Blykens achterstaande advertentie verscheen bij den muziekhandelaar Joh. J. Eggers alhier een voor piano gearrangeerde „Pas redoublé" van Realand, een zeer opwekkende marsch, bekend door de uitvoering van het muziekcorps van het 4de regiment infanterie en welke wegens zijn vorm evenveel succes belooft te hebben als die van Metra„Les Volontaires." De prijs is laag gesteld en de nette uitvoering doet genoemde firma alle eer aan. Deze week zyn twee dagen besteed aan het examineeren van een twintigtal sollicitanten naar de betrekking van kapelmeester bij het 4de reg. infanterie, alhier, in plaats van den gepensioneerden heer A. Grentzius. De schadeloosstelling voor fourages gedurende het tijdvak 1 Nov. 1885 tot en met 31 Oct. 1886, voor opper-, hoofd- en verdere officieren, gerechtigd tot het houden van dienstpaarden, is bij Kon. be sluit per dag en per paard, bepaald als volgt Bergen-op-Zoom 0.57Amsterdam, Haarlem, Leiden, 0.59Den Haag, 0.58Amersfoort, Breda, Deventer, 's-Bosch en Roermond, 0.60 Arnhem, Utrecht, Venlo, f 0.62Zutfen, f 0.63 en alle andere plaatsen f 0.68. Door den Raad der gemeente Zwammerdam is besloten tot het aangaan eener geldleening groot f 3550, ter bestrijding der kosten van den voor genomen schoolbouw in den Tempel aldaar. Kapelaan Willemborg te 's-Hage is sedert het inslaan van den bliksem in de sacristy der kerk in de Parkstraat in de vorige week ernstig lijdende aan zenuwaandoeningen, die zelfs een verontrustend karakter dreigen aan te nemen. Naar de „N. R. C," verneemt, is de Regeering voornemens invoerrechten op de granen en op petroleum voor te stollen. De daartoe strekkende wetsontwerpen moeten het departement van finan ciën reeds verlaten hebben. De Prins Von Wied zal morgenvoormiddag naar Duitschland terugkeeren. Tijdens zijn verblijf in de residentie heeft de vorst een gedeelte van het Paleis in het Korto Voorhout betrokken. De heer H. W. Groeneveld, rentmeester van Zr. Ms. particulier domein „Oranje-Nassau's-oord" te Renkum, is met ingang van 1 Januari a. s. als zoodanig benoemd te Soestdijk. Heden overleed te Gouda de heer J. A. Van Tricht, commissaris van politie aldaar. De heer R. C. Keun, consul-generaal van Nederland in Perzië, bevindt zich thans te 's-LIage, ten oinde tot herstel van gezondheid oenigen tijd in de koudere streken door te brengen. Het stoomschip „Oranje Nassau" arriveerde 30 October van Amsterdam te Paramaribo en 6 November te Trinidad; de „Prins Hendrik" van Amsterdam naar Batavia, passeerde Aden 6 Nov. de „Prins Maurits" vertrok 24 Oct. van Paramaribo naar Amsterdamde „Utrecht" van Rotterdam naar Java, arriveerde 6 Nov. te Padang; de „Edam", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 6 Nov. Dover. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Dinsdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heeft het eereteeken tot belooning van eervollen langdurigen werkelyken dienst bij de dd. schutterij toegekend aan A. Ressenaar, sergeant- majoor te Leidon. Gemengd Nieuws. Hedenmiddernacht viel een bekende der politie, H. B. genaamd, uit zy'n bootje in den Nieuwen Rijn, doch werd daaruit gered door eenige burgers. Een agent van politie nam hem mede naar het bureel, waar bleek dat hy zich had schuldig ge maakt aan diefstal van hout, terwyl het gestoleno in zyn schuitje werd gevonden. Proces-verbaal is opgemaakt, terwyl H. B. ter beschikking is gesteld van den officier van justitie. PI edenna middag omstreeks half- vier heeft men bij ongeluk een der groote spiegel ruiten aan den sigarenwinkel van den heer W. D. aan de Vischbrug ingereden. Naar men zegt, was de ruit, ter waarde van ongeveer f 100, niet ver zekerd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden V. H. uit 's-PIage, wegens diefstal met inklimming in eene kermistent op de Nieuwe Vee markt te Rotterdam, veroordeeld tot 2 jaren celstraf. C. M. uit 's-Hage, beschuldigd van diefstal bij nacht in een bewoond huis met buitenbraak en inklimming te Leiden en van poging tot diofstal onder gelijke omstandigheden te Rotterdam, werd ter zake van