Au A0. 1886 <§eze <Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (jZon- en feestdagen, uitgegeven. IPrij sraadsel. De oplossingen van het Prijsraadsel kunnen ingezonden worden totWoens- dag-avond te 8 uren. De 1' -ting zal geschieden op Zaterdag a. s.j, terwijl de uitslag dienzelfden avond zal worden medegedeeld. (.Uioioolo Kcnnisigeviiigen. Leiden, 19 April. Nc. 8028. DOin&dsLg SO Aj>ril. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Af '.onderHjke Nommers0.06. PRIJS DER AD V ERTEN TIEN Van 1—6 regols 1.05. Iedere regel meer 0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden; Gezier art. 31 dei' Wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad No. 27 Breng ier algemeene kennis dat de lijsten der kiezers van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad op heden zijn gesloten, opnieuw aangeplakt en gedurende acht dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegch Burgen.t ester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze den belanghebbenden, dat de Beestenmarkt en de Kaasmarkt in plaats van op Vrijdag den 23sten April a. s. zullen worden gehouden op Woensdag den 2 laten te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Beid' iDE KANTER, Burgemeester. 19 April 1886. E. KIST, Secretaris. In een der lokalen van het station alhier had gisterm rgen eene eigenaardige plechtiflïöfff plaats. Naar men weet, verlaat de heer K. T. Caron met 1 Mei a. s. zijne betrekking bjj de Hollandsche IJzeren- Spoorweg maatschappij, welke hjj 20 jaren heeft gediend, eerst o. a. als stationschef te Alkmaar en seder de laatste 15 jaren als zoodanig te Leiden. Naar aanleiding nu van zijn aftreden werd hem in zijn bureel, in tegenwoordigheid van het geheele personeel en enkele vrienden, door den waarnemen- don chef. den heer Joh. J. Brussé, met eene harte lijke toespraak, namens allen een prachtig noten houten schrijfbureau, van zilveren plaat met inscrip tie voorzien, aangeboden, vergezeld van een keurig bewerk album, bevattende de namen van hen die aan hel huldeblijk hadden bijgedragen. De lieer Caron was door zooveel waardeering, blijkens de door hem gesproken woorden, diepge troffen, verzekerde dat het hem leed deed, om den staat zijner gezondheid, zjjn post te moeten verlaten, maar dat hjj allen, mocht het noodig zijn, steeds gaarne waar hjj kan, met raad en daad ter zijde wil staan. Aan allen reikte hij bovendien zjjn photo- graphisch portret uit. Het bureau is uit het magazijn van den heer H. C. Langezaal alhier en het album uit dat van den heer F. W. Rinck te 's-Hage. - Ten Raadhuize alhier werd heden in het open baar aanbesteed de demping van de Zijdgracht met rioleering en bijbehoorende werken. Daarvoor waren 14 biljetten ingeleverd, waarvan het hoogste f 8369 en het laagste f 5983 bedroeg. Voor laatst» genoemde som is het werk gegund aan den heer G. Splinter, timmerman alhier. Daarna had de openbare aanbesteding plaats van het maken van een brugwachtershuisje aan het Utrechtscheveer. Van de 11 inschrijvingen was de hoogste f 497 en de laagste f 380. Daar er voor laatstgenoemd bedrag 2 biljetten waren inge komen is het werk bü loting gegund aan den heer G. Van Tol, timmerman alhier. Ten aanzien van het leggen eener kei- en klinker bestrating, waarvan de openbare aanbesteding even eens plaats vond, werd de gunning aangehouden. - Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Batavia en Padang, door middel van het stoomschip „Limburg", waarvan de laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op Zaterdag den 24sten April a. s., des namiddags te halfdrie. Ten postkantore alhier moeten d^ brieven enz. dus uiterlijk Zaterdag middag om 12.15 bezorgd zijn. Bij de heden gehouden openbare verkooping vaji cokes in partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de prijzen f 18, f 3.70 en f 1.85. De senaat van de rijks-universiteit te Utrecht heeft besloten, naar aanleiding der viering van het tweehonderdvijftigjarig bestaan der hoogeschool, het doctoraat honoris causa toe te kennen aan de navolgende heeren: R. Fruin, hoogleeraar in de vaderlandsche ge schiedenis aan de rjjks-universiteit te Leiden, het doctoraat in de rechtswetenschap. P. A. Tiele, bibliothecaris der rijks-universiteit te Utrecht, het doctoraat in de Nederlandsche letter kunde. H. Was, predikant te St.-Oedenrode, het doctoraat in de wijsbegeerte. A. G. Van Hamel, hoogleeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan de rijks-universiteit te Groningen, het doctoraat in de Nederlandsche let terkunde. W. P. Ruysch, referendaris der afdeeling medische politie, te 's-Gravenhage, het doctoraat in de genees kunde. P. C. Plugge, hoogleeraar aan de rijks-universiteit te Groningen, het doctoraat in de geneeskunde. J. E. Van der Meulen, lector in de heelkunde aan de rijks-universiteit te Utrecht, het doctoraat in de heelkunde. F. E. Daubanton, predikant te Zwolle, het doc toraat in de godgeleerdheid. W. Francken, predikant te Rotterdam, het doc toraat in de godgeleerdheid. E. H. Lasonder, kerkelijk hoogleeraar aan de rjjks-universiteit te Utrecht, het doctoraat in de godgeleerdheid. I. P. Sprenger Van Eyk, minister van koloniën het doctoraat