BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. is, naar aanleiding van dit feit, door de bevolking feest gevierd. Yolgens een bericht uit Philadelphia aan de „Times" zal de nationale Iersohe league in Januari eene bijeenkomst hebben. De Chicago „Times" heeft de tijding uit Cairo ontvangen dat Abdullah en Mohamed-Elkheir te Khartoem vermoord zijn. Er worden versterkingen uit Berber verwaoht. Hulp is onmiddellijk gevraagd. Rusland. De Russische politie heeft, zegt men, een anar chistisch complot ontdekt te Oranienbanm. Te Kamenetz (Po dolië) werd een persoon gearresteerd, die Wasilewski heette, maar een valsch paspoort hadmen houdt hem voor den moordenaar van den officier Heyking, die in 1880 te Kieff werd vermoord. Aan de „Daily News" wordt uit St.-Peters- burg geseind dat er acht groote kanonneerbooten in aanbonw zijn. Teleframraen. PARIJS, 18 Augustus. Naar aanleiding van den dood van Olivier Pain geeft Rochefort in de „Intran- aigeant" een zeer heftig en beleedigend artikel tegen Engeland, de koningin en den prins van Wales, waarin hij verklaart dat wanneer de Fransche regeering geen glansrijke voldoening vraagt, hij, Rochefort, voor deze misdaad lord Lyons verant woordelijk zal stellen. Deze dolle uitval verwekt merkwaardiger wijze opzien en vele Engelschen schrijven zich in op het Engelsche gezantschap, dat door een aantal politie beambten bewaakt werd. HAMBURG, 18 Augustus. Het hier samenge komen congres voor de hervorming en de codificatie van het volkenrecht werd hedenmiddag door den bur gemeester Weber, namens den Senaat, begroet. Sir Travers Twisa dankte namens de vergadering. Tot vice presidenten zjjn gekozen de heeren H. H. Meyer (Bremen), de rechter Peabody (Nienw- York), Sir Travers Twiss (Londen), dr. Wendt {Lender») en dr. Wolffson (Hambnrg). MARSEILLE, 18 Augustus. Heden zijn hier 27 personen aan de cholera overleden. BOMBAY, 18 Augustus. Een persooD, die voor geeft Roomsch-Katholiek priester te zijn en pater Canovies te heeten, is eenige weken geleden in de stad Cochin aangehouden, onder verdenking een Russisch spion te zijn. De Indische overheden ge- looven, dat hij niemand anders iB dan Olivier Pain. LONDEN, 19 Aug. De „Standard" verneemt dat de Engelsche regeering binnen weinige dagen van het kabinet te St.-Petersburg gewichtige mededee- lingen te gemoet ziet in zake de Zulfikar-quaestie. De Russische regeering verwacht namelijk gedetail leerde topographische inlichtingen aangaande de bestreden grenspunten, welke nieuw licht over de quaestie zullen verspreiden en Rusland in slaat zullen stellen zijne voorstellen zoodanig te wijzigen dat zij, naar men hoopt, tot eene spoedige oplossing der gerezen moeilijkheden zouden kunnen leiden. NIEUW-YORK, 19 Augustus. Eene depeche uit Lima meldt dat de regeeringstroepen, die Canta bezet hielden, aldaar den 15den Augustus door de opstandelingen zijn overrompeld en verslagen. De Peruviaansche generaal Bustamente heeft zich met een revolverschot van het leyen beroofd, toea hij zag dat de slag verloren was. LEIDEN, 19 Augustus, Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut). Verwachting: wind van west tot noord. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 14° Uelsius 60° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 16° C. 62° F.; 'smidd. 