KUNSTVOORWERPEN Wordt gevraagd, Stalhouderij heeft geopend, A VAN THIEL, P. 1. KOOBEMAN. DE VRIES STEVENS, Leides, OPENBARE VERKOOPING op Dinsdag 13 April 1886, Vervol? der Advertentiën. (WEGENS LIQUIDATIE EENER ZAAK) Gemengd Nieuws. Ofschoon het langdurig winterwe der zijn invloed op allerlei gewassen heeft doen gelden en het koude voorjaar op de ontwikkeling daarvan niet zeer gunstig kan worden beschouwd, hebben de bloembollen, welke tusschen Leiden en Haarlem, met name in de omstreken aldaar zyn geteeld, haar wasdom weldra bereikt. Hier en daar ziet men de schoone bloemen reeds boven den grond. Te verwachten is het dat binnen eenige dagen de bloemenpracht in kleur en geur kan worden genoten. Te Scheveningen kwamen gisteren 15 schuiten aan, die van f 80 tot f 125 besom- den. Tongen en levende schol vinden steeds tegen hoogen prys koopers. Van Engeland kwam aan de markt 40 ton droog- schol, welke f 8 tot 13 per ton opbracht, en 50 ton haring, welke /II per ton gold. Gisteravond werd door den stoom tram, welke om zes uren van Delftshaven afreed, een wagen verbrijzeld, welke tusschen de rails en het huis van den rijksontvanger aan den Binnen weg stond, met het gevolg dat de muur zwaar werd beschadigd, terwijl de deur met geweld uit haar verband gerukt en naar binnen geworpen werd. Ook de tram beliep schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een zeldzaam geval had, volgens de „N. R. C.", gisterochtend op de begraafplaats in het voormalige Delftshaven plaats. Bij eene begra fenis was nauwelijks de kist in de groeve neder- gelaten of een der bidders stortte neder, door eene beroerte getroffen, en was dadelijk een lijk. Het plan tot electrise he verlichting te Amsterdam van de perceelen in de Kalverstraat, tusschen de Enge Kapel- en Waterstegen, is afge stuit op het bezwaar, dat de eenige ruimte, die ge bruikt kon worden voor het plaatsen der electrische toestellen, door den eigenaar niet wordt afgestaan. De heer E. Brand s ma, die een prijs vraag uitschreef voor een handelsmerk voor koffie, ontving daarop 1664 antwoorden van 1004 inzenders. Onder Apeldoorn, en wel in demaal- schap Kootwijk, woedde Maandag-avond een hevige heidebrand. Ruim 50 bunders werden eene prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. in spijt van alle moeite, welke de commissie zich zoo belangeloos getroostte om de zaak zoo grondig mogelijk te onderzoeken, zal toch hoogst waarschijnlijk de oprichting eener kaasfabriek te Houtrijk en Polanen schipbreuk lijden. In eene opnieuw gehouden vergadering toch van de twaalf deelhebbers bleven vier afwezig, die nu reeds hunne grootsche plannen schijnen te laten varen, en het is twijfelachtig of de overigen de zaak tot stand zullen brengen. HC.) Ook te Vlaardingen heeft de genees kundige inspecteur voor Zuid-Holland de mazelen epidemisch heerschend verklaard. Men meldt uit Enschedee, d.d. 7 April: Gisteravond was hier alles rustig. De werkstaking duurt echter voort. Hedenochtend om zeven uren waren slechts van de werkstakers twee personen voor de poort der fabriek van de heeren Scholten Zn. De fabriek werkt nu met één vijfde gedeelte der weverij, doordien al de vaste arbeiders aan het weven zijn. Te Strigau, in Silezië, hebben 300 werklieden in de sigarenfabrieken den arbeid ge staakt. Bij de laatste regeling van hun loon moesten er tot handhaving der rast militairen worden te hulp geroepen. Depeches uit Kopenhagen melden het uitbreken van besmettelijke longziekte onder den veestapel te Kolding in Jutland. De overheid beval het aangetaste vee af te maken en het overige te isoleeren. Zij heeft de Engelsche regeering hiervan verwittigd. Het Hof van Assisses te Parijs heeft thans een begin gemaakt