schalden betaalde, terwijl hij do andere gestolen zaken aan de chanteuse ten geschenke gaf. Reeds den 18den Mei werd hij daarop in het café-chan- tant in de "Warmoesstraat gearresteerd. Ter terechtzitting van gisteren werd door hem eece volledige bekentenis afgelegd. Negen getuigen waren gedagvaard. Het O. M., waargenomen door mr. Op ten Noort, meendo dat de schuld zoowel door eigen bekentenis als dcor de verklaringen van getuigen wettig en overtuigend bewezen was od requireerde schuldigverklaring en veroordeeling tot 15 maanden celstraf. Mr. G. B. Noothoven van Goor, als verdediger toegevoegd, beval den beschuldigde in de clementie van het Hof aan. De bomschuit „Katwijk-IJ muiden", gevoerd door schipper P. Van der Plas, reeder N. Haasnoot, door aanvaring in de buitenhaven te IJmui- den gezonken, is daarna op strand gedreven; met groote schade zijn 140 tonnen pekelharing en eenig vischtuig geborgen. Te Noordwijkerhout is een jongetje van 9 jaren bij het baden verdronken. Tal van nieuwsgierigen verdrongen zich gisteravond voor de vensters van het café ,'t Oude Gouden Hoofd", op den hoek der Groen markt te 's-Hage. Zelfs de politie meende er een kijkje te moeten nemen. Binnen het koffiehuis zag men een heer met een doek om het hoofd gebon den, omringd door de bezoekers, en onder de kijkers daarbuiten vertelde men van eene kloppartij, welke zou hebben plaats gehad en waarbij de heer met verbonden hoofd een slag met een bierglas had gekregon. Degeheele zaak was evenwel zeer onschul dig. De heer met verbonden hoofd was een Duit- ncher, die de bezoekers van het café vermaakte met proeven te geven van zjjne bekwaamheid in het gedachten lezen. Zeer sterk scheen de man er nog niet in te zjjn. Omtrent het hartverscheurend on- geluk, dat gisteren op den Rjjswijkschen weg bij Den Haag plaats had, meldt de „Haagsche Crt." het volgende: Het dochtertje van K., aldaar, een bij zonder lief en aanvallig kind, kwam in aanraking met het voorwiel van een rjjtuig, dat in volle vaart van den overweg over de Hollandsche spoorbaan, welke na de jongste ophooging op dat punt eene kolossale hoogte heeft verkregen, kwam afrollen. De bestuurder had niet den tijd of de tegenwoor digheid van geest zjjn paard in te houden, zoodat het achterwiel over het hoofdje van de arme kleine ging, die het tinnen kroesje, waarmede zij speelde, nit de hand liet glippen, en, na een lichten kreet geslaakt te hebben, roerloos bleef liggen. Eene juffrouw, die van het onheil getuige was, nam het zieltogende kind in hare armen en bracht het in de ouderlijke woning, waar het eenige oogenblikken later den doodsnik gaf. Het rijtuig, waarschijnlijk te Rijswijk of Voorburg tehuis behoorende, waarin zich een heer, die zelf mende, en twee dames bevonden, was intusschen doorgereden. Of hier al of niet aan verregaande onvoorzichtigheid moet gedacht worden, is a priori aioeieljjk nit te maken en zal eerst uit het gerech telijk onderzoek moeten blijken. Naar men verneemt, heeft de inbraak, in den nacht van Zondag op Maandag in een der huizen aan den Westersingel te Rotterdam, onder de volgende omstandigheden plaats gehad. Toen mevrouw H. met hare gezelschapsjuffer uit den Bchouwburg thuis kwam, bemerkte laatstgenoemde dat zioh een manspersoon op de slaapkamer trachtte te verbergen. Hevig ontsteld riep zij hare meestores, die onmiddellijk alle deuren sloot en om politie zond. Toen deze eindelijk verscheen was de inbreker gevlogen, maar in de nabijheid vond men een man met gebroken been in het gras liggen, die eohter geen verdachte voorwerpen in zijn bezit thad. In den tuin werden wel eenige der vermiste «kostbaarheden gevonden, maar een gedeelte ont- brak nog. Vermoedelijk heeft de inbreker door een raam uitweg gevonden op het balkon, is daarvan af in v$ea tuin gesprongen en heeft hij daarbij zijn been "géoroken, een deel van het gestolene verloren of weggeworpen en het overige aan een mede plichtige gegeven of in eene sloot geworpenalthans de politie is daar aan het visschen getogen. Tijdens de wedrennen aan den Berg weg bij Rotterdam was gisteren zoowel op de tribune als op het middelterrein een grooter aan tal belangstellenden dan den