K°. 8087. Vrijdag 2 «Tnli. A«. 1886. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van &on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 1 Juli. LEIDSCÏÏ DAGBLAD. MUJS DEZER COURANT: Ttor Lalden per 8 maanden1.10. Traaeo per post1.40. A&onderltfke Hommen0.08. Officieel© Kennlsjferlngen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. TIELKEMEIJER, spekslager, houdende verzoek om vergunning tot het bewaren van j?»,. varkens voor de slachtbank bestemd, in een gedeelte van het perceel Haarlemmerstraat 299 Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879; Brengen ter algemeene kennis dat op Maandag 5 Juli a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegen heid zal bestaan tot het inbrengen van bezwaren tegen dat verzoek. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 30 Juni 1886. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, lste alinea, der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan de Firma DROS GEBRS. TIELEMAN en rechtverkrijgenden tot het oprich ten van eene kuiperij en stoomdrogerij op het erf achter het perceel Hooigracht No. 69. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTEB, Burgemeester. 28 Juni 1886. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden; Gezien art. 5, der Wet van den 28sten Juni 1881, Stbl. No. 97, zooals die nader is gewijzigd; Brengen ter algemeene kennis dat door ANNA CHRISTINA BUYS, huisvrouw van Johannes Heemskerk, woonachtig te Zoeterwoude, een adres ia ingediend, houdende verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in het perceel Haarlemmerstraat No. 9. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 1 Juli 1886. E. KIST, Secretaris. Drie oud-leerlingen onzer hoogere burgerschool hebben met goed gevolg het eindexamen der gym nasia afgelegd, namelijk J. W. Lem en J. H. Meer burg aan het gymnasium te Haarlem, en W. Van Bemmelen aan dat te Rotterdam. De twee eerste hadden in 1884, de laatste in 1885, het eindexamen der hoogere burgerscholen afgelegd. Voor de hoogere burgerschool voor jongens alhier zyn 48 nieuwe leerlingen ingeschreven. Heden is aan de universiteit alhier de heer E. Lankhout, geb. te Utrecht, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van een proefschrift, get.„Toestemming van derden by het huwelijk." De luit. ter zee 2de kl. J. B. A. Jonckheer, gedetacheerd by de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden, is op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. J. T. Van Slooten. Door Gedep. Staten van Zuid-Holland is voor gesteld eene subsidie van hoogstens f 7000 te verleenen aan de gemeente Zegwaard in de kosten van verbetering van den Zegwaardschen weg. De Staatscourant van heden bevat eene op roeping van ouders of voogden van jongelieden, die in aanmerking wenschen te komen voor de beurs van f 150 'sjaars, uit de „Van-Sparwoude"- stichting, voor de opleiding in het predikambt aan de hoogeschool te Leiden. De uitslag der examens aan de Polytechnische School te Delft is als volgt: B. art. 60. Technologen, lste gedeelte. Geslaagd A. L. Couvée, J. H. H. Docters Van Leeuwen, J. C. Van Marken "Wz., R. J. Scherius, A. A. A. Sollewyn Gelpke, A. Spakler; B. art. 60. Technologen. 