fat MM» Niet gloren. Maakt voort. Stads-Gehoorzaal. 1 KLIKEE, Hoogewoerd 37. JENEVER HV. Z. Brandewijn COGNAC j H i._) n 1.25, i.5o p. o. Slijters 65 en 70 Cts. per 5 liter. TAI MT NI FT met ^iervan *e profiteeren, Leiden, 18 Maart. Yerrolg der Advertentiën. Zondag 21 Maart, te 8 uren: te geven door het volledige Strijk orkest van het 4de Reg. Infanterie (54 personen) onder leiding van den Heer J. G. H. MANN. voor slechts Een Gulden. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Tot directeur voor de nieuw te exploiteeren gemeente-gasfabriek te Venloo, is met algemeene stemmen gekozen de heer Van Rossum Duchatel, civiel-ingenieur en tevens volontair aan de gas fabriek te Leiden. De Raad der gemeente Veur heeft besloten den minister van waterstaat enz. te verzoeken om het brievenvervoer met den stoomtram Den Haag- Leiden te doen plaats hebben. De heer J. P. Treub, na 41 jaren dienst, op zpn verzoek, met 1°. Januari jl. eervol ontslagen als secretaris en ontvanger der gemeente Veur, heeft van den Raad dier gemeente een aandenken ontvangen, bestaande in een kristallen eere-bokaal met zilver gemonteerd en inscriptie. Heden werden, na examen, toegelaten tot de voorbereidende klassen van de Rijksnormaallessen te Voorschoten: tot klasse B: A. L. Rooyackers, uit "Wassenaar; tot klasse A: M. Paardekooper, D. G. Knjjnenburg, beiden uit Wassenaar; J. A. Vyftigschild, uit Voorschoten, en de jongejuffrouwen G. J. Gerritsen, uit Voorschoten; P. M. Den Baars, uit Veur, en H. A. Bovenlander, van den Rjjndijk, gem. Voorschoten. In de gisteren gehouden zitting van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, deed de voorzitter voorlezing van het koninklijk besluit, beslissende het beroep van het bestuur van den Munnikespolder, van eene beslissing van Ged. Staten van Zuid-Holland omtrent den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Leiderdorp. Gehandhaafd werd het besluit van Ged. Staten. De voor Woubrugge gesloten kiezerslijsten bevatten voor den Raad een getal van 151 kiezers, voor de Provinciale Staten 105 en voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 105 kiezers. Door diakenen der Herv. Kerk te Nieuwkoop is, voor eene tweede winterbedeeling aan hunne armen, opnieuw een omgang aan de huizen der gemeenteleden gedaan, welke meer dan f 150 heeft opgebracht. Men schrijft ons uit Lisse: De alhier ge houden bloemententoonstelling behoort alweder tot het verledene, maar gelukkig een verledene dat vele aangename herinneringen achterlaat, want de uitspraak van vakmannen, liefhebbers en leeken is eenstemmig: „de tentoonstelling is uitmuntend geslaagd." Den 13den dezer op den bepaalden tjjd geopend met toespraken van den voorzitter onzer afdeeling, den heer C. Blokhuis, en van dien van het hoofd bestuur, den heer Krelage te Haarlem, mochten inzenders en commissieleden reeds dadelijk de vol doening smaken een zeer gunstig oordeel te ver nemen van de vele collega's van hier en elders, die de opening bijwoonden en die, als deskundigen, zich overtroffen toonden in hunne verwachting. De meeste collection hyacinten waren goed, velen zelfs uitmuntend, geslaagd, zoowel in potten als op glazen; de bijgemaakte versieringen enz. vol tooiden het geheel, waarvan de regeling niets te wenschen overliet. Dat dit gunstig oordeel ongeveinsd was, is wel het duidelijkst gebleken uit het drukke bezoek, ge durende de drie dagen der openstelling, van vak mannen, daartoe aangespoord en opgewekt door collega's, die reeds kennis gemaakt hadden met de volledige inzendingen van zoovele handelssoorten van bloeiende bolgewassen, uitsluitend van vakge- nooten in deze gemeente. Niet minder druk was het bezoek van liefhebbers en leeken: ongeveer 600 toegangskaarten werden afgegevenhet getal der n i e t-betalende bezoekers (leden en inzenders) bedraagt minstens evenveel. Bovendien werd aan werklieden der leden, met hunne vrouwen, vrye toegang verleend en men heeft ook niet vergeten de schooljeugd, groot en klein, te doen genieten van het bloeiend schoon, dat de „Witte Zwaan" in dit barre seizoen opleverde Maandag-avond, na een nog zeer druk bezoek, werd de tentoonstelling op eenvoudige wijze ge sloten en men ging dankbaar en voldaan uiteen, overtuigd als men was dat zoo'n plaatselijk feest van een bepaald vak zeker zal meewerken om een zoo belangrijken tak van bestaan als de bloembollencultuur, meer en meer te doen bloeien en de welvaart te bevorderen van de gemeente in het algemeen en van kweekers en handelaars in het bijzonder. Een woord van dank mag dan ook niet onthou den worden aan hen, die zich moeite, tijd en kosten getroost hebben om de in deze gemeente zich steeds meer en meer uitbreidende bloembollencultuur ook in wijder kring bekend te maken en elkander te kunnen wijzen op de vorderingen, welke ook op dit gebied reeds gemaakt en nog te maken zijn. Men schrijft ons uit KoudekerkDe vermake lijkheden alhier gedurende dezen winter, behooren weder tot het verledene. Gisteravond toch had de laatste voorstelling plaats van de