12 uren 17° C. =64° F.; 'snamiddags 4 uren 16° C. 62° F. Ter viering van het eeuwfeest van het Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix" alhier is thans door de commissie uit oud leerlingen het vol gende programma vastgesteld: Donderdag 17 SeptemberRéunie op Zomerzorg, tusschen 11 en 12 uren. - Matinee Musicale op Zomerzorg, van 11 tot 1 uur Te 1 uur: optocht van oud-leerlingen, met muziek eu militaire begeleiding, naar de Stadszaal, als ver gaderplaats van het bestuur des Genootschap. De leerlingen en vertegenwoordigers van andere corporatiën, zullen zich met hunne banieren aan dezen optocht aansluiten. Behalve de begroeting in de Stadszaal, zal aldaar «en dames-comité het Genootschap eene nieuwe banier aanbieden, door het bestuur eene feestrede worden uitgesproken, eereblijken voor bekroonde prijsvragen worden uitgereikt, eene tentoonstelling worden geopend enz. Te 4 uren: optocht van af de Stadszaal naar Musis Sacrum. Te halfzes: Eenvoudige, huishoudelijke maaltijd der van elders gekomen oud-leerlingeD, met de Commissie. 's Avonds: Feestavond door het Bestuur van het Genootschap den leerlingen aangeboden, waarbij o. a. cok oud-leerlingen worden uitgenoodigd. Vrijdag 18 September: Rjjtocr naar Noordwijk enz van oud-leerlingen te halfelf (samenkomst op Zomerzorg); te halftwee terug op Musis Sacrum. Te 2 uren: Matinee Musicale op Musis Sacrum. Te 6 urenGemeenschappelijke maaltijd van oud leerlingen met gasten. Blijkens do heden uit West Indië, dd. Curasao 10 Juli, ontvangen mail is den 20sten Juni het Amerikaansche barkschip „Caribon", dat op Bonaire zout inlaadde, door sterken wind uit het zuiden naar het strand gedreven. Ten gevolge van de daarbij geleden schade is het schip vergaan. Het had reeds 4096 vaten zout aan boord. De kapitein en het scheepsvolk zijn dezer dagen aldaar aan gekomen. De Indische mail per stoomschip „Prinses Marie" wordt 22 dezer alhier verwacht. Als men heden met den stoomtram van Leiden de gemeente Wassenaar bereikt heeft, ziet men al dadelijk aan den insschen de schoone boomenrij aangebrachten vlaggentooi dat er feeat is. Alsof het er een voor ons vorstenhuis ware, vertoonen de kleinen er zich zelfs met groote oranjesjerpen en strikken en linten van dezelfde kleur, terwijl boven dien de genr van een poffertjeskraam den bezoeker reeds spoedig te gemoet komt. Het is er dan ook feest en wel van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, in vereeniging met de afdeeling Voorschoten. In het schoollokaal hebben de kinderen der dorpsbewoners thans plaats gemaakt voor die van Flora. En inderdaad, het is een wellust in de verschillende lokalen er eenigen tijd te vertoeven. De gezichts- en reukorganen worden er op het aangenaamst gestreeld. Op het gebied van zuivelbereiding en tuinbouw hebben de beide afdeeliogen getoond dat zij onder hunne mede- zusteren eene voorname plaats bekleeden, ook wat het smaakvol rangschikken betreft als het eene tentoonstelling geldt. De heer Van der Oudormeulen mocht dan ook in zijn openingswoord met genoegen wijzen op den vooruitgang welke in deze merkbaar was, al stond daartegenover de schaduw dat de landbouw, ofschoon in het buitenland even gunstig bekend, tegenwoordig in minder welvarenden toestand ver keert. Hij hoopte evenwel dat daarin weldra ver andering zou komen. Toen hij ten slotte de tentoonstelling geopend verklaarde