vorigen dag aanwezig, grootendeols uit buitenlieden bestaande. Het wedor was vrij guur; telkens dreigde een regenbui de menigte uiteen te drijven. Een muziek corps, dat op het middelterrein geplaatst was, en niet op de tribnne, zooals in het voorjaar het geval was, liet van tijd tot tijd zijne vroolijke opgewekte tonen hooren. Yan geestdrift was echter weinig te bespeuren. Tegen de nieuwsgierige blikken van do niet- betalenden waren thans strengere maatregelen ge nomen dan de vorige maal. Het geheele terrein was aan de linkerzijde door een schutting van riet matten afgezet. Slechts twee bookmakers waren ook op het terrein, die steen en been klaagden over de geringe lust der toeschouwers tot het aan gaan van weddenschappen. Om halfdrie namen de harddraverijen een aanvang. Wegens den regen was in de laatste nommers eenige vertraging ontstaan. Voor het laatste ge deelte van het 2de nummer en ook voor het derde nnmmer hadden de bookmakers het drukker. Ook hadden zich op het middelterrein valsche „bookmakers" gevestigd, die zioh met de gestortte gelden verwijderden. Tegen den heer Menrsing is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij zjjn jockey een piek had gegeven om het paard aan te zetten, waardoor hij het reglement der Harddraverjj-Ver- eeniging en de wet tegen de dierenmishandeling had overtreden. Het paard „Comtesse" dat gisteren in eene sloot is gevallen, is afgemaakt. De uitslag van de wedstrjjden was als volgt: I. Voor rjjtuigen. Nationale prijs „Nelly", van A. Van Aardenne; premie „Koningin", van D. J. Florijn. H. Onder den man. Excelsiorprijs „Nelly", van A. Van Aardenne; premie „Koningin", van D. J. Florijn. IH. Voor rijtuigen. Internationale prijs: „Bie- gawoy", van P. Kolkman; premie „Rosa II", van J. Bonter. IV. Onder den man. Aanmoedigings-prijs „Con cordia", van W. J. H. Albers; premie „Truitje", van G. Koot. De luchtreiziger Lhoste zal Vrij dag-middag a. s. op het terrein der voormalige scheepstimmerwerf, aan het Willigenbosch te Dor drecht, met zijn ballon „l'Etoile populaire" opstijgen. Gisteren is hij, niettegenstaande het ongunstige weder, te kwart voor zessen te Rotterdam opge stegen. Omstreeks acht uren daalde hij te Lage Zwaluwe neder. De postduiven van den heer Roe- lands, op de luchtvaart medegenomen, brachten het bericht zijner behonden aankomst over. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Maria Koning, oud 68 jaren, van Velp, wegens brand stichting in hare woning, tot 5 jaren correctioneele gevangenisstraf veroordeeld. Bij het arresteeren van een beschon ken man in de Ondebrngsteeg te Amsterdam, heeft deze een politieagent in het been gebeten en wel zoo verwoed, dat een tweede agent hem met geweld de tanden moest openbreken, om zijn kameraad te bevrijden. Te Utrecht, van waar oorspronkelijk het denkbeeld was uitgegaan om den verjaardag van prinses Wilhelmina te vieren, zal, niettegen staande andere plaatsen van het plan hebben afge zien, het feest hoogstwaarschijnlijk toch doorgaan. Harddraverij, volksfeesten, kinderspelen enz. zullen gehouden worden, waarbij bepaald zal worden dat er geen entrée zal mogen worden geheven. In eene groote fabriek te Konings bergen, dus vertelt de „Königsberger Allgemeine Zeitnng", maakte onlangs een nieuw aangekomen arbeider de opmerking, dat de gezel F. zeer veel op den rijkskanselier geleek. Deze opinie werd on middellijk door al de overige knechts gedeeld, al deed ook de weelderige haardos van den man aan de gelijkenis wel wat afbreuk Allen noemden hem „rijkskanselier" en hij was daar zeer mede gevleid. De avonds ging F. naar een barbier en liet zijn haar afknippen; daarna liet hij zijn schedel inzeepen en kaal scheren en weldra was die zoo glad als de kin eener jongejuffrouw. Toen de man den volgenden morgen in de fabriek verscheen, heerschte er uitgelaten vrooljjkheid: nie mand voerde iets uit en al de arbeiders hielden zich druk met „Bismarck" bezig. De meesterknecht, die met deze werkstaking geen genoegen kon nemen, zond den jjdelen werkman weg en vertelde hem, dat hij in de fabriek terug kon komen, wanneer zijne haren wederom zoo lang aangegroeid zouden zijn als zij vroeger waren. Wederom