met de bekende afschuwe lijke zaak van de 66-jarige Euphrasie Mercier, beschuldigd van hare meesteres, Elodie Ménétret, te hebben vermoord, verbrand en te midden van bloemen in een tuin te hebben begraven, om zich op die wijze eenig geld toe te eigenen, waartoe ze tevens een valschen brief schreef aan eene tante, die de gelden harer meesteres beheerde, en aan wie ze 't deed voorkomen alsof eene plotseling opge komen reis haar verplichtte geld aan te vragen. De zonderlingste diefstal, die wel ooit is gepleegd, wordt uit Chicago bericht. Daar rukte iemand eene vrouw de kiezen uit den mond, om het goud, waarmee ze gevuld waren. BUITENLAND. Frankrijk. Het gouvernement heeft een voorstel in onder zoek tot sluiting eener leening voor de Tongkin- uitgaven en die voor de hervormingen, welke Paul Bert daar zal invoeren. Het bedrag dier leening zou 25 a 30 millioen franken zyn. Koning Framjois d'Assise is te Parys aange komen om koningin Isabella te ontmoeten. Van der Bilt, de zoon van wijlen den Ameri- kaanschen spoorweg-koning, is te Parys met zijne familie aangekomen en, als een spoorweg-prins ontvangen. Duitschland. Het Huis van Afvaardigden heeft gisteren het wetsontwerp tot bevordering van Duitsche neder zettingen in de oostelijke provinciën, bj derde lezing ongewijzigd aangenomen. Vervolgens werd het geheele ontwerp hy hoofdelijke slotstem- ming, met 214 tegen 120 stemmen goedgekeurd. In den aanvang der zitting verklaarde de heer Magdzinski namens de fractie der Polen, dat deze laatste aan de verdere beraadslaging niet zou deel nemen, nu het Huis by tweedo lezing deze voor dracht had aangenomen, welke, naar haar inzien, eene schending is van de grondwet, van de begin selen der humaniteit en van de internationale ver houding. Alleen zou zy een afkeurend votum uit brengen tegen enkele paragrafen en tegen het ontwerp in zyn geheel. Het bericht dat de Duitsche troepen, ten ge volge der onlusten in België, aan de grenzen ver sterkt zyn, wordt te Berlijn nadrukkelijk gelo genstraft. Op het gisteren vermelde bericht, door den commandant der kanonneerboot „Cyclop," kapt.- luit. Stubenrauch, van de West-Afrikaansche kust getelegrafeerd, teekent de „Kölnische Zeitung" aan dat Bimbia uit drie plaatsen bestaat, waarvan Money-Bimbia de grootste is, hoewel de „stad" toch nog niet meer dan een 50-tal woningen telt. In tegenstelling van de twee andere plaatsen, die Duitschgezind zyn, was Money-Bimbia Engelschge- zind gebleven ook na de erkenning van Duitsch- lands rechten op geheel Bimbia door Engeland. Vermoedelijk hebben de bewoners van die plaats zich tot opstand laten verleiden en zyn zij daarvoor nu gestraft. Oroot-BritaaniS. Te Londen heeft men het voornemen opgevat, om dames-kazernen te bouwen. De hertog van Cambridge heeft, als opperbevelhebber van het leger, het plan uitgewerkt, om voor de echtge- nooten van officieren en manschappen, die zich op het oorlogsveld of in ver afgelegen garnizoenen bevinden, algemeene woningen te bouwen, waarin zy zich, wanneer haar zulks goeddunkt, zoolang de scheiding duurt, kunnen vestigen. Voordeecht- genooten zelf is het eene aangename gedachte, dat hunne vrouwen goed verzorgd worden en aan vele gevaren onttrokken zyn. De gebouwen zullen in de onmiddellijke nabijheid van Londen geplaatst worden, opdat de kinderen hunne schooluren niet behoeven te verzuimen. De strjjd om eene goede zitplaats in het Lager huis voor de zitting van heden, waarin Gladstone (die Maandag uit Coombe, waar hij een paar dagen logeerde, terugkwam) zijne Iersche voorstellen zal aanbieden, was zoo groot, zelfs onder de leden, dat sommigen hunner hun ontbjjt in het Huis had den besteld en dus van 's morgens vroeg hun plaatsje dachten in