toegekendaan een wegens bijzondere oplettendheid, door het snel beraden gebruik maken van den "We8tinghou8e-rem, waardoor werd voorkomen dat vier kinderen met den trein in aanraking kwamen, en aan den anderen wegens het voorkomen van ernstige ongevallen bij het op verkeerd spoor loo- pen van een trein. In de gemeente Veur is het driejarig zoontje van den tuinier C. De Koning, dat een oogenblik aan het toezicht der ouders wist te ontsnappen, door den vader levenloos uit eene sloot opgehaald. Om elf uren gisteravond ontstond een begin van binnenbrand bij den winkelier in ge maakte kleederen Francois Meyer, aan de Hoog straat te Rotterdam, vermoedelijk veroorzaakt door het door onbekende oorzaak vlam vatten van vloei papier, dat achter de toonbank lag. De brand was een half nor later geblnscht. Te Duinkerken hadden twee jongens van 12 en 14 jaren op het strand in het zand een tnnnelvormig gat gegraven van 2 meter diepte. Zij liepen elkander daarin na, het zand stortte in, zjj werden daaronder bevolven en toen men hen met eenige moeite weer uit hun gevangenis had verlost, bleek het dat de oudste was gestikt. Aan de „Times" wordt uit Rome ge seind dat er te Civita Vecchia eene vuurwerkfabriek in de lucht is gesprongen en dat verscheidene per sonen deels gedood, deels gewond zijn. Uit Athene wordt gemeld dat op verschillende punten van Griekenland schokken van aardbeving zijn gevoeld. Te Skiathos en Khalkis zijn de mnren van sommige hnizen gescheurd en hebben de inwoners hun kamp buiten opgeslagen. Te Mainz werd gisteren in den Rijn een nog in frisschen staat verkeerend lijk van een man gevonden. De ledematen en het hoofd ontbraken Te Mühlheim stortte gistermorgen om halftwaalf een in aanbouw zijnd huis plotseling in. De metselaars werden onder de pninhoopen be graven. Een gedeelte van hen kwam er ongedeerd af; daarentegen werden er zes deels zwaar, deels licht gewond. Bij de beproeving van den stoom ketel van het stoomschip „Argo" van den „Triester" Lloyd" sprong deze en werden daardoor 18 personen gekwetst, waarvan reeds 3 zijn gestorven. Tegen dr. W. Römer, te Donkerbroek is, onder verdenking van brandstichting nit wraak zucht, geverbaliseerd. Uit de bank te Wotham (Australië) werd 2800 pd. st. gestolen. De dader was de in wonende bediende; hij had het geld verstopt. Een hevige cycloon heeft te Char leston (Zuid-Carolina) gewoed. Van de huizen werd een vierde van hunne daken beroofd. De schade wordt op 1 millioen dollars geschat. Persoonlijke ongelukken hadden Diet plaats. BUITENLAND. Frankrijk De „République Fracgaise" deelt een brief mede van een Engelsch soldaat, die schrijft dat bij te Debbeh was toen daar een Europeaan werd aan gehouden, dien men onderstelde Olivier Pain te zijn. „Ik ben zeker - zegt de schrijver - dat die man door onze generaals, wel verre van vermoord te zijn, met groote beleefdheid behandeld is. Na het begin van het terugtrekken onzer troepen heeft men 50 pd. st. voor zijne arrestatie uitgeloofd, maar het spreekt van zelf dat men zijne papieren be geerde en niet hem zeiven." De „Rép. Fr." zegt dat hierdoor alweder het bericht bevestigd wordt dat er werkelijk 1200 fr. op de aanhouding van Pain zijn uitgeloofd en dat de Engelsche regeering aan het licht behoort te brengen, wie dat gedaan heeft, welke de uitslag van die uitloving geweest is, welken Europeaan men heeft aangehouden en wat er van hem geworden is nadat hij „zoo beleefd behandeld" is. De vergadering, door Roohefort naar aanleiding van de zaak Olivier Pain te Parijs in het lokaal Rivoli belegd, was zeer druk bezocht, zóó zelfs, dat na afloop daarvan, ter wille van de talrijke nieuwsgierigen of belangstellenden, die geen plaats hadden kannen vinden, eene tweede vergadering in een naburig koffiehuis werd geïmproviseerd. Er werden vele uiterst heftige redevoeringen gehouden, en ten slotte werd eene motie aangenomen, waarbij de Engelsche regeering, als schuldige of mede schuldige aan don moord van Pain werd gebrand merkt. Tevens nam men eenstemmig een gelukwensch aan voor de „onoverwinnelijke Ieren," De begrafenisplechtigheid voor admiraal Cour