N°. 7956. Dinsda» SO Januari. A0. 1886. $eze (Qoaraat wordt dagelijks, met uitzondering ran fpn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 25 Januari. DSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1,i0- Afzonderlijke Nommers.°-05- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. OfUeieele rveimis-i^ev-ingreu. Aflossing Geldleenlng. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat bij de op heden plaats gehad hebbende uitloting van vier obligatiën, elk grout 1000, behoorende tot de 4'/i Pcts- geldleening van 125,000, aangegaan ingevolge de raadsbesluiten van 21 November, 12 en 30 December 1878, goedgekeurd door de Gcdeputoerde Staten van Zuid-Holland, bij resolution van 16 December 1878 en 14 Januari 1879, zijn uitgetrokken de Nos. 53, 62, 73 en 88 ieder groot UMM». die op 30 Juni a. s. aflosbaar zijn gesteld, op welk tydstip de obli gatiën ophouden rente te dragen. Tevens wordt medegedeeld dat de obligatie No. 113, uitgeloot op 29 Januari 1885, die met 1 Juli d. a. v. ophield rente te dragen, nog niet ter aflossing is aangeboden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTEK, Burgemeester. 25 Jan. 1886. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden Gelet op art. 6 der verordening van den 27sten November 1879, (Gemeenteblad No. 10); Brengen bij deze ter algemeene kennis dat, wegens het verlaten van de gebuurte, aan den heer A. ROVERS, eervol ontslag is verleend als Raad der Gebuurte No. 39 of de Buitenwijk. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 21 Januari 1886. E. KIST, Secretaris. J'ai ri, me voila désarmé, ziedaar in enkele woorden de recensie der opvoering van de beide blijspelen: „De gevolgen van een leugen" en „De twee dooven", gisteravond door het gezelschap van Bamberg en Charlier hier gegeven. Zonder bepaald aan de eischen van werkeljjken kunstzin te kunnen voldoen, bewees niettemin de gulle schaterlach, welke telkens van alle zijden verrees, dat het weinig tal rijk publiek zich vermaakte. Mocht het 't streven zijn van dit gezelschap om vroolijkheid, hilariteit in het leven te roepen, dan kan het er op bogen hierin volkomen geslaagd te zijn. - Bij den dienst der posterijen heeft o. a. vol daan aan het examen voor eene directie van hoog stens f) 1000, de heer A. Boot, adsistent te Leiden. - Gedurende de eerste helft der maand Dec. zjjn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke wegens onbekendheid der geadres seerden niet besteld konden worden: J. Kop, AlfenH. Lemaar, F. H. Beumer, D. Me\jer, AmsterdamJ. Van Meinrik, de BiltB. -Visser, mej. Van Speet, 's-Gravenhagemej. Mitte- laar, LeidenHuger, NunspeetS. J. Vromen, Warmond; mevr. Lastdrager, M. T. Van der Kaai, T. Knocht, Huurman, niet vermeld. Briefkaarten Wed. J. F. Schmidt, AmsterdamM. Van den Burg, H. Van Leeuwen, Leiden D. Van der Klucht, niet vermeld. Brieven, verzonden geweest naar Duitschland Martha Müller, Berlijn. Naar FrankrijkMej. S. Stuivinga, Parijs; Van Houten Dieven, Roubaix.- Naar Ned. Oost-IndiëW. Van der Teen, Batavia Joh. K. Witte, Sitoebondo. - De Indische mail kan morgen alhier verwacht worden. - Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hecto liters, waren de hoogste prijzen 37, ƒ19, 4 en ƒ2; de laagste 35, 18, 3.70 en 1.95. - Men schrijft uit Aalsmeer: Vooral in den winterl gevoelt men in deze gemeente, in welk bene behoefte eene tramverbinding met Amsterdam $^H)rzien. Op ongeveer gelijken afstand, 3 uren, Amsterdam, Haarlem en Leiden, is men hier tamelijk geïsoleerd. Met Haarlem is er in het ge- lieel geene correspondentie, de