het eerste feit veroordeeld tot 7 jaren tuchthuisstraf, maar, by gebrek aan bewijs, ten opzichte van het andere feit vrijgesproken. Men schrijft betreffende de inbraken by Naarden (zie tweede blad) nog het volgende: Het onderzoek door de justitie wordt ijverig voortgezet. Gisteren zijn twee verdachte kerels te Hilversum gearresteerd, die men nu met den heer Langerhuizen zal confronteeren. De officier van justitie heeft een onderzoek in loco gehouden. De toestand van den heer Langerhuizen is intusschen vrij zorgwekkend; het scheenbeen is gedeeltelijk verbrijzeld. Dat er bij sommigen vry wat ontsteltenis heerscht, is zeer begrijpelijk; vooral voor eenige alleen wo nende dames is het verblijf °P hare landhuizen niet heel aangenaam meer. Het gerucht loopt dat de lieer Kuhn een paar uren lang de inbrekers hun arbeid hoeft hooren verrichten, doch dat hy, bij gebrek aan een wapen zyne geladen geweren stonden in het kantoor, dat het tooneel van het misdrjjfwas zich niet waagde te vertoonen, eene voorzorg, die nu, na den aanval op „Craailoo," lang niet kwaad is gebleken. Gistermorgen werd op den Amstel- dyk, bij de Rustenburgerstraat, te Amsterdam, een heer door oene beroerte getroffen. Hij bleef op do plaats dood. In de vorige woek zp aan het éta blissement „Fyenoord" 29 werklieden ontslagen. Deze week zijn er geen bedankt. Er is weinig werk. Volgens telegram uit Nieuw-York kan tusschen den 8sten en lOden Novemberstorm achtig weder verwacht worden op de Britsche, Noordsche en Fransche kusten. Omtrent den toestand der ongeluk kige keizerin Charlotte, die onlangs eene beden kelijke crisis moet hebben doorgestaan, wordt uit Brussel aan de „Weser Zeitung" het volgende ge schreven Wat hare lichaamsgesteldheid betreft, is zij ster ker geworden en ofschoon hot haar begint te gryzen heeft zij een lieftallig voorkomen. Geestelijk is de toestand echter verergerd. Om haar tegen zich zelve te beschermen zijn alle toegangen tot het kasteel en het park van Bouchout zorgvuldig afgesloten -en versperd. Elke aanraking met, ja, elke aanblik van vreemden moet streng worden vermeden. Daar zy voortdurend gedreven wordt om dingen op den grond te zoeken, worden aller lei voorwerpen op de paden nedergelegd, welke zij pleegt to bewandelen. Bij voorkeur raapt zij dorre takken op om die later tot bundels samen te voe gen. Van tyd tot tijd heeft zy sombere visioenen, welke op hare omgeving een zeer treurigen indruk maken. Zoodra de keizerin zich echter aan het teekenen of schilderen zet, verheldert zich haar gemoed. Hare lievelingsbezigheid is landschapschil deren en hare waterverfteekeningen zijn werkelijk verdienstelijk. Ook is haar geest zeer helder bij het nemen van beschikkingen voor de tafel en zij weet de gerechten in overeenstemming met de jaar getijden op te geven. Toch toont zij ook hierin sommige eigenaardigheden; zy verlangt byv. steeds tweeërlei soep, welke te golijk moet worden opge- discht, en elke vleeschsoort moet voor een deel goed doorgebraden, voor een deel rood ter tafel verschijnen. Aan beterschap valt niet te denken. Omtrent den aanslag op De Freycinet wordt nog gemeld aan de „Petit Provengal" dat Mariotti te Gorgona bij Panama eene cantine hield, waar de beambten der maatschappij kwamen eten. Mej. Mariotti had eene liefdesbetrekking met een Franschman, verbonden aan die maatschappij, Daguerre, en ging dikwijls met hem naar Panama. By een rit te paard by zeer slecht weer kreeg zy eene ingewandsaandoening en zy stierf aan de ge volgen daarvan. Uit een onderzoek der doctoren bleek dat op mej. Mariotti geen geweld was ge pleegd. Daguerre, die door Mariotti was aangeklaagd, werd wegens gebrek aan bewyzen vrijgesproken en was sedert dien te Colon gestorven. De Lesseps schrijft dat Mariotti gunstig bekend stond en zjjne dochter aanbad. Haar dood had mis schien zyn verstand verbijsterd. de j wordt Tolegwa ui ui eru STRAATSBURG, 6 November. Gisteravond om acht uren is prins Hohenlohe, de stadhouder van Elzas-Lotharingen, eene serenade gebracht door 300 zangers, welke serenade gepaard ging