bet te Abbeville - de geboorteplaats van den over leden bevelhebber van het Tonkin-eskader - za1, volgens besluit van den gemeenteraad, een dag worden uitgesteld en dns op 1 September plaats hebben, omdat vóór d'en tijd de toebereidselen niet gereed kunnen zjjn. Duitschkind. Het „Journal de Bruxelles" ontvangt eene depecbe uit Madrid, waarin verklaard wordt dat de Spaan- sche regeering zeer voldaan is over de vriendschap pelijke en verzoenende houding van Dnitschland in de quaestie der Carolinen-eilanden. Zij keurt ook de overdrijving af, waaraan het meerendeel der Spaansche dagbladen zich schuldig maakt. Uit Ber lijn heeft zij bericht ontvangen, waarin wordt aan getoond, dat men aldaar de traditionneele rechten van Spanje op de Carolinen-eilanden niet juist heeft opgevat. Naar men thans verneemt, zou het Duitsche be8chermingsgeb?ed in Oost-Afrika zijn uitgebreid tot aan de Juba-rivier, nabij den aeqnator. Op de districten aan die rivier hadden Italiaan sche onder zoekers ten vorigen jare de aandaobt hnnner land- genooten gevestigd, doch toen er nu dientengevolge eene Italiaansche expeditie verscheen, kwam zij te laat. Verscheidene Berlijnsche bladen bevatten uit Kremsier thans weer de mededeeling, dat in het najaar eeD bezoek van keizer Alexander aan keizer Wilhelm stellig zal plaats hebbeD. Spanje. Volgens een te Madrid loopend gerucht heeft de regeering bevredigende telegrammen over de quaestie der Carolinen-eilanden uit Berlijn ontvangen. De „Epoca" en andere ministerieele bladen ver klaren bovendien dat de regeering tot eene vol doende oplossing van de met Duitschland gerezen qnaestie hoopt te gerakeD. Zij raden dns voor zichtigheid aan, opdat door heftige taal de nitslag der onderhandelingen niet in gevaar worde gebracht. Onder de Spaansche officieren die hunne Duitsche decoratiën naar Berlijn teruggezonden hebben, behoort ook generaal Salamanca, directeur- generaal der militaire administratie bij het ministerie van oorlog te Madrid. Hij had eerst kort geleden den Rcoden Adelaar ontvangen en heeft deze orde thans ternggezonden met de woorden „Er zal nu eene plaats op mijne borst ledig zjjnmaar ik hoop haar weldra aan te vullen door eene andere deco ratie te verkrijgen, welke ik verdienen zal door den ijver waarmede ik mijn vaderland zal ver dedigen." Don Carlos heeft aan den heer Nocedal, hoofd der Carlistische partij, een brief gezonden, waarin hij hem schrijft dat, tegenover het conflict met Duitschland, alle partijen vereenigd moeten zijn, en men ieder gevoel van vjjandschap jegens koniDg Alfonso het zwijgen moet opleggen. Liefde voor het vaderland en de nationale eer moeten alles beheerscheD. Don Carlos voegde er bij, dat, als de oorlog uitbrak, hij en de zijnen terstond zouden vragen, hun plicht als Spanjaarden en soldaten te mogen doen. Oroot-Britaunië. Gisteren had een ernstige opstand plaats in het Iersche dorp Millinavatt (graafschap Kilkenny). Toen nl. een honderdtal politie-agenten eenige paohters, die hunne pacht niet betaald hadden, wilden verwijderen, werden zij door het gepeupel aangevallen. De politie deed daarop een charge met de bajonet. Van weerskanten zijn velen ge kwetst. Telegrammeii. BERLIJN, 27 Augustus. KZ.) De laatste open baringen van de te Madrid verschijnende „Corres- pondencia" rechtvaardigen Spanje's aanspraken op de Carolinen niet. Daar het decreet van den gou verneur-generaal der Philippijnen geen datum draagt, is het geheel zonder waarde en zijn ook Spanje8 aanspraken ongegrond. Dat het decreet geen datum draagt komt eenvoudig daar door, dat het eerst in de laatste dagen is gemaakt en men dit niet weten wilde. Verder wordt er in gezegd „dat de gouvernenr gemachtigd is door de Spaansche regeering om de eilanden in bezit te nemen" en vervolgens: „er zullen schepen genoemd worden om zich naar Yap te begeven en werkelijk bezit te nemen van de eilanden." Met deze zinsneden wordt dus duidelijk te kennen gegeven dat de Carolinen nog in bezit genomen moeston worden en niet, zooals van Spaansche zijde beweerd wordt, dat de inbezit neming reeds geschied was vóórdat de Duitschers er