a a 3. Haast U Dames! Parijzer Confectiehuis Breestraat 1 VAN HET LEIDSCHE BROODFABRIEK Apothekersdijk No. 3, te Leide ADVERT K.NTi KS. De tijd is te kort om te lan te denken, want het is uw he lang. Leest de groote ADDODC Zulk een programma werd ons gisteravond aan geboden. De executanten, nl. mej. Scharwenka, sopraan-zangeres van de opera te Munchen, de lieeren Joseph Hollman, cellist, en Raoul Pugno, pianist, mochten zich verheugen in een schitte rend succes. De uitvoering liet niets te wenschen over. Bij herhaling gaf het publiek door welgemeende bij valsbetuigingen te kennen dat „nog meer" verlangd werd en het drietal voldeed dan met de meeste bereidwilligheid aan dit verzoek. Wat de solisten betreft, deed mej. Scharwenka zich kennen als eene zangeres, die eene goede school heeft doorloopen; zjj zingt zuiver en met veel voordracht. Eigenaardig is het, dat haar eerste optreden geen dadelijken indruk maakt; daarentegen leert men haar bij elke voordracht meer en meer waardeeren, om haar ten slotte met onverdeelde belangstelling te volgen. De voordracht van Taubert's „In der Marsnacht" was werkelijk allerliefst. De heer Hollman beheerscht zijne toehoorders volkomen met zijn ongeëvenaard spelin hem vinden wij het ideaal van een waar kunstenaar. Mocht het programma niet vrij te pleiten zijn van eenzijdigheid door de groote plaatsruimte die aan zyne eigen composition was geschonken, mon ver geeft dit gaarne wanneer men zijn concert in D-moll of zijne Hongaarsche fantaisie hoort. Hij werd in het duet voor piano en cello van Chopin waardiglijk ter zijde gestaan door den heer Pugno, in wien wij een groot kunstenaar aantreffen, die aan groote vaardigheid een elegant en boeiend spel paart. De voordracht van Chopin's Scherzo in B-moll herinnert ons aan de pianisten van naam en hoe wel het bij eene eerste aanhooring moeilijk te be slissen is, of hij al dan niet tot de pianisten van den eersten rang behoort, vooral ook wanneer evenals bij Hollman zijne eigen werken op den voorgrond worden geplaatst, toch behoort hij on tegenzeglijk gerekend te worden tot de mannen van groot talent. Zijne composition kan men evenals die van Holl man onder het genre plaatsen dat met den naam „brillant" wordt aangeduid en waarin de executant groote technische bezwaren heeft te overwinnen. Het is te bejammeren dat dit concert onmiddel lijk volgde op de uitvoering van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunstware dit niet het geval geweest, dan zou de belangstelling van onze Leidsche kunstvrienden stellig grooter geweest zijn. Wij maken deze gelegenheid tevens ten nutte om te melden dat op de uitvoering van den vori- gen avond ook aan den bas Haase een krans werd vereerd. In de jongste buitengewone vergadering van de afdeeling Leiden en Omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde is door den heer K. J. W. Ottolander eene zeer onderhou dende voordracht gehouden over de emancipatie van ooftbouwen, inzonderheid van den perzikboom, welke door een talrijk gehoor, waaronder vele dames, werd bijgewoond. Door de goede zorgen van den heer J. D. Speet was het spreekgestoelte omgeven door een groot aantal sierlijke gewassen, waartusschen Chrysanthemums op zeer smaakvolle wjjze waren aangebracht. Naar wij vernemen, heeft de indertijd alhier benoemde telefooncommissie