met een optocht door studenten met flambouwen. Des middags vormden by zyn intocht all,-;1;t eenigingen don stoet, die voor zijne ontvarg in gereedheid gebracht was, tot de club jet cipedisten, die der hengelaars en der boekv persbedienden. Er was een wagen dor Mm een schip van de roei- en zeilvereeniging. Ook des avonds werd de orde niet gestoord I ROME, 6 November. In de provincie Pai-J kwamen heden 17 ziekte- en 7 sterfgevaneri cholera voor, waarvan resp. 6 en 2 Palermo. Uit de provincie Trapani enkel goval gemeld. PARIJS, 6 November. De Fransche ondei1la J laar voor het handelsverdrag met China js i Peking aangekomen en bezoekt heden do leden van het Tsung-li-Yamen. De minister Sadi-Carnot is het met den 1 Brisson niet oens over de voorgenomen finantJ hervormingen; hij zal daarom van de portefeua van financiën afzien en waarschijnlijk die yj openbare werken behouden. In de door den Kabinetsraad vastgestelde: klaring wordt de noodzakelijkheid eener hervorm der financiën betoogd. WIDDIN, 6 November. Men verwacht hierl vloot, die van Rutschuk komt. Ingeval van ooif met Servië zullen de Bulgaren de Servische stej Kladowo en Bez-Palanka aanvallen van den van den Donau. Indien de Serviërs Sofia nadej zullen zy naar Belgrado oprukken. Talrijke rj willigers uit Varna, Rutschuk en uit Chumla kom te Widdin aan. Na hen gewapend te hebben,: men hen naar de voorposten zenden. Men ld geen gebrek aan geweren, maar wel aan muniia BUCHAREST, 6 November. De minister van ba tenlandsche zaken, Campineo, heeft zijn ontsl genomen. Bratiano is als interim aan het hoofd vanl departement opgetreden. PARIJS, 7 November. Gisteren is de munt» ventie onderteekend door Frankrijk, Italië, Zwitsj land en Griekenland. "VVEENEN, 7 November. De „Wiener Zeitunjl deelt mede, dat de keizer het ontslag van den hJ Conrad, minister van onderwijs, heeft aangenoiJ Aan den afgetredeno is het grootkruis vandehj polds-orde, benevens het levenslang lidmaatsctJ van het Heerenhuis toegekend. De heer GautscbJ directeur der Oostersche academie, is benoemd t minister van onderwys en eeredienst. ATHENE, 7 November. De Kamer heeft besta tot het aangaan van eene geldleening, om in -i kosten der mobilisatie te voorzien. De heer koupis betoogde de noodzakelijkheid van nieutj belastingen, als waarborg voor den dienst schuld. De minister-president Delyannis verklaar^ binnenkort nieuwe finantieele voorstellen aan i oordeel der Kamer te zullen onderwerpen. INGEZONDEN. Mijnheer cU Redacteur, Het is ook uit naam van eenige andere bewony.' van het Levendaal dat ik u eene kleine plaati ruimte kom verzoeken slechts eene zéér kleine-l want er zyn maar weinig woorden toe noodig ieder, ook zoowel burgemeester en wethouder als de leden van don gemeenteraad, te overtuigd dat de toestand, waarin wy' tegenwoordig verkeerd langer onhoudbaar is. Wjj roepen hun nameirt] slechts toekomt, ziet en oordeelt Wij smeeken om toch maatregelen te nemS dat aan dezen toestand, die niet alleen de lucht, maar zelfs de woningen binnenshuis verpes spoediger dan soms het plan was, een einde te mak® De gevolgen kunnen anders wel eens verschik kelijk wordenbij voortduring kunnen zo niet achterwege blijven. Ziekten m o e t e n er uit ontstaan Het is een noodkreet dien we doen hooren! 7 Nov. 85. Een Levendakr. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Nol- Met. Instituut). Verwachting: zwakke wind. Marktberichten. Leiden, 31 October. Heden aangevoerd: Tarwe 1 b toliter. Wintertarwe 7.25 a 8.Zomertanve f 6.5# 7.Kogge 4 H. L. Winterrogge 5.25 a ƒ6.Zom-v rogge 4.75 a 5.Gerst 3 H. L. Zomcrgerst fl f 4.60 Chevalier-gerst 5.— a 6.50. Haver 4 H L Zware Haver 4.a 4.75. Lichte Haver f 2.-1 f 3.75. Dnivenboonen 2 bectol. 6.50 a f 7.40. F'"- denboonen 3 heetol. 6.a 6.50. Boter: 5970 kg. Grasboter, 1ste qualit. l/i vat f w a 72; Scheiboter 2de qualit. 1/^ vat ƒ58.a 64- Grasboter 1ste qualit. per lcilogr. 1.65 a 1.80Scbeil" c- 2de qualit. per kilogr. 1.45 a 1.60. Lange Zwarte Turf 15000 dubb. hectol., 0.22 a

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2