N\ 8123. A0. 1886. Bit nummer bestaat Bit Twee Bladen. <§eze iQourant wordt dagelijks, met uitzondering ran <gon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 12 Augustus. &3 Augustus. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1-40. Afzonderlijke Nommers0.06. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grnotere lottere naar plaatsruimte. Voor het incaa- oeuren buiten de stad wordt 0.10 berekend. OfUciëele Kennisgevingen. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat aan den ontvan ger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een kohier van de personeele belasting, dienst 1886/87, wijk VI, executoir verklaard den lOden AugustuBjl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 11 Aug. 1886. DE KANTER. Wjj vestigen de aandacht op achterstaande ad vertentie, waarbij de schoolcommissie uit het be stuur van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix," leerlingen oproept om zich te doen in schrijven voor den aanstaanden wintorcursus 1886 1887. Daartoe dient men zich te vervoegen Dinsdag 17 en Vrijdag 20 Augustus van 7 tot 9 uren des avonds aan het gebouw der lloogere Burgerschool op de Pieterskerkgracht. Aanbeve ling om van deze gelegenheid gebruik te maken, achten wij geheel overbodig. Hedenmiddag ontvingen we per Pransche mail de Indische bladen van 3 tot en met 10 Juli. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat op 1.5 October a. s. en volgende dagen te Leiden, te Utrecht, te Gronin gen en te Amsterdam gelegenheid zal worden ge geven tot hot afleggen van de practische examens van arts en tandmeesterzoomede dat in de maand Sept. of Oct. a. s. gelegenheid zal worden gegeven tot het leveren van voldoende bewijzen van ge noegzame voorbereiding tot de beoefening der na tuurkundige wetenschappen, om te kunnen worden toegelaten tot het eerste natuurkundig examen, vermeld in art. 4 der wet van 25 Dec. 1878.- Nadere bijzonderheden bevat de „St.-Ct." van heden. Het verslag, uitgebracht in de 70ste jaarljjk- sche vergadering van het „Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden", te Amsterdam gehouden, bevat on der anderen de navolgende mededeelingen. De in komsten over 1885 hebben bedragen 95,284.891/,, w. o. het subsidie van het Rijk ten behoeve van het Invalidenhuis te Leiden groot 5000. De uit gaven hebben het bedrag der inkomsten met 7767.48 overschreden. Het invalidenhuis te Leiden verkeert in goeden staat. Tegen afstand van hun pensioen en hunne gratificatie genoten 68 deelgerechtigden van het fonds daarin doelmatige huisvesting en goede ver zorging. De uitgaven ten behoeve van dit gesticht beliepen ƒ21,614.47'/,. Gedurende het afgeloopen jaar werden 78 nieuwe deelgerechtigden in het fonds opgenomen, als: 16 verminkten uit Oost-Indië en 62 infirmen. Het ge tal sollicitanten bedraagt 1458. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Batavia en Padang, door middel van het stoomschip „Drente", waarvan de laat ste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op Zaterdag den 14den Aug. a. s., des morgens te lialfelf. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk Zaterdag-morgen om 7.55 bezorgd zjjn. De brieven naar Noord-Amerika, per stoomschip „Zaandam", moeten uiterlijk morgen-, Vrijdag-avond, em 10.18 bezorgd zjjn. Naar men verneemt, zal Zondag a. s. te Leiderdorp vanwege het classikaal bestuur de kerk dienst worden geleid door den consulent ds. Van Hazelen, te Zoeterwoude. In de openbare vergadering van den Raad van Stated afdeeling voor de geschillen van bestuur, gisteren gehouden, werd o. a. behandeld het beroep van den gemeenteraad van Katwijk, van een be sluit van Gedep. Staten van Zuid-Holland, waarbij niet is goedgekeurd een besluit van den Raad tot het aangaan eener geldleening. Rapporteur was de Staatsraad Des Amorie Van der Hoeven. Het beroep werd nader toegelicht door den burgemees ter, den heer T. A. O. De Ridder. In het instituut te Katwijk aan den Rjjn heeft gisteren de jaarljjksche prjjsuitdeeling plaats gehad in tegenwoordigheid van den bisschop van Haarlem. Nadat door vele leerlingen „La Sirène" van Auber was ten gehoore gebracht, hield een der leerlingen eene toespraak tot den bisschop. Vervolgens werd het blijspel gegeven getiteld„1' Honneur est satis- fait," waarna de uitdeeling der prijzen plaats vond. Ten slotte werd door eenige leerlingen de hymne van Verhulst: „Eeuwig is God," ten gehoore ge bracht. De bisschop sprak daarna een woord over onderwijs en opvoeding, terwijl het feest werd be sloten met den marsch van W. Konings, nadat aan de aanwezigen de bisschoppelijke zegen was gegeven. De over het dienstjaar 1885 vastgestelde reke ning der gemeente Sassenheim bedraagt in ont vangst ƒ14,736.93 en in uitgaaf ƒ13,775.40, slui tende alzoo met een batig saldo van ƒ961.53. De begrooting voor den dienst 1887, den Raad aangeboden, bedraagt in ontvangst en uitgaaf 9463.80. Te Groningen is voor de hoofdakte toegelaten de heer J. Verhoeve te Aalsmeer. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben bepaald, dat hun college zal bestaan uit twee Afdeelingen of Commissiën, onderscheiden in Afdeeling A. en Afdeeling B., en dat de werkzaam heden dier Afdeelingen zullen zjjn verdeeld als volgt Afdeeling A. Provinciale- en Plaatselijke Financiën, Onderwijs, Armwezen, Kerkelijke Zaken, Jacht en Visscherjj, Reclames, Rijks- en Plaatselijke Belas tingen, benevens de toepassing der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot be. teugeling van openbare dronkenschap. Afdeeling B. Gemeentezaken voor zoover die niet aan Afd. A. zijn opgedragen, Waterstaat en Wegen, Waterschapsaangelegenheden, Politie, Nijverheid, Landbouw, Militie en Schutterijen, benevens Strand vonderijen. Benoemd zjjn tot leden dier Afdeelingen: Afdeeling A. de heeren: mr. C. W. Hubrecht, mr. G. J. Goekoop en mr. C. A. Van der Kemp. Afdeeling B. de heerenjhr. mr. H. A. C. De la Bassecour Caan, mr. P. L. F. Blussé en mr. C. J. E. graaf Van Bylandt. Enkele adressen, in den geest als de gisteren vermelde, kwamen nog bij de Algem. Synode der Nederl.-Herv. Kerk in, en werden evenals de vorige in handen gesteld der commissie voor den modus vivendi. Met de behandeling der aangelegenheden van gemeenten, die uit het kerkverband zijn ge treden, werd voortgegaan. Verschillende rapporten werden voorgelezen en ter visie gelegd, zooals namens de commissie voor de consideratiën en adviezen der Prov. Kerkbesturen en classikale ver gaderingen in zake de voorloopig aangenomen wets veranderingen bjj monde van de heeren Zeeman en Reitsma, de eerste over de aanvulling van art. 1 van het synodaal reglement voor de kerkeraden, strekkende om in geval, dat ten gevolge van afscheiding, schorsing of ontzetting van kerkeraads- leden eener gemeente, hun aantal beneden twee derden is gedaald van het aantal waaruit het bestaan moet, het classikaal bestuur doen moet wat des kerkeraads is, doch in dit opzicht de uitoefening zijner kerkelijke betrekking verzuimt, aan het provinciaal kerkbestuur op te dragen, in zulk eene gemeente te doen wat des kerkeraads isde andere over eene aanvulling van art. 3 van het algemeen reglement, die beoogt om den predikanten bij hu» komst in de gemeente terstond het volledige stem recht toe te kennen. Beide rapporten concludeerden naar aanleiding der gunstige adviezen tot hunne definitieve vaststelling. Nog werd door de commissie voor de nieuwe wetsvoorstellen, bij monde van den heer Van Duyl, verslag uitgebracht over een voorstel van de classikale vergadering van Franeker, be treffende het openen en sluiten der kerkeraads- vergaderingen. Dit rapport werd eveneens ter visie gelegd. Hierna werd de zitting gesloten on hield de Synodus Contracta voor Amsterdam hare derde vergadering. Uit de speciaal voor het personeel der politie te Amsterdam bjj den burgemeester ingekomen giften zjjn aan agenten, brigadiers en inspecteurs toelagen uitgekeerd. Naar aanleiding van een schrijven der „Ver- eeniging voor de Christelijke Nationale Zending feesten" hebben bestuurders en leden van het Centraal Comité voor het Seminarie te Batavia eene circulaire verzonden aan de besturen der onder scheidene Zendings-vereenigingen in ons land, om- hun gevoelen te vernemen aangaando het samenroe pen andermaal eener algemeene Zendingconferentie. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Suez 11 Aug.de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde- te Marseille 12 Augustus. Gemengd Nienwii Onze correspondent uit Hillegom- meldt ons: De commissie, die zich verleden jaar alhier constitueerde tot het geven van volksfeesten, zag hare bemoeiingen met gewenschten uitslag bekroond. Waren de feesten toen zeer goed geor ganiseerd, wat waarlijk geen gemakkelijke taak is,, de 14de September a. s. belooft weder een recht prettige dag te zijn. Dezelfde commissie toch, door geldelijke bijdragen der ingezetenen daartoe in- staat gesteld, is druk in de weer om de feesten voor dit jaar weder te regelen^ 't Is te wen- schen, dat zjj ook nu weder met voldoening op haar streven moge terugzien. In een der wagens van de Haagsehe- tram verloor eene juffrouw eene portemonnaie met 60, welke door een conducteur werd gevonden. Spoedig was een en ander weer in 't bezit vam de eigenares, die den eerljjken vinder beloonde met een kwartje. Op de Middelburgsche tram deed zich dezer da gen hetzelfde voor. Eene portemonnaie met ƒ66 was zoek, de eerljjke vinder kreegeen dub beltje. Zoo ziet men, er is nog meester boven meester. In handen van de Haagsche politie- zjjn gevallen twee meisjes, tusschen 16 en 18 jaren oud, die verdacht wérden eenige houders van manufacturen-magazjjnen te hebben opgelicht, door zich op naam van deze of gene mevrouw of familie, die gewoon waren in den winkel aankoo- pen te doen, goederen te laten afgeven. Van een der winkeliers wisten deze meisjes zelfs tot een bedrag van ƒ100 aan artikelen uit handen te krjjgen. De „Amst. Crt." meldt dat aan het middelstationseiland te Amsterdam eene belangrijke grondverschuiving is waargenomen, zich uitstrek kende over de gansche lengte der eilanden van het perron van het station tot het IJ. Het terrein is plus minus 70 cM. IJwaarts verschoven. Op een der Zuid-Hollandsche dor pen (zoo wordt aan de „N. R. C." medegedeeld)/ viel aan iemand geheel onverwachts eene erfenis; ten deel. In plaats van zich daarover te verheugen,, was de man mistroostig en had „gemoedsbezwaren" tegen het aanvaarden der erfenis. Na overleg met moeder de vrouw werd eene kaartlegster geraad-

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1