Yan Bylandt Van Benthorn 2de pr. met 35 p. en A. "W. Van Nieuwenhuis 3de pr. met 34 punten. Personen, die v. D. gezien hadden voordat hy gisternamiddag van de Vischbrug in hot water sprong, verzekeren dat hy in waggelenden toestand verkeerde. Die toestand schjjnt te zyn voortgekomen uit wanhoop, want hedenmorgen ontvingen we van den weer uit het politie-bureel ontslagen drenkeling een bezook, waarbij hy ons verzekerde dat hy alleen daardoor, en niet in dron kenschap, een einde aan zyn leven had willen maken. Tot voor den dag van gisteren was hy gedurende drie maanden in de Stedelijke Werkin richting met vrouw en vier kinderen; maar een der laatsten heeft nu de mazelen gekregenen daarom is thans allen het verblijf in genoemde inrichting ontzegd. Dientengevolge steeg volgens v. D. by hem de armoede ten top en kwam hy tot het rampzalige besluit, waarvan het gevolg door de redding van den heer R. werd voor komen. De familie v. D. woont in de Korte Paradijssteeg No. 51. De achtjarige knaap J. A., die Zon dagnamiddag by don overweg van het Holl. Spoor onder de N.-Z.-H Stoomtram geraakte en wiens been in het academisch ziekenhuis werd geampu teerd, is aan de gevolgen overleden. By den alhier op het Schuttersveld gehouden cricketwedstryd tusschen de Leidsche cricketclub „Sixteen" en het 2de elftal der Haag- sche cricketclub „Olympia", behaalde „Sixteen" in de lste innings 44 punten, waarvan de heer Couvée 8 maakte. „Olympia" behaalde in de lste innings 33 punten, waarvan de heer Callenbach er 17 voor zijne rekening had. In de 2de innings verkreeg „Sixteen" 29 punten en „Olympia" 27, zoodat „Sixteen" overwon met eene meerderheid van 13 punten. De bowlers van „Sixteen" waren de hoeren Doornik en Matthes, captain; van „Olympia" de heeren Cramer, Piepers en Callenbach. Des middags woonde een zeer talryk publiek, waar onder vele Leidsche jonge dames, den wedstrijd by, terwyl het feest opgeluisterd werd door muziek. Na afloop van den wedstrijd werd „Sixteen" van wege de Leidsche cricketclub „Achilles" een fraaie krans aangeboden. Ook den heer Couvée als tops corer werd een krans overhandigd. Het schuttersveld was voor deze gelegenheid met tal van vlaggen versierd. Eenige leden der -Amsterdamsche cricketclub „Quick" waren mede op het terrein aanwezig, ter bywoning van den wedstrijd, welke om vier uren was afgeloopen. De Olympianen werden met muziek naar het station uitgeleide gedaan. De verdere uitslag van den roei we d- strijd van de Zeil- en Roeivereeniging „Hollandia", te Alfen bij 's Molenaarsbrug gehouden, is geweest dat by de race van Sculling Outriggers (Skiffs) de „Adelante" van „Njord" de gouden medaille won. Voor den wedstryd met 2 riemsgieken (Seniores) was de „Reliquiae" van „Njord" alleen ingeschre ven. Deze won door op tyd roeien den pry's: een paar cuivre-poli kannen en 3 zilveren medailles. De prys voor skiffs was eene prachtige, groote gouden medaille. Den heer P. H. Damsté, den win ner dezer medaille, werd nog een fraaie krans vereerd. De heer Van Eeghen, president van „Hol landia", reikte met toepasselijke woorden de prijzen uit. Hedenmorgen was het Schelp en pad in rep en roer. Een man lag bewusteloos in de schuur van den heer A. v. N. en scheen door eene beroerte getroffen. Naar alle kanten werden boden uitgezonden om geneeskundige hulp voor den lijder te zoeken, maar tevergeefs. De eene dokter kon niet, de tweede was niet thuis, een derde wilde niet enz. Reeds sprak men er over om den geestelijke te ont bieden, daar het einde van den man nabij scheen, toen een voorbijrijdende dokter zich bereid ver klaarde naar den zieke te zien. Toen hij echter in de schuur kwam, was de man verdwenen en vond men hem in den tuin. De dokter zag toen met een oogopslag dat de kwaal van den man geen beroerte, maar dronkenschap was. En dit was geen wonder daar hy den dag van gisteren en den morgen van heden op zijne gewone wyze had doorgebracht. Van het halen van den geestelijke of het geven van geneesmiddelen was nu geen sprake meer. By de gehouden aanbesteding van het verrichten van reparatieën en vernieuwingen