Burgermeisje, eene Baker Te huur Te koop gevraagd De Zomerdienstregelingen van de Holl. en Rijnsporen en Stoomtrams. Goed voor de Premie: woners hulp te bieden, benevens 124 karren om de bezittingen te bergen. Ook worden hier en te Messina maatregelen ge nomen om de vluchtende inwoners onder dak te brengen. LONDEN, 27 Mei. Uit Yokohama wordt van heden gemeld dat de cholera in het zuiden van Japan zeer toeneemt. - Een telegram uit Chicago bericht dat de Fran- sche regeering met een huis daar ter stede een contract heeft gesloten voor de levering van 7 inillioen kilo geconserveerd vleesch in blikken bussen voor het leger. WEENEN, 27 Mei. Volgens berichten uit Bucha rest, is men daar druk bezig met de voorbereidselen voor eene feestelijke ontvangst van den vorst van Bulgarije, die na de terugkomst van den koning van zijne inspectie-reis, hier zal aankomen. BRUSSEL, 27 Mei. De werklieden-party heeft besloten, om tegen 13 Juni a. s. manifestation in de provinciale hoofdplaatsen in het leven te roepen. Indien deze manifestation mochten verboden wor den, zou een groot socialistisch Congres tegen 13 Juni te Brussel byeengeroepen worden. LONDEN, 27 Mei. Eene door den heer Gladstone belegde groote samenkomst van liberale Parlements leden hoeft hedenmiddag aan het departement van buitenlandsche zaken plaats gehad. De tekst van de daarin door den heer Gladstone gehouden rede zal eerst hedenavond bekend worden. Hy moet het voornemen te kennen gegeven hebben om eene be- langryko wyziging te brengen in het ontwerp be treffende Ierlands zelfbestuur, namelijk in het artikel, rakende de deelneming der Iersche Afge vaardigden aan den arbeid van het Engelsche Par lement. fndien de Kamer by tweede lezing het ont werp aanneemt, zouden de byzonderheden vóór het najaar slechts door eene commissie uit het Par lement worden overwogen, waarna eene byzondere zitting zou worden samengeroepen. Inmiddels zou het ontwerp in dier voege worden gewyzigd, dat de nieuwe voorgestelde regeling betreffende de positie der Iersche Afgevaardigden in het Engelsche Parlement zou kunnen worden opgenomen. De hoeren Chamberlain en Hartington hebben deze samenkomst niet bygewoond. - (Tweede Tel.) De redevoering, door den heer Gladstone in de groote bijeenkomst der liberale af gevaardigden gehouden, komt overeen met het hedennamiddag daarvan gezonden uittreksel. Met betrekking tot de quaestie van deelneming der Ier sche afgevaardigden aan de beraadslaging in het Parlement te Westminster, is de heer Gladstone bereid de bedoelde afgevaardigden toe te laten tot de discussie over de rijksaangelegenheden. Hy bracht daarby in herinnering dat reeds was toegetreden tot de bepaling, dat de Iersche afgevaardigden zou den deelnemen aan de beraadslagingen over de be lastingen. Eenige onzekerheid bestaat ten opzichte van den uitslag der liberale meeting, maar onder de leden van het Lagerhuis werd geloofd, dat door de con cession van den heer Gladstone de tweede lezing van het ontwerp op de „Home-Rule" in Ierland zal verzekerd worden. WEENEN, 27 Mei. De groote Oostenryksche vloot-manoeuvres, waarop reeds de keizerlyke goed keuring gegeven was, zullen, ten gevolge van een nader bevel, nu toch in dit jaar niet plaats hebben. De Servische regeering onderhandelt, behalve over de zout-leening nog over eene andere leening van 15 millioen tegen 5 pet, rente, met een Engelsch bankiershuis. De vertegenwoordiger van dit huis, de directeur eener Engelsche omnibus-maatschappy alhier, wilde den koers van uitgifte op 60 pet. stellen, doch de minister Myatowitsch wilde 75 pet. als koers gesteld hebben. De „Polit. Corr. bericht dat Delyannis in staat van beschuldiging zou zijn gesteld. BERLIJN, 27 Mei. De redevoering van den bur gemeester van Moskou tot den keizer van Rusland, waarin hy ten slotte zegt dat men te Moskou hoopt, dat het kruis der Christenen spoedig weder op de St.