8073. Woensdaa: 16 Juni. ft®. 1886, <§eze dgourant wordt dagelijksmet uitzondering ran fon- en feestdagen, uitgegeven. Morgen zal de uitslag der verkiezingen chter bi) uitzondering aan het groote ord aan de middeldeur worden aan- eplakt. Leiden, 15 Juni. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommera0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incaa- sccren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Ollicieele lïounisgevingeu. Tergadering van den Gemeenteraad van Leiden, p Donderdag 17 Juni 1886, des namiddags te twee uren. Punten ter behandeling: I. Benoeming yan een Commissaris der Bank van Leening- (145). Idem van een lid der Commissie van Toezicht M. O. (142) Voorstel tot onderhandsche verhuring van het huis op de Aalmarkt. (132 en 141) Idem tot het doen van herstellingen aan de woning van den Directeur der Kweekschool voor onderwijzers (133 en 141)| Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1885 (134 en 146) Verzoek van F. Osterloh, om een kelderingang te maken Tóór zijn huis aan de Haven. (144) Voorstel betrekkelijk de plaatsing van een ijzeren hek bij het park op de Ruïne. (14) Heden werden aan de Rijks-universiteit alhier ivorderdtot doctor in de rechtswetenschap de »r J. Van Raalte, geb. te 's-Hagè, met academisch toefschrift, get.: „De réclame van verkochte goe- iren", en de heer C. J. Vinkensteyn, geb. te ilft, tot doctor in de klassieke letteren, met aca- imisch proefschrift, get.: „De fontibus ex quibus riptor libri de viris illustribus urbis romae hausisse detur disputatio." - Voor de verkiezing van twee leden voor de veede Kamer der Staten-Generaal in het hoofd- esdistrict Leiden zijn, voor zooverre bij het ter rse gaan van dit nommer bekend was, heden gekomen van de 1334 kiesgerechtigden 1138 i) 77 104 88 77 77 60 77 77 77 116 77 77 77 20 19 77' 77 70 59 77 77 47 "1 173 77 77 141 „1 77 77 62 60 77 77 92 85 77 77 32 30 77 77 210 187 77 77 107 87 77 77 134 120 77 77 105 93 De officier van gezondheid 2de kl. (arts) E. Halbertsma is van het 4de reg. inf. te Leiden over geplaatst naar Breda. Bij de door den kolonel-directeur der artillerie- stapel- en constructie-magazijnen te Delft gehouden aanbesteding was voor de levering van 600 groote en 100 kleine blauwe dekens het minst ingeschreven door de heeren Gebr. Van Wijk Co., te Leiden, voor f 8330. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de prijzen f 35, f 3.70 en f 1.85. Ter gelegenheid van zjjn aanstaand vertrek naar zijne nieuwe standplaats Prinsenhage, is Zater dag-avond aan dr. Van Maasdijk, predikant te Kat wijk aan Zee, in de zaal voor Christelijke belangen aldaar, bij monde van zijn ambtgenoot ds. Voor hoeve en in tegenwoordigheid van verschillende corporatiën een souvenir aangeboden, bestaande uit eene schilderij van den kunstschilder Fabius, voor stellende de kerk aan het strand met haar naaste omgeving. Men had gemeend hem, aan wiens energie men bijna uitsluitend de nog niet geheel voltooide nieuwe kerk te danken heeft, geen gepaster blijk van dankbaarheid en waardeering te kunnen aanbieden. Genoemde schilderij is dezelfde, welke voor eeni- gen tjjd verloot is; ze werd door de commissie, daartoe in staat gesteld door bijdragen der ge meenteleden, gekocht van de dame, welke ze ge trokken had, en die ze gaarne voor iets minder dan de aangegeven waarde 1000) heeft willen afstaan, toen haar gemeld werd, wat men er mede van plan was. De commissie smaakte de voldoening uit den mond van dr. Van Maasdijk te vernemen, dat hij vol strekt niets van het plan geweten of vermoed had. Het stoomschip „Gelderland", van Rotterdam naar Java, vertrok 14 Juni van Suez; de „Prins van Oranje", van Amsterdam, arriveerde te Batavia 11 Juni; de „Schiedam", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 11 Juni Dover; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, passeerde Aden 12 Juni; de „P. Caland", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 13 Juni Wight; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Juni van Marseille; de „Prins Frederik", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Juni van Padang; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Juni van Southampton; de „Zaandam" vertrok 12 Juni van Nieuw-York naar Amsterdam; de „Zuid-Holland", van Java naar Rotterdam, pas seerde 13 Juni Sagres. Gemengd Nieuw». Gedurende de beide Pinksterdagen werden aan het station alhier afgegeven in de richting naar Amsterdam 865 en in die