in de rechtswetenschap. R. P. Mees Az.,-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, het doctoraat in de staatsweten schap. F. J. Van den Berg, hoogleeraar aan de Poly technische School te Delft, het doctoraat in de wis- en natuurkunde. K. W. Van Gorkom, oud-directeur der Indische cultures, te Baarn, het doctoraat in de artsenjjbe- reidkunde. P. J. H. Cuypers, architect te Amsterdam, het doctoraat in de wis- en natuurkunde. De internationale conferentie tot beteugeling van den drankverkoop op de Noordzee zal 10 Juni te "s-Hage bijeenkomen. De Nederlandsche gedele geerden zjjn: mr. Rahusen, prof. Buys en mr. Verkerk Pistorius. Tot deurwaardei® bij het kantongerecht te 's-Gravenhage is benoemd de heer A. J. B. Grut- terswjjk, ambtenaar en waarnemend griffier by dat kantongerecht. De heer Heemskerk is Vrijdag door den Koning ten gehoore ontvangen en heeft een zeer langdurig onderhoud met Z. M. gehad. Volgens bericht uit Berlijn, is Prinses Maria van Pruisen, echtgenoote van den hertog van Saksen-Altenburg, vroeger Prinses Hendrik der Nederlanden, voorspoedig bevallen van eene dochter. Met 1 Mei a. s. zal de instructie-compagnie te Schoonhoven eene belangrijke uitbreiding onder gaan. Voorloopig zal het aantal vrijwilligers met 20 worden vermeerderd, om de compagnie later, wanneer de vergrooting der kazerne zal gereed zjjn, tot de bepaalde sterkte (276) te brengen. De minister van koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden dat de commissie, die in dit jaar belast zal worden met het afnemen in Nederland van het groot ambtenaars-examen voor den Indischen dienst, hare eerste vergadering zal houden te 's-Gra venhage op den 21sten Juni a. s. Zij, die verlangen dit examen af te leggen, be- hooren zich uiterlijk 18 Mei a. s. bij een op zegel geschreven request aan te melden bij het depar tement van koloniën. Het stoomschip „Prins Willem I," van Para maribo naar Amsterdam, is 16 April van Havre vertrokkende „Polux," van Baltimore naar Rot terdam, passeerde 17 April Lizard; de „Prins Hendrik" arriveerde 17 April van Amsterdam te Batavia; de „Utrecht" kwam 17 April te Batavia aan; de „Prinses Amalia," van Batavia naar Am sterdam, arriveerde te Marseille 18 April; de „W. A. Scholten," van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 18 April Dover; de „Zuid-Holland" ver trok 17 April van Batavia naar Rotterdam; de „Koningin Emma", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Marseille 18 April; de „Prinses Wil- helmina", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Southampton 18 April; de „Samarang", van Rotterdam naar Java, vertrok 19 April van Suez; de „Sumatra" vertrok van Batavia naar Amster dam 17 April. Aan den luit. ter zee 2de kl. W. P. A. M. Kluit, dienende aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip „Admiraal Van Wassenaer," wordt met 1 Mei opge dragen de betrekking van adjudant by den directeur en commandant der marine te Willemsoord. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Dinsdag 20 April niet plaats hebben. Z. M. heeft benoemd tot kantonr.-plaatsverv. in het kanton Utrecht, mr. D. Ragay, adv. en rentm. van het Kroondomein, wonende te Utrecht benoemd tot rechter in de arr.-rechtb. te Almeloo, jhr. mr. A. G. De Geer, thans substit.-offic. van justitie bij gem. rechtbankbenoemd tot griffier by het kantonger. te Oostburg, mr. B. H. Carp, adv. en proc. te Middelburg, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arr.-rechtbank aldaar; jhr. mr. W. Röell, te 's-Gravenhage, benoemd tot adj.-com. bij het dep. van binnenl. zakenaan den majoor H. T. Schalken, van den staf der genie, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versier selen van commandeur 2de kl. der Danebrogsorde, hem geschonken door Z. M. den koning van Dene marken. Gemengd Nieuw*. Na den huishoudelyken r o e i w e <^- strijd van „Njord" op het Galgewater, maakten hedennamiddag de leden met vaandel en muziek eene wandeling door de stad. Nabij het station Alfen is gister- morgen door den trein, welke om halfelf te Leiden aankomt, overreden de huishoudster van een baan wachter aldaar. Ze was aan de sloot van den berm water gaan scheppen en had, terugkomende, we gens hare doofheid zeker den van Woerden komen den trein niet opgemerkt. Men vond haar verwond lichaam; des avonds overleed zjj. Een treffend staaltje van de alge- meene vereering, welke men wjjlen mevrouw Bosboom toedroeg, wordt nog door het „Vad." vermeld. Toen de rouwstoet nl. zich Zaterdag aan het sterfhuis in beweging stelde, viel van een der kransen eene bloem, welke door een knaap werd opgenomen. Eene dame, die de beroemde schrijfster slechts door hare werken had leeren kennen en liefhebben, kocht die bloem, om haar als een dierbaar souvenir te bewaren. De hoop, dat de student M., die te Schiedam door den spoortrein werd overreden, den éénen voet zou kunnen behouden, is jjdel gebleken thans is ook de tweede voet geamputeerd. De toestand van den lijder is nu zeer zorgwekkend. Gedurende het verbljjf van den Ko ning en de Koningin te Amsterdam, zal iederen dag aan een 200-tal kinderen der kostelooze scholen

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1