directie van den Ruubootdienst Carsjens zorgt voor de gemeen- Phap met Leiden en Amsterdam. Wanneer door angdurige vorst de scheepvaart gestremd wordt, s men volkomen opgesloten. Gelukkig gebeurt dat iet spoedig, want de ongeveer 200 schepen, die ageLjjfcs de ringvaart van de Haarlemmermeer passeeren, belemmeren een volkomen dichtvriezen. Grondijs doet meestal de vaart staken. De Koning en de Koningin maakten gister namiddag in eene fraaie arreslede, bespannen met twee sierlijk opgetuigde dravers, een tocht over het sneeuwveld in de hofstad en de omstreken, eerst in de richting naar Scheveningen, Het Kroonprinsesje volgde, gezeten in eene kleinere ar, hare ouders op die sledevaart. Vooral verwekte de verschijning der vorstelijke familie in het Voorhout groote levendigheid onder de vele wandelaars aldaar. In de ruime lanen van het Voorhout werd overigens druk geard. De Koningin woonde gisterochtend de godsdienst oefening bij in de Willemskerk, onder gehoor van ds. Heinecken. Naar wij vernemen, zal door de Regeering worden voorgesteld om het tijdstip van inwerking treding der nieuwe nationale strafwetgeving te be palen op 1 September a. s. Het „Weekblad van Haarlemmermeer" meldt dat verleden Woensdag door jhr. J. W. W. Van de Poll, dijkgraaf van den Haarlemmermeerpolder, in het hotel Funckler te Haarlem aan verschillende personen, die tot genoemden polder in betrekking staan, een luisterrijke maaltijd is aangeboden, naar aanleiding van de veelvuldige bewijzen van ach ting, hem bij zijn 25-jarig jubilé als dijkgraaf ge schonken. Vele toosten werden uitgesproken, waarbij uit den aard der zaak de gastheer het meest werd bedacht, maar waarbij ook andere autoriteiten en lichamen niet werden vergeten. Zelfs nam men deze gelegenheid te baat om de vertegenwoordigers van hooge colleges voor gewenschte en in ontwerp zijnde zaken te winnen. Zoo werd o. a. het tram wegplan van de heeren Sanders c. s., dat voor de Haarlemmermeer van zoo groot belang kan worden, met aandrang in de belangstellende medewerking van de hooge autoriteiten aanbevolen. De loting voor de nationale militie in dit jaar is .bepaald voor Leiden op 8, 9, 10 en 11 Februari. Z. M. heeft den kolonel-commandant W. K L. Van Helden, van het tweede regiment huzaren, benoemd tot generaal-majoor en inspecteur bij de cavalerie, in de plaats van den generaal-majoor M. G. Matthes, gepensionneerd. De stap door een drietal hoofdofficieren der dd. schutterij te 's-Gravenhage gedaan om den kolonel baron Vau Hardenbroek te bewegen zijn verzoek om ontslag in te trekken, is met den ge- wensohten uitslag bekroond. Op het adres van S. Maisonpierre en 2747 andere personen, houdende verzoek dat de gemeente raad van Den Haag de kermis aldaar zal handhaven en incidenteel de kermis voor dit jaar weder op ten minste acht dagen zal vaststellen, hebben B. en Ws. een afwijzend praeadvies uitgebracht. Eb. Ch. Magnenat, Nederlander, industriëel, wonende aan het Frederiksplein te Amsterdam, vraagt ook concessie tot oprichting van een Vélo- cipède-Besteldienst te 's-Gravenhage, met „Tricycle" als vervoermiddel waarvoor het kapitaal aanwezig is. De kerkeraad der Ned.-Herv. gemeente te Delft heeft zich met een adres tot den Raad dier stad gericht, met verzoek tot afschaffing der kermis. Tot commies-chef van het provinciaal bestuur van Noord-Holland is benoemd mr. H. Krabbe, adj.