2de gedeelte. Eindexa men A. Boxman Diemont, A. P. v. d. Kolfï, P. F. Van der Wallen; C. art. 61. Civiel Ingenieur. Eindexamen: H. Doijer, A. J. J. Van Dreveldt, J. A. Van Eyk Byle- veld, J. J. C. Hardenberg, M. A. C. Hartman, M. J. Van Hattum, E. Haverkamp, M. G. Hoekstra, F. A. Kloppert Az., F. B. Lijphart, A. B. Marinkelle, G. H. Van der Meulen, W. C. Moojen, C. D. Nagtglas Versteeg, K. F. Ozinga, A. Sythoff, jhr. G. Den Tex en N. Wildeboer. C. art. 63. Scheepsbouwkundig ingenieur. Eind examen: L. J. Kits Van Waveren, A. Van Veen. C. art. 64. Werktuigkundig ingenieur. Eindexamen: A. H. P. Augustyn, J. F. R. Hellendoorn, L. C. Nyenhuis, D. Okhuizen, C. C. Prins, jhr. H. Rappard, E. L. C. Schiff, Y. A. Schram, N. J. Singels, A. Van Swieten, N. C. H. Verdam, G. J. Van de Wall, J. H. Zeeman. Naar het „Vad." verneemt, zal de kolonel L. G. Berends, gouverneur der Kon. Mil. Academie, als zoodanig aftreden, om het commandement te aanvaarden over het 2de reg. vestingartillerie te Amsterdam. Als gouverneur der Mil. Academie zal hy worden opgevolgd door den kolonel van den generalen staf J. N. A. baron Taets Van Amerongen. Heden herdenkt de landsadvocaat en deken der orde van advocaten, mr. G. M. Van der Linden, lid van de Tweede Kamer, te 's-Hage, den dag, waarop hij vóór 50 jaren voor de eerste maal als advocaat optrad. Hy is thans, op één na, het oudste lid der Haagsche balie. Naar wij vernemen, zal het standbeeld van Hugo De Groot te Delft op 17 Sept. a. s. onthuld worden. Eene feestrede zal uitgesproken en aan genoodigden zal door het hoofdcomité een diner aangeboden worden. De heer Wijnmalen, voorzitter van het hoofdcomité, deed deze mededeelingen in de vergadering van het plaatselijk comité te Delft. Men stelt zich voor de plechtigheid op nader te bepalen wijze op te luisteren. (D. v. N.) De gemeenteraad van Haarlem heeft benoemd tot organist der Groote- of Bavo-kerk den heer W. Ezerman te Arnhem, en tot opzichter over het Stedelijk Museum den heer Paul Van Vlissingen te Baarn. Door de geneeskundige staatscommissie zyn tot arts bevorderd de heeren A. M. Van Bolhuis, doctorandus, en P. C. Vlaanderen, cand.-arts. In de gisteren gehouden zitting van den Am- sterdamschen gemeenteraad heeft de heer W. Hovy den burgemeester geïnterpelleerd over de houding van de politie, by het verwijderen van eenige per sonen uit drie kerken, op den 22sten Juni. Volgens de rapporten van de bewakers dier kerken, door kerkmeesters aangesteld, was de politie hare be voegdheid te buiten gegaan, waarom de interpellant openbaarmaking der politierapporten over deze zaak vroeg. De voorzitter verklaarde tegenover de rapporten van bewakers geen rapporten der politie te zullen stellen. De politie had op zyn last correct de orde gehandhaafd, door geweld te keer te gaan, en het volgen van eigen richting verijdeld. Overigens was de quaestie van het bezit der kosteryen niet eene politie-, maar eene rechtszaak. De voorzitter deelde de vrees van den heer Hovy niet, dat door deze weigering eene onverdiende blaam op de politie zou blijven rustenin elk geval zouden B. en Ws. haar daarvan weten te zuiveren. Hiermede was het incident geëindigd. Het stoomschip „Drente", van Java naar Rotterdam, arriveerde 30 Juni te Port-Said; de „Afrikaan", 14 Mei 11. van Rotterdam vertrokken, is begin Juni te Banana aangekomen; de „Burge meester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Marseille 30 Juni; de „W. A. Schol ten", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 1 Juli Lizard. Z. M. heeft aan den heer F. Hofman eervol ontslag verleend als consul der Nederlanden te Palermo; benoemd tot kantonrechter-plaatsverv. in het kanton Sliedrecht H. Seret IJz., wethouder te Sliedrecht; aan dr. J. Yan Tuerenhout-, te Dinteloord, op zyn verzoek, eervol ontslag verl. als schoolopz. in het arr. te Bergen-op-Zoombenoemd PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel neer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. tot burgemeester van Culenborg, jhr. mr. L. Scho- rertot burgemeester van Ossenisse J. F. Rosseel benoemd tot commies der posteryen 4de kl. A. W. Van Oordt, thans surnumerair der posteryen; benoemd tot rechter-plaatsverv. in de arr.