N°. 7367. Leiden, 10 October. <§eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Maaiidas 12 October. A0. 1885. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Olïïoieele Kennisgevingen. PATEXTBLADEX. De Burgemeester, hoofd van het Bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de ingevulde patentbladen voor de wijken Vil, Vin en IX, over Let dienstjaar 1885/86, bij het college van zetters, in een der vertrekken van het Baadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren, en wel op Donderdag S Vrijdag 9, Zaterdag 10. Maandag 12 en Dinsdag 18 October a. s., terwijl na het verstrijken van dien ter mijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten lorden afgegeven aan de deurwaarders der directe be lasting alhier, die voor hunne moeite mogen eisohen tien cents, zonder meer. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 7 October 1885. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien de adressen lo. van W. JOÜ8TBA, werktuig- kundig ingenieur, alhier, houdende verzoek om vergunning t het plaatsen van een stoomwerktuig op de binnen- laats van het perceel aan den Onden Rijn No. 922o. van J, J. GROEN, boekdrukker, alhier, houdende verzoek om ergnnning tot het plaatsen van een 4 P. Ks. stoommachine het perceel in de Pieterekerkkoorsteeg No. 18; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 aatablad No. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde ver eken, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter 'ae gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 24sten ctober aanst., 's voormiddags te elf nren, op het Baad- nis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen :e Terzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethoudera voornoemd, Leiden, DE KANTEB, Burgemeester. 0 Oct. 1885. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van "iden Gezien art. 21, 2de al. der Wet van den 4den December ■872 (Stbl. No. 134); Brengt ter algemeene kennis dat in de afgeloopen week -nen deze gemeente 15 personen zijn aangegeven als r Roodvonk aangetast en dat g e e n e sterfgevallen aan ze ziekte voorkwamen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, JO October 1B85. DE KANTER. Naar wij uit goede bron vernemen, beloven de ter-vergaderingen van het departement Leiden Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der 'verheid dit jaar zeer belangwekkend te zullen ezen. De heeren dr. L. Bleekrode, E. L. Lefèbre, Lindo, F. Driessen en dr. D. De Loos hebben h bereid verklaard op die vergaderingen als rekers op te treden. Dinsdag 20 October zal de "te vergadering plaats hebben. Op die vergadering zal tevens de Thieme-prjjs n den leerling van „Mathesis Scientiarum Geni- x", Schröder genaamd, uitgereikt worden. - De Rijnlandsche Stoomtramweg vervoerde in maand September 11. tusschen Leiden en Kat- 'k 26,597 personen, met eene opbrengst van 8.84'/,; het goederenvervoer en diversen bracht 57.93 op, totaal f 4946.77'/,. Van 1 Januari en met uit0. September 1885 bedroeg het aantal oerde reizigers 223,150, met eene opbrengst van 9,518.93het goederenvervoer en diversen ht ƒ3252.701/, op, totaal f 42,771.63'/,, zjjnde dagkilometer f 17.41. De algemeene vergadering van onderwijzers, nden aan de rijksnormaalscholen in de 2de ctie, zal dit jaar in de Kerstweek op nader te wijzen plaats gehouden worden. De heeren Djjk te Leiden en Bouman te Amsterdam zullen togen inleiden over het onderwijs in de Neder- sche kaal en in vormleer. Gedurende deze week zijn dagelijks in de elijke Werkinrichting alhier opgenomen van 83 volwassen personen en van 9 11 kinderen. De heer H. Waarle, hoofd der school te Ryp- Ttog, hoopt den 15den October a. s. het feest r vijfentwintigjarige ambtsvervulling aldaar te n. De begrooting der gemeente Koudekerk be- j in ontvangst de som van f 11,542.50 en •tgaaf f 11,541.96, sluitende alzoo met een van 54 centen. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het inoae- seeren buiten de stad wordt f 0.10 berekend. Van de internationale tentoonstelling te Ant werpen heeft de koning der Belgen gisteren de afdeeling „Nederland" bezocht, onder geleide van den heer Van Meetoren. Hij gaf zijne bijzondere ingenomenheid te kennen met de inzendingen van de heeren Van Kempen en Citroen, de afdeeling boekhandel en do inzending dekens van den heer Veltman. Heden is te Amsterdam het telegraphisch beri«ht uit Batavia ontvangen dat de Nederlandsch- Indische Zee- en Brand-Assurantie-Maatschappij, te Batavia, over het boekjaar 1884 1885, een divi dend van 25 pet. uitkeert; en dat het dividend der 2de Nederlandsch-Indische Zee- en Brand-Assurantie- Maatschappij, te Batavia, over hetzelfde boekjaar 20'/, pet. bedraagt. De 1ste luitenant A. P. J. Van Duuren, van het 3de regiment huzaren, is op zijne aanvrage op nonactiviteit gesteld. Aan het algemeen verslag van het verhan delde in de sectiën van den gemeenteraad bij het onderzoek van de ontwerp-begrooting der gemeente Leiden, voor 1886, met de beantwoording van Burgemeester en Wethouders, is nog het volgende ontleend In overweging werd gegeven bij eene nieuwe verpachting van de jacht en visscherij, de visscherij in de singels rondom de stad buiten de verpach ting te houden. Hierdoor zoude aan de Leidsche ingezetenen meerder gelegenheid worden gegeven zich met de vischvangst onledig te houden en de opbrengst der verpachting zoude door deze geringe beperking van het te verpachten