-commies 1ste kl. aan het prov. bestuur van Gelderland. Het „Nieuwsbl. v. Ned." heeft in zjjn laatste nommer een uitvoerig artikel gewijd aan de telefoon te Amsterdam, en er op gewezen dat de Bell- Telefon-Maatschappjj hare abonné's per jaar 118 laat betalen, terwijl de firma Ribbink, Van Bork Co. i overal, waar zij concessie heeft verkregen, slechts f 35 per jaar berekent. Met lof wordt voorts over laatstgenoemde firma gesproken en hare toestellen worden zeer geroemd. Het stoomschip „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde Dungeness 24 Jan.de „Schiedam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 24 Jan. Dover; de „Zaandam", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 24 Jan. Dover; de „Noord-Holland" vertrok 23 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Z. M. heeft aan mr. O. M. F. H. Thissen, op zjjn verzoek, met 1 Febr. a. s., eervol ontslag ver leend als ambtenaar van het openbaar ministerie bjj de kantongerechten in het arr. Roermond; benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bjj de kantongerechten in het arr.-Middelburg, voor de kantons Oostburg, Ter Neuzen en Hulst, ter standplaats Middelburg, mr. F. C. Barbas, advocaat en procureur, tevens werkzaam op het parket van den officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Zutfen, wonende te Voorst. Gemengd IV ieuwa. In onze stad en langs hare singels bracht de gevallen sneeuw gisteren heel wat drukte teweeg. Er werd naar hartelust gesleed en geard; natuurlijk bracht vooral het laatste niet weinig menschen op de been, daartoe bovendien uitgelokt door het fraaie winterweder. Op „Vreewijk" vergenoegden zich met een klein onderwater staand en bevroren plekje honderden schaatsenrijders, die echter ook hunne vertegen woordigers vonden o. a. op den singel langs het Plantsoen, niettegenstaande het daar pas voorge vallen treurig ongeluk. Ook thans weder, des namiddags omstreeks half- drie, zakten aldaar, ter hoogte van de Kraafierstraat, drie heeren, die zich met schaatsenrijden vermaak ten, door het ijs. Met behulp van touwen slaagde men er evenwel nog in hen op het droge te brengen. De intusschen ingevallen sterke dooi zal aan een en afnder wel weer een einde maken. Bernardus Ket, oud 15 jaren, klei* van persoon, heeft Maandag 18 dezer de ouderlijke woning te Haarlemmermeer verlaten, doch was jl. Zaterdag nog niet teruggekeerd; men vermoedt dat hij zich ergens ophoudt. Van de 152 lotelingen uit Haarlem mermeer der lichting 1886 voor de nationale militie wordt vrijstelling gereclameerd door 34 wegens broederdienst, 30 als zijnde eenige wettige zoon, 6 als zijnde te klein, 8 wegens lichaamsgebreken en 1 wegens eigen militairen dienst. Naar het „Vad.". verneemt, zijn te 's-Gravenhage, nadat onlangs de hoofdcommissaris van politie aan de agenten het aanzeggen van zandstrooien bij de ingezetenen verboden had, te dier zake niet minder dan ongeveer 4000 bekeu ringen gedaan. Van een jager der 2de comp. 4de bat. reg. grenadiers en jagers, is uit zijn kastje een zilveren horloge ontvreemd. De dader is onbekend. In eene restauratie aan het Oude- kerksplein te Amsterdam is een vooralsnog onbe kend persoon plotseling overleden. De nog in het spoelingdistrict aan wezige militairen zullen in het begin van Februari naar hunne garnizoenen terugkeeren. Bij dekampritten, welke Zaterdag te Hamburg nog moesten plaats hebben en te half- drie begonnen, is Axel Paulsen overwinnaar ge bleven op de baan van 1600 meter. De uitslag is aldus: Paulsen 3 min. 5*/. sec., De Vries 3 min. 6 sec., Bruinsma 3 min. 13 sec., Van den Berg 3 min. 17 sec., Veninga 3 min. 173/ssec. Op de baan van 3600 meters was de uitslag aldus: Paulsen 7 m. 143/s sec., Kingma 7 m. 4-9

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1