De jongen werd verdacht een eend uit het water te hebben gehaald, ofschoon hy beweerde dit dier, hetwelk door andere knapen vervolgd werd, in bescherming te hebben genomen met het doel het aan den eigenaar terug te brengen. Nadat het Openbaar Ministerie tegen beiden ge vangenisstraf had geëischt, heeft de verdediger van vader en zoon, mr. Lamberts Hurrelbrinck, advocaat te Leiden, ten opzichte van ieder tot vrijspraak geconcludeerd, op grond dat de vader de eenden opving in de gedachte dat zy niemand toebehoorden en de arglist bij den jongen niet bewezen was. In beide zaken, ieder afzonderlijk behandeld, heeft mr. Hurrelbrinck zijn pleit gewonnen, aangezien de rechtbank het bewijs niet geleverd achtte van de bedoeling der beklaagden om zich de vogels weder rechtelijk toe te eigenen. De opbrengst van het personenvervoer der Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg-Maat schappij {Haarlem Leiden) bedroeg in de maand Sept. f 4502.56 en het goederenvervoer f 174.05'/2, zijnde over het totaal f 5.57 per dagkilometer. In de vorige week heeft zekere J. J. te Aalsmeer zijn neef F. J. zóódanig geslagen en aan het hoofd verwond, dat deze laatste in beden- keljjken toestand verkeert. Naar men zegt, was F. geld schuldig aan J. en, na de betuiging dat hij gaarne zijne schuld zou voldoen, doch dit vooralsnog niet kon, moet J. die mishandeling hebben gepleegd. Uit baldadigheid heeft men de tele graaflijnen in het Scheveningsche park zoodanig beschadigd, dat de dienst daardoor werd gestoord. De daders schijnen door de politie nog niet te zijn ontdekt. Volgons het „Rott. Nbl.is de in- richting van het Delftsche station, dat door zijn af zonderlijk passagiersperron zoozeer den tegenzin van het publiek opwekt, aangenomen als type voor de nieuwe stations, welke de Holl. IJz. Spw.-Mij. nog verder langs haar lijnen denkt te bouwen, maar zal het nieuwe Haagsche station daarvan af wijken en gebouwd worden als eilandstation, ge heel omringd van de spoorlijnen en dat door de passagiers verlaten wordt door tunnels onder den weg. Hedenmorgen om kwart vóór nege nen is te Amsterdam op de Prinsengracht een kind door een kar overreden. Het was onmiddellijk een lijk. De voerman werd in arrest genomen. Een chef van het goederenbureel der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij te Amster dam heeft sedert Donderdag 1.1. zyne woning ver laten. Door de politie wordt een onderzoek inge steld naar zijn verblijf. Men meldt uit Ter Neuzenaanhet „D. v. N." Hoogstwaarschijnlijk zal de Maatschappij „Nederland" een gerechtelijk onderzoek instellen naar het ongeluk aan de losplaats van het station alhier, waarbij, ten gevolge van het breken eener nieuwe kraan, de werkman P. Camoen gedood en het stoomschip „Mars" van bovengenoemde maat schappij vrij erg gehavend werd. Gelijk men zich herinneren zal, is het nog niet lang geleden, dat een matroos van de „Castor," aan dezelfde maatschappij behoorende, by het laden zijn knieschijf brak, waarom hy nog steeds in het ziekenhuis alhier verpleegd wordt. Met het stoomschip „Schiedam", kapitein G. Bakker, zyn gisteren vertrokken van Amsterdam naar Nieuw-York 105 volwassen per sonen, 6 kinderen van 1 tot 10 jaar en 4 zuige lingen. Er waren voorts 6 passagiers 1ste klasse aan boord. Men schrijft uit Diemen: Tallooze nieuwsgierigen verdrongen zich Zondag hier om de verwoestingen te aanschouwen, door het water in den Diemerpolder aangericht. De toestand is nog altyd dezelfde. Wel is het gat der doorbraak ge dicht, maar windstilte belette den molen dienst te doen. Zoo kan hot nog geruimen tijd duren, eor de polder weer in gewonen doen verkeert. Twintig jaren geleden had hetzelfde plaats en toen duurde het droogmaken van Februari tot Mei. Uit Andijk wordt gemeld: Twee jongelie den, een jongen van ruim 20 jaren, zoon van den land bouwer D. T. alhier, en de dienstmaagd gingen als gewoonlijk in het vroege morgenuur met een schuitje naar het land, om de eerste bezigheden - koeien melken - te verrichten. Toen zij ter bestem der tijd niet waren teruggekeerd, stelde men een onderzoek