By Diemen brak "Woensdag -morgen de Diemerkade, bijna op dezelfde plaats als verleden week, door, nu met het ongolukkig gevolg dat hot noordolyk gedeelte van den Diemerpolder geheel onderliep en de daar wonende veehouders in allerijl moesten trachten hun vee te bergen. De kelders en onderhuizen moesten worden ontruimd en som migen verlieten zelfs hunne woningen. Intusschen verbreedde de opening in de kade tot ongeveer 25 meter en stroomde het water, gedreven door ge weldigen wind, met groote snelheid den polder in. Dadelyk was het polderbestuur ter plaatse en wer den de noodige maatregelen getroffen om het ver der instroomen van het water te keeren. Het inge worpen zand dreef echter weg en eerst nadat er eene stevige schoeiing was geplaatst, konden de zakken met zand staan blijven en er een dam ge vormd worden. Gelukkig is het water sedert gister namiddag sterk vallende en had men hoop, nu spoedig de kade te zullen kunnen herstellen. Het grootste gevaar voor verder onheil is geweken. Naar men aan het „Hbl." meldt, moet te Utrecht eene vervolging ingesteld zijn togen een handelaar in meel en granen, die valschheden in geschrifte heeft gepleegd en valsche wissels ge- teekend, tot een zoo aanzienlijk bedrag, dat een der meest vertrouwbare kassiorskantoren aldaar, er voor eenige duizenden in betrokken is. Gistermiddag bracht het 14-jarig dochtertje van den landbouwer T. by Zutfen do koeien naar de weide. Toen zjj om 1 uur nog niet teruggekeerd was, ging men haar zoeken. Spoedig vond men haar lyk te water liggen. Men gist naar de oorzaak van het ongeval. Uit Simpelveld schrijft men dd. 14 Oct..Gisternamiddag werd onder postmerk Heerlen een brandbrief geadresseerd aan het klooster van ,,'t Arme Kind Jezus" te Simpelveld, waarin ver langd werd om 9 uren 's avonds to deponeeren in de nabijheid der kloosterkerk, de som van f 35,000 men zou anders het klooster, door middel van dyna miet, in de lucht laten vliegen. De burgemeester, van het geval verwittigd, ontbood onmiddellijk de marechaussee uit Heerlen, welke gisteravond in de nabijheid van voornoemde kerk zekeren A. v. H. uit Heerlen arresteerde. Hy heeft aan do politie bekend de schrijver van den brief te zyn en is naar Maas tricht gebracht. Gister voor middag werd de metse laar H. Wusting, woonachtig te Oldenzaal en werk- zaam aan den nieuwen toren van de Roomsch Katholieke kerk in de Broerstraat te Nymegen, door een nedervallend stuk steigorhout uit dien toren zoodanig op het hoofd getroffen, dat hij weinige oogenblikken later overleed. De ongelukkige laat eene weduwe met kinderen na. Door de politie te Groesbeek is in hechtenis genomen zekere J. 0., gepensionneerd soldaat van het Oost-Indische leger, vroeger woon achtig te Wijchen, verdacht van brandstichting, ten gevolge waarvan in den nacht van 3 op 4 October jl. eene boerenhoeve te Wijchen met den inboedel en oogst is afgebrand. Hij is naar de ge vangenis te Arnhem overgebracht. De om zyn lastig karakter en vecht- partijen zeer beruchte -J. G. te Rijsbergon is gister nacht op den weg naar Zundert onder zijn kar ge raakt, met het gevolg dat zyn hoofd door een rad verbryzold werd. Hjj is reeds aan de gevolgen overleden. Hij had daags te voren een kalf afgeleverd en waarschynlyk te veel gedronken. Eduard Strauss is met zijn orkest naar Weonen teruggekeerd. De concerten, die hij te Londen, in Holland en Zuid-Duitscliland gaf, werden door 1,440,094 menschen bijgewoond. Uit Bordeaux wordt de vlucht van den wisselagent Sollberg bericht, oen deficit van 800,000 fr. achterlatend. Een karavaan van 11 personen en 30 beesten is vAi dorst gestorven bij Mader-Nouma (in Algerië). Tien werklieden z ij n gestikt b ij een brand in de steenkolenmijn van Bois-du-Luc. Te Pesin, district Orgejeff, kwam het tussclien .Toden en Moldaviërs tot eene ernstige hotsing. Den geheelen dag werd er gevochten en beide partyen telden vele gewonden. Ten slotte werd de orde door de gewapende macht hersteld. Er is te Berlyn eene internationale spelersbende gevangengenomen, die by de interna