ADYERTENT1ËJS. bataljons infanterie van de garde onmiddellijk naar Engeland zullen terugkeeren. Een bataljon Schotsche infanterie zal naar Malta vertrekken. Het wordt bevestigd dat de Arabieren Deb-beb en Abbu-guei hebben bezet en nu naar Nieuw-Don- gola oprukken. Hot garnizoen van Kassala, niet langor weerstand kunnende bieden, sloot op 30 Juli eene vriend schappelijke schikking met de vijandelijke stammen. Osman-Digna was woedend op het vernemen dezer tijding en maakte zich gereed om naar Eassala te vertrekken, doch men acht het Diet waarschijnlijk dat hij slagen zal. De buitengewone gezant van Engeland bij den sultan, sir Henry Drummond Wolff, is gisteren te Eonstantinopel aangekomen. Hij zal echter eerst morgen, Zaterdag-ochtend, aan land komen, wegens de voorgeschreven quarantaine-maatregelen. Men weet dat zijne zending betrekking heeft op Egypte en dat hij, na raadpleging met den sultan, zich naar den khedive zal begeven, om zoowel den finantiee- len toestand van Egypte als de Soedaneesche quaestie aan eene regeling te onderwerpen. Telegrammen. WEENEN, 20 Angnstns. De czaar gaat noch naar Gmnnden, noch naar Duitschland, maar woder direct naar Rusland toe. De kroonprins vergezelt den keizer naar Eremsïer, omdat Z. M. den wensch te kennen heeft gegeven dat de beide aanstaande troonopvolgers elkander zouden leeren kennen. ST.-PETERSBURG, 20 Augustus. De keizerljjke familie is gistermiddag van Erassnoje Selo naar Peter hof vertrokken. KöNIGSTEIN, in den Tannus, 20 Augustus. De koning en de koningin van Rumenië zijn hier aan gekomen om de kuur te maken. HAMBURG, 20 Augustus. In de zitting van het congres voor hervorming en codificatie van het volkenrecht waren algemeen vrachtrecht en cognos sementen het eerst aan de orde. Daar bet ontwerp van de sub-commissie, die de zaken leidt, ingetrok ken was, werd er beraadslaagd naar aanleiding van een uitgewerkt ontwerp der Hamborgsche Earner van Eoophandel. Met eenigo geringe wjjzigmgen werd het ontwerp aangenomen. PARIJS, 20 Angnstns. In den Ministerraad werd heden besloten dat wegens de cholera delijkplech- tigheid voor admiraal Conrbet niet te Toulon, maar op de Hyerische eilanden zal plaats hebben. De bevelhebber van het oefenings-eskader zal de uit sluitend militaire plechtigheden leiden. De „Teenps" schrijft hot volgende: „De „Intransigeant" beweert dat de Engelsche gezant Roohefort vervolgtwij gelooven dat de „Intran sigeant" zich vergist, want de gezant heeft geen aanklacht ingediend bij het ministerie van bniten- iandsche zaken. De Engelsche regeering is zonder twijfel ingelicht omtrent de artikelen over Olivier Pain, maar volgens door ons ingewonnen inlichtin gen hecht zij er geen gewicht aan; zij weet zeer goed dat lord Lyons, die zoo bemind is, niet be nadeeld kan worden, en dat in Frankrijk, waar men zijne houding gedurende den oorlog niet nit het oog verliest, de plaats der gezanten niet door de heftigheid van sommige bladen zal veranderen." BERLIJN, 21 Augustus. De tarief-commissie uit de telegraaf-conferentie heeft Donderdag, na een zaakrijk debat, dat verscheidene dagen duurde, het volgende gewichtige besluit genomen: Het voor gestelde systeem van een uniformtarief, zoowel voor transito- als voor eindverkeer, werd, na eeaige op voorstel van Duitschland aangebrachte wijzigingen, waardoor de grondslagen van het tarief eenigermate werden verhoogd, met groote meerderheid aan genomen. De pogingen tot verlaging van de tarieven voor hot overzeesch verkeer, inzonderheid met. China, Japan, Australië en Oost-Indië, beloven insgelijks een goeden uitslag. MARSEILLE, 21 Augustus. Het aantal sterfge vallen bedroeg hier gisteren 65, dat te Tonlon 1. BOMBAY, 21 Augustus. Mirza Atoeallakhan, de Britsche zaakgelastigde bij den Emir, is den 9den Augustus te Eaboel aangekomen. Hij werd van af ■de grens geëscorteerd door eene eerewacht en te Kaboel met groote plechtigheid ontvangen. LONDEN, 21 Augustus. (A.) Eene nota van de Duitsche regeering, te Madrid ontvangen, in vriend schappelijke bewoordingen vervat, biedt aun, de aanspraken