en de talrijke aanwezigen, waaronder ook vele dames, tot eene eerste bezichtiging uit- noodigde, werd daaraan met ingenomenheid gevolg gegeven. En nit hetgeen men hier en daar vernam, bleek dat zij aan de verwachting niet alleen vol deed, maar haar zelfs verre overtrof. Het was dan ook geen gemakkelijke taak geweest voor de jury, die de volgende bekroningen toekende: Zuivelbereiding. - Voor Leidsche boter: lste pr. F, Van Vliet te Voorschoten, 2de pr. P. Westgeest en 3de pr. T. Ruigrok, beiden te Wassenaar; - voor komeinde kaas: 2de pr. G. Van Dam te W.; - voor zoetemelksche kaas lste pr. J. Nell te W.; voor Goudeche Derby-kaas 2de prjjzen J. Nell te W. en R. Knijff te Voorschoten. Tuinbouw. - Planten ter opluistering: lste pr. W. Vermeulen, 2de pr. J. J. Vogels en 3de pr. J. Eikendal, alleu te W.voor 12 bloeiende Lili- ums in pottenlste pr. mej. J. W. Brockhaus geb. Knijff te W.- voor 25 bloeiende pelargo niums lste pr. A. N. J. M. baron Van Brienen van de Gnnte Liodt, 2de pr. D. Polder en be stuursprijs J. J. Vogels, allen te W.- voor 25 coleussen lste pr. D. Gussekloo te V., 2de pr. D. Polder en bestuursprijs J. Eikendal, bei den te W.- voor 25 blad-begonia's lste prijs J. J. Vogels te W. en 2de pr. D. Gussekloo te V.; - voor 25 enkelbloemige bol-begonia's lste pr. D. Polder en de 2de pr. W. Vermeulen, beiden te W.; - voor 25 struik-begonia's bestuursprijs J. Ter Haar te W.- voor 12 stam-fuchsia's lste pr. W. Van Tol te W.- voor 25 bloeiende gloxynia's lste pr. D. Gussekloo te V. en de 2de pr. J. Eikendal te W.; - voor 20 enkelbl. dahlia's in potten lste pr. D. Gussekloo te V.; - voor 25 phlox do usuta lste pr. D. Gussekloo te V.; - voor een tafelbloemstuk voor 12 personen lste pr. D. A. Van der Spiegel te W. en de 2de pr. H. Boerma te V.; voor een nisbouquet lste prijs H. Boerma to V. en 2de pr. D. A. Van der Spiegel te W.; - voor een bruidsbouquet lste pr. H. Boerma te V. en 2de pr. moj. J. W. Brockhaus geb. Knjjff te W.- voor een balbouquet lste pr. D. A. Van der Spiegel en 2de pr. J. J. Vogels, beiden te W,; - voor eon ruoteïekperk van afgesneden bloemen, min stens 1 meter in doorsnede lste pr. D. A. Van der Spiegel, 2de pr. W. Polder en bestuursprijs J. K- Buhbe, allen te W.- voor trossen rijpe blauwe d'uiven lste pr. H. Boekweg en 2de pr. W. Ver meulen, beiden te W.- voor trossen rijpe witte druiven lste pr. W. Vermeulen te W.- voor eene verzameling vruchten lste pr. W. Vermeu'en te W. en de 2de pr. D. Gussekloo te V.- voor eene verzameling groenten lste pr. W. Van Tol te W. en 2de pr. D. Gussekloo te V.- voor eeno ver zameling van 300 hyacinten- en tulpenbollen in vele verscheidenheden lste pr. Jac. Van der Kroft te Wassenaar. Voor hunne inzendingen ter opluistering werden met bestuursprijzen bekroond: A. N. J. M. baron Van Brienen van de Groote Lindt te W. voor een balbouquet; dezelfde voor een mozaïakperk; W. Vermeulen te W. voor 12 auracaria's in 12 soorten dezelfde voor 20 aralia's in 20 soorten; dezelfde voor 15 conifeeren; dezelfde voor 2 dasylirion longifolium, en 2de prijs H. Boekweg te W. voor eene verzameliDg perziken. Morgen wordt de tentoonstelling van vee, paar den en pluimvee geopend. Trok die van heden veel belangstelling, een zeer groot publiek was aanwezig hij de harddraverij met paard en sjees, welke om over tweeën een aanvang nam