I Gemengd NicuwS. Ruim twee maanden geleden werd alhier bij nacht uit eene woning aan de Geeren- graeht, door opschuiving van een raam, een karpet ontvreemd en in eene tappery onder de gemeente Zoeterwoude verkocht. De dader, hoewel bekend, wist het te ontloopen. Aangezien het der politie nu bekend wa3 geworden dat hp te Rotterdam verblyf hield, werd hy, op verzoek, door de politie aldaar aangehouden en herwaarts overgebracht. Een der verpleegden in het Minne huis alhier heeft zich door ophanging van het leven beroofd. Hedennamiddag te ongeveer half- twee is op de Vischbrug een op eene warme stoof gezen 8-jarig meisje met het vuur van die stoof in aanraking gekomen, ten gevolge waarvan de doek en het jurkje van dat kind in brand geraakten ?.e werden echter dadelijk met water gebluscht. Het kind heeft gelukkig geen brandwonden bekomen. Op aanwijzing van een ingezetene werd gisteravond door de politie aangehouden een niet alhier te huis behoorend persoon, die zich aan be delarij schuldig maakte. In voorloopige politiebewaring zyn ge durende enkele uren geweest eenige in de Haver- straat wonende jongens, die de ijzeren kap der waterpomp naby het Plantsoen moedwillig hebben verbroken. Een der jongens viel met het zware gevaarte naar beneden, zoodat het nog te verwon deren is dat hij daardoor geen ernstig letsel heeft bekomen. Op de heden te Valkenburg gehouden paardenmarkt waren ongeveer 600 paarden aan de lijn. Er waren echter weinig koopers en de handel was traag. Anderhalf jarige paarden deden van f 100 tot f 140, enkele iets hooger; 2'/,-jarige van f 150 tot f 250. Werkpaarden waren er genoeg te krijgen, maar ook hiervoor was weinig vraag. Luxe-paarden waren er bijna niet aanwezig. Ook gisteren werden te Amsterdam weder wedloopen gehouden. De uitslag was dat by ■de Military 2de serie, Hurdle race, (prys f 500) de „Surprise" van luit. Van Duuren en de „Brouillard" van luit. Metelerkamp te gelijk aankwamen. De prijs werd tusschen hen beiden verdeeld. By den wedren voor Hacks on paarden van alle landen en rassen, bereden door Gentlemen-riders of heeren die in de Amsterdamsche carrouselplatos gestart zyn, werd de prys van f 500 behaald door „Dordrecht" van den heer P. Kolkman, bereden door luit. Metelerkamp. Eene vrouw, die hare buurvrouw in de Czaar-Peterstraat te Amsterdam zulk een schop gaf dat het mensch ontydig bevallen en overleden is, werd gisteren in hechtenis genomen. Zjj zelve is moeder van twee kinderen. Het plukken eener peer is een be woner der Willemstraat te Amsterdam duur te staan gekomen, daar hy door het breken van den tak van den boom, waarin hy geklommen was, op den grond viel en met gebroken been naar het gasthuis werd vervoerd. Naar monaan het „D. v. N." uit Arne- muiden meldt, heeft de chef van het station der Staatsspoorwegen aldaar gisteren zyn post verlaten. Heden was hij nog niet teruggekeerd. Te Arnhem is eene vrouw met de jeneverflesch in de hand dood in bed gevonden. Ze bleek in den drank gestikt te zijn. De justitie te Arnhem heeft zich naar Lienden (gemeente Eist) begeven, ten einde een onderzoek in te stellen naar een aldaar plaats gehad hebbenden brand. De burgemeester van Vleuten ver zoekt opsporing en bericht omtrent de navolgende voorwerpen Een gouden ketting van vyf strengen met gouden slot, twee gouden strengen, waarvan één met gouden kruis, en één met medaillon, een en kelen gouden ketting met kruis, een bloedkoralen ketting met gouden slot, een bruinkoralen ketting met gouden slot, vyf paren gouden oorbellen, twee gouden doekspelden, twee gladde gouden ringen, twee zilveren ringen, één glad, de andere voorzien van een plaatje, een zilveren knip met beurs van koraal- werk, een stalen knip met zwarte beurs, een zwart houten doosje waarin eenig geld, vier katoenen hemden, waaronder twee ongemerkte manshemden en twee vrouwenhemden gemerkt J. d. K. en een zwart lakensche jas, waarin zich een R.