aan de openbare school en onderwijzerswoning te Zegwaard, is dit werk aan den laagsten inschrijver, J. Lengkeet, timmerman te Zoetermeer, gegund voor f 308. MBMaMaBMWMWm&TTWTIillMI I IL»''IfT In de vorige week zyn ook in die gemeente twee gevallen van mazelen voorgekomen. Aldaar is Zaterdag 11. een 4-jarig zoontje van T. M., by het overloopen van een draai, in het water gevallen. Het werd spoedig gered door de dienstmeid van v. W. De proeven, welke te Zoetermeer genomen zyn met de nieuwe brandspuit, geleverd door de firma Rencker te Utrecht, zijn volkomen geslaagd. De gemeente zal dus de brandspuit accep teeren, terwyl den fabrikanten allo lof toekomt. De collecte aldaar gehouden voor het fonds tot ondersteuning en aanmoediging van den gewapenden dienst in de Nederlanden, hoeft 18.21 opgebracht. Een listige bedrieger, voorheen winkel doende te Oude-Wetering, doch indertijd met de noorderzon van daar vertrokken, heeft door het plegen van onderscheidene valschheden eenige voorname handelaren te Amsterdam een aanzienlijken voorraad manufacturen afhandig weten te maken, en verkocht dien tegen ongehoord lagen prijs. Na jl. Zaterdag-ochtend nog een paar kost bare stukken thibet te hebben bemachtigd, werd hy eindelijk, met het goed in zijn bezit, door de politie in hechtenis genomen, en sedert is van het door hem ontvreemde nog een ruime voorraad in beslag genomen in de gemeente Sloten. (AT. R. G.) By de politie te Amsterdam meldde zich vrijwillig aan een 18-jarig Leipziger, die het ouderlijk huis was ontvlucht om matroos te worden, maar berouw kreeg en naar huis wilde. Een opgeschoten jongen heeft jl. Zondag-nacht in de Oudezyds Armsteeg te Amster dam voor een der danshuizen aldaar, een meisje opgewacht en haar. by het verlaten van dit huis onverwachts een messteek in de zjjde toegebracht. Daarna is de dader het ontloopen, en hebben eenige omstanders de verwonde naar het zieken huis gebracht. TeGenève heeft in de academie tus- schen twee studenten een ernstige twist plaats gehad. De een, een Bulgaar, Soltianow genaamd, werd door den ander, Pagan, uit Genève, onver wachts aangegrepen en ter aarde geworpen, waarop Soltianow een pistool te voorschijn haalde en op Pagan wilde vuren. Het wapen word hem uit de hand geslagen, zoodat het schot miste. Soltianow werd dadelijk naar de gevangenis gebracht. Tusschen 25 en 27 dezer wordt stormweder verwacht op de Fransche en Engelsche kusten. Te Decazeville heeft een hevige brand gewoed in het lagere gedeelte der stad, in het huis bewoond door de weduwe Cibers, han delende in hout, en hare kinderen. De geheele familie, bestaande uit drie personen, moeder, zoon en dochter, is by den brand omgekomen, zoomede eene daar in huis wonende naaister en de ver loofde der dochter. Volgens een nader bericht gin gen in het geheel acht menschenlevens verloren. Men gelooft dat het ontstaan van den brand aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. De verloofde der dochter had zich naar huis begeven, doch op enkele schreden afstand van het huis dat hij pas verlaten had, werd zyn oor ge troffen door hulpkreten en omziende, zag hij zijn meisje en hare moeder uit een raam der tweede verdieping om hulp roependehet huis stond toen reeds geheel in vlammen. Zonder zich te bedenken, keerde hy terug, snelde het brandende huis binnen en werd het slachtoffer van zyne hulpvaardigheid waarschynlyk is hy dadelijk door den rook gestikt. De vreeselyk verminkte overblijfselen dezer onge lukkige familie zyn in het huis tegenover het afgebrande gebracht en een schildwacht is voor de daur geplaatst. BUITENLAND. Frankrijk. De Senaat heeft gisteren een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het wetsontwerp op de verbanning der prinsen. De heer Jules Simon was de eerste spreker. Hij bestreed het voorstel nadruk kelijk. Er heerschte groote beweging in het Luxembourg. De tribunes waren stampvol. De verdere beraad slagingen waren zeer opgewonden en werden ten slotte tot heden verdaagd. By de in de Kamer van Afgevaardigden voort gezette behandeling van het wetsontwerp op de