kwamen. LONDEN, 27 Augustus. Ook de „Morning Post" bevestigt heden de mededeeliog van de „Kölnische Zeitung" dat Duitschland, bij monde van den staats- secretaris van bnitenlandsche zaken, graaf Hatz- feldt, verklaard heeft aan graaf Venomar, dat, wan neer Let onderzoek naar de aanspraken van Spanje op de Carolinen-eilanden tot geen bevredigende resultaten voert, Duitschland bereid is de goede diessten aan te nemen van een staat met Duitsch land of Spanje bevriend. BEIRUT, 27 Augustus. De gouverneur van Syrië, Hauidi-pacha, is gestorven. TOULON, 27 Augustus. In de laatste 24 uren kwamen kier 31 sterfgevallen aan cholera voor. MARSEILLE, 27 Augustus. Heden zijn hier 31 personen aan cholera overleden. MADRID, 27 Augustus. Gisteren werden in Spanje 4388 choleragevallen aangegeven, waarvan 1498 met doodelijken afloop. PARIJS, 27 Augustus. Naar de „Paris" zegt, verzamelt de Engelsche regeering op Frank rij ka verlangen alle akten en getnigenverhooren aangaande Olivier Pain. Voor invoerartikelen van Marseille en Toulon is eene quarantaine van drie dagen voor Algerië bevolen. Het lijk van admiraal Courbet is hedenmorgen hier aangekomen en in allen eenvoud naar de kapel in het Invalidenhuis overgebracht. KREMSIER, 27 Angnstus. De keizer-bijeenkomst alhier behoort weer tot de geschiedenis. Het afscheid was van beide zijden zeer hartelijk. Bij het ver trek van den trein stond de czaar op het platform, met zijne zonenallen wuifden ten afscheid. Ook keizer Franz Josef, die een kwartier later wegging, toonde zich zeer opgeraimd. De heer Von Giers werd hedenmorgen door den keizer ontvangen en zeide dat men de Russisch- Oostenrijksche betrekkingen inniger wilde maken, wat geheel gelukt is. 's Middags ontvingen de Rus sische rijkskanselier en graaf Kalnoky telegrammen van prins Von Bismarck. Von Giers antwoordde met een lang cijfer-telegram. De heer Von GierB zeide tegen een verslaggever van de „Neue Freie Presse," dat de gevolgen der samenkomst bestonden in een nauwer toehalen der vriendschapsbanden van beide rijken en de bespre kingen hadden slechts algemeene quaesties betroffen. De samenkomst was tegen niemand gerichtzij gold slechts het duurzamer verzekeren van den vrede. De quaestie met Engeland zal zeker tot een goed I einde gebracht worden. SINGAPORE, 27 Aug. Het van de PescadoresI komeode transport-stoomschip „Chateau Yquem"l is hier eergisteren gepasseerd met 40 choleralijdersl aan boord, terwijl gedurende de reis reeds 10 per-I souen aan die ziekte waren overleden. De gouver-l neur heeft niet toegelaten, de zieken hier aan wall te brengen. De „Chateau Yquem" vertrekt dien-I tengevolge naar Poeloe Condore, om quarantainal te liggen. ST.-PETERSBURG, 27 Augustus. De officieels! courant meldt het volgende: De gouverneurs had-I den aan den burgemeester van Reval bericht datl hij met de overheid in bet Russisch moest corres-l pondeeren. De burgemeesters van Reval en Big»| voldeden niet aan dit bevel. Hierop werd de quaestiel den keizer voorgelegd, die hen tot ontzetting uitl hunne ambten veroordeelde, wegens ongehoorzaam-l heid aan de wet. Zij zijn naar het gerecht verwezen.l ST.-PETERSBURG, 28 Aug. De heer Von Gier»! zond aan Vlangali de volgende depeche: „PreraoJ 26 Aug. HH. MM. hebben zoo even Kremsier ver*l laten, den besten indruk medenemende van de zeer! hartelijke ontvangst, die hun ten deel viel, en de volkomene overeenstemming, die de geheels! ontmoeting kenmerkte." LUIDEN, SS Augutius, Weerbericht (medegedeeld door het Kon. NedJ Met. Instituut). Verwachting: wind van noord tot oost J Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren l|l_l Celsius 50° Fahrenheit; hedenmorgen om 8uret® 13° C. 56° F.; 's midd. 12 uren 18° C. 66°! F.; 'snamiddags 4 uren 16° C. 64° F. I Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft hedenl den werkman G. V., wegens aanranding van twe«B meisjes op een openbaren weg onder Schielffl veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf. I Ook werd uitspraak gedaan in de zaak van Z3s Leidscke opperlieden, beschuldigd van vernicli"®

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2