-Sophia-kerk te Konstantinopel schitteren zal, is hier in politieke kringen weinig opgemerkt. Men ziet er eenvoudig eene Panslavistische phrase in zooals deze in den laatsten tyd veel voorkwam en die geene byzondere aandacht verdient. Opmerkens waardig is daarentegen het bedaarde, koele ant woord des keizers, waarby de Panslavistische uitin gen van den burgemeester eenvoudig voorbygegaan worden en dat een vredelievenden geest ademt. ATHENE, 27 Mei. In eene vergadering van af gevaardigden te Kanea, op Kreta, werd de volgende verklaring vastgesteldDe afgevaardigden van Kreta bestryden in allen vorm en met verontwaardiging de bewering der dagbladen, als zou Kreta eene vereeniging met Griekenland niet wenschen, en verklaren dat de uitslag der volksstemmingen en andere aktenstukken, die door de vertegenwoordigers en volksvergaderingen in de laatste maanden onder teekend zijn, den wensch tot vereeniging met Grie kenland uitdrukken en dat zy de vrye uiting van den volkswil zyn. PARIJS, 27 Mei. De Ministerraad besloot in zyne zitting van heden, zich tegen het besluit van de budget-commissie tot geleidelyke afschaffing van het departement van 6eredienst, te verklaren. De graaf van Parys, die wegens het verban- nings-ontwerp, zyne terugreis uit Lissabon bespoedigd heeft, wordt hedenavond te Parys verwacht. LONDEN, 28 Mei. Het bericht over Gladstones redevoering vereischt nog de volgende aanvulling. Na de tweede lezing der „Home-Rule"-wet zal de zitting van het Parlement vroeger dan gewoonlyk worden gesloten. In October zal het Parlement weer tot eene nieuwe zitting byeenkomen en dan zal het ontwerp met de noodige wyzigingen opnieuw wor den ingediend. De „Daily News'' gelooft dat het toestaan der tweede lezing aan geen twyfel meer onderhevig is, daar sedert gisteren 27 leden der liberale party, die tegen het ontwerp waren, verklaard hebben, dat zy nu voor de tweede lezing zullen stemmen. De stemming zal vermoedelyk den lsten Juni plaats vinden. KONSTANTINOPEL, 28 Mei. De Grieksche regee ring heeft, zonder gebruik te maken van de be middeling der mogendheden, onmiddeliykmetTurkye eene schikking getroffen betreffende de ontwapening. LEIBEN, 28 Mei. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut). Verwachting: wind zuidwest of noordwest. Thermometer-standgisteravond om 8 uren 15° Celcius 59° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 12° C. 53.6° F.; 'smidd. 12 uren 13° C. 55.4° F.; 's namiddags 4 uren 17° C. 62.6° F. De minister van waterstaat heeft bekend gemaakt dat met ingang van 30 dezer de diensturen op het rykstelegraafkantoor alhier op Zon- en feest dagen zyn bepaald van 8 uren 's voor- tot 4 's namid dags en van 6 tot 9 uren 's avonds. Burg. en Weths. van 's-Gravenhage zullen den 18den Juni aanst. ten behoeve der waterver- versching te dier stede aanbesteden: het graven van een uitwateringskanaal van de gasfabriek tot in zee, met de bruggen, sluizen en andere kunst werken daartoe behoorende. De besteding zal plaats hebben in twee perceelen en in eens. Het werk wordt geraamd: het eerste perceel op f 230,000 en het tweede op 590,000. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Heemskerk, heeft hedenmorgen vroegtydig per Hollandsche spoor de residentie verlaten, om zich via Venloo naar Aken te begeven tot herstel van gezondheid. Het stoomschip „Edam," van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 27 Mei Lizard; de „Gelderland," van Rotterdam naar Java, vertrok van Southampton 27 Mei; de „Prinses Marie,"van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Aden 28 Mei. Marktberlohtea. Leiden, 28 Mei. Ter markt werden heden aange voerd Oasen stuks a Stieren 40 stuks 46.a 162. Veulens stuks a Kalfkoeien 12 stuks 132.a 256.Melkkoeien 266 stuks 125.a 248.Varekoeien 104 stuks ƒ118.