gisternamiddag weer eene vergadering gehouden, waarin is vastgesteld een adres aan het gemeentebestuur tot ondersteu ning o. a. van de aangevraagde concessie, zoodat waarschijnlijk deze zaak weldra ook bij den gemeente raad aanhangig zal worden gemaakt. Vóór eenigen tijd werd in de „Electrical Review" vermeld dat van alle plaatsen op het vasteland van Europa, waar telefoongeleidingen bestaan, de kosten van aansluiting en abonnement te Enschedee het geringst zijn. Later deelde een inzender in dat tijdschrift mede, dat de voornaamste reden van het lage tarief ligt in het niet-bestaan eener octrooiwet in Nederland, waardoor het den lieeren Ribbink, Van Bork Co. te Amsterdam, mogelijk is, hare toestellen tot oen geringen prijs te leveren. Een andere reden, zegt de inzender, is dat deze firma zoo uitstekend is toe gerust om werktuigen in groote hoeveelheden te kunnen vervaardigen. Het bestuur van de afdeeling Leiden en om streken der Hollandsclie Maatschappij van Land bouw heeft zich tot het hoofdbestuur gewend met verzoek in alle gemeenten van Noord- en Zuid- Holland een onderzoek te doen instellen naar de schalen van schatting dor belastbare opbrengst dei- ongebouwde eigendommen, welke thans ter visie lig gen bij de gemeentebesturen; bij de Regeering aan te dringen op verlenging van den termijn van 30 dagen, waarin tegen die schatting bezwaar kan worden ingebracht, en te trachten de belastbare opbrengst te doen vaststellen naar de huurprijzen van de jaren waarin de herziening plaats heeft (1882 tot heden) en niet zooals de wet nu vereischt naar die, welke onmiddelljjk aan de herziening voorafgingen. Van dit schrijven zond het bestuur een afschrift aan alle afdeelingsbesturen, met verzoek om deze vragen bjj het hoofdbestuur te ondersteunen. Gedurende deze week zjjn dagelijks in de Stedelijke Werkinrichting alhier opgenomen van 48 76 volwassen personen en van 9 17 kinderen. De Algemeene Synodale commissie der Ned.- Herv. Kerk heeft tot gecommitteerden van spoed- vorderende zaken benoemd de lieeren J. Alingh Prins en prof. dr. J. J. Prins; en tot gecommit teerden voor het toezicht op de administratie van den quaestor-generaal, de heeren ds. J. Iv. Koch en prof. Prins. Zij heeft omtrent verscheiden aan vragen om cassatie uitspraak gedaan en o. a. hare uitspraak omtrent den kerkeraad der Ned.-Herv. gemeente te Amsterdam in zake de attestatie- quaestie aldaar, openbaar gemaakt in de „Kerke lijke Crt." van heden. De heer Jacobus Ribot te Kaag, is met alge meene stemmen tot diaken der Herv. gemeente benoemd. In de vergadering van het kiescollege der Herv. gemeente te Ter Aar is benoemd tot predi kant en vervolgens door den kerkeraad beroepen ds. J. A. Van Boven, predikant te Oost- en West- Souburg. Door het gemeentebestuur van Aarlanderveen werd gisteren aanbesteed het bouwen van een Gemeentehuis. Minste inschrijver was de heer J. Rutgers te Aarlanderveen, voor f 11,842, gebouwd met waalsteen, en f 12,150, gebouwd met Rijnsteen. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 5' Celcius 41° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 8' C. 46.4° F.; 's midd. 12 uren 9" C. 48.2° F.; 's namiddags 4 uren 11° C. 51.8° F. M n. i- ïvtberiehte n. Leiden, 28 November. Heden aangevoerd: Tarwe 6hec toliter. Wintertarwe f 7.50 a f 8.Zomertarwe 6.50 a 7.Eogge 5 H. L. Winterrogge f 5.50 a ƒ6.Zomer- rogge 5.a 5.25. Gerst 5 H. L. Zomergerst f 5.a 5.50 Chevalier-gerst f 5.50 a 6.50. Haver 4 H. L. Zware Haver f 4.a f 4.50. Lichte Haver f 2.a 3.50. Duiveuboonen 2 hecto'. f 7.a f 7.50. Paar- denhoonen 2 heetol. f 6.a 6.50. Boter: 6.