in, met de treurige uitkomst dat men beiden levenloos uit het water ophaalde. Kenbaar was eerstgenoemde door een mistred te water ge raakt en had de dienstmaagd hulp verleend, om echter zelve mede het slachtoffer te worden. Te Gorkum ontstond brand in de stoombroodfabriek van den heer Poldermans, op den Langendyk. Door de brandbare stoffen stond in een oogwenk het geheele gebouw in lichterlaaie. Het aangrenzende boddenmagazijn leed mede veel water schade. De brandweer was binnen een uur dm brand meester, die zich tot dat ééne pand bepaalde, dat echter geheel is uitgebrand. Naar men ver neemt, was een en ander tegen brandschade ver zekerd. Oorzaak onbekend. In een pakhuis aldaar, dat vroeger een klooster moot zyn geweest, zyn bij het afhakken eener kalklaag muurschilderingen ontdekt. Volgens een te Meppel loopend ge rucht, werd gisternacht by Veeningen (Zuidwolde) een moord gepleegd. Men vond namelijk des mor gens in het heideveld aldaar, met afgesneden keel, den onbezoldigden ryks-veldwachter E. De Weerd. Op den grooten molen in den poldor van Oost- en Westdongeradeel, staande onder Hiaure, heeft een vreeselyk ongeluk plaats gehad. Terwjjl de molenaar de as smeerde, kwamen zyne kleeren in aanraking met de raderen, die deze vatten, en in een oogenblik was de man geheel vermorzeld. Eenige jaren geleden ie de vorige molenaar door den bliksem op den molen doodelyk getroffen. Te Uffelte is zekere J. J., een doof stomme, die voor eene schuit liep te trekken, door een rijtuig overreden, met het noodlottig gevolg, dat hy onmiddellijk een lyk was. Wie het rijtuig bestuurde, is tot nog toe onbekend. Te Aldershot werden zes soldaten, die zand groeven, onder aarde en zand bedolven. Twee kwamen om, één werd zwaar gewond, de anderen kwamen met den schrik vry. Te Portsmouth kwamen twee werk lieden om door den val van een sluitboom bij het ontladen van een schip. Vyf mannen waren in deEldon-steen kolenmijn (Midlothian) toen er eene overstrooming plaats had. Men stelde alle pogingen in het werk hen te redden en slaagde er in hen na eenige uren levend uit hunne gevangenis te bevrijden. Zij had den in eene hoogere galery de wjjk genomen. Te Milbau en op andere plaatsen in het Fransche departement Aveyron is dezer dagen veel sneeuw gevalien. Het begint in dit gewest fel koud te worden. Te Bracquegnies (België) vond men een 79-jarigen man in zyne woning vermoord. Men had hem den hals afgesneden en het hoofd was bovendien verminkt. Alle kasten waren openge broken, zoodat diefstal vermoedelijk de drijfveer was tot de daad. Zaterdag en Zondag h e eft er in Beie ren een hevige storm gewoed, die in Tegernsee, Kreuth, Oberammergau, Graswang, Grainau, Par- tenkirchen en Garmisch groote verwoestingen heeft aangericht. De prachtige wouden langs de berg hellingen zyn vernield. Van verscheidene villa's en kerken zyn tot zelfs de zwaarste dakwerken weg geslagen. In laatstgenoemde plaats zijn de boomen der Strassenallee geheel ontworteld. De bewoners van eenige dorpen zyn uit hunne huizen gevlucht. De post- en telegraafdiensten staan er stil, door dien de telegraaflijnen vernield en de rijwegen on bruikbaar geworden zyn. De storm heeft veertien uren geduurd. Voor zoover bekend is, zyn er geen menschen omgekomen. Volgens telegram uit Hongkong is het stoomschip „Greyhound" aldaar uit zee terug gekomen, na door zeeroovers te zijn aangevallen en geplunderd. De kapitein van do „Greyhound" is daarbij omgekomen. BUITENLAND. Frankrijk. Voor de Kamer van Afgevaardigden zijn nog gekozen: vier conservatieven op Corsica en 1 con servatief te Toulouse. Derhalve was de uitslag dat, behalvo het departement der Seine, 26 conserva tieven en 208 republikeinen bij de herstemming gekozen zyn. By de herstemmingen in het departement der Seine zijn al de candidaten der republikeinsche lyst gekozen met 247,000 tot 290,000 stemmen. Op de conservatieve lyst werden 105,000 tot 136,000 stemmen uitgebracht. Een zendeling te Saigon telographeert aan de „Figaro," dat te Hué een zendolBig, tien priesters en 7000 christenen zyn vermoord. Van de Katho lieke bevolking van Anam, die in Juli 42,000 zielen bedroeg, zouden thans nog slechts 10,000 over blijven. Van republikeinsche zyde is terstond te >1 gegeven dat dit bericht vermoedelijk eene zings-manoeuvre was. Officieel tegengesprJB het echter nog niet. De minister van binnenlandsche zaken I zes maires en adjunct-maires, die bij de veri-B gen zich te buiten zjjn gegaan aan praktijk el nadeele der republiek, ontslagen. Oosstoiir.-XIoiï«2r.-j>Xonaï*cliie I In het Huis van Afgevaardigden liet de up I graaf Taaffe, in antwoord op eene interpj zich aldus uit over de jongste ongeregeld^ Bohemen De regeering keurde de wanordelijkheden J werden verwekt door personen, die tot beidé 3 naliteiten behoorden, ten sterkste af. Zoovl autoriteiten, als de rechterlijke macht deden! komen hun plicht. De regeering protesteert! krachtigste tegen de bewering dat de Duit J in Bohemen niet voldoende worden beschermt! Graaf Taaffe wees vervolgens op de verooj lingen, welke op de ongeregeldheden warenl volgd, en voegde er bij dat men in de meeste! vallen slechts te doen had met eene plotsehl op zich zelf staande uitbarsting van natiol opwinding. De bewering, dat de strijd tusschen de Duits J en de Czechen in het leger in Bohemen een 1 vang heeft genomen, is derhalve ten eenenj ongegrond. De autoriteiten in Bohemen hebbëJ vel ontvangen om haar waakzaamheid te ver! beien. Tegen nieuwe ongeregeldheden, van w| zyde z(j ook worden opgewekt, zal de regee! met alle kracht, welke de wet haar verleent, optrei In den loop der discussie over het adres in| woord op de troonrede verdedigde graaf Taaffel leger tegen de aanvallen, waaraan het van kant van een der afgevaardigden had blootgestJ Er ontstond een groot tumult, nadat bedoelde a] vaardigde nadrukkelijk verklaard had dat hjj1 leger niet had aangevallen. Bui 5»n rijS. Volgens telegram uit "Weenen heeft de konj van Servië verklaard, dat hij zich aan den grd slag der tractaten houdt. Hy deed dit naar j leiding eener kennisgeving van vorst Alexanl van Bulgarijë, dat deze den heer Grekoff met ei bijzondere zending naar Nisch zou afvaardig Koning Milan wees de zending af, toen hij vera dat daarmede eene gemeenschappelijke handel tegen Turkije werd beoogd. Telegrtt m m o n, SOFIA, 19 October. De schending van het Bfl gaarsche grondgebied door Servië schijnt zeeree! staande; op dit oogenblik is het zelfs onzeker! zy niet reeds heeft plaats gehad. De ongeruste! in politieke kringen is zeer groot; de bevolking! vast besloten zich te verdedigen, zoodra de lol der gebeurtenissen haar daartoe noodzaakt. Er zij troepen naar de Servische grenzen gezonden. Vol Alexander is, met het oog op den ernstigen tol stand, naar Sofia teruggekeerd; zijne aankoml heeft eene algemeene verslagenheid teweeggebracj De Kabinetsraad is op dit oogenblik vergaderd.! "WEENEN, 20 October. (IT.) De conferentie dl Europeesche mogendheden zal te Weenen word! gehouden, terwijl aan de Oostenryksche regeerJ de hoofdleiding zal worden opgedragen. Het plan is om vorst Alexander af te zette! Bulgarije en Oost-Rumelië door één gemeenscha pelijken vorst te laten besturen, de staats-inrichtiJ van Oost-Rumelië 'te wijzigen en Servië schadelol te stellen door het Servische grondgebied langs I grenzen van Bulgarije uit te breiden. LONDEN, 20 October. De „Times" vemeemtdj lord Salisbury de toetreding van Engeland tot 4 Oostersche conferentie van zekere voorwaard! heeft afhankelijk gesteld. De expeditie tegen Birma zal bestaan uit SöOj man; de Britsche commissaris te Rangoon be«fl instructiën ontvangen, om binnen 4 dagen na ontj vangst van het ultimatum een kategorisch affi woord te eischen. BRUNSWIJK, 20 October. De minister van staat graaf Goertz, heeft namens den raad van regent schap den Landdag het voorstel gedaan, om pn» Albert van Pruisen tot regent te kiezen. PARIJS, 20 October De Kamer zal tegen K November bijeengeroepen worden, tot onderzee harer geloofsbrieven. De heer Grevy hoeft het ontslag der nainisted Pierre Legrand en Hervé-Mangon, en der er

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2