tionale harddraverijen haar spel dreef. Vijftien, in de wereld dor „sport" welbekende lieden, zijn in hechtenis. IJ IJ x HO NL AN P. Fraiihrijk. De weinige troepen, die naar Tonkin zyn afge zonden, zullen volgens een telegram aan de „Frankfurter Zeitung" alleen dienen om de sol daten, die na tweejarigen dienst terugkeeren, te vervangen. Als versterkingen kunnen zij dus niet worden aangemerkt. De „Temps" verlangt dat de minister van oorlog maatregelen neme om de uit Tonkin terugkeerende manschappen bij hunne lan ding eene fatsoenlijke kleeding te verschaffen, daar hun schamel voorkomen op de bevolking een on- gunstigen indruk maakt. België. Tegenover het beweren van vele Belgische en vreemde bladen, kan volgens een particulier bericht stellig verzekerd worden dat de graaf van Vlaan deren tegenwoordig zyn zal bij de voltrekking van het huwelijk der dochter van den hertog van Char- tres. Z. K. H. is reeds van Italië te Parijs aange komen en begaf zich gisteren naar het kasteel van Eu, waar de huwelijksplechtigheid plaats heeft. De gezondheid van de ex-keizerin Charlotte moet weer veel te wenschen overlaten. Na eene lange wandeling in het park van Bouchout kreeg zy eene flauwte, die eenige uren duurde. Sedert dien tyd blyft de vorstin in een toestand van roerloos heid en loomheid, welke zorg verwekt. Oosten i*.-T Io ii g.-3Ionarcliie. In de gisteren door het Heerenhuis gehouden zitting bestreed graaf Taaffe, by de beraadslaging over het adres van antwoord op de troonrede, de aanvallen der oppositie. Hy verklaarde dat de regee ring naar de geleidelijke ontwikkeling van alle volken der monarchie streeft, onder handhaving van de eenheid des Rjjks. "Wat de quaestie der Duitsche taal betreft, acht zij het utiliteitsstandpunt het verkieslijkst. De regeering weet zeer goed hoe ver zy kan en mag gaan. Deze woorden werden door de rechterzijde toe gejuicht. Het antwoord op de troonrede werd ten slotte goedgekeurd. Slechts 22 stemmen verklaarden zich tegen. In de staatsbegrooting voor 1886 zijn de ge wone ontvangsten geraamd op flor. 321,060,572 en de gewone uitgaven op flor. 316,502,871, zoodat de gewone begrooting sluit met een overschot van flor. 4,557,701. Knsland. De „Temps" heeft een particulier telegram ont vangen omtrent het onderhoud dat de beide kan seliers, Von Bismarck en Von Giers, over de Oos- tersche quaestie hebben gevoerd. „De beide ministers hebben geheel verschillende oplossingen verdedigd. Von Giers stelde het herstel van het statu quo in Bulgarije en Rumelië voor; Bismarck was voor de eenheid der twee landen, en wilde eerst Yon Giers' voorstel niet aan de mogendheden onderwerpen. Op het herhaald aan houden van den laatste, heeft hij echter toegegeven, en de Russische gezant te Weonen is gemachtigd geworden, hot Russische voorstel aan de Oosten- rijksche regeering voor te leggen. Oostenrijk Vond, door het over te nemen, de gelegenheid, zich van de avances welke het jegens Servië heeft kunnen doen, los te maken. Het be sluit, dat Duitschland nu nemen zal, zal van dat van Oostenrijk afhangen. In beginsel is Rusland niet tegen eene vereeni- ging van de beide Bulgarijes, maar het wil vóór alles vorst Alexander ter zijde doen stellen, ten einde den verloren invloed in Bulgarije te herwinnen. Is de berichtgever van de „Ind. Beige" goed ingelicht, dan wordt te St.-Petersburg verder ver zekerd dat Duitschland pogingen aanwondt, om vorst Alexander tot vrijwillige aftreding te nopen. Doch dan verwacht men in elk geval verzet der Bulgaren, waardoor eene voorloopige bezetting der bei'le Bulgarijen zou noodig worden. De c«iar heeft een ukase doen verschijnen, gedateerd van Fredensborg, waarbij het vieren van 25-jarige gedenkdagen, van wat ook, gedurende de eerste tijden verboden woijflt. Deze ukase werd sinds lang door de reactionnaire pers gevraagd. Zij slaat op het fieest dat in Februari 1886 te wachten was van de vrijmaking der lijfeigenen in Rusland. Servië. De Duitsche gezant graaf Von Bray-Steinburg is van Nisch naar Belgrado teruggekeerd. Aan zjjne zending wordt