Veldzicht. AZIJNHANDEL. OPENBARE VERKÖOPINGr OPENBARE VERKOOITNG. buitenland. Frankrijk. De minister van oorlog, generaal Boulanger, heeft generaal prins Murat en diens zoon, die luitenant bp de dragonders is, uit de kaders doen schrappen. Hu heeft op prins Roland Bonaparte, die nog luitenant op nonactiviteit by de reserve is, niet denzelfden maatregel toegepast, maar deze heeft nu zelf zyn ontslag aangevraagd. Of generaal Boulanger, uit respect voor de wetenschappeiyke loopbaan van prins Roland Bonaparte en diens naam als man van studie dit onderscheid gemaakt heeft, is niet bekend. Eenige bladen hadden het verschil gezocht daarin, dat de Murats door Napoleon III tot de keizerlijke familie waren gerekend, en prins Pierre met zyn gezin alleen tot de familie des keizers. Dit is onjuist, gelpk men zoowel in den „Almanach impérial" van 1862, als in den laatsten druk, dien van 1870, heeft nageslagen. In beide staan als keizerlijke familie genoemd: de keizer, de keizerin, de keizerlijke prins, prinses Mathilde, prins Jéröme en diens vrouw. Dan volgt eene rubriek prinsen en prinsessen van de familie des keizers die een rang aan het hof bekleeden, onder welke Tierre Bonaparte (de vader van prins Roland) en Joachim Murat gelyke- lyk voorkomen. Er was dus geen reden om den een meer dan don ander te sparen. Daarenboven hebben alle drie, generaal Murat, zy'n zoon en prins Roland, hun rang langs den gewonen weg met de algemeene promotie verkregen. Prins Roland is getrouwd met de dochter van wijlen don pachter van de speelbank te Monte Carlo, den heer Blanc. Hy is de zoon van Pierre Bona parte, die onder het keizerryk Victor Noir gedood heeft, toen deze met getuigen by hem kwam, om wegens zekere zaak voldoening of opheldering te vragen. De afgevaardigde, graaf Joachim Murat, zal eene interpellatie over den maatregel indienen. „Zal men ook Ferdinand De Lesseps verbannen, die familie van de koizerin is?" vraagt de „Figaro." In Frankryk is de prijs van dagblad-telegram men met 50 pet. verlaagd. Volgens de „National" is de Fransche gezant te Brussel, graaf De Montebello, tot ambassadeur te Weenen benoemd; graaf De Choiseul zal graaf De Montebello te Brussel opvolgen. De heer Cambon, tot dusverre resident-generaal in Tunis, zal den markies Do Noailles te Konstantinopel vervangen. GfOob-Brl tannlS. Een ook te Londen ontvangen bericht, meldende de terugroeping van den Russischen ambassadeur te Konstantinopel, den heer Von Nelidow, heeft, vol gens de „Köln. Ztg.", by allen die nog oogen en ooren hebben voor iets anders dan de Iersche zaken, groote bezorgdheid teweeggebracht. Wanneer dit bericht bevestigd mocht worden, beteekent het, in verband met de overige veranderingen in de ler- tegenwoordiging van Rusland in het buitenland, dat de Russische politiek op een keerpunt gekomen is, wat niet anders dan een werkeiyk ingrijpen in de zaken van zuid oosteiyk Europa kan zijn. Wanneer 2ulke besliste woelgeesten als Hitrowo, Kojander en Kalumiew naar Bucharest, Kaïro en Peking verplaatst worden, ontbreekt nog slechts de benoeming van Ignatiew tot opvolger van Nelidow te Konstantinopel, om duidelijk te doen uitkomen wat Rusland in zyn schild voert. Ignatiew is, zoo als bekend is, niet alleen diplomaat, maar ook generaalen een generaal is voor Ruslands oorlog zuchtige politiek de duidelykste uitdrukking. De vraag is nu, of niet beter gewacht ware met handelend optreden tot het volgende jaar, als wan neer Turkye finantieel geheel uitgeput zal zyn- Griekenland dient als handlanger by deze politiek. Tricupis zou, zegt men, van Rusland de verzekering verkregen hebben, dat Griekenlands diensten tot het teweegbrengen van de finantieele ruïne van Turkye, niet onbeloond zullen blyven, zoodra de czaar voor de eer en de waardigheid van Rusland het zwaard zal trekken, geiyk in het manifest te Sebastopol in Mei 11. reeds is aangekondigd. De triomfeerende