welke Spanje op de Carolinen-eilanden beweert te hebben, a?n een billijk onderzoek te onderwerpen. Men verneemt, dat twee Spaansche oorlogsschepen bet eiland Yap, het voornaamste der Carolinen- eilandeD, hebben genome», en aldus de moeielijkheid van den toestand nog vermeerderd hebben. De openbare meening in Spanje is zeer tegen Duitschland gekant. Gisteravond werden in het Aardrijkskundig Genootschap hefcige redevoeringen tegen Duitschland gehouden. De politie deed het hotel der Duitsche ambas sade mot eene afzonderlijke wacht omgeven. LB1DBN, 81 Augustus. Weerbericht (medegedeeld door het Eon. Ned. Mot. Instituut). Verwachting: veranderlijke wind. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 14° Celsins 58° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 15° C. 60° F.; 'smidd. 12 uren 17° C. =63° F.; '8 namiddags 4 uren 15° C. 60° F. Met 1 October a. s. is J. C. baron Yan Heeckeren Yan Brandsenbnrg, thans postbode te Neede, aangesteld tot brievengaarder te Batenbnrg Hedennacht is te Rotterdam een moord ge pleegd. Zekere J. C. v. G., die, naar men zegt, een paar dagen geleden met 1200 zijn huis had verlalen en zich met zekere vrouwen uit do Eor ing- steeg had opgehouden, werd hedennacht om twee uren, met verscheidene messteken en wonden in het gelaat en den bal, door de politie dood ge vonden onder het viaduct in de Zwartehond6traat vlak bij de Eoningsteeg. De politie doet onderzoek, Het stoomschip „Batavia", van Rotterdam naar Java, vertrok 21 Aug. van Suez; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Southampton 20 Aug.; de „Zeeland", van Rotterdam naar Javsj vertrok 21 Aug. van Southampton; de „Conrad," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Aug. DuDgeness. Z. M. heeft mr. O. graaf Van Limburg Stirnro, op verzoek, eervol ontslagen als schoolopziener in het arrondissement Leiden. OfflclCelo Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaterdag 22 Aug. 1885, des namiddags te drie uren, belegd ingevolge art. 49, 2de alin. der Wet van den 29sten Juni 1851 Staatsblad No. 85.) Bedoeld art. luidt als volgt: «Wanneer het in het vorig artikel vereischt getal leden niet is opgekomen, wordt eene nieuwe vergadering belegd op de in art 42 voorgeschreven wijze. Evenwel behoeven er slechts vier en twintig uren tusschen de rondzending der oproepingsbriefjes en het uur der vergadering te verloopenj «Wanneer ook dan het vereischt getal niet is opgekomen, geschiedt het beleggen der vergadering andermaal op de zelfde wijze, met aanhaling in de oproepingsbriefjes der bepalingen van dit artikel. »In deze laatste vergadering beraadslagen en besluiten de tegenwoordige leden over de in de oproepingsbriefjes vermelde onderwerpen." Punten ter behandeling s 1°. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemde leden van den Gemeenteraad. 2°. Benoeming van een derden onderwijzer aan de Jon gensschool der 2de klasse. (105) 3°. Verzoek van K. Benjert, om ontslag als tweede onder wijzer aan de Jongensschool der 2de klasse. (102) 4°. Idem van F. J. G. W. heers, om ontslag als lid der Commissie van Toezicht op de scholen voor middel baar onderwijs. (104) 5°. Idem van mr. H. Ter Haar Bz., om ontslag als leeraar aan de Hoogere Burgerscholen. (107) 6°. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende het getal enz. der leeraressen en leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (107) 7°. Idem betrekkelijk de verhuring van het IJklokaal. (101) 8°. Kohier der Plaatselijke Directe Belasting dienst 1885 met suppletoiren staat van begrooting. (109) 9°. Voorstel tot verhooging van het kapitaal der gemeente in de Bank van Leening. (111) 10*. Rekening over 1884 van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude- Mannen- en Vrouwenhuis. (99) 11°. Idem van de Stedelijke Werkinrichting. (100.) INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Na de laatst voorgevallen ongeregeldheden bij de Schutterij, komt het mij wenschelijk voor, het vol gende onder de aandacht van den waam. comman dant te brengen Hij stelle den minister van oorlog, ter