GOETHE'S FAUST N°. 797S. Maandag SS Februari. A°. 1886. Dit aarnmer bestaat uit Drie Bladen. 'prijsraadsel,. J. J. L. TEN KATE, A. VAN LEEUWEN, feze 'Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Met 1 Maart begint een nieuw kwar taal van het Leidsch Dagblad. Zij, die zich nu reeds op deze Courant abon- neeren, ontvangen de tot dien datum [verschijnende nummers gratis. Leiden, 20 Februari. LBIDSCH DABBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per poat1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer/0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Het aantal ontvangen goede oplossingen be draagt 1298. Slechts een 13-tal vermeldden iets anders dan het antwoord: „Mathesis Scientiamm Genitrix." Een daarvan kreeg „O God, verlaat ons Nederland niet en een ander bracht het niet verder dan tot „Mattheus, Exodus, Genisis." Van de ontvangen goede oplossingen verdienen bijzondere vermelding die van J. Van Brussel alhier en G. Brussee Pz. te Rijnsburg, voor de buitenge wone zorg er aan besteed. Twee Abonné's zijn zoo welwillend geweest zich, op ons verzoek, ten onzen Bureele met de loting te belasten, nl. de heeren P. J. W. Knaap en P. G. Lancel. Een hunner trok één voor één de op papiertjes vermelde prjjzen en premiën uit eene bus, terwijl de ander tegelijkertijd insgelijks één voor één de nom mers trok, welke zich in eene andere bus bevonden ten getale van even zooveel, als er antwoorden waren ingekomen; waarna het afgelezen nommer werd vergeleken met het nommer, dat op de lijst van goede inzendingen voor den naam van den inzender was geplaatst. De uitslag is dat de Prijs; het prachtwerk 99 vertaald door met 14 photographieën, 46 gebonden in prachtband ter waarde van f 32, ten deel viel aan No. 81: den heer Rijksveearts, wonende op den Morschweg, gemeente Oegstgeest. De uitgeloofde ÏO Premiën werden aldus ge trokken teder een deel van Consciences werken ge bonden No. 661, Jac. Van der Kamp, Turfmarkt; No. 113, P. Eswilder, KoorsteegNo. 688, P. De Kier, WielmakersteegNo. 437, N. Fonteyn, Heerenstraat, buiten de voorin. Koepoort; No. 957, M. E. Reyst, Beestenmarkt. Da Costa's Dichtwerken, gebonden, op No. 29, K. N. Hengeveld te Hazerswoude. Goethes Faust, klein 8°, gebonden, op No. 869, P. M. J. Van Oerle, Mare. Goeverneurs Dichtwerken, gebonden, op No. 121, A. P. Van Erp, Hooglandsche Kerkgracht. Klikspaan, Studenten-Typen, gebonden, op R'o. 99, dr. H. Meursinger te Oudshoorn. Keiler, Over de Alpen, gebonden, op No. 91, Van den Ameele te Oegstgeest. Als daaropvolgende 50 Premiën waren door den uitgever nog beschikbaar gesteld 50 ex. van Beets' Scheurkalender, welke ten deel vielen aan No. 296, C. Boelhouwer, Mare; No. 871, Ophorst, Koogewoerd; No. 514, H. C. Hartevelt, Nieuwe PijnNo. 689, mevr. A. M. Willink Ketjen, op Vree wijk; No. 457, Geise, Nieuwe Rijn; No. 1248, W. F. Wijting, Steenschuur; No. 1270, W. Van ^ijk, Hoogewoerd; No. 593, P. Janssen, Verver - «raat; No. 183, P. Arnoldus, Lammermarkt; 931, P. Pont, Uiterstegracht; No. 732, mej. D. Los, HeerengrachtNo. 290, J. C. Van den Brande, Heerengracht; No. 49, C. Van Diest, te Koude kerk; No. 713, wed. F. J. Landzaat, Vrouwen- steeg; N. 255, wed. Van Barneveld, Morschstraat No. 529, T. L. Van den Hoek, Zijdgracht; No. 331, D. C. Clauset, Steenschuur; No. 618, A. C.Kriest, Schulpenpad; No. 1111, A. J. Slegtenhorst, Leven daal; No. 434, J. Fles, Morschstraat; No. 1276, M. J. Zandvliet, Breestraat; No. 1047, P. H. Spijker, Galgewater; No. 624, J. Koot, Heerenstraat; No. 1060, C. J. M. Swaan, Oude Singel; No. 496, D. Groeneveld, Van-der-WerfstraatNo 199, J. H. Van den Broeke, Langegracht; No. 1017, J. Schreuder, Naakte Sluis; No. 1022, J.W Schwenck Hoogewoerd; No. 845, H. J. v. Nouhuys, Haven; No. 1246, P. Van Wijk, Heerenstraat; No. 287, H. Brieër, VoldersgrachtNo. 833, M. P. Meerburg HCz., Breestraat; No. 408, A. Ephraïm, Haarlem merstraat No. 128, J. Godefroy, te Steenwijk No. 100, J. Penning de Vries, te Oude-Wetering No. 832, J. Meyer, Oude Rijn; No. 116, J. Hen- drikx, te Roelof-ArendsvedhNo. 573, J. J. Hassel- bach, Oude SingelNo. 1030, D. Siljee, Van der Werfstraat; No. 244, J. J. Van den Berg, Heeren gracht No. 440, S. Florissen, Voldersgracht No. 532, P. Van der Hoeven, RapenburgNo. 756, D. Van Leeuwen, Utrechtsche VeerNo. 1046, mej. Marie Spruyt, HooigrachtNo. 190, kapitein Bruinier, Morschweg; No. 258, J. C. Bjjleveld, RapenburgNo. 456, mevr. de wed. O. Geerts, MareNo. 237, F. J. Van Beukering, Levendaal No. 563, P, Van der Horst, Witte SingelNo. 486, J. J! De Groot, HaarlemmerstraatNo. 