geen bijzonder gewicht gehecht. De gezant bepaalde zich tot het geven van den vri(.1|rj schappolyken raad. om voorzichtigheid te betracht Toch zal deze stap geen invloed oefenen op b besluit, dat de Servische regoering zal nemen De koning hield gisteren eene revue over troepen, die bij Nisch gekampeerd zyn. Hy zeer voldaan over hunne uitmuntende houding Eene bezending van 1500 paarden is uit Hou garije aangekomen. T olegrainmon. SOFIA, 15 October. De Bulgaarsche troepen heb ben Pasich, die vijandelijke proclamaties tegen Serri bij zich had, gevangengenomen en wachten Peko op een anderen woelgeest. Men kan dientengevolj de door de Weener bladen in deze omstandigheden tegen Karavelow gerichte beschuldiging van Servi' en zijne vijandelijke gezindheid tegen Bulgarije nie begrypen. ROME, 15 October. In de provincie Palerir kwamen gisteren 73 ziekte- en 48 sterfgeval^ aan cholera voor, waarvan in de stad Palermo alloon 51 aangotaston en 35 dooden. In de provin ciën Ferrara, Parma en Rovigo bedroeg gisteren het gezamenlijk getal aangetasten 4 en overledenen3. KONSTANTINOPEL, 15 October. De Porte hee heden eene nota aan de mogendheden verzonden waarin zij de aandacht vestigt op de krijgstoerus tingen van Griekenland, die den vrede in gevaa brengen. PARIJS, 15 October. Luidens eene mededeelinz uit Tunis zyn sedert den lsten dezer aldaar 16 cholera-sterfgevallen voorgekomen. De autoriteiten' hebben groote voorzorgsmaatregelen genomen.' Negenhonderd pelgrims uit Mekka, wier komst mor gen verwacht wordt, zullen vijf dagen op het eiland Zambra gehouden worden. ATHENE, 15 October. Volgens hier ontvangen berichten heeft vorst Alexander van Bulgarije, aan het hoofd van zijn leger, Philippopel verlaten en ia hij naar Adrianopel opgerukt. LONDEN, 15 October. Het by Kopenhagen ge-' strande stoomschip „Gremnar" is vlot en zette de reis voort. LONDEN, 16 October. Het gerucht loopt dat de regeering besloten heeft aan lord Dufferin de vrije hand te laten in zake het conflict met Birma. ST.-PETERSBURG, 16 Oct. Het „Journal de SM Pétersbourg" deelt mede, dat, wanneer de raad der gezanten de regeering te Sofia en Philippopel niet tot bezonnenheid brengt, eene nieuwe bijeenkomst der gezanten in den vorm eener conferentie zal belegd worden, ten einde middelen te beramen tot regeling van den toestand op denzelfden grondslag,! welke het punt van uitgang was bij de bijeen roeping der eerste samenkomst. LEIOE1V, 16 October. "Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: zuidelyke wind. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 10] Celcius 50° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 9' C. =48.2° F.; 's midd. 12 uren 12° C. -53.fi* F.; 's namiddags 4 uren 13" C. 55.4° F. De Tweede Kamer heeft bij het heden voort gezet debat over de wijzigingen in het Wetboek van Strafvordering met schier algemeene stemmen be slist dat geen cassatieberoep in de instructie is toegelaten. Maandag voortzetting. Mr. W. F. H. Von Weckherlin, Nederland sol) gezant te Washington, heeft, de residentie wederom verlaten, terugkeerende naar zijn diplomatieken pos: De secretaris der keizerlijke Duitsche legatie, graaf Pourtalès, is te 's-Hage teruggekeerd. Van] de verplaatsing van dezen diplomatieken ambtenaar naar een ander Hof is tot dusver niets bekend. De heer A. L. H. Tsing heeft-, om redenen van gezondheid, zich verplicht gevonden ontslag aan te vragen uit zyne betrekking van 2den steno graaf bij de Kamers der Staben-Generaal. De toestand van prof. Jonckbloet, die zich nog te Wiesbaden bevindt, is, naar men verneemt, zeer ernstig. Voor eenigen tyd is uit eene woning te Wees perkarspel, door middel van braak, ontvreemd een wit hout kistje, inhoudende eene geldswaarde van] circa f 360. Tevens worden vermist eenige gouden, zilveren en juweelen voorwerpen. Ook een w linnen zakje met ongeveer drie gulden aan klein geld behoort tot. het ontvreemde. De officier van justitie te Amsterdam verzoekt opsporing van dew voorwerpen en bericht.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2