te nemen. Tui-kije. Volgens te Konstantinopel ontvangen bericht uit Sofia, toont prins Alexander zich geneigd om toe te treden tot de Turksch-Europeesche, en niet tot de Turksch-Bulgaarsche schikking, omdat hy slechts voor eene internationale beslissing wil wjjken. De heer Nelidoff, Russisch gezant te Konstan tinopel, maakt zich gereed, om naar den czaar te Livadia te vertrekken. China. Met betrekking tot de zending van den heer Walsham, den nieuwen gezant van Engeland bij den keizer van China, is te Tientsin gisteren be richt ontvangen dat hy overbrenger is van zeer hartelijke brieven van koningin Victoria aan den keizer, waarin de verzekering is vervat van de vriendschappelijke gezindheid, welke de Britsche regeering jegens China koestert. "Wat de annexatie van Birma betreft, wijst de koningin er op, dat het Engelsche en het Chineesche gebied thans aan elkaar grenzen. Een bjzondere gezant zal belast worden met het overhandigen eener ridderorde met briljanten, welke den keizer wordt vereerd. Amerika. By het Congres der Vereenigde Staten is een wetsvoorstel aanhangig gemaakt tot bescherming van de roomboter door de zoogenaamde kunstboter. Daarbjj wordt voorgesteld van elk pond kunstboter 10 ct. belasting te heffen, en de vervaardiging der kunstboter onder toezicht der regeering te stellen. Deze zal bepalen in welken vorm en in welke pakking de kunstboter in den handel mag gebracht worden, om verwarring met natuurboter te voorkomen. Ook de z. g. kunstkaas zou onder gelyk toezicht vervaardigd moeten worden, en van elk pond kunstkaas 3 ct. belasting betaald moeten worden door den fabrikant. Volgens berichten van Maandag 11. was het te Fort Worth verder rustig gebleven en liepen de goederentreinen onverlet. Gewapende burgers, door de troepen bijgestaan, bewaarden de rast. Er waren duizend man troepen met geschut dienst doende. De stad verkeerde in staat van beleg. De drank huizen waren gesloten. Het conflict van Zaterdag, waarbij een werk staker omkwam en twee gekwetst werden, heeft in het geheele land de openbare meening tegen de werkstaking gekeerd. om contant geld, des vóórmiddags te ÏO uren, in een der localen van het Heeren-Logement Den Burg, te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder VAN EENE SCHOONE VERZAMELING in Italiaansch Marmer, vervaardigd door gerenom meerde Italiaansche, Romeinsche en Floren- tynsche Beeldhouwers, als groote Vazen met Colommen, Statuetten en Groepen in verschillende grootten in Marmer van Carrara en in Agaat en eene groote sorteering voorwerpen in Agaat. Verder Etrurische, Médicis- en Samaritaansche Vazen, antieke Kruiken, Coupes van verschillende afmetingen en vormen, Mandjes, groote en kleme Beelden, Inktkokers, Blakers, Juweelbakjes, Wij- watervaatjes, Vruchten, Potten, groote keuze ver schillende Presses-Papier. Eene groote sorteering Schoorsteengarnituren voor Salons en Slaapkamers en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen in voorzegd locaal van Den Burg op Maandag 12 April, van des vóórmiddags 10 tot 's namiddags 4 uren. De ondergeteekende maakt zijne geëerde Stad- genooten bekend dat liy heden zyne voorloopig Oude Vest 111, by F. O. DE VRIES, en neemt beleefd de vryheid zich minzaam aan te bevelen. Uw Dw. Dienaar, eene JUFFROUW iederen werkdag van 's voorm. 10 tot 12 uren om 2 kinderen onderricht te geven in de beginselen van het lezen, schry ven en rekenen. Opgaven van leeftyd en voorwaarden worden in gewacht met franco brieven onder letter H aan het Bureel van dit Blad. aanleg van Gas- en Waterleiding, bevelen zich aan voor het leveren en plaatsen van Closets, Badinrichtingen, Tuinhesproellngen enz, enz,

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2