109, G. Van der Perk, te Rijnsburg, en No. 70, O. J. Muller, te Nieuw er-Amstel. XB. De Prijzen en Premiën kunnen Maandag morgen aan ons Bureel, Doesastraat No. 1, worden afgehaald. De volledige naamlijst der inzenders van goede antwoorden vindt men in het Derde Blad. Daarop komen natuurlijk niet voor die nog na Donder dag-avond zijn ingezonden. Maandag 22 Februari a. s., des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize alhier de openbare aan besteding plaats hebben van de levering van het verslag der Handelingen van den Gemeenteraad van Leiden. Tot hoofd der eerste openbare school te 's-Gra- vendeel is heden in de aldaar gehoudene Raads vergadering benoemd de heer W. G. Meijer alhier. - De Leidsche afdeeling der Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantenkunde hield, in het Loge-gebouw, weer eene gewone leden verga dering. Behalve de zaken van huishoudeljjken aard, kwa men op de agenda slechts twee punten van be schrijving voor, welke echter elk op zich zelf stof genoeg tot gedachtenwisseling gaven. Plet eerste was eene discussie over het rapport aan het hoofdbestuur, in zake de belangen der warmoezerij. Nadat de hierop betrekking hebbende, door het hoofdbestuur gedane vragen door den secretaris waren voorgelezen, had hetzelfde plaats met het bij het bestuur ingekomen rapport der hiertoe be noemde commissie, waarna de punten daarvan één voor één aan het oordeel der vergadering werden onderworpen. Of het kwam dat er geen rechtstreeks belanghebbenden genoeg aanwezig waren, dan wel of dezen de moed tot spreken ontbrak, dit rap port gaf tot geen eigenlijke gedachtenwisseling van beteekenis aanleiding. Anders was het met het tweede punt: bespre king van het al of niet wenscheljjke om prijzen uit te loven voor tuinen of bloemperken, onderhou den of aangelegd door hoveniers of bloemisten, leden der afdeeling. Het bestuur had hiervan om bijzondere reden geen voorstel willen maken, maar had den heer Witte verzocht, het onderwerp in te leiden, hetwelk in dit geval wilde zeggen, in hoofdzaak mede te deelen wat het resultaat was der besprekingen van dit onderwerp in eene bestuursvergaderinghet aan een der leden overlatende een voorstel in dien zin te doen, ter behandeling in de eerstvolgende gewone ledenvergadering. Door den heer Witte werd dan ook het voor en tegen medegedeeld en daarna werd de zaak aan de discussie der leden overgelaten. Hieruit bleek dat de meeningen omtrent zoodanige prijsuitlovin gen zeer verdeeld waren. Onderscheidene leden ver klaarden zich er voor, sommigen zeer bepaald, anderen aarzelend, anderen schenen er geen heil in te zien, terwijl weder anderen er zeer nadeelige gevolgen van vreesden. Deze besprekingen waren uit den aard der zaak slechts oppervlakkig, maar toch zou het er denke lijk bij gebleven zijn, zoo niet de heer Witte het eerste gedeelte van het denkbeeld had overgeno men en derhalve het bepaalde voorstel had gedaan om pryzen uit te loven voor tuinen, door hoveniers of bloemisten, leden der afdeeling, aangelegd of onderhouden, welk voorstel op de agenda der eerst volgende gewone vergadering zal geplaatst worden. Tusschen de bespreking dezer beide punten wer den door den voorzitter eenige mededeelingen ge daan omtrent het geslacht „nepenthes" naar aan leiding van een vijftigtal gedroogde bekers van verschillende soorten en variëteiten, welke ter ver gadering ingezonden waren. Deze hoogst merkwaardige en fraaie collectie v/as in den loop van een klein jaar bijeenverza meld uit de etablissementen van de heeren Veitch en Williams te Londen, door den heer E. Th. Witte, die voor eenige dagen uit Londen teruggekeerd was. Op twee lange tafels uitgelegd, regelmatig van de kleinsten af tot de grootste opklimmende, wokten die meest allen met hare natuurlijke kleu ren prijkende bekers van zeer verschillende vormen terecht aller bewondering. Zeer terecht werd door den voorzitter hulde gebracht aan het geduld en de zorg door den jeugdigen verzamelaar, die over eenige weken voor zijne verdere vorming naar Duitsch. land denkt te vertrekken en die zeker in de ken nelijke [opgetogenheid van alle aanwezigen eene aangename voldoening zal hebben gesmaakt. Die collectie, zooals ze daar lag, mag als eenig beschouwd worden, en zou een sieraad zijn van elke botanische verzameling. h. Gedurende deze week zjjn dageljjks in de Stedelijke Werkinrichting alhier opgenomen van 49 81 volwassen personen en van 11 29 kinderen. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft be sloten, gevolg te geven aan een reeds vroeger ge nomen besluit om de Doesbrug te verlagen. Op Woensdag 24 Februari a. s., des avonds te 7 uren, zal de zangvereeniging „Oefening kweekt Kennis" te Sassenheim, in de kerk der Hervormden aldaar, een uitvoering geven. Programma's en tekst boekjes zullen aan het gebouw te verkrijgen zjjn. De zangvereeniging „Excelsior" te Hoofddorp gaf ji. Donderdag-avond eene uitvoering voor ge- introduceerden. Zij mocht zich in eene goede op komst verheugen, terwjjl de toehoorders zeer vol daan waren over de uitvoering. Ds. P. H. Wiersma te Harmeien heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Leer broek c. a. Te Waddingsveen zal van gemeentewege een vereenigd post- en telegraafkantoor worden gebouwd.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1