heeft zich aan boord van een dor Engelsche schepen, waarmede pelgrims gsngors uit Voor-Indië naar Djeddah werden ver voerd, cholera geopenbaard, en wel aan boord der „Columbian." De opvarenden werden op het eiland Camaran 15 dagen in quarantaine gesteld en vervolgden, na verlies van eenige passagiers, de reis naar Djeddah. Gedurende dien overtocht werden echter wederom 5 pelgrims door de cholera aangetast, waarop andermaal quarantaine-maatregelen werden toegepast. Nadat gedurende 5 dagen geen nieuwe ziekte gevallen waargenomen zijn, werden de passagiers ontscheept en konden zij den tocht naar Mokka aanvaarden. Aan de „Times" wordt uit Durban geseind dat er in Bechuanenland goud- en zilver mijnen ontdokt zijn. Te Salamanka hebben de meiden grève gemaakt, omdat een burger zijne zieke dienst bode, die vele jaren bij hem had gediend, naar het lazaret had gezonden. Allen hebben haar dienst opgezegd. De „Standard" behelst een telegram uit Nieuw-Tork, waarin bericht wordt dat er eene, aan dynamiet toegeschrevene, ontploffing plaats had aan boord van de Philadelphische stoomboot „Fulton." Verscheidene personen zijn gekwetst. In den orkaan, die verleden week aan de Schotscho noordoostkust woedde, schijnen twaalf visschersbooten van Fraserburg te zijn ge bleven. Van Wiek worden drie booten vermist en het verlies van eene Wick'er boot met 5 man is bevestigd, evenals de ondergang van eene boot uit Kirkcaldy met eene bemanning van 7 personen. Eene derde boot, met alle personen aan boord, zag men vergaan, terwijl ze voor de uitgeworpen netten voor anker lag. Er is intusschen weer een nieuwe storm geprofeteerd, en de vissoherjj is in afwachting geheel gestaakt. BUITENLAND. Frankrij k De „Intransigeant" bevat den beloofden brief, waaruit zou blijken dat Olivier Pain is vermoord, ten gevolge van den prijs, dien Engelsche officieren op zijn hoofd gesteld hadden. De brief is onder teekend „Selikovitch", de schrijver moet vroeger als tolk gediend hebben bij het Britsche leger in Soedan. Selikovitch beweert dat den 16den April door majoor Kitchener een prijs op Pain's hoofd gesteld werd, en dat de Franschman daarna ge vangen genomen was door een Arabischen Sheikh, Khalfl genaamd, en in de woestijn bij Aboe Dom doodgeschoten door twee Bachi-Bazonks, onder de oogen van majoor Kitchener. Vooraf was een tele gram naar Loc den gezonden en daarop antwoord ontvangen. De „Temps" neemt de brief niet over, maar ver meldt dat bij eene reeks van stoute beweringen bevat, voor welke de „Intransigeant" moeilijk het bewijs zou knnnen vinden. De Fransohe consul te Tien-Tsin, de beer Ristelhueber, die het officieel document van den vrede, in gouden koorden en zijde, in drievoudige kistjes besloten, is komen aanbrengen, is door een reporter van de „Gaulois" geïnterviewd. De minister De Freycinet, zeer ontevreden over het verslag van dit onderhoud, heeft den consul ontboden en is, naar de „Temps" vermeldt, voornemens den codsoI, indien deze geen voldoende ophelderingen kan geven, eene disciplinaire straf op te leggen. Aan Emile Gautier, een der veroordeelde anarchisten, is bij besluit door Grévy gratie ver leend. Men denkt dat dit de voorlooper is van eene algemeene amnestie. Volgens een te Marseille uit Saigon ontvangen brief zijn meer dan 600 soldaten op Formosa en del Pescadoren aan cholera gestorven. De hospitalen I zijn overvolin Tongkin breidt de epidemie zich steeds uit. De cholera is verschenen te Sisterom (in het Z. van Frankrijk). Er waren daar Zaterdag 20, Zon dag 35 sterfgevallen. Oroot-Britannië. In eene bijeenkomst der kiezers van Chelsea werd I met eenparige stemmen een voorstel aangenomen, I waarin het volgende verklaard wordt: De vergade-1 ring vereenigt zich onvoorwaardelijk met de ver-I klaring van sir Charles Dilke, dat de beschnldi-l ging, waaraan hij ten doel staat, allen grond mi>t,l en z|j weigert zijn voorstel in overweging te nemen,! om voorloopig zijn mandaat neder te leggen." De periode van geldigheid der uitzonderings*! wetten voor Ierland is den vorigen Vrjjdag geë:n-l óigd. Te Cork en op vole andere plaatsen van Ierland!

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2