vischwater ver moedelijk slechts weinig verminderen. Naar het inzien van B. en Ws. bestaat er vol strekt geen bezwaar om bjj de vaststelling der voorwaarden van de eerstvolgende verpachting aan dit verlangen te gemoet te komen. Bij een lid was de vraag gerezen of het wel wenschelijk was, met het wegnemen van de verf laag van het Raadhuis voort te gaan, daar de thans aan de beurt liggende gedeelten van het gebouw eerst in later tijd zijn bijgebouwd en ver moedelijk van een ander soort steen zjjn vervaar digd dan het oorspronkelijke gebouw. Mocht men echter van oordeel wezen dat het behoud van de verflaag een misstand zal veroorzaken, dan zoude het overweging verdienen de bewerking van het geheel in één jaar af te doen en niet over twee jaren te verdoelen. Het antwoord van B. en Ws. hierop luidt: Voor zoover bekend, zijn de beide vleugels van het Raad huis van dezelfde soort steen als het middelvak, zoodat uit dien hoofde tegen eene voortzetting van het werk geen bezwaar bestaat. De twee vleugels zouden ongetwijfeld beide in het jaar 1886 van de verflaag kunnen worden ont daan; de begrooting zoude alsdan met f 1028 moeten worden verhoogd, wat voor dit jaar min der wenschelijk is. Wij geven er daarom de voor keur aan het werk over twee jaren te verdoelen. Wat den post voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen betreft, werd medegedeeld dat deze nog met f 1000 zoude moeten worden verhoogd voor het onderhoud van het op de Ruïne aan te leggen park, terwijl daarentegen een bedrag van f 500 in ontvangst zoude kunnen worden gebracht, aangezien krachtens de met de Regeering gesloten overeenkomst de helft der onderhoudskosten komt ten laste van het Rijk. In eene sectie werd de wensch uitgesproken dat bij den aanleg van het park het achtergedeelte van de Ruïne, gelegen tusschen de beide schoolgebouwen, zoodanig zoude worden ingericht dat het bij volgende academiefeesten kan worden gebruikt voor de plaat sing van het feestgebouw. Het ware toch te betreuren, wanneer de Ruïne in het vervolg van tijd voor dat doel niet meer kon worden aangewezen. Andere leden vreesden dat wanneer de Ruïne in een park herschapen was, er geen sprake meer van zoude kunnen wezen om aldaar de academie feesten te geven, daar aan het park alsdan te veel schade zoude worden toegebracht. In verband met de eerstgenoemde mededeeling wordt door B. en Ws. voorgesteld dit artikel met f 1000 te verhoogen voor het onderhoud van het park op de Ruïne en een nieuw artikel in ontvangst te brengen alsbijdrage van het Rijk in de kosten van onderhoud van het park op de Ruïne f 500. Wanneer eenmaal zeggen zjj het park is aangelegd, zal de Ruïne o. i. niet meer voor de academiefeesten kunnen worden gebruikt, aangezien bezwaarlijk een gedeelte van het plantsoen voor de plaatsing van het feestgebouw zal kunnen worden verwijderd en bovendien, zooals reeds in de sectiën is opgemerkt, het park door het als feestterrein te gebruiken, te zeer zoude worden beschadigd. Medegedeeld werd ook dat thans het aantal leer lingen der Oost-Indische Inrichting, blijkens de onlangs gehouden inschrijving, 11 bedraagt. Behalve de Zijdgracht, wenschten enkele leden nog andere grachtjes te dempen, b. v. de Koolgracht en Groenhazengracht. Geklaagd werd over de onvoldoende straatver-- lichting op sommige plaatsen. Gemengd Nieuws. Omtrent de vermissing der bank biljetten bij den plaats gehad hebbenden brand ten huize van den heer v. G. in de Hoefstraat alhier, wordt ons nog medegedeeld dat genoemde heer juist den morgen vóór den brand vier bankbiljetten ad f 100 ieder ontvangen had, welk papier hij, ia strijd met zijne gewoonte om gelden in eene blikken trommel te bergen, heeft gelegd in een ongesloten naaikistje zijner vrouw. Na het ontdekken van den brand heeft hij wel de blikken trommel in veilig heid gebracht, maar er niet aan gedacht om het naaikistje te bergen. Toen zijn huisboedel voor de woning op straat was gelegd, zeide de heer v. G. vier bankbiljetten ad f 100 te vermissen, welke in een kistje gelegd waren, doch hjj verzuimde alstoen om dat kistje onder de geredde goederen te zoeken, evenmin als hij zulks later deed, toen die goederen geborgen waren in het pakhuis van den heer Huy, op de St.-Jacobsgracht, aan wien hij wel te kennen gaf vier bankbiljetten in een kistje te vermissen, maar bij wien hij geene poging deed om dat kistje te> zoeken. Eerst in den morgen van Zondag werd bedoeld kistje bij het weghalen der goederen, in het pakhuis van genoemden heer Huy gevonden, maar zonder bankbiljetten. Vreemd is het dat de heer v. G. reeds vóór dat het kistje gevonden was, kon verklaren dat de vier bankbiljetten vermist waren, maar nóg vreemder was het om niet onmiddellijk alle pogingen in het werk te stellen om bedoeld kistje in zijn bezit te krijgen, ten einde zich te kunnen overtuigen of er werkelijk van vermissing sprake konde zijn. Aan de politie, die tot aan den vroegen morgen bjj den brand geassisteerd heeft, is door v. G. geene opgave van vermissing gedaan, welke opgave toch zeer zeker in zjjn belang zoude geweest zijn. Gedurende deze week zijn hier ter stede vijftien gevallen van roodvonk aangegeven. In het laatst dezer maand komt te Leiden in openbare veiling de Heerlijkheid Valken burg met al hare rechten en prerogatieven en de visscherij 'n den Rijn van het Schouw van Dui- venbode tot aan de Katwijksche Watering.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1