iöimnreKïWi visite maken by eene vriendin, alwaar zy welwillend werd ontvangen. Haar mantel werd ter droging in de voorkamer gehangen, terwyl men in de achterkamer plaats nam. Toen de bezoekster om half- acht weder wilde vertrekken, miste zij hare portemon- naie uit den zak van haren mantel, waarmede een bedrag van f 31.50 was verdwenen. Al zeer spoedig viel het oog op den broeder van de vriendin, ge naamd H. J. E., die niet al te best bekend staat. Het bleek dan ook kort daarop dat genoemde E. zich aan den diefstal had schuldig gemaakt, terwyl hy het grootste gedeelte der gelden had besteed tot het aankoopen van gemaakte kleederen, welke hem, na zyne arrestatie, door de politie zyn ont nomen. Na opgemaakt proces-verbaal is hy ter be schikking der justitie te 's-Hage gesteld. Hedenmiddag om één uur werd eene doove vrouw in het Noordeinde door een van de Varkenmarkt komend rytuig aangereden, met het gevolg dat zy viel en een der wielen haar aan het hoofd ernstig verwondde. Na door dr. V. d. S. te zyn behandeld, werd zy naar haar huis gebracht. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen den huzaar E., die den laat- sten kermisnac-ht een burger steken met een mes aan het hoofd heeft toegebracht. Op de tentoonstelling van afgesne den rozen, bloemen enz. te Boskoop, door de Porno- logische Vereeniging gehouden ter herdenking van ..haar 25-jarig bestaan, zyn do volgende pry zen toegekend No. 1. De meest uitgebreide verzameling afge sneden rozen, minstens 125 soorten. Sociëteit „'t Vijfde "Wiel" te Boskoop, 1ste prys. No. 2. De meest uitgebreide verzameling thee rozen, minstens 40 soorten. 1ste prijs Gr. Vurens te Boskoop; 2de prys K. "Wezelenburg te Hazers- woude. No. 3. De meest uitgebreide verzameling Hybr. remontants, minstens 50 soorten. 1ste prys de tentoonstellingscommissie te Boskoop; 2de prys G. Vurens te Boskoop; 3de prys C. M. Knopper te Utrecht. No. 4. De grootste verzameling Bengalen, min stens 10 soorten, van elke soort. 4 bloemen. 1ste prys D. Frets; 2de prys P. M. Van Heiningen, beiden te Boskoop. No. 6. De grootste verzameling Polyantha's, min stens 6 soorten, van elke soort 5 bloemen. 2de prys R. H. Van Geldoren, te Boskoop. No. 7. De grootste verzameling Thóybriden, min stens 15 soorten. 1ste prijs K. Wezelenburg, te Hazerswoude. No. 10. De grootste verzameling rozen. 10 van elke soort, het fraaiste gerangschikt. 1ste prijs de tentoonstellingscommissie, te Boskoop. No. 13. De grootste en schoonste verzameling rozen, ingezonden door een inwoner der gemeente Boskoop, in eigen kweekery gesneden. 1ste prijs K. Van Gelderen, 2de prys J. Van Hoff, beiden te Boskoop; 3de prys P. Van Noort Zoon, te Wad dingsveen. No. 15. De grootste en meest uiteenloopende verzameling Hybr. remontants, gesneden in eigen kweekery, 1ste prys dezelfde. No. 17. Een rozenbouquet. 1ste prys A. Kors te Leiden. No. 18. Een vaasbouquet. 1ste prijs J. P. Hooft- man te Gouda. No. 19. Een bruidsbouquet. 1ste prys A. Steensma te Gouda. No. 20. Een bloemkussen van rozen, groot 60 a 75 cM. 2de prys M. F. W. Schubart te Utrecht. No. 21. Een bloemkussen, groot 60 a 75 cM., 2de prys M. J. Van Laren, te Leiden. No. 22. Het schoonste bouquet, ingezonden door ingezetenen der gemeente Boskoop, door de inzen ders persoonlijk gemaakt. 1ste prys P. M. Koster, 2de prijs A. Van Hoff, beiden te Boskoop. No. 23. De grootste en schoonste verzameling planten ter opluistering in potten, kuipen of mandjes geplaatst. 1ste prijs J. Vermeulen, te Boskoop; dito bestuursprjjs, M. J. Van Laren te Leiden3de prys J. W. Van Groos te Boskoop. Voorts zyn door de jury nog drie zilveren medailles toegekend, nl. een aan C. M. Knoppers te Utrecht, een aan K. J. W. Ottolander te Boskoop en een aan A. J. Kors te Leiden. Een bronzen medaille aan: W. Van Veen te Leiden, J. P. Hooftman te Gouda, J. Wolraad Jz. en G. Vurens te Boskoop. Een ge tuigschrift aan P. Van Noort Zoon te Waddings-, veen en P. Hooftman Jz. te Gouda. De jury bestond uit de heeren: mr. H. J. Van. Heyst te Wyk by Duurstede, F. E. Geldmaker en J. H. Kottman te Den Haag, Robichon te Naarden, H. Post te Hoogeveen, J. D. Speet te Leiden, J. F. W. Van Rijswijk te Den Haag en F. Knopper te Utrecht. Gistermiddag om h a 1 f z e s k w a m t e Katwijk de eerste schuit met nieuwe haring aan. 