Dinsdag; O Juli. N". 8090. A°. 1886. <§eze fëcurant wordt dagelijks, met uitzondering ran &on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 5 Juli. LEIDSOS DA (KIT i Al). PRIJS DEZER COURANT: Ymc Lilden p*r 8 m»*ndenl-lO. Franco per poet1-40. A&onderljjke Nommera0.05. Ten Raadhuize dezer gemeente is heden in het openbaar aanbesteed: 1°. het leveren en plaatsen van een ijzeren hek langs het Park. Hiervoor waren 16 biljetten ingekomen; de hoogste inschrij ving bedroeg 3350 en de laagste ƒ1078.50, voor welk bedrag de levering is gegund aan de heeren M. Langezaal Zoon, smeden alhier; 2°. het ver richten van herstellingen aan de Morschpoort. Yan de 10 inschrijvingen gold de hoogste 1987 en de laagste 1528. Besloten werd de gunning aan te houden. Ds. C. A. Evelein, predikant bij de Evang.-Luth. gemeente alhier, heeft ook voor het beroep naar Tiel bedankt. Wjj ontvingen per Nederlandsche mail weer berichten uit Batavia, loopende tot 28 Mei. Wjj hebben echter dezer dagen reeds berichten per Fransche mail tot 29 Mei medegedeeld, zoodat de Nederlandsche mail, ofschoon eerder van Batavia vertrokken, vrijwat achteraan komt. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hecto liters, waren de hoogste prijzen ƒ36, ƒ18.50, ƒ3.90 en 1.90; de laagste 35, ƒ18.50, 3.70 en 1.85. De Waalsche Reünie heeft, na afgelegd examen, met eenparigheid van stemmen de beide vaceerende studiebeurzen toegekend aan de beide adspiranten, die zich daartoe aangemeld haddende heeren Visscher, van Zwolle, en Knap, van Kampen. Met groote belangstelling namen zjj kennis van ver schillende verslagen omtrent de Waalsche instel lingen, met name de Waalsch? bibliotheek en de archieven te Leiden, het comité ten behoeve der Waldenzen, het comité van de geschiedenis van de Waalsche kerken en de commissie ter voorbe reiding van de invoering van een nieuwen gezang- bundel, ter vervanging der drie thans bestaande bundels. Het laatste verslag opent het vooruitzicht, dat tot die invoering op een niet zeer ver verwij derd tijdstip zal kunnen worden overgegaan. Des Zondags is de predikbeurt in de Waalsche kerk vervuld door den heer J. Pfender, pred. te 's-Gravenhage, hiertoe door de Waalsche commissie benoemd. Bij koninklijk besluit is de heer W. F. Ruygrok, adjunct-commandant, belast met het toezicht op den arbeid bij de militaire strafgevangenis te Oegstgeest, benoemd om met 1 September a. s. op te treden als directeur der rijkswerkinrichting te Hoorn. De Raad der gemeente Zwammerdam heeft aan den onderwijzer D. Van der Werff, als zoodanig benoemd te Oudshoorn, met ingang van 1 Aug. a. s. eervol ontslag verleend. Tevens besloot de Raad de jaarwedde van den onderwijzer aan de openbare lagere school, welke tot dusverre 690 bedroeg, te verminderen en te brengen op 550, waarvoor verplichtend is gesteld het geven van herhalings- onderwijs. Te Leimuiden is voor het fonds van den ge- wapenden dienst 11.54'/, gecollecteerd. Men verneemt dat ter viering van den ver jaardag van de Koningin, evenals ten vorigenjare, wederom een gondeltocht met muziek op de vijvers van de Scheveningsche Boschjes zal worden onder nomen in een daartoe opgetuigd vaartuig. Op den grooten vijver in het Haagsche Bosch zal een hooge kolom of zuil op voetstuk verrijzon, welke 's avonds in het licht van duizenden fonkelende lampions een machtigen indruk belooft te maken. De heer Hofdijk verzoekt aan het „Hbl." de volgende regelen openbaar te maken. Hy zou het zeer op prijs stellen, indien de andere Nederland sche dagbladen ze overnamen: „Aan allen - ze zijn zoo vele honderden,dat