D. T. te Leiden, wegens buiten een urinoir dat gene doen waarvoor die inrichtingen zelve bestemd zyn, te Leiden, tot f 1 of 1 dag. Chr. S. te Leiden, wegens idem, tot 1 of 1 dag. M. M. te Leiden, wegens idem, tot idem. G. K. te Leiden, wegens idem, tot idem. G. F. M. S. te Leiden, wegens met een wagen rijden op de klinkerstraat, tot f 3 of 2 dagen. J. W. te Leiden, wegens een bespannen voertuig zonder opzicht laten staan, te Leiden, tot f 3 of 2 dagen. A. Chr. H. B. te Leiden, wegens nachtelijk burengerucht, te Leiden, tot f 5.50 of 3 dagen. J. B. te Leiden, wegens idem, tot idem. F. D. te Leiden, wegens idem, tot idem. C. v. P. te Leiden, wegens idem, tot idem. W. F. H. te Leiden, wegens idem, tot idem. J. Ph., huisvrouw van J. M. te Leiden, wegens idem, tot f 7.50 of 3 dagen. A. J. B. te Leiden, wegens rijden in verboden richting te Leiden, tot f 3 of 2 dagen. J. 0. te 's-Hage, wegens idem, te Leidon, tot idem. "W. P. S. te Leiden, wegens eene tapperij niet gesloten houden op gezetten tijd, te Leiden, tot f 5 of 2 dagen. W. B. te Leiden, wegens de straat besproeien, terwijl menschen voorbijgaan, te Leiden. Uitspraak uitgesteld tot 7 Augustus. A. K. te Hazerswoude, wegens een stier zonder knieband vervoeren langs de straat, te Leiden, tot f 3 of 2 dagen. C. P. te Katwijk, wegens een hond als trekdier gebruiken, te Katwijk. Vrijgesproken. J. "W. te Rijnsburg, wegens plukken van aan anderen toebehoorende vruchten, te Rijnsburg, tot f 2.50 of 3 dagen. A. v. d. B. te Noordwjjk, wegens bij het beproe ven der brandspuit zich binnen bet afgesloten terrein begeven, zonder vergunning te Noord wijk, tot 1 dag en f 1 of 1 dag. P. De G. te Noordwjjk, wegens idem, tot idem. P. S. te Leiden, wegens vuil in 't water werpen, te Leiderdorp, tot 3 of 2 dagen. F. Den M. te Zoeterwoude, wegens in het aan- eongebouwde gedeelte der gemeente, varkens hou den, zonder vergunning, te Zoeterwoude, tot idem. L. N. te Zoeterwoude, wegens idem, tot idem. Op den laatsten kermisavond is een man, die reeds in niet al te nuchteren toestand verkeerde en, in gezelschap van anderen, uit eene flesch nog een glaasje wilde inschenken, doordat hij zijn evenwicht verloor, aan de Mare te water geraakt. 'Toen hjj werd opgehaald, wa3 hij reeds een ljjk. Te Noordwjjk aan Zee heeft een treu rig ongeluk plaats gehad: by het metselen van een welput ontstond eene aardverschuiving, waardoor twee werklieden onder het zand bedolven werden. Één hunner is er nog levend uitgehaald, maar de an dere, die het diepste in den put werkte, heeft men niet dan na verloop van zes uren met hard wer ken voor den dag kunnen brengen. Natuurlijk was de man reeds dood. Hij was een zeer oppassend huisvader en laat eene vrouw met twee kinde ren na. Uit Boskoop meldt men, dat de Ro- ^ententoonstelling, welke aldaar den 3den, 4den en 5den Augustus zal gehouden worden, ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der „Pornologi sche Vereeniging" aldaar, zeer veel goeds en schoons belooft. Aan de Koningin werd heden ter ■gelegenheid van haar geboortefeest te Soestdijk door de firma P. J. W. Van de Graaf, "Westland- sche fruithandel op de Plaats te 's-Gravenhage, een verguld zilveren schulpmand aangeboden, waarin de fijnste en nieuwste vruchten op sierlijke wjjze waren gerangschikt. Men meldt uit 's-Gravenhage van 1 Aug.: Hedenavond werd in het Walhallagebouw in de Westerbaenstraat eene socialistische meeting gehouden. Domela Nieuwenhuis sprak en voer hevig «rit tegen de pers. Even na den aanvang der mooting werd Tasseron, de kastelein van het ge bouw, die zjjn broeder wilde binnenlaten toen de zaal reeds vol was en zich tegen de politie verzette en haar schold, naar het politiebureel op de Groenmarkt gebracht, doch later weder ontslagen. Op de Veen- kade trachtten eenige personen Tasseron te ont zetten, doch dit gelukte hun niet. De orde in het vergaderlokaal werd overigens door niots gestoord. De politie was sterk vertegen woordigd door twee commissarissen, verschillende inspecteurs, rechercheurs en een dertigtal