonder evenwel recht op prijs een te kunnen doen gelden. De gezant van Frankrijk te 's-Hage, de heer Legrand, is heden met een zomerverlof van twee maanden naar het buitenland afgereisd. De najaarsoefeningen van de 2de divisie infan terie zullen van 11 tot 24 September a. s. in Gel derland beoosten den IJsel plaats hebben, onder leiding van den divisie-commandant, generaal-majoor Hardenberg, adjudant des Konings i. b. d. Naar wij vernemen, zijn bestemd om als scheids rechters bij die manoeuvres op te tredende kolo nels Doorman en Boellaard, commandanten van het 4de en 7de reg. infanterie. Men meldt uit AmsterdamDe koning van Portugal dejeuneerde gisteren by der consul-gene raal Rosenthal, bracht daarna een bezoek aan het schilderijenkabinet van jhr. Six en aan de diamant slijperij van de firma Koster. De Koning vertrok te 5 uren via Hamburg naar Zweden. Den vorigen dag had liy bij onzen Koning op Soestdjjk gedineerd. Het stoomschip „Zuid-Holland" arriveerde 13 Aug. van Rotterdam te Padang; de „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 13 Aug. Dungeness; de „Utrecht", van Rot terdam naar Java, arriveerde 13 Aug. te Marseille de „Noord-Brabant", van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Aug. van Marseille. Z. M. heeft met ingang van 1 Sept. a. s., aan mr. W. H. De Beaufort, te Leusden, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arr. Rhenen. De plaatsing van den luit. ter zee der 2de kl. J. B. Muller aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord met 11 dezer, wordt ingetrokken. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor het middelbaar onderwijs met uitzondering van die voor de Hoogduitsche taal- en letterkunde - en van de akten van bekwaamheid voor het lager onderwijs in handteekenen en landbouwkunde, dit jaar in de maanden November en December, voor zooveel het teekenen betreft ook in de maand Oc tober, zullen worden afgenomen. Nadere bijzonder heden bevat de „Sts.-Crt." van heden.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1