-K. kerk boek bevond. Van diefstal van bovengenoemde (voorwerpen worden verdacht twee manspersonen, één gekleed met grys pak, dragende een knevel, tamelijk lang en sprekende een vreemden tongval; de ander dragende zwarte kleeding en zijn broek in de laar zen, met zwart uiterlijk en kleiner dan eerstbedoelde. Door een rechercheur uit Utrecht is te Zwammerdam aangehouden een persoon, zich noemende Van Voorthuizen, van Woudrichem enz. Hy wordt verdacht van verschillende oplichtingen. De voerman T. v. B. uit Barneveld geraakte gisteravond te Ede beklemd tusschen den tram en zyn kar, met het ongelukkig gevolg dat de man weldra aan de bekomen kneuzingen overleed, Eene bende vrouwen is te Parys in hechtenis genomen, die de voorbijgangers door slaapmiddelen bewelmden en daarna van alles be roofden. De „New -York Herald" meldt het naderen van een storm in noordoostelijke richting. Tusschen 14 en 16 September zal by de Engelsche en Noorsche kusten bereiken. Parys en geheel noordelyk Frankryk werden door een hevigen storm geteisterd. Een meisje van 20 jaren te Parys gaf by vergissing aan hare zieke grootmoeder in plaats van ricinusolie, arsenicstroop. De oude vrouw stierf een uur later onder hevig lydentoen zy dat hoorde, kroeg het meisje een zenuwtoeval. Tel e fx i- ii m m o n. PARIJS, 11 September. Tegen aanstaanden Zon dag is te Marseille eene vergadering over de Spaan- sche quaestie belegd, waartoe alle daar wonende Spanjaarden uitnoodigingen ontvingen. De Freycinet vertrekt morgen weder naar Mont-sous-Vaudrey, maar keert reeds Dinsdag op nieuw terug naar Parys. In zijn laatste telegram verlangt generaal Courcy volmacht om, indien het hem noodig voor komt, den tegenwoordigen koning van Anam af te zetten. De regeering laat den generaal geheel vry om te handelen ten voordeele der Fransche belangen zooals het hem goeddunkt. Het is juist dat eergisteren te Madrid eene manifestatie van het regiment der koningin heeft plaats gehad of dat besloten was die te houden. De Spaansche regeering belet alle mededeelingen per telegraaf over deze zaak. Volgens heden hier aangekomen particuliere depeches van de Fransche grenzen gelukte het de manifestatie in het begin te onderdrukken. MARSEILLE, 11 September. Heden zyn hier 10 personen aan cholera overleden. BERLIJN, 11 September. De Spaansche gezant alhier, graaf Benomar, heeft bericht gekregen dat een koerier, die de verontschuldigingen der Spaan sche regeering, wegens de beleediging het Duitsche wapen aangedaan, overbrengt, onderweg is. Over de eigenlijke Carolinen-quaestie kan niet onderhan deld worden vóórdat, deze (formeele) zwarigheden uit den weg zyn geruimd, waartoe alle hoop is dat spoedig zal zjjn geschied. BOMBAY, 11 September. Het gouvernement van Mysore maakt alle toebereidselen om het hoofd te bieden aan den hongersnood, die onvermijdelijk ge acht wordt. Het uitblijven der regens verwekt groote bezorgdheid. LEIDEN, 12 September. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachtingwind van zuid tot west. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 11° Celcius 52° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 11° C. 52° F.; 'smidd. 12 uren 13° C. 56° F.; 's namiddags 4 uren 14° C. 58° F. In het verslag van den toestand dezer gemeente is ook opgenomen dat der commissie tot beheer van het Stedelijk Museum over 1884. De tijdelijke secretaris, dr. W. Pleyte, die na het afsterven van jhr. Rammelman Elsevier als zoodanig is opge treden, geeft een zeer beknopt overzicht van de lotgevallen der verzamelingen. In het bestuur is wijlen de heer J. M. E. Dercksen vervangen door dr. E. F. Van Dissel. Niet minder dan 13,873 be talende en niet-betalende (op Zondag) personen be zochten het museum. Aanwinsten van allerlei aard werden gedaan, zoowel door geschenk als door aankoopzy bestaan hoofdzakelijk in zilveren munten, welke gebeurte nissen voorstellen op de geschiedenis van Leiden betrekking hebbende, prenten en teekeningen. De kamer van het Delftsche schouw, voor eenige jaren uitgebroken, werd in een der lokalen van het museum weder ingericht; een doelmatig ameuble ment was reeds aanwezig. Alleen ontbreekt nu nog eene behoorlyke bedekking van den vloer. Verschillende voorwerpen werden in bruikleen ont vangen. Wat betreft het inzenden van voorwerpen op tentoonstellingen, welke nu en dan, zoo binnen- als buitenslands, gehouden worden, drukt de commissie hare meening uit dat zy geen genoegzamen waar borg aanbieden voor het goed bewaren der voor werpen; dienovereenkomstig weigert zy in den regel te -voldoen