ik {tot ieder hunner het woord der erkentelykheid niet richten kan! mijn innigen, innigen dank, voor de heerlyke wijze waarop zy den 27sten Juny voor my en de mijnen tot een prachtigen, een onvergetelyken Gedenkdag hebben gestempeld. Octaaf van 27 Juny 1886. w. j. Hofdijk. Het laatste nummer van „De Portefeuille" is voor het grootste deel gewijd aan W. J. Hofdijk, Aviens handschrift de eerste bladzijde siert, terwijl o. a. artikelen over Hofdijk als dichter en als proza schrijver, een verslag der Hofdijk-feesten en een aantal gelegenheidsgedichten ter eere van Hofdijk deel van den inhoud uitmaken. De „Oranjevaan" kan uit goede bron mede deel en dat in den loop dezer week het offlcieele bericht kan verwacht worden, dat de heerMackay de op hem uitgebrachte keuze in het hoofdkies district Utrecht aanneemt. De heer Smeele bevindt zich in de West. Wan neer hjj het mandaat voor Leiden aanneemt, zullen hem volgens tarief de reiskosten naar Den Haag worden toegekend, die, zooals men zich herinneren zal, ook door den heer Keuchenius indertijd werden genoten. Als schrijver van het antwoord op de prijs vraag betreffende Psalm 68, uitgeschreven door de theologische faculteit van de rijks-universiteit te Utrecht, heeft zich bekend gemaakt de heer G. J. A. Jonker, candidaat in do theologie aan die univer siteit. Hem is eene eervolle vermelding toegekend. Het eind examen na den voleindigden drieja rigen cursus der afdeeling voor kunstnaaldwerk aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amster dam, is met zeer goed gevolg afgelegd door de dames Johanna Van der Kaay van Alkmaar en Jeanne Knol van Middelburg. Het zijn de eerste eind-diploma's, die van de school worden toegekend. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam zjjn tot arts bevorderd de heeren B. G. E. W. Van Dugteren en K. E. Ziegeler, doctorandi. Het stoomschip „Voorwaarts", van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Marseille 3 Juli; de „Schiedam" arriveerde 3 Juli van Amsterdam te Nieuw-York; de „P. Caland" vertrok 3 Juli van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Zeeland," van Rotterdam naar Java, vertrok 2 Juli van Marseille. Z. M. heeft benoemd: tot lid en voorzitter der commissie, die, gedurende één jaar, met 1 Aug. a. s., belast zal zijn met het afnemen van de wis- en letterkundige examens, vermeld in art. 2 van Zr. Ms. besluit van 12 Fobr. 1879 (Stbl. No. 35), dr. D. Van Lankeren Matthes, directeur van de H. B.-school met vijfjarigen cursus te Amsterdam; tot lid en secr. C. Knapper Kzn., leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam; tot leden: dr. N. J. Hoorweg, leeraar aan het gymn. te Amsterdam; dr. G. Schouten, leeraar aan de 2de H. B.-S. met driejarigen cursus te Amster dam; F. L. Heeris, leeraar aan de 1ste H. B.-S. met 3-jarigen cursus te Amsterdam; dr. C. E. Poser, leeraar aan de H. B.-S. met 5-j. cursus te Amsterdam; C. M. Robert, leeraar aan de 2de H. B.-S. met 3-j. cursus te Amsterdam; tot plaats vervangende leden: D. P. Beeser, leeraar aan de lste H. B. S. met 3-j. cursus te Amsterdam; T. Terwey, leeraar aan de kweekschool voor onder- wijzers en onderwijzeressen by hot 1. o. te Amster dam Joh. Klein, leeraar aan de Handelsschool te Am sterdam I. Yaux, leeraar aan de H. B.