agenten, rijksveldwachters en boschwachters, die in den ingang van de zaal en in de poort vóór het gebouw had den postgevat. Een der agenten van politie ontving van een als heer gekleed persoon met een voorwerp een slag op den arm. De dader zette het onmiddellijk op een loopen, met achterlating van zjjn hoed, die in handen der politie bleef. Domela Nieuwenhuis schijnt reeds spoedig na het uitspreken zijner rede „Walhalla," te hebben verlaten, althans men zag hem den ganschen avond niet meer. Vóór het gebouw had zich aanvankelijk eene vrjj dichte mensehenmenigte verzameld, die langzamer hand meer en meer slonk. Als een* bijzonderheid zjj nog vermeld dat,*5toen gelegenheid gegeven was tot discussie, zich een spreker opdeed die het voorstel opperde om op de herbergen en koffiehuizen waar de dagbladen ter lezing lagen, die tegen de party der socialisten schreven, het stelsel van boycotten toe te passen en- die inrichtingen niet meer te bezoeken, welk voorstel door den voorzitter Baye ondersteund werd, die het oratorium aanraadde slechts die koffiehuizen te bezoeken „waar onze bladen ter lezing liggen." (Geruchten dat Domela Nieuwenhuis reeds Zater dag-nacht by of te Leiden gearresteerd zou zyn, wor den dus ook door het bovenstaande tegengesproken.] Zaterdag-middag heeft de justitie een onderzoek ingesteld op de socialistische drukkery „Excelsior" in de Westerbaenstraat te 's-Hage. Het onderzoek geschiedde door mr. Van der Kemp, off. van just., den rechter-commissaris mr. Van Heusde, den griffier, een commissaris van politie, een inspecteur en twee rechercheurs. Van den uitslag van het onderzoek is niets met zekerheid bekend. Een treffend ongeluk had gister- ochtend te Scheveningen plaats. Een Haagsch burger, de heer M., die in zee baadde, waagde zich, ondanks gegeven waarschuwingen, te ver, geraakte in de branding, die gisterochtend zeer sterk was, en verdronk. Teen het gevaar, waarin de bader verkeerde, bemerkt werd, werden nog pogin gen tot redding aangewend. Een ander heer moet zelfs den drenkeling nog hebben, gegrepen, maar ten gevolge van de felle branding en omdat M. zyn bewustzyn had verloren, verplicht zyn geworden hem weder los te laten. Het lyk van den onge lukkige was gistermiddag nog niet aangespoeld. De burgemeester van Amsterdam, overwegende dat in een gedeelte der gemeente de openbare orde op diep te betreuren wyze is verstoord, en dat het in dien toestand noodig is algemeene voorschriften van politie uit te vaardigen, zoomede dat het venten en het verspreiden op den openbaren weg van nieuwsbladen of andere gedrukte df geschreven stukken tot wanordelykheden aan leiding geeft, heeft het venten en het verspreiden op den openbaren weg van alle nieuwsbladen of andere gedrukte of geschreven stukken verboden, zoodat ook het blad „Recht voor Allen" hieronder is begrepen. Het 3de bataljon van het 7de reg. inf., blyft van heden af gekazerneerd in het passantenhuis op de Lauriergracht. Het bericht in sommige bladen voor komende, als zouden een aantal Amsterdamsche politie-agenten, ten gevolge der ongeregeldheden, hun ontslag hebben aangeboden, is volgens het „Hbl.", onjuist. De veranderingen in het personeel der politie zyn niet grooter dan in gewone tyden. BUITENLAND, Duitschlaiul. Franz Liszt is te Bayreuth Zaterdag-avond om kwart over elven overleden. Het lyk is op een praalbed gelegd en talryke bezoekers hebben kran sen daarop nedergelegd. De eerste krans was van de Amsterdamsche Wagner-Vereeniging. De dood van den kunstenaar maakt grooten indruk onder de bezoekers van het muziekfeest, maar de opvoe ring is daarom niet gestaakt. Liszt zal in denvor- steiyken grafkelder te Weimar worden bygezet. Heden wordt de Duitsche kroonprins te Bayreuth verwacht. Markies Tseng woonde Zaterdag-namiddag, op uitnoodiging van den kroonprins en de kroonprinses, het diner by in het nieuwe paleis. Oroot-BrltanmiA Te Belfast namen Zaterdag-avond de vechtpar- tyen tusschen Orangisten ea nationalisten opnieuw een aanvang. De politie gaf vuur op het gepeupel, dat van weerszyden met steenen wierp. Een knaap werd gedood en verscheidene personen zyn ge kwetst. Tegen middernacht was de rust hersteld. Oostenr.