't Was er een van den reeder P. Haasnoot; ze was vjjf weken uitgeweest en bracht 260 vaten haring en 8000 stuks steurharing aan. De Haagscheafd. van de Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantenkunde zal te 's-Hage op 28, 29 en 30 Dec. in het Gebouw voor K. en W. eene tentoonstelling doen houden van planten en bloemwerken. Bedriegen wij ons niet, dan zal deze tentoonstelling in ons land do eerste zyn, welke in December gehouden zal worden, terwyl in nrvolging van Engeland door het aantal gevraagde exemplaren op 12 en moestal op 6 te stellen, ook aan kleine bloemisten en aan liefheb bers de gelegenheid zal worden gegeven om naar de pryzen mede te dingen. Het programma geeft 77 nommers voor inzendingen. (Vad.) In den afg'eloopon nacht brak een hevige brand uit in het pakhuis „De Kéulsêhe Ruiter," Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam, gevuld met meubelen, toebehoorende aan den heer Wynsouw. Het pakhuis heeft vier verdiepingen. Dé brand ontstond op de derde verdieping en de vlam men baanden zich met groote snelheid een weg, zoodat bjj de aankomst der brandweer do derde en vierde verdiepingen in lichterlaaie stonden. Door de werking van drie handspuiten, vier stoomspuiten en do „Jan Van der Heyden" werd de brand beperkt tot de plaats waar hy was ontstaan. Het onderste gedeelte van het pakhuis heeft zeer veel water schade. De belendende gebouwen hebben weinig schade bekomen. (Hbl.) In de Goudsbloemstraat te Amster dam lag een klein meisje uit het raam te kykon, toen er eensklaps geroepen werd: „daar komen de socialisten aan!"' Het kind, dat zich het schieten van de vorige week zeker nog herinnerde, schrikte zóó hevig dat het uit het venster viel. Met gebroken beentje werd het naar het gasthuis vervoerd. Een bedelaar, die zich op krukken door de straten van Amersfoort bewoog, kreeg er erg in, dat zijne gangen door de politie werden bespied, en achtte het daarom raadzaam, zyne houten beenen onder den arm te nomen en als een pyl uit den boog het hazenpad te kiezen. In de vorige week zyn te Groningen acht personen aan mazelen overleden. Uit Alblasserdam meldt men dat er vrees bestaat dat de reis naar Pasteur voor een der patiënten niet de gewenschte gevolgen zal hebben, daar zich by hem ongunstige verschijnselen voordoen. Het geneeskundig staatstoezicht is daarvan reeds in kennis gesteld. (N. R. C.) Een hevige brand is gistermiddag om 5 uren te Zuilichem in het veerhuis uitge broken. Weldra lagen vier huizen en een hooiberg in de asch. By het afzenden van het bericht hadden de kerk en toren reeds vuur gevat en zou de school waarschijnlijk ook niet gespaard bljjven. Het zeebanket, de gezouten haring, viert dit jaar zijn 500-jarig jubileum; in 1386 vond Willem Beukelszoon van Biervliet het haringka ken uit. Met don guldenstrein van Amster dam naar Eede en Arnhem werden gisteren 1490 reizigers vervoerd. Een boerenknecht te Rouveen, met zyn boer bezig zijnde een kar hooi te laden, ge raakte onder het voertuig en bleef op de plaats dood. Ten gevolge van het uitbreken eener niet-besmettelyke ziekte onder de paarden, zyn gisteren twee pelotons van het escadron ordon- nancen, ter sterkte van 2 officieren, 60 onderoffi cieren en manschappen, 4 officiers- en 60 rijks paarden, tijdelijk van Amersfoort naar Zutfen ver plaatst. Eene driedubbele misdaad, moord, kinderroof en vergiftiging, is dezer dagen gepleegd door eene vrouw, Victorine Mounic, in de Hautes Pyrenées. Men vond in een kanaal het lyk van een kind. De identiteit kon niet vastgesteld worden, doch sterke vermoedens rezen tegen Victorine Mounic. Men vermoedde dat het haar kind was en zy het vermoord had. Zy ontkende echter beslist en verklaarde haar kind te Pau uitbesteed te heb ben; zelfs was zy bereid het te gaan halen. Zy ging naar Pau en bemerkte in eene der straten twee jonge meisjes, één van vier en één van acht jaren. Het oudste zond zy om eene boodschap en het jongste voerde zy mede naar eene naburige stad. Toen zij daar een dag gebleven was, werden zoowel van uit hare woonplaats als uit Pau, de berichten bekend omtrent den moord en den kinderroof. Om het vermoeden der laatste misdaad van zich af t« werpen, gaf zy de vierjarige kleine vergift in en gaf haar als dood op bjj den burgerlijken stand. Daar kreeg men echter kwade vermoedens; het kind werd geneeskundig ondorzocht en de vergiftiging geconstateerd. By haar verhoor voor den rechter, heeft zy de drie misdaden volledig bekend. BUITUNLAND. Duitschland. Op het gisteren in het Museum te Heidelberg gehouden feestmaal dronk de groothertog van Baden de gezondheid des Duitschen keizers. Hij zoide o. a. „Wy hopen, dat het nieuw gegrondveste Duitsche Ryk de macht moge bezitten om den wereldvrede duurzaam te verzekeren. Wy zien daarom dankbaar op tot het hoofd des Rijks, niet slechts als de drager der keizerskroon en dus als de vertegenwoordiger van de macht en grootheid van Duitschland, maar ook omdat wy in de eorbiod wok kende persoonlijk heid des keizers alles vereenigd vindon, wat tot ver over de rijksgrenzen vertrouwen bleek in te boezemen. Ik houd my overtuigd, dat gij allen in den keizer "het bolwerk ziet van den vrede, den be schermer en bevorderaar van het welzijn der natiën en hare belangen." In den dronk van den Duitschen kroonprins op den groothertog komt o. a. het volgende voor: „De plaats waar ik mij bevind, vergemakkelijkt de taak om mijne gevoelens te uiten, want op de hooge- school alhier is sedert langen tijd tusschen de stam men van Duitschland, door hunne zonen die hier hunne opleiding ontvingen, een band geknoopt, welke voor de toekomst van hoog gewicht moest worden. De geest, welke zich van hier verspreidde, werd, in den eigenlijken zin des woords, in den porsoon des groothertogs vertegenwoordigd. Mijn Huis blyft aan de Duitsche vorsten eeuwigdurenden dank verschuldigd, want zy droegen eenmaal by monde van een hunner, wiens lippen thans helaas voor altijd gesloten zyn, aan dat Huis do keizerlijke waardigheid op. Doch met diepe aandoening her denk ik den doorluchtigen vorst, die het eerst daaraan uitdrukking gaf. Leve de groothertog!" Groot-BrltaimlA De ongeregeldheden op het Schotsche eiland Tiree zijn spoedig geëindigd. Nadat de storm be daarde, zyn de 250 mariniers zonder moeite aan wal gezet. Vergezeld door50politie-agenten maakte deze macht onmiddellijk eene wandeling door het eiland en werd ze overal uitmuntend ontvangen. De „crofters" sloten spoedig broederschap met de sol daten, die voorloopig op het eiland zullen kam peeren, daar de justitie in de volgende week tot de inhechtenisneming der belhamels zal overgaan. Te Belfast hebben Maandag opnieuw ongeregeld heden plaats gehad. Weder gaf een pleiziertochtje, ditmaal van Katholieken, aanleiding tot byeenscho- lingen van protestantsch en katholiek gepeupel, dat hen by hunne terugkomst opwachtte; weer vielen er onderlinge botsingen voor tusschen het grauw van de eene en dat van de andere geloofs belijdenis; er werden huizen bestormd en vernield. Weder werd de politie, toen zy tusschenbeide kwam, hevig aangevallen en de militaire macht moest eindelijk aanrukken. Er werd op ver schillende plaatsen door de politie vuur gegeven, waarbij een jonkman doodelyk getroffen werdver» scheidenen werden gekwetst. Er stonden eergisteren 107 personen terecht wegens deelneming aan de wanordelijkheden. De meesten werden gestraft met opsluiting van 1 tot 4 maanden. Een telegram uit Caracas meldt het uitbreken eener revolutie in Venezuela. De generaals Velutini en Berret De Nazaris, oud-ministers onder den president Crespo, eerstgenoemde de overwinnaar ten vorigen jare in de revolutie van Pulgar, hebben Crespo als hoofd van den staat geproclameerd tegen over Guzman Blanco, die zich juist dezer dagen in Engeland heeft ingescheept. Turkije. Uit Konstanlinopel wordt van gisteren geseind: Toen de grootvizier uitreed om naar den minister raad te gaan, loste een Muzelman uit eene revolver vyf schoten op hem. Twee schoten ketsten; drie kogels drongen in het rytuig, zonder evenwel den grootvizier te raken. De dader werd oogenblikkelyk in hechtenis genomen. Hij verklaarde den grootvizier

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2