rederijkerskamer „Cremer", gevestigd te Koudekerk en Hazerswoude, en bij het einde van dit feest was er tevens een einde aan de gezellige avonden, welke men dezen winter met elkander doorbracht. Als voorstuk werd gegeven „Een bankbiljet van 1000 gulden." Wanneer men bedenkt dat deze kamer betrekkelijk nog zoo kort bestaat, dan voor zeker, mag en kan men niet anders zeggen dan dat het spel voortreffelijk was. Om op- of aanmer kingen te maken, dit zoude natuurlijk niet moeie- lijk zjjn; maar welke uitvoering is onovertreffelijk? Het nastukje: „De gevolgen van een kus," werd ook goed afgespeeld. Een woord van dank aan de werkende leden voor hunne moeiten en zorgen, want deze bestaan ook, als men nagaat dat de financiën niet ruim zijn, waarom zjj met weinig geld veel moeten doen. Eene kleine bijdrage voor nieuw decoratief zou zeker zeer welkom zijn. De heer Yan Leeuwen vergastte de aanwezigen op muziek, terwijl een zeer geanimeerd bal het slot van alles was. Gemengd Nicuws. In den schouwburg te Co r regio werd in de vorige week, gedurende de opvoering van de opera „Tutti in Maschera", van de derde galerij e6n 130111 in parterre geworpen. Gelukkig werd niemand ernstig gekwetst, maar in de zaal en op het tooneel ontstond eene ernstige paniek. Het publiek kwam echter tot kalmte, toen de regisseur de verzekering gaf dat er geen gevaar bestond. Den voorafgaanden dag was een bom in de woning van den prefect geworpen. Te Parijs heeft een duel op den degen plaats gehad tusschen prins Amadeus De Broglie, tweeden zoon van den hertog De Broglie, en zijn zwager de Yicomte Fredern. De prins werd in de rechterzijde ernstig gekwetst. Men zegt dat familie aangelegenheden aanleiding gaven tot dit duel. Betreffende de reeds vermelde aardbeving te Grenada worden nog eenige bijzonder heden medegedeeld. De schok duurde zeven secon den en veroorzaakte in de geheele stad geduchten schrik. In den schouwburg ontstond een ware paniek. De toeschouwers stonden allen op en stormden in wild gedrang naar den uitgang. De menschen, die reeds ter ruste waren gegaan, Iwerden wakker door den schok, verlieten hunne huizen en menigeen overnachtte op straat, omdat hij zich niet weer binnen de vier muren zijner woning durfde wagen. De schade is van geringe beteekenis. De beweging plantte zich voort van het westen naar het oosten en ging gepaard met een rommelend gedruisch. De schok werd ook gevoeld in de districten, welke in 1884 zoo verschrikkelijk door de aard beving werden geteisterd. Gisteren heeft het gerechtshofte Frankfort aan den Main uitspraak gedaan in het proces tegen den commissaris van politie Meijer en eenige politie-agenten, die beschuldigd werden van machtsmisbruik bjj de begrafenis van een sociaal democraat, op 7 Juli van het vorige jaar. De commissaris Meijer werd veroordeeld tot drie maanden, de agenten Winglert tot twee maanden, Hohmann tot één maand en Schweiger tot veertien dagen gevangenisstraf. De socialist Leyendecker werd, wegens vergrijp tegen de socialistenwet, tot één maand gevangenis straf veroordeeld. De verongelukte Cunard-mailboot „Oregon" had aan boord eene waarde aan diaman ten van een millioen dollars, welke geborgen werd doch de gezagvoerder der mailboot „Fulda" heeft daarop beslag gelegd, daar hjj eene belangrijke som als bergloon eischt wegens het redden van passa giers en bemanning. EntréeBenedenzaal voor een Heer f 0.49 eene Dame t 0.25; Bovengalerij per persoon f 0.25. Zie de groote Affiches. Bier 10 en 12 Cts. p. fl., Punch ƒ0.90 a/1.10p. liter. Bessenwijn 35 Cts. en Bessensap 20 Cts. p. 6 fl. Vollenhovens Stout en Ale 10 Cts. p. '/2 fl. Iemand die een flinke bleek heeft, vraagt beleefd droge en natte Wasschen. Franco brieven aan het Bureel van dit Blad onder letter T. 0.80, 0.75, 0.85 0.65, 0.90, 0.70, 0.80, 1.20, 1.40, 1- i 1-25, 0.75 1.- 0.90 1.80 L. fl. L. fl. L. KRAEPEL1EN HOLM APOTH EKERS te ZEIST. Depots inallegroote plaatsen L—-A"TCTTroArtt- rp. - N TETTERODE Twee Beste Boeken over Uitvindingen en Sterrenkunde No. 1. De Martelaars der Wetenschap (Het Boek der Uitvindingen) naar het Fransch van G. TISSANDIER, door J°. DE VRIES, 1 Deel, met 37 Platen. Prijs 1.25. In dit uitstekende Boek lezen wü over de voor naamste ontdekkingen in den loop der eeuwen gedaan, over het "Wereldstelsel, hoe de aardbol is veroverd, over Stoombooten, Spoorwegen, Telegrafen en tal van andere wetenswaardige dingen en zaken, welke voor elk beschaafd mensch belangrijk zijn om over te kunnen meepraten. No. 2. Hemel en Aarde, bijdragen tot do kennis van den Sterrenhemel, naar den 13den druk, van F. G. L. GRESSLER, voor Nederland bewerkt door I. JURRIUS, 1 Deel met 9 uitslaande Platen. Prijs 1.75. "LUI I llIC I ]aa(- (jjt pakket voor slechts 1 aan den winkel afhalen. Voor buiten de stad met 10 Cts. tegemoetkoming in de vracht, dus alles franco thuis, op ontvangst Postwissel van slechts f 1.10, waarbij staat: Wetenschappelijk Pakket. Bjj D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam,

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2