en waarvoor 18 mededingers waren ingesohreven. Terwijl de muziek van Ulrich nu en dan, maar niet al te dikwijls, hare opwekkende touen deed hooren, werd er op de lange baan om den eerepalm gestreden. Bij herhaling stegen er toejuichingen op uit het publiek, dat aan de overzijde der sloot stond geschaard of eeno plaats had op de tribune, waar mede tal van adellijke dames zich in het landelijk schouwspel verlustigden. De uitslag was ons bij het ter perse gaan van dit nommer nog niet bekend, aangezien we dien eerst mot den tram welke van avond om zeven uren hier aankomt, kunnen ontvangen. Voer morgen wordt ook van elders een druk bezoek verwacht, want dan hebben er tevens volks spelen en muziekuitvoeringen plaats, welke besloten worden met illuminatie en vuurwerk. Met den goedkoopen trein van Rotterdam, Gouda, Leiden en Bodegrave naar Ede en Arnhem werden heden in het geheel 429 reizigers vervoerd. De gemeenteraad van Heemstede heeft be sloten, een adres aan den Raad van Amsterdam te richten tot ondersteuning der tramplannen der heeren Sanders c. s. BEVALLEN: A. Kouwenberg geb. Droog D. J. A. P. Sonde» geb. Paddenburg Z. J. J. M. Zitman geb. v. d. Linden Z. J. Schild geb. v. d. Broek D. S. M. Slerag geb. Lugtigfeeid D. P. Kleyn geb. Horstman Z. M. Waroera geb. Keerewter Z. JGeeben geb. Slegtenhorst Z. E. Staffelen geb. Boon D. C. F. Plesman geb. Landzaat D. E. Mulder geb. Beerenfenger D. C. Bekker geb. Dingjan D. W. Verhoogt geb. Penseel D. C. M. Engelbrcgt geb. v. d. Roer Z. J. Ouwerkerk geb. Selier Z. M. J. F. Wage- mans geb. Vorst Z. 3. v. d. Reyden geb. Jasperse D. M. L. v. Veen geb. Hoefnagel Z. C. Aben geb. Engelbregt D. J. C. Krank geb. v. d. Heiden D. J. Dijkman geb. v. d. Linden D. C. Wijtenbnrg geb. Paddenburg Z. M. Zirkzce geb. v. Kampen Z. M. J. G. Weijers geb. Smit D. J. M. Meiuers geb Hemerik D. C. Zwaan geb. Favier Z. J. O. Msc Gillavry geb. v. Geeleo D. C. v. Weeren geb. Tegelaar Z. A. C. De Wolf geb. Kling Z. - J. Slijkhuis geb. De Water Z. W. M. Boot geb. Pfïjffer Z. GEHUWD: F. A. Smit jm. en C. Kramp jd. P. Lao- geveld wedr. en J. Van Strien jd. J. Verkoren jm. en W. Van der Wilk jd. J. Wassenaar jm. en E Bontje jd. H. E Scbonteo jm. en C. 3. Boldexdijk jd. W. F. Tegelaar jm. en S. W. Peter jd. W. F. Bosman jm. en T. M. N. Van Stralen jd. - L. Houniet jm. en M. Van Zjjp jd. J. Tielkemeijer jm. en G. Van Mastrigt jd. H. J. Schalier wedr. en .1. A. Nieboor jd. L. Jongejan jm. en A. Frank huizen jd. OVERLEDEN: 1. Godtfrov M. 54 j. H. Schimmel geb. Weers Z. levenl. C. Van Duuren Z. 3 w. J. L. A. Desertine W. 76 j. A. W. La Garde D. 65 j. M. l)ero- gée 55 j. H. Van Bemmel geb. Den Hoed V. 26 j. J. Crama D. 12 m. C. J. Van Duuren D. 3 w. G. Zand bergen D. 27 j. J. J. Van der Poel Z. 3 m. J. M. H. Tiele geb. Backer V. 54 j. Musis Sacram. Donderdag 20 Aug., des avonds te half- acht, door het mneiekcorps der dienstdoende Schntterij, kapel meester de heer C. G. Locher. lste afd.: No. 1. Marscb, Bndik 2. Concert-Ouverture, Moskan3. „Nenigkeiten ana Wien, Walzer, Sahan; 4. Finale ans „Ariele," Bach. 2de afd.: No 5 Ouverture „Prince Eugène," Schmidt; 6. Pilger-Chor und Lied ans „Tannhanser," Wagner; 7. Serenade fiir Flaoton. Hom-Solo, Titl; 8. Fantaisie „ttabiere di Sivigha," Rossini 9 l'rager Polka, Pehel.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 3