-rechtb. te Winschoten, mr. A. H. Koning, proc. en kantonr.- plaatsverv. aldaar, uit welke laatstgen. betrekking hem eervol ontslag is verleend; aan den eervol ontslagen lichtwachter by 'sRyks kustverlichting op Vlieland, N. Bakker, ook genaamd N. D. Bakker, ter zake van meer dan 65-jarigen ouderdom, een pensioen toegekend van f 187 'sjaars; aan de na te noemen personen verlof verleend tot het aan nemen en dragen der onderscheidingsteekenen, achter hunne namen vermeldA. Herschel Bzn. te Amersfoort, tabakshandelaar, ridder van de Kon. Mil. orde van Onzen Heer Jezus Christus van Por tugal dr. M. J. Kribs te Sittard, genees-, heel- en verlosk., ridder der orde van den H. Gregorius den Grooten, waartoe hjj door Z. H. den Paus is benoemd B. De Jonge, te Groningen, koffiehuishouder en agent eener bierbrouwerij (vroeger zeekapitein), het kruis lste kl. voor diensten op zee, hem door den koning van Spanje geschonkenaan R. Cohausz, geb. te Borken in Westfalen, vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Ned. zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigen, onder voorwaarde dat hy de wettelijke bepalingen om trent de uitoefening der geneeskunst in Nederland stiptelyk nakome. Gemengd Nieuw» Het bericht betreffende eene be keuring van een ouderling en een diaken te Kage, wegens „streepsteken" met en om centen, wordt nu ook door den berichtgever zelf tegengesproken. Te Leimuiden hebben 70 van de 78 kiezers gestemd. Den 24sten Juli zal te Hoofddorp de jaarlyksche paardenmarkt worden gehouden. Uit Delft wordt aan de „N. R. C." medegedeeld, dat aldaar een pasgeboren kind over leden is ten gevolge van eene vergissing van een geneeskundige. Eene kraamvrouw wilde voor haar kind, zes dagen oud, geneeskundige hulp inroepen, en zond een meisje van 13 jaar met eene bood schap naar den geneesheer B. Deze, meenendedat de moeder pijnen had, schreef een morphine-drank voor, die dadelijk bjj het kind den dood ten ge volge had. Het lijkje is naar 's-Hage opgezonden en vertoonde de kenmerken der vergiftiging. Belderok was bij zijne arrestatie op het oogenblik dat hy oproerige geschriften aan plakte, door drie zijner partygenooten vergezeld, die zijne aanhouding trachtten te beletten, waarbij zy met de wapens der veldwachters kennis maakten. Belderok is een wegens luiheid van 's rijks werf weggejaagde scheepstimmerman. Hy heeft een vonnis van drie maanden, wegens verzet tegen de politie, achter den rug. Een schipper, van de Zuiderzee, gistermiddag te Amsterdam binnengekomen, heeft het lyk aangebracht van een marine-matroos, die, van Zr. Ms. instructie-vaartuig „Pollux" overboord gevallen en verdronken, door bedoelden schipper nabjj het eiland Marken uit zee is opgevischt. Uit Winterswijk wordt van 27 Juni aan de „Arnh. Ct." gemeld: Gistermiddag zyn de reizigers met den trein van Essen, die een paar minuten vóór vieren hier aankomt, door het kloek gedrag van den Duitschen machinist Vollmer aan een ernstig levensgevaar ontsnapt. Door onvergeef lijke roekeloosheid van het bedienend personeel geraakte een rangeerende trein in het hoofdspoor, waarlangs de personentrein van Essen juist binnen-

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1