— a 236.Vette koeien 50 stuks 135.a ƒ290. Kalveren (vette) 126 stukB 21.a 68.Kalveren (magere) 70 stuks 3.25 a 7.Graskalveren 24 stuks 22.a 54.Schapen (vette) 920 stuks 21.a 32.Hamels (vette) stuks a Schapen (magere) 956 stuks 16 a 26.Paarden 5 stuks f 24.a 65.Lammeren (magere) 15615 stuks 4.a 14.50. Lammeren (vette, jarige) stuks a Varkens (magere) 112 stuks 14.a 32. Varkens (biggen) 280 stuks 4.25 a 13. Ter markt aangebracht: 496 runderen, 196 kalveren, 1876 schapen, 15615 lammeren, 112 varkens en 280 biggen. Ter wekelijksche Kaasmarkt aangeroerd 55 partijen. Be steed werd voor Goudsche Ka-'.f. van 16 lot 22 50 Leid- sche Kaas de 150 KG. van f 30 to. 39. Delft, 27 Mei. Tot iets lageren prijs was de handel ter Graanmarkt heden weder niet uitgebreid. Aan de stadswaag gewogen van 21 Mei tot 26 Mei: 1231 achtsten en 93 zestienden vaten boter, wegende te zamen 25550 kilogrammen. Prijs ƒ40 a 51 het vierde, ƒ1.a 1.271/2 het kilogram. Edam, 27 Mei. Aafngevoerd: 458 stuks Boter per 5 HG. 50 a 5471/3 c. Kipeieren f 3 a f 3.75 per 100 stuks. Tessel, 27 Mei. Heden werden ruim 8000 Lammeren naar de Leidsche markt verzonden. Londen, 28 Mei. Frleeoke Boter 70/- a 74/-. Dc Strijd om het Voortbestaan. Dit ge vleugelde woord van Darwin wordt tegenwoordig veelvuldig toegepast, vooral ook op de Zwitser- sche Pillen van den Apotheker R. BRANDT. In het eerst werden zy verdacht gemaakt en werd haar gebruik bestreden; later werden zy door de voornaamste geneeskundigen van Europa ten sterkste aanbevolen, en thans hebben zy een debiet verkregen grooter dan dat van één ander geneesmiddel, en zulks enkel en alleen door hare aangename, zekere en onschadelyke werking by storingen in de spysvertering of van de voedingsorganen. Een doosje, waarin zich voor verscheiden weken genoeg Pillen bevinden, kost slechts 70 Cents en deze Zwitsersche Pillen van R. BRANDT, voorzien van een wit kruis op rooden grond en de naamteekening R. BRANDT als étiquette, zyn in elke Apotheek ver- krygbaar. Depot te Leiden by N. K. SWEMER, Drogist, Mare. AD TE 11T K N TIËN. Ondertrouwd Ph. RANK AJz. en P. J. LANCEL. Oegstgeest, j Mei 1886 Leiden, Geen Receptie, Volstrekt eenige kennisgeving. Ontydig bevallen van een dooden Zoon Mevrouw LECHNER Van Tondeken. Schiedam, 25 Mei 1886. Heden overleed na een langdurig, smartelyk, doch geduldig lijden onze geliefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader HENDRIK VAN ARK, in den ouderdom van byna 63 jaren. Leiden, 27 Mei 1886. Wed. A. J. VAN ARK, (Hoefstraat 57.) Jongeneel. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de talrijke blyken van deelneming, onder, vonden na het overlyden van myne dierbare Echt- genoote, betuig ik mijn innigen dank. Lisse, 28 Mei 1886. Th. VAN RUITEN. Zoo spoedig mogelyk wenscht geplaatst te worden een voor Keukenmeid of Meld-alleen, als nood hulp of voor vast. Franco brieven onder letter K aan het Bureel van dit Blad. Tegen 20 a 25 Juli a. s. wordt gevraagd voor 6 weken. Franco brieven onder letter H met opgave waar informatiën kunnen worden genomen aan het Bureel van dit Blad. een MUIS met TUIN, gelegen aan de Aloëlaan, onder de Gemeente Oegstgeest, aan de grens der Gemeente Leiden. Te bevragen: Aloëlaan 32. op de Haarlemmerstraat een solide HUIS met TUIN. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder letter J. 28 Mei 1886. Deze premie kan Zaterdag 29 Mei a. S., van 10 uren 's morgens tot 4 uren 's middags, tegen afgifte van dezen bOD, san het Bareel: Doezastrsat N°. 1, wor den afgehaald.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 3