suiker, heeft de heer Peytral, in stryd met het rapport der commissie, namens de regeering ver klaard, de uitstrekking der belasting tot buiten- landsche suikers te verwerpen. De Kamer schaarde zich, mot 268 tegen 256 stemmen, aan de zyde der regeering. Deze uitslag werd door de Imkerzyde toegejuicht. Het tractaat tusschen Duitschland, Nederland en Zwitserland, betreffende de regeling der zalmvis- schery in het stroomgebied van den Rijn, gesloten, is gisteren te Berlijn afgekondigd. De keizer is Zondag-ochtend in welstand te Ems aangekomen. Beieren. In de gisteren door den Rijksraad te Munchen gehouden zitting waren al de prinsen, do ministers en bjjna alle leden van den Rijksraad aanwezig. De heer Neumayr gaf verslag van don arbeid der geheime commissie. Hy zeide hoe uit verschil lende mededeelingen bleek, dat de ziekte des konings langzamerhand uit zucht tot eenzaamheid was ont staan. Verder had zich een vreesachtige ivaan ont wikkeld, welke eindelyk tot de uitvoering van het noodlottig besluit leidde. Hy voerde tot staving van deze voorstelling talrijke voorbeelden aan. De „Nat. Zeitung" verklaart tot de mede- deeling gemachtigd te zijn dat de bewering een louter verzinsel is, dat het huis Rothschild te Berlijn als bemiddelaar opgetreden zou zyn voor leeningsplannen tusschen koning Lodowyk van Beieren en de prinsen van Orleans. In de gisteron door don gemeenteraad van Brussel gehouden zitting heeft de heer Janson don burge meester ondervraagd over het verbieden der mani festatie op 13 Juni. Hy achtte dat verbod onwettig en beschouwde het als een inbreuk op de voor rechten van den gemeenteraad, die alleen bevoegd is zulk een maatregel te nemen. De burgemeester antwoordde dat het verbod was geschied zonder „parti-pris" en zonder eenige overweging van staatkundigen aard. Hij had alleen gehandeld in het belang der orde, en verklaarde, dat indien dergelijk geval zich opnieuw voordeed, hij evenzoo zou handelen Groot-BrltannlA In het Lagerhuis heeft gisteravond sir W. V. Harcourt, kanselier van de schatkist, de sluiting van het Parlement tegen Vrijdag, de ntbinding tegen Zaterdag a. s. aangekondigd. De heer Howard verklaarde dat kolonel Lock- hart niet te Baaakshan gevangengenomen is. Het Hoogerhuis heeft bij tweede lezing aange nomen het wetsontwerp tot wijziging der alcohol- schaal by de wijnrechten, en by derde lezing de internationale overeenkomst tot bescherming van den letterkundigen eigendom in de koloniën. Egypte. Er lieerscht in Caïro groote opschudding, omdat aan het Engelsche transportschip „Ganges", aan H boord waarvan cholera-gevallen met doodelyken I: afloop zyn voorgekomen, verlof is verleend het I Suez-kanaal te passeeren. Uit Londen wordt aan de „Pol. Corr." bericht li dat de onderhandelingen tusschen de Engelsche li regeering, het Egyptische kabinet en de Suez- H kanaalmaatschappij, omtrent de verbl oeding van I; het Suez-kanaal, spoedig tot afdoening zullen ge- li raken. De noodige grond zal door de Maatschappij Ir worden gekocht; men is het echter nog niet eens Hz over den prys. li Telegrammen. I PARIJS, 21 Juni. In den Senaat hield de heerl Clamageran, van de gematigde linkerzijde, vol.Hd dat het gemeene recht niet toepasselijk is op d$Ha; prinsen. I?i De heer Léon Rénault hield het tegenovergel stelde staande en betoogde dat de prinsen, evenahHtc alle andere burgers, aan de wet zyn onderworpen-I Het kerkelijk congres te Toulouse werdl gisteren geopend. Mgr. Mermillod, bisschop vanl-o Genève, hield de openings-rede. MUNCHEN, 22 Juni. De Kamer heeft met alge-I meene stemmen het voorstel der commissie tot| bekrachtiging van het regentschap aangenomen en| het voorstel betreffende de civiele lijst van deal kn regent naar de finantieele commissie verwezen. I De voorzitter achtte het wenschelyk dat alleH °P mogelijke voorstellen betreffende de uitleggh-l ïa van het artikel der Grondwet, volgens hetweHst< ambtenaren gedurende het regentschap niet definite! kunnen worden aangesteld, naar de vereenig'-Hpa commissios werden verwezen.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2