woorden der Atheonsche „Hora", welke van den storm spreekt, die binnenkort over het Balkan-Schiereiland zal losbreken, scbynen dit te bevestigen. Dat Gladstone's regeering deze teeke nen des tyds overziet of er geen waarde aan hecht, ligt in het karakter van den „premier" zelf, die slechts smaak heeft voor Parlements-strategie, en in de wyze van beschouwing der Engelsche de mocratie, die, sedert lang reeds, den stryd tegen Rusland gaarne aan Duitschland en Oostenrijk zou opdragen. Lieden die den toestand beter begrijpen, twyfelen, wel is waar, aan du bereidwilligheid van Duitschland om Engeland dezen liefdedienst te be wezen maar deze bedenking komt bij de regeering niet op. Koningin Victoria bezocht Woensdag Egham en opende aldaar het Royal Holloway College", de stichting, die, naar..vroeger gemeld is, uit de nalatenschap van den bekenden overleden Thomas Holloway, die door zyne pillen en zalf zoo ryk geworden was, volgens diens testament is tot stand gebracht. Haar doel is het geven van hoogor onderwys aan meisjes. Deze instelling heeft 800,000 pd. st. gekost. Het gebouw is in den styl der Fransche renaissance en wordt zeer geroemd. Ieder der vrouwelyke studenten krijgt twee kamers en iedere zes hebben te zamen eene gezelschapskamer. Eene prachtige bibliotheek, eene sehilderyengalery, die 90,000 pd. st. gekost heeft, ontbrekon niet. Een beurzenfonds van 200,'000 pd. st. is aan de instelling verbonden. De „Times" acht het eene zwakke zyde van de instelling, dat het onderwys alleen door vrouwen mag gegeven worden. Daardoor toch zal zy niet bekomen wat volstrekt voor welslagen noodig is: onderwyzers van den eersten rang. Vormelding verdient, dat de sloutel waarmede de koningin de openings-plechtigheid verrichtte en ver vaardigd door Chatwood, van goud was; de knop en de steel waren omzet en ingelegd met 300 diamanten; in den knop was gegraveerd „Opened by H. M. the Queen, June 30th. 1886." Martin Holloway bood de koningin een adres aan in een langwerpig achthoekig kistje van 18 karaats goud. Egypte. De Londensche „Standard" verneemt van haren berichtgever te Cairo, dat de sterfte onder de Engel sche troepen te Assoean, wegens de ondraaglyke hitte, zeor groot is en geiyk staat met 40 pet. over het jaar. Vooral het Dorsetshire-regiment heeft veel geleden. De officieren verklaren dat de troepen onmachtig zoudon zyn, om by dit weder een marsch van zes mijlen uit te houden, en keuren het ten sterkste af, dat een garnizoen te Assoean wordt gehandhaafd. Sci-vië. De „Times" verneemt van haren correspondent te Weenen, in eene depeche van 1 Juli, dat aldaar dien dag berichten zyn ontvangen van samen scholingen te Belgrado en ernstige wanordeiyk- heden in geheel Servië. De verhooging der belas tingen, noodzakeiyk geworden door de uitgaven voor den laatsten oorlog, sehynt veel ontevreden heid verwekt te hebben, en in streken waar de boeren in groote armoede verkeeren, zyn de amb tenaren der belastingen slecht ontvangen en zelfs mishandeld. De vorst van Montenegro intusschon ontkent dat deze beweging door zyn schoonzoon, Peter Kara- georgevics, zou zyn uitgelokt. In depeches uit Semlin wordt nog gemeld dat do plattelandsbevolking in verscheidene streken weigert de belastingen te betalen en dat Risitics en zy'ne aanhagers hierby de hand in het spel hebben. UITLOTINGEN. Loten Volksweerbaarheid. Trekking op 1 Juli der volgende seriën: 551 812 1159 1516 2214 2332 3349 3389 3437 4081 4199 4998 5075 5271 6580 7192 7508 7627 7805 7883. Betaalbaar met f 3. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 20 tot 26 Juni 1886. Datum. Uur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaarsen. 20 Juni 8. 8.45 6 18.3 21 8. 9.— 8 18.3 22 8. 9.— 8 18.1 23 8. 9.— 7 17.7 24 8. 9.— 7 18.— 25 8. 9.— 8 17.7 26 8. 9.— 8 18.1 M«rlctt>«rIoliten* Leiden, 3 Juli. Heden aangevoerd: Tarwe 4 beo- toliter. Wintertarwe f 6.80 a f 7.20 Zomertarwe f 6.50 a f 6.70. Bogge 5 H. L. Winterrogge f 5.50 a f 5.70. Zomer- rogge f 5.a f 5.40. Gerst 3 H. L. Zomergerst f 3.60 a f 4.50 Clievalier-gerst f 3.80 a f 4.60. Haver 5 H. L. Zware Haver f 3.80 a f 4.20. Lichte Haver f 3.a f 3.70. Duivenboonon 2 hectol. f 6.50 a f 7.10. Paar- denboonen 2 hectol. f 6.30 a f 6.50. Boter: 9850 kg. Grasboter, 1ste qualit. l/4 vat f 40.— a f 54; Scheiboter 2de qualit. 1/+ vat f a f Grasboter 1ste qualit. per kilogr. f 1.a f 1.35—; Schei- boter 2do qualit. per kilogr. f a 1' Lange Zwarte Turf 15000 dubb. hectol., f 0.23 a f 0.26. Het beste en Gocdkoepste Middel. Den Heere R. BRANDT, Zurich. - Weledele Heer! Ik heb een doosje van uwe Zwitserse he Pillen gebruikt voor bloedzuivering, en kan ver klaren dat de ontelbare puisten en zweertjes op myn gelaat, door gebrek aan bloedzuivering ont staan, na het gebruik van één doosje totaal ver dwenen zijn. Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar, L. VAN DER HEIJDEN, Nijkerk. Depot te Leiden by N. K. SWEMER, Drogist, Mare. Ter volg der Advertenticn. Puike qualiteit versche Grasboter a f O.60 het 1/2 kilo; wordt ook naar verkiezing voorden zelfden prgs aan huis bezorgd. M. SPItiriJT. Fy'ne Rozijn wijnazijn f O.lï per fiescli, te verkregen bij .J* P. RIEBEL, Mineraalwaterfabriok, Boum'markt. Ook in vaatjes van 40, 20 en 10 Liter. in het Heeren-Logement aan den Burg te Leiden, by opbod op Zater dag 17 Juli 1886, bij afslag op Zaterdag 24 Juli 1886, telkens des avonds te half acht, ten overstaan van A. YAN LEEUWEN, Notaris te Leiden, van: Nos. 1-8. Acht HUIZEN in de poort genaamd Alida Maria's Hof, te Leiden, uitkomende aan de Zuidzijde van de Narmstraat, gemerkt Nrs. 1 tot en met 8. Deze perceelen zyn nieuw gebouwd, hebben vrijdom van grondbelasting tot hot jaar 1890, en zyn verhuurd: Nos. 1, 3, 4 en 8 elk voor f 1.60 per week, No. 2 voor f 1.25 per week, No. 5 voor f 1.55 per week en Nos. 6 en 7 elk voor f 1.50 per week. Nos. 9 en 10. Twee HUIZEN en ERVEN, te Lei den, aan de Zuidzyde van de Narmstraat Nos. 26 en 30. Verhuurd elk voor f 1.60 per week. No. 11. Een HUIS en ERF te Leid n, aan de Weatzyde van de Kruisstraat No. 19. Verhuurd voor f 2.10 per week. Al de perceelen zyn voorzien 'van duinwater leiding. De perceelen kunnen worden bezichtigd des daags vóór en op de dagen van veiling en af slag van 10 tot 2 uren. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN LEEUWEN, bij wien op alle werkdagen tusschen de veiling en den afslag tot Vrydag den 23sten Juli e. k, des namiddags te 2 uren, kan worden verhoogd tegen genot van één vijfde der verhoogsom. Mr. Th. W. VAN DER SCHALK, Notaris ter standplaats Noordwijk, zal by opbod op Zaterdag 17 Juli 1886 en by afslag opZaterdag24Ju 1886, beide dagen des avonds te 7 uren, in het Heeren-Logemen aan den Burg te Leiden in het openbaar verkoopen: Het voor weinige jaren geheel naar de eischen des tyds ingericht BADHUIS, staande te Leiden aan de Bloem markt No. 21, groot 1 are, 63 cen tiaren, bevattende beneden: Heerenwachtkamer, Kantoor, Machinekamer met fornuizen, verwar mingsmachine en dompot, Mangel- of Waschkamer en 5 Badkamerseerste étageDameswachtkamer, 3 Badkamers, Directeurswoning, bevattende ruime Voorkamer en Keuken; tweede étage: Voorkamer, Portaal, Zolder met waterreservoir, Turfzolder en daarboven ruime Vliering. Het perceel is voorzien van Gas- en Duinwater leiding, Stookplaatsen, electrisch Scheltoestel, vele kasten en verdere gemakken. Te bezichtigen op alle werkdagen des middags tusschen 12 en 3 uren en te aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 1 September 1886. Inlichtingen te bekomen ten kantore van de No tarissen A. M. BEYERMAN te Utrecht en Mr. Th. W. VAN DER SCHALK te Noordivijk, terwyi bij laatstgenoemde tusschen de veiling en den afslag verhoogingen worden aangenomen tegen genot van één vijfde der verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2