N°. 7804.' Donderdag 30 Juli. A". 1885. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Vin 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/ 0.17|. Groolere letters naar plaatsruimte. Vaor het incasset- ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Offlcieele Kennisgevingen. Burgemeester en Weihouders der gemeente Leiden; Gelet op de artt. 1 en 21 der Verordening van den 9den Juli 1885, houdende reglement voor de hulpkantoren van de Bank van Leening te Leiden; Brengen ter algemeene kennis dat naast en tegelijk met het hoofdkantoor met 1 Augustus a. s. zullen wor den opengesteld twee hulpkantoren voor het beleenen en lossen van panden, op dezelfde voorwaarden en onder dezelfde waarborgen als aan het hoofdkantoor. Deze hulpkantoren vormen met het hoofdkantoor een onafscheidelijk geheel, zijn gevestigd het eene aan de Korte Mare N°. 15, het andere aan het Utrechtsche Veer N". 9 en zijn geopend: gedurende de maanden November, December, Januari en Februari, het eene van des morgens 9 tot des namiddags 3 en des avonds van 6 tot 9 uren, het andere van des morgens 9 tot des middags 12 en des avonds van 3 tot 9 uren; gedurende de overige maanden van het jaar, het eene van des morgens 8'/i tot des namiddags 3 en des avonds van 6 tot 9 uren, het andere van 's morgens 8>/2 tot des middags 12 en des avonds van 3 tot 9 uren. Op den Zaterdag-avond blijven de beide kantoren zoo wel des zomers als des winters openges'eld tot halfelf of zooveel langer als noodig is om het publiek, op het slui tingsuur aanwezig, van dienst te zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 29 Juli 1885. BOOL, Weth., lo.-Secretaris. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 28sten Juli jl. invorderbaar ver klaard kohier van het patentrecht, dienst 1885/86, wijk 5, en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 29 Juli 1885. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Brengen bij deze ter algemeene kennis dat de passage over den Ouden Singel, van de Schelstraat tot de Korte Mare, op 3 en 4 Augustus a. s. van des morgens 9 tot des namiddags 4 uren, voor rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 29 Juli 1885. BOOL, Weth. lo. Secretaris. LEIDEN, 20 Juli. Ednard Strauss, de beroemde Weener orkest directeur, zal op zijne terugreis van Londen naar "Weenen ook in onze stad met zijn uitmuntend orkest een concert geven. Voor alle liefhebbers van vroolijke en tocb goede muziek, in het bijzonder van ideale dansmuziek, is deze mededeeling onge twijfeld eene boogBt aangename tijding. Zeker is bet, dat er tegenwoordig geen orkest is, hetwelk den toehoorders meer genoegen - in den beBten zin van het woord verschaft, dan het beroemde Weener orkest onder leiding van den eenigen Eduard Strauss. De rekening dezer gemeente over 1884 be draagt in ontvangst 866,207.80, in uitgaaf 763,711.66 en sluit derhalve met een batig saldo van 102,496.14. De uitgaven ten behoeve van het gymna siaal, middelbaar en lager onderwijs bedroegen 270,394.84'/i- Daarentegen werd aan schoolgelden voor het bezoeken van die verschillende inrichtingen ontvangen een bedrag van 56,927.35. Uit Leiden wordt aan het „D. v. Z.-H." medegedeeld dat de kerkvoogdij vergunning heeft verleend om in de Pieterskerk een gedenkteeken te plaatsen ter vereering der nagedachtenis van wijlen prof. J. H. Scholten. Volgens het Weekblad van minder courante of incourante fondsen van Broekman en Honders werden gedurende de afgeloopen week de oprichters-aand. Rijnl. stoomtram niet gevraagd en aangeb. tot ƒ25; de aandeelen spoorweg Leiden-Woerden gevraagd tot 777/s pet. en aangeb. tot 80 petde aand. Rijnl. stoomtram aangeb. tot 80 pet. en gevraagd tot 65 pet.; de aandeelen Koninklijke Ned. Grofsmederij te Leiden aangeboden tot 125 pet. en niet gevraagd de aand. Leidsche Duinwatermaatschappij gevraagd tot 117 pet en aangeboden tot 118 pet.; de aand. Leidsche Broodfabriek gevraagd tot 190 pet.; de aand. IJsel-Stoomtramweg-Maatschappij aangeboden rot 15 pet. en tot 6 pet. gevr.de obligatiën N.-Z.-H Stoomtramweg-Maatschappij aangeboden tot 100 pet., doch niet gevraagd; de aandeelen straatweg et> vaart Gouda-Bodegrave gevraagd tot 16 pet.; de oblig. studentensociëteit „Minerva" te Leiden noch aangeboden noch gevr.; de obligatiën der geldlee- ning ten laste der gemeente Katwijk noch aange boden noch gevraagd; de obligatiën ten laste dei gem. Leiden (1882) gevraagd tot 98 pet. en niet aangeboden. De gemeente Waddingsveen heeft een schoon feest gevierd, nl. de herdenking der 25-jarige ambts vervulling van den alom geachten burgemeester G. W. C. Van Dort Kroon. Door verschillende corