N". 78^3. Maandaa: XÖ Oetolbei*. A0. 1885. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. IDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1-10. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het inoas- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Oillciecle Kennisgevingen. e. Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van len; zien art. 21 der Wet van den éden December 1872 I. So. 134); n„t ter algemeene kennis dat in de afgeloopen week en "deze gemeente 24 personen, als door Roodvonk etast, zijn aangegeven en dat 1 lijder aan die ziekte erleden Leiden, ctober 1885. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. gemeester en Wethouders van Leiden, °iü Let adres van A. VAN NOOD, varkensslachter, nde alhier, houdende verzoek om vergunning tot op- :ngvan eene varkensslachterij en rookerij van t in het perceel in de Haarlemmerstraat No. 311, uit- nde in de Koesteeg let op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 lad No. 95); ren bij deze kennis aan het publiek dat genoemd ver- met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 31st en foer aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raad- gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen rzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, eidenDE KANTER, Burgemeester. |Qct. 1885. E. KIST, Secretaris. Irgerne-eater en Wethouders van Leiden, Ezitn de circulaire van den Commissaris des Konings tze provincie van den llden September 1885, AN°. 810 J afd.j Provinciaalblad No. 58, herinneren bij deze den letenen dezer gemeente aan de bepalingen van artt. 27 der Wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4), die zijn gewijzigd bij de artt. 7 en 14 der Wet van tril 1869 (Staatsblad No. 59), behelzende bepalingen at de op hen rustende verplichting tot het inleveren nppletoire aangiften wegens het in gebruik nemen van selen of perceels-gedeelten of aanschaffing van belasting- herpen naar de 5de en 6de grondslagen, terwijl zij i worden gewezen op de straf bepalingen van art 35 der van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4), voor zooverre kijn gewijzigd bij art. 13 der Wet van 9 April 1869 psblad No. 59), en van art. 39 der Wet van 29 Maart '(Staatsblad No. 4), waaraan zij zich bij nalatigheid in fioen der aangiften zouden blootstellen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 4 id en, DE KANTER, Burgemeester, ^ct. 1885. E. KIST, Secretaris. Gemengd Nieuws. ||bdurende deze week zijn hier ter 24 gevallen van roodvonk aangegeven. Één ion is aan die ziekte overleden, concurrentie is toch groot. men in de laatste dagen veel van afslag rundvleesch, in de sedert korten tijd ge- paardenslachterij in de Janvossensteeg is jleesch nu tegen ongekend lage prijzen te ver- fen. Ja, de prijs is zelfs zóó laag gesteld, dat B rader, die nu maar vleesch w i 1 eten, het kan men vraagt daar naar geen geld, zonder één kan men er a. s. Maandag van 12 tot 3 uren th bekomen. Goedkooper kan het dus wel [Sommigen willen hieruit, opmaken dat de oude, i tijd weer schijnt te zijn ingetreden. |>or de massa regen in de laatste i gevallen, is het water in de Nieuwkoopsche nakerjj zoo zeer gerezen, dat het land voor foot deel onder water staat en de boeren genood- I waren hun vee op stal te zetten. dus de zaken in den drogen polder niet sensch, ook in den natten polder Nieuwkoop Nt er alles behalve rooskleurig uit. De riet zijn uiterst laag ongeveer een vierde van jaren het gewas is dit jaar bijzonder i on ten gevolge van het natte weder kan er uigbossen niet gewerkt worden, 'e de landbouwer Jb. v. Leeuwen fuwkoop van huis reed met eene vracht kaas de markt te Bodegrave, haakte de wagen het damhek, met het gevolg dat hek en den vernield werden, de wagen achteruit in liep en de man, die er afgevallen was, b® over de beenen kreeg. Sn den middag van denzelfden dag geraakte Mter Muiswinkel, van Zwammerdam, achter het dorp Nieuwkoop, met paard en wagen te water. Met een nat pak en het verlies van een aantal zakken met meel en andere grutterswaren kwam de man er af. Toen ongeveer een uur later een bruiloftstoet door Nieuwkoop reed en naar gewoonte onder het rijden bruidsuikers strooide, geraakte het zesjarig zoontje van G. Verver onder een der rijtuigen. Het knaapje kreeg een der wielen over het lijf en werd in bedenkeiyken toestand per rijtuig naar huis vervoerd. Gisternamiddag om twee uren brak een hevige brand uit in de woning van den heer Van der Ven te Roelof-Arendsveen. Begunstigd door kalm weder, mocht het aan de Roelof-Arends- veensche en Oude-Weteringsche spuiten, welke beide uitstekend bediend worden, gelukken, het vuur te beheerschen en de belendende gebouwen te bescher men. Van het kostbare ameublement benevens de apotheek is zeer veel, hoewel grootendeels bescha digd, kunnen gered worden, dank den ijver en den moed, door de Veenders aan den dag gelegd. Niet temin wordt de schade aanzienlijk geacht. Daar de inboedel wegens verhuizing nog niet was over geschreven, vreest men voor weigering van schade vergoeding. Om vier uren lag het geheele gebouw in puin. Oorzaak als gewoonlijk onbekend. De zanderij te Katwijk aan den Rijn, bestaande uit 24 heet. teelland, plus 3 heet. wil dernis, heeft in publieke veiling opgebracht 132,106. Daarbij komen de elf percent onkosten, inzet- en hooggelden, zoodat deze bezitting ongeveer f 150,000 geldt. Van de dronkenschap van een pol derwerker, die in eene herberg in de Hemsterhuis* straat te 's-Hage te veel van de „vergunning" had gebruik gemaakt, is door een „vriend" geprofiteerd om uit dón zak van zijn kameraad een bedrag van 11 te ontvreemden. Op de Overdekte Markt aldaar is ten nadeele van eene dienstbode een zilver knipje met eenig geld gestolen. In het hotel „Zum Englischen Hof" in de Gra venstraat te dier stede logeerde in den afgeloopen nacht eene vrouw, die bjj haar vertrek bleek geen cent te bezitten. Deze onvoordeelige logé heeft te 's-Gravenhage reeds verschillende koeren vrije in woning gehad in het politiebureel. Door schipper A. De Ruiter te Sche- veningen is proces-verbaal opgemaakt tegen den Engelschen visscherman gemerkt Y H 642, zijnde een Yarmouther smak, die hem meer dan 40 netten en toebehooren moedwillig heeft afgezeild. Aan de Schiekade te Rotterdam is gisteravond een onbekend man, door eigen onvoor zichtigheid (hij was beschonken) door den IJsel- stoomtram overreden; hij was onmiddellijk dood. Zjjn lijk is naar de loods voor drenkelingen te Croos- wijk gebracht. Eene Amsterdam, sche schoon maak ster, terugkeerende van een verwijderd werkhuis, alwaar zij eenige dagen vertoefd had, bevond dat men gedurende hare afwezigheid uit hare woning in de 2de Egelantiersdwarsstraat een aanzienlijk gedeelte van haar schamel bezit gestolen had. In den polder onder Hillegersberg viel gisteren plotseling een man dood ter aarde. Toen men hem het avondeten bracht, had hij reeds opgehouden te leven. Hij laat eene vrouw en kin deren in behoeftige omstandigheden achter. Naar de gevangenis te Assen is over gebracht een jongmensch, zekere H. M., van beroep klerk, die zich door een winkelier aldwar goederen had doen meegeven, welke hij valscheljjk op een anders naam en voer diens rekening op keur had gevraagd. De schade, die de winkelier daardoor vermoedelijk lijdt, beloopt ruim f 30. Ook is naar het huis van arrest en bewaring te Assen overgebracht de brievengaarder van Wester - bork (Drente), wegens verduistering van gelden. Er zou een tekort in kas zjjn van f 300. Te Arnhem is een 16-jarige kan toorbediende gearresteerd, die herhaaldelijk geld uit den lessenaar van zjjn patroon heeft gestolen en ook de dief van de onlangs gestolen effecten blijkt te zijn, die hij voorgeeft daarna verbrand te hebben. Uit Diemen wordt van gisteren ge meld: De toestand in den Diemerpolder is er niet op verbeterd. Yruchteloos heeft het polderbestuur getracht een kistdam aan te brengen en de door braak te vullen. Gisteravond heeft men de pogingen- daar moeten staken. De polder was intusschen van den Zeedijk tot den Oosterspoorweg geheel onder- geloopen. Het water bereikte eene hoogte vanl'/i meter. De spoorweg lijdt door dien hoogen water stand en waarschijnlijk zal de duiker er in geopend moeten worden. Daardoor zal ook het benedenge deelte van den polder onderwater gezet worden en het water Diemerbrug bereiken. Het dorp Oud- Diemen is geheel geïnundeerd en de gemeenschap langs den straatweg er heen kan niet dan per as onderhouden worden. De boeren hebben dan ook bijna allen hunne woningen verlaten en elders een goed heenkomen gezocht. Van Zeeburg tot den Diern staat alles blank. Het water verlost den polder van. duizenden muizen. De machinerieën, geladen in het stoomschip „Blanche," den 1 lden dezer in de Noord zee vergaan, waren bestemd voor de hydraulische inrichting aan de Handelskade te Amsterdam. Het was de laatste bezending kranen enz. voor dit be langrijk werk. De surnumerair ten postkantore te Helder, H. R., is wegens strafbare handelingen ge vankelijk naar Alkmaar overgebracht. Op de Waal te Herwarden, even boven de sluis te St.-Andries, viel s#hipper Jacobus Lodus uit Kerk-Driel door het omslaan van het zeil van zijne met grint geladen aak, met het gevolg dat hij verdronk. Hjj laat eene weduwe met vier kinderen achter. Het driejarig kind van den heer Van Veen te Willeskop, nabij Montfoort, geraakte gisteren al spelende in de sloot, welke langs het huis loopt, en werd levenloos opgehaald. Het van Charleston te Liverpool aangekomen en thans in het Stanley-dok liggende stoomschip „Potaro," met eene lading katoen aan boord, heeft op de reis brand in he.t achterschip gehad. Men heeft gedurende 62 uren water in het schip gepompt en denkt dat de brand is gebluscht, Eene bloedige vechtpartij had dezer dagen tegen vijf uren 's morgens te Parijs op den Boulevard de Grenelle plaats. Eenige individu's, waarvan de meesten onbekend zijn, kregen, nadat zij den nacht in een kroeg met drinken hadden doorgebracht, twist. Van woorden ging men tot daden over en eene kloppartij had plaats, met het gevolg dat een koet sier, Guellaut genaamd, door verscheidene tegen standers met messen werd aangevallen, waarbij hy in de borst, alsmede in den rechterarm, waar mede h|j een messtoot wilde afwenden, zwaar ge wond werd. Zijn aanvaller, een karrevoerder, nam dadelijk de vlucht, gevolgd door de strijdlustigen. Guellaut werd door voorbijgangers geholpen en naar eene apotheek gebracht, waar men zijne wonden ver bond, waarna men hem naar het ziekenhuis over bracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. De dader werd 's middags in hechtenis genomen en ter beschikking van den commissaris van politie gesteld, die een onderzoek doet.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1