-S. met 5-j. cursus te Amsterdamaan W. M. Van Koolwijk, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester van Beuningenbenoemd by het per soneel van den geneeskundigen dienst der land macht, tot off. van gez. 2de kl. de studenten voor genoemden dienst (artsen) J. Tuinstra en J. Kui per; den heer J. Rosenveld, tijdelijk, nl. voor PRIJS DER ADVERTENTTEN Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17). Grootere letters naar plaateruimte. Voor het inoaa- seeren buiten de stad wordt f 0.10 berekend. den tijd van 5 jaren, benoemd en aangesteld tot off. van gez. 2de kl. by het leger in Ned.-Indië. Geveilde perccelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 3 Juli ten overstaan van den notaris W. F. Kaiser: Het huis en erf aan de noordzijde van de Heerensteeg No. 4, Sectie G, No. 1347, kooper P. C. Bartelsman q.q., voor 2700; het huis en erf aan de westzijde van de Paradijssteeg No. 53, in bod gekomen op 1140; niet verkocht. Ten overstaan van den notaris S. Crommelin: Twee huizen aan de oostzijde van de Middelste gracht Nos. 111 en 113, gecombineerd, kooper F. B. Werner voor 1501. Ten overstaan van den notaris mr. C. H. P. KlaverwjjdenHet heerenhuis en erf aan de zuid zijde van de Breestraat No. 145, Sectie G, No. 322, kooper J. Rosdorfif q.q., voor 6800; de buiten plaats genaamd „Bloemlust", aan den Morschvieg onder Oegstgeest, met een perceel tuingrond en t.vee perceelen warmoesland, Sectie E, Nos. 610, 933 en 563, te zamen groot 39 aren en 53 centi aren, kooper J. E. Vlaanderen voor 12,179. Gemengd Nieuwa. Onder begunstiging van prachtig zomerweder had gisteren tusschen leden van „Rhyn- zigt" een onderlinge zwemwedstrijd plaats. Een talrijk publiek was daarbij tegenwoordig, terwijl, op bijna onvermoeide wijze, muziek van den heer Locher het waterfeest opluisterde. Eene menigte grootere en kleinere vlaggen en wimpeltjes, wapperden bovendien vroolyk op en over het terrein. De wedstrijd nam om twaalf uren een aanvang en voor elk nommer van het programma hadden zich verscheidene deelnemers aangemeld. Leden der jury waren de heeren prof. A. C. Vreede, jhr. K. Rappard, G. Henri Sythoff, C. A. Bader en H. J. Van Nouhuys, die, op uitnoodiging van den directeur, den heer H. A. Van Ingen Schenau Jr., welwillend de beoordeeling hadden op zich genomen. De uitslag was dat bij het snelswemmen op den buik door ongeoefende zwemmers beneden 15 jaren langs een baan van 30 meter, de prys, een veld- flesch, werd behaald door J. Van Tubergen in 27'/i en de premie, een zakbeker, door L. G. Chavannos in 28 seconden; door geoefende zwemmers beneden 14 jaren langs een baan van 80 meter, de prijs, een reistasch, door G. W. Vreede in 1 m. 39 sec. en de premie, een lucifersstandaard, door D. Van der Horst in 1 m. 45'/, sec.; door geoefende zwem mers beneden 18 jaren langs een baan van 80 meter, de prijs, een inktkoker, door W. C. Cha- vannes in 1 m. 30'/, sec. en de premie, een post zegeldoos, door J. W. Van Nouhuys, in 1 m. 34 sec.door geoefende zwemmers van eiken leeftijd langs een baan van 80 meter, de prys, een staande thermometer, door Ch. Rappard in 1 m. 16'/, sec. en de premie, een bierglas, door J. Van Grasstek in 1 m. 29'/, sec. Laatstgenoemde wedst rijd was wel een van de be langrijkste kampen; het langst werd er 1 m. 47'/, sec. over gedaan. In deze afdeeling zwommen ook mede een zestal jongens van de Kweekschool voor Zeevaart, uitge- noodigd door de leden der jury. Voor hen waren boekwerken en sigaren als prijzen beschikbaar gesteld. Aan allen viel iets ten deel, ofschoon de baan het snelst werd afgelegd door Verbeek in 1 m. 403/4 sec. en daaropvolgend door J. M. Van der Staay in 1 m. 42'/,. In de afdeeling voor snclzwemmen op den rug door geoefende zwemmers beneden 17 jaar langs een baan van 40 meter werd de prys, een schrijfmap,

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1