-Hong.-Monarchle. Luidens particuliere berichten uit Weenen moet de Oostenryksche Keizer, nadat Kalnoky hem om trent de ontmoeting te Kissingen verslag had ge daan, zich hoogst bevredigd over den algemeenen politieken toestand hebben uitgelaten. Ten stellig ste wordt verzekerd dat Kalnoky den Keizer naar Gastein zal vergezellen, zoodat dan hij zoowel als Bismarck de ontmoeting der beide Keizers aldaar zal kunnen bijwonen. Spanje. Het ontslag, door den minister van financien, den heer Camacho, aangeboden, zal aangenomen worden. Omtrent zyn opvolger is nog niets beslist. De „Correspondencia" acht de benoeming van den senator Arostequi waarschynlyk. „De „Correo" ge looft dat de minister van binnenlandsche zaken de portefeuille van financiën en de heer Sagasta die van binnenlandsche zaken zal overnemen. T«lef rammen. LISSABON, 1 Augustus. De koning zal morgen ochtend de reis naar Plymouth aanvaarden. Gedu rende zyne afwezigheid is de hertog van Braganza regent. LONDEN, 2 Aug. Het ministerie is nu gereed. Richard Cross is benoemd tot minister voor Indië, Stanhope tot minister van koloniën en Stanley tot minister van handel. PARIJS, 2 Aug. Tot dusver is de uitslag be kend van 156 verkiezingen voor de departementale raden. Gekozen zyn iOO republikeinen en 46 con servatieven, terwyl 10 herstemmingen moeten plaats hebben, De republikeinen winnen 9 zetels en ver liezen er 7. Onder de raadsleden, die tevens zitting hebben in den Senaat, zyn herkozen de republikeinen Go- biet, Testelin en Guillemand en de conservatieven Praxparis, Plichon en Turmelière. De hoofdredacteur van de „Événement," de heer Magnin, is gekozen in het departement Var tegen den heer Emile Olivier. Tot de herkozen .republi keinen behoort ook.de heer Jules Ferry. (Tweede Tel.) Bekend is de uitslag van 642- ver kiezingen. Gekozen zyn 391 republikeinen en 184 conservatieven, terwyl 67 herkiezingen plaats moe ten vinden. Do republikeinen winnen 31 zetels en verliezen er 34. (Derde Tel.) Thans is bekend de uitslag van 800 verkiezingen. Gekozen zyn 481 republikeinen en 234 conservatieven, terwyl 85 herstemmingen moeten plaats hebben. De republikeinen winnen 39 zetels en verliezen er 38. MADRID, 2 Aug. In een socialisten-vergadering te Barcelona zyn heftige redevoeringen gehouden tegen de bourgeoisie, maar de orde werd niet verstoord. LEIDEN, 2 Augustus. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 17° Celcius 62.6° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 16° C. 60.8° F.; 'smidd. 12 uren 18° C. 64.4° F.; '8 namiddags 4 uren 18° C. 64.4° F. Heden had in Zomerzorg de jaarlyksche alge meene vergadering van deelhebbers in de Levens verzekering-Maatschappij van het Nederlandsch Onderwyzers-Genootschap plaats, onder presidium van den heer W. Degenhardt van Amsterdam. Met het oog op het thans afgesloten tydperk van vyf jaren sloeg spreker een blik op den toestand der Maatschappy welke in elk opzicht bloeiend mag heeten. Een warm woord van dank werd gewyd aan den heer Jelgerhuis Smildens (Amst.), wiens toenemende werkzaamheden beletten langer zyne uitstekende diensten aan de Levensverzekering- Maatschappij te wyden. Zyn opvolger, de heer Mon- tije, (Amst.), wordt toegewenscht langen tyd in haar belang werkzaam te mogen zyn, zoomede den nieuwen directeur-secretaris, den heer H. Yan Yoorthuysen. Over het laatste vyfjarig tydperk werden ver slagen uitgebrachthet aantal polissen was steeds stijgend, op het eind van 1885 bedroeg het ver zekerd kapitaal ruim 2.770,000. Het getal der sterf gevallen bleef steeds ver beneden de raming. Eene commissie, benoemd uit deelhebbers te 's-Gra venhage, heeft de vyfjarige Balans onderzocht en in orde bevonden. Zy sluit met een batig saldo van f 132,912,81s. Het voorstel der directie betreffende de bestem ming van het dividend, werd met eenige wyziging

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2