bekrachti ging aan Z. M. den Eoning, voor, om bij de actieve Schutterij aan het distinctief van eiken schutter toe te voegen aan beide zijden van den kraag een nummer. Z{j worden volgens dat opvolgend nummer inge schreven en zijn dus altijd dadelijk te herkennen, wanneer er ongeregeldheden of insubordinaties plaats vinden. De laatstelijk voorgevallen ongeregeldheden te Rotterdam en nu te Leiden toonen duidelijk aan, dat de kapiteins en luitenants hunne ondergeschikten niet kennen. M. i. zullen de schutters daardoor tot meer be dachtzaamheid komen en zal het prestige der officieren veihoogd worden. Ook wenschte ik uwe aandacht op de passage aan de Paardensteeg te vestigen. Veel is geklaagd over de passage vaa rijtuigen door het nauwe Schapensteegje - en terecht; ook dat een politiepost aldaar is noodig geworden. Eau men de rijtuigen van het spoor komende, niet voor schrijven te rijden Beestenmarkt voorbij den heer Blankc-n, Turfmarkt en zoo, langs de Turfmarkt, rechtuit de Paardensteeg in, terwijl de rijtuigen uit de Paardensteeg komende, de Turfmarkt, gedempte IJzerengracht en Binnenvestgracht kunnen rijden? De van de Blauwpoortsbrng komende tram waar schuwt door zijn bollen. Door deze regeling kannen èn de passage van het Schapensteegje èn de kosten van een politie agent vervalleD. Gedurende don marktdag op Vrijdag kan men tot 2 uren 's namiddags do onde regeling of de rouie langs Turfmarkt, gedempte IJzerengracht en Binnenvestgracht vice versa honden. U dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Leiden, Uw Dw. 21 Aug. 1885. W. B. Marktberichten. Leiden, 21 Augustus. Ter merkt werden beden aangeveerd Ossen stoics a f Stieren 120 stuks 00. v 238. Veulens stuks f a Katlkueien 10 stuks 164 a J 276.Melkkoeien 75 s.uk. f 14G a 242.—. Varekoeieo 60 stuks 142.a t'36 Vette koeien 160 stuks f 165.a f 288. -talveren (vette) 109 stuku 24 a 75. Kalveren (magere) 25 stuks f 8.a/19..Graskalveren 24 stuï 24.a 68.Schapen (vette) 920 stuks 24.— a 1 32. Hamels (vette) stuks f -.a Schapen (magere) 648 stuks 15.a 22.Paarden stuk- s lammeren (magere) 136 stuks 1 7.50 8 /15. Lammeren (vette, jarige) stuks a Var kens (magere) 72 stuks f 15.a 29 Varkens (biggen) >74 stuks 5 25 a 13. Ter markt aangebracht: 449 runderen. 134 kalveren, 1563 -chaper, 136 lammeren, 72 varkena en 274 biggen. Ter wekelijksche Kaasmarkt aangevoerd 27 partijen Kaas, waarvan gewogen aan de Stadswaag partijen, te zamen stnks, wegendeKG. Besteed weid voor Gondsche Kaas van f 14 tot 20. - Derb7kaas van ftot-. Leideche Koes de 150 KG. van 24 tot 33. Edammer Kaas a -. Gouda, 20 Aug. Kaas. Aangevoerd 157 partijen eerste quali- teit f 20 a 23, tweede id. /15a/ 18, Noord-Hollandsche /18.a ƒ25. Goeboter/1.20 a/1.80, Weiboter 0.90 a 1.— g 18.n-JARIGE ECHTVEREENIG1WG 1 g van onze Ouders B. THONUS g SN S| A. C. EOCHTIK. Amsterdam, Uit aller naamg 1 22 Augustus 1885. J. B. THONUS. I ^j|i!5S35I2£5Si6DSIiiSjSjS3S2S!£59ÏSïS5fii!$31ïfi!ï53BliSïliiffi5fi2SS!iS5Si[ljt Ondertrouwd: M. DE HONDT, Weduwnaar van C. A. Brandenburo, met H. FEENSTRA. Leeuwarden, 21 Augustus 1885. tanige kennisgeving. Heden overleed, na een smartelijk lijden, in den ouderdom van 54 jaren, mjjne hartelijk geliefde Echtgenoote JOHANNA MARIA HENRIETTA TIELE Backer. Leiden, 17 Augustus 1885. C. P. TIELE. (Rembrandstraat 27.) Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Hoden ontvingen wij het treurige bericht dat onze geliefde Zoon en Behuwdzoon, DANIËL DAVID, in den ouderdom van 35 jaren, den 19deln Mei op de Westknst van Afrikaoverleden is. P. J. VETH. H. G. VETH Van der Koooh. Arnhem, 18 Augustus 1885. Eenige kennisgeving. Heden overleed te s-Gravenhage onze geliefde Behuwdmoeder en Moeder Mevrouw W. J. BAKKER, Weduwe Mr. G. A. G. VAN MAANEN. J. M. ENGELHART. P. C. ENGELHART Van Maanen. Leiden, 19 Augustus 1885. Eenige en algemeene kennisgeving. W. KAPTEYN en Familie betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, die zij bij hunne Feestviering mochten ondervinden. Leiden, 22 Augustus 1885.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 3