>70 kg. Grasboter, 1ste qualit. 1/t vat f 58. a 64; Scheiboter 2de qualit. 1/.^ vat 50.a 56. Grasboter late qualit. per kilogr. 1.45 a ƒ1.60; Scheiboter 2de qualit. per kilogr. 1.25 a 1.40. Lange Zwarte Turf 2000 dubb. hectol., 0.23 a f 0.26. In de maand November van verleden jaar ten gevolge van bovenmatigen veldarbeid, had ik mij eene verkoudheid op den hals gehaald, welke aan alle verzorgingen weerstand bood. Er had zich een catarrhe gevormd, welke mij de grootste ongerustheid inboezemdena het gebruik van twee flacons Cap sules Guyot, was de kwaal overwonnen en sedert geruimen tijd heb ik mij niet zoo wel bevonden als dit jaar. C. S., grondeigenaar. Men eische op de etiqette de handteekening E. Guyot en het adres 19, rue Jacob, Parijs. Bevallen van een Zoon M. C. SMITS Leiden, 27 November 1S85. Kok. Geboren CEORCiE HENDRIK FFIIKISXETHLACE. Woekden, 27 November 1885. Heden overleed te Essen aan de Ruhr, in den ouderdom van 85 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader de Heer GISBERTÜS CALLENBERG, tijdig voorzien van de laatste HH. Sacramenten. H. CALLENBERG. M. L. CALLENBERG De Koning. Leiden, 27 November 1885. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed na eene langdurige ongesteldheid onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer C. J. VERMEULEN, in den ouderdom van 72 jaren. Uit aller naam Leiden, Wed. C. J. VERMEULEN, 26 November 1885. Van der Min. De Heer en Mevrouw DOIJER Rqs danken voor de belangstelling, hun betoond''}/0 geboorte hunner Dochter. Leiden, 28 November 1885. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht D en Woensdag 1 en 2 December aanstaande Ten gevolge van ons overhaast vertrek naarfi,-- niet. in de gelegenheid zijndo van al onze vriend en bekenden persoonlijk afscheid te nemen ro wij hun bij deze een hartelijk vaarwel toe Leiden, P. J. BAALE. 27 Nov. 1885. E. H. BAALE, geb. De Wate Van af Zondag-middag 29 November i na twee uren, worden de prijzen gebracht voor- Gebuild Brood. p. Kg. onverand. op li c idem p. 7 idem Waterbrood (gleuf in de bovenkorst) p. jq Kadetjes, Wateröroodjes en Proleetjes per stukn u Ongcbuild Brood. p. Kg. n Wem P- 2 I S|* Gewoon Koggebrood p. 1 f2 van 13 12 idem p. q„ a Zoet Roggebrood p. 1 15 14 idem p. 10 9|,| Roggebrood met Krenten Krentenbrood idem Fijn Krentenbrood. p. onverand. 17 P' 1, 18 P- 2 n „9, P- n n it 50 idem in tulbandsvorm a 50 Cts., 75 Cts.,/1. en f 1.-291 Krentenbroodjes, gewone p st. onverand op 11 Ct idem fijne p. st. onverand. op 2 Beschuit (enkel platte). per 10 stuks 10 Liange en kleine ronde Beschuit p. 20 10 Tarwebloem in pakjes van h Kg. onverand. op8| In de Depots behooren geijkte weegmiddel te zijn om het gewicht van het Brood te kunne bewijzen. De Directeur, G. .1. WE CASPAR», Voor de ophanden zijnde Winterpartijen publieke Vermakelijkheden wordt beleefd de aand gevestigd op het Stoomen van Handselioene geheel nieuw, volgens Fransche methode, aan h vanouds bekende en daartoe net ingericht Atelier van Mej. J. A. WIJLAND. LE FIGAR

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2