naar Rot terdam 3520 retourbiljetten, waarvan alleen op den tweeden Pinksterdag naar Den Haag 2670. Behalve de gewone treinen, passeerden hier niet minder dan 50 extra-treinen. Per Rijnspoor werden van hier gedurende beide dagen vervoerd 2800 personen. Yan de Rijnlandsche Stoomtram (Leiden Katwijk) werd door 3397 personen gebruik gemaakt. In plaats van een houten hek, zal, als de gemeenteraad het goedvindt, een ijzeren hek bjj het park op de Ruïne komen. Bij de te Amsterdam gehouden cric- ket-match tusschen de cricketclubs „Quick" uit Amsterdam en „Sixteen" uit Leiden, verkreeg „Quick" in de eerste inning 43 en in de tweede 59 punten, terwijl „Sixteen" in de eerste 30 en in de tweede inning slechts 14 punten behaalde. Laatst werd in ons blad vermeld dat een trein van de Westlandsche Stoomtram den wissel te Halfweg bij Den Haag was doorgereden, zonder te wachten op den trein van Loosduinen, zoodat de twee treinen elkander tegenkwamen. Zulke voorbeelden behoeven we echter niet zoo ver te zoeken: tram 7 van de N.-Z.-H. Stoomtram, welke met de Rijnlandsche moet wisselen aan de Pen tusschen Leiden en Oegstgeest, is Zondag ochtend doorgereden. De treinen ontmoetten elkaar, doch gelukkig werd tijdig gestopt. V r ij d a g-m i d d a g j .l„ 'smiddags halfvjjf ongeveer, is de Rijnlandsche Stoomtram in aanrij ding gekomen met een spoelingwagen in eene bocht van den tramweg by de kerk te Katwijk aan den Rijn. Het onderstel werd verbrijzeld; de wagen kantelde, en één der kinderen, die er oj> zaten, viel met het hoofd tegen de locomotief, ten gevolge waarvan dat lichaamsdeel gewond werd. De schuld ligt, naar men ons meldt, geheel aan den voerman, daar de machinist naar behooren heeft gescheld. Indien deze niet zoo spoedig ge remd had, zou het ongeluk veel grooter geweest zijn. Van treuriger aard is hetgeen gistermiddag met de Rijnlandsche Stoomtram oveneens op den Rjjns- burgschen weg tusschen het Tolhek en de Pen voorviel. Op een der treden van een van Katwijk komenden vollen trein stond, tegen uitvallen be schermd door den ijzeren ketting, de losse wegwerker bij de maatschappij, J. Van de Vijver, toen van de tegenovergestelde zijde, dus van de stad, een rijtuig kwam aangereden, waarvan het paard onrustig werd, waarom de bestuurder afsteeg en het dier aan het hoofdstel in plaats van vooruit, achterwaarts- duwde, ten gevolge waarvan de achterwielen van het voertuig zijwaarts gingen, en wel juist naai den kant van de rails. Toen nu de tram voorbij ging, raakten genoemde wielen de beide beenen van den wegwerker zóódanig dat deze op het balkon viel en het weldra bleek dat zijne onmiddellijke- overbrenging naar het academisch ziekenhuis hoog noodig was, want het eene been was tot aan de knieschijf gebroken en moest dadelijk worden ge amputeerd, terwijl ook het andere erg bescha digd is. Dit hoopt men echter nog te kunnen be houden. De ongelukkige is gehuwd en heeft kinderen. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee*. Zaterdag 11. is de geheele visschersvloot aange komen. "Wegens mooi, stil weder, was de vangst niet zeer ruim. Er werd besomd 25 a 60 in 5 dagenbesteed werd voor tarbot f 2.50 a 6, voor tong f 0.15 a f 0.50, voor bunschol f 0.40 a f 0.70 per stukvoor levende binnenlekschol f 5 a f 7 per mand, gezouten Noordschol f 17.80 per ton; droogscharren 6 a 7.50, garnalen f 1.20 a f 1.50 per mand. Een 15-tal schuiten is met de verschvisscherjj geëindigd; slechts drie schuiten zjjn hedenochtend nog op de vangst uitgegaan. De Hooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van mevr. Bulkley c. s. betreffende de poging tot ontvoering van minderjarigen. Ook nu waren zeer velen op de gereserveerde plaatsen en op de publieke tribune aanwezig. Device-president van den Hoogen Raad, de heer mr. F. B. Conmck Liefsting, voorzitter van de Kamer van Strafzaken, las het uitvoerig arrest voor. Na vermelding dei- feiten en der cassatiemiddelen, gaat het arrest elk van deze afzonderlijk na. De conclusie is dat het vonnis het gedaan beroep in cassatie verwerpt en de requiranten solidair in de kosten daarop gevallen veroordeelt, des noods invorderbaar bjj ljjfsdwang. Te Opheusden kreeg een man in eene herberg ongenoegen, en maakte zich daarbij zoo driftig, dat hjj eenige oogenblikken daarna een lijk was. Gistermiddag is door de Gooische Stoomtram in de Watergraafsmeer een jongen over reden. De ongelukkige was onmiddellijk dood.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1