aan de uitnoodigingen, welke tot haar gericht wordon. Te gelyk met het verslag is ook het „zesde sup plement op den catalogus van het Stedelijk Museum, 1884" verschenen. Daarin wordt, op 13 bladzijden, eene nauwkeurige beschrijving geleverd van de aanwinsten, waaronder, behalve de penningen, ook opmerkelijk zyn de ouderwetsche kleedingstukken, aarden vaatwerk, enkele schilderstukken (portretten), koperen platen, geëtst door J. L. Cornet (evenals diens schilderstoestel) en een tooverlantaarn uit de 18de eeuw met drie lenzen en zes en zeventig ge brande glazen. Aan de bloemententoonstelling op Zomerzorg viel hedenmorgen en middag een druk bezoek ten deel. Kon de matinée musicale evenwel geen door gang hebben, het voor hedenavond aangekondigde concert heeft in ieder geval plaats, zelfs al mocht het weder minder gunstig zijn. Er zijn maatregelen genomen dat mocht het noodig zijn ieder „onder dak kan komen." Ook de deelneming in de loterij gaat uitstekend. Heden is de uitslag bekend geworden van het te 's-Bosch afgenomen toelatings examen voor de beide hoofdcursussen. In verband daarmede zullen den lsten October a. s. tot deze inrichtingen worden toegelaten: Voor het wapen der infanterie de sergeanten: De Jongh, Spruyt, v. d. Moer, Gerritsen, Engelen, Swaab, Van Balluseck, Peltzer, Kotting, Verbrugh, Hofman, Van Bennekom, Cramer, Bokhorst, De Voogt, De Steiger, Ketjen, Overdiep, Haak, De Roever-Kröber, Trimpe, De Klerck, Holste, Kroes, Heidens, Klop, jhr. Wichers, Holten, Koentze, Dil, Soeteman, Reintjes v. Veerssen, Hesselt Van Dinter, Ue Boer, De Lagh, Grefe, Hoedt, v. d. Hoeve, jhr. Bowier, v. Barneveld, Elhorst, Van Daalen, Reitsema, Haalebos, Knook, Reynvaan, Beukers, Wolf, Dekker en Rovers. Voor de administratie, Oost-Indiëde sergeanten Bolte, Anten, Wijnmalen, v. d. Winkel, v. Pien- broek, Gravelotte en Kuyl. Daar het corps der administratie hier te lande voltallig is, en zich aan den hoofdcursus te Kampen nog leerlingen voor dat dienstvak bevinden, zyn daarvoor dit jaar aan dien hoofdcursus geene plaatsen opengesteld. Door den inspecteur der infanterie is bepaald dat voortaan slechts die onderofficieren zullen wor den gedetacheerd bij het vaste kader van het kolo niaal werfdepot, wier karakter een waarborg op levert tegen handelingen als in den laatsten tijd weder aan het licht zyn gekomen. Jhr. Van Eys, gezantschaps-attaché bij het Nederlandsche corps diplomatique, werkzaam te Parys, is te 's-Hage aangekomen. Programma's van muziekuitvoeringen. Mnsis Sacrum. Zondag 13 September, des namid dags te twee uren, door de stafmuziek van het 4de reg. inf., kapelmeester de heer H. A. Grentzius. 1ste afd.: No 1. Marsch „Mijn Regiment", Grentzins; 2. Ouverture „Piqué Dame", Suppé; 3. „Auf Glückes Wogen", Walzer, Wald- teufel; 4% Fantaisie „Rigoletto", Verdi. 2de afd.: No. 5. Ouverture „Leichte Cavallerie", Suppé; 6. „LeRève",Dun kier; 7. Poutpourri sur „Robert le Diable", Meijerbeer; 8. Kaiser-Quadrille, Clarens. Zomerzorg. Bloemententoonstelling. Maandag 14 Sept., 's avonds te 7 uren, door het muziekcorps der dd. Schut terij, onder directie van den heer C. G. Locher. lste afd.: No. 1 „Marsch", Curth; 2. Schauspiel-Ouverture", Kélér-Béla; 3. Walzer „Neuigkeiten aus Wien", Sahan; 4. Fantaisie aus „Traviata", arr. Locher. 2de afd.: No. 1. Ouverture „Wilhelm Tell", Rossini; 6. Arie aus „Titus" (Hoboe-und Clar.-Solo), Mozart; 7. „Die Heinzelmanchen", Eilenberg; 8. Fantaisie aus „Norma", Bellini; 9. „Tuinbouw-Marsch," Locher. Marktberichten. Leiden, 12 September. Heden aangevoerd: Tarwe 4hec- toliter. Wintertarwe f 6.90 a f 7.50 Zomertarwe f 6.25 a 6.80. Rogge 4 H. L. Winterrogge 5.60 a 5.80. Zomer- rogge f 5.30 a f 5.50. Gerst 3 H. L. Zomergerst f 4.60 a f 4.80 Chevalier-gerst f 5.50 a 6.Haver 5 H. L. Zware Haver f 3.50 a f 4.—. Lichte Haver f 2.75 a f 3.20. Duivenboonen 1 hectol. f 7.25 a 7.50. Paar- denboonen 1 hectol. f 5.70 a f 6.25. Boter: 7760 kg. Grasboter, lste qualit. Vt vat f 54. a 60; Scheiboter 2de qualit. 1/x vat f 46.— a f 52. Grasboter lste qualit. per kilogr. f 1.35 a f 1.50Scheiboter 2de qualit. per kilogr. 1.15 a 1.30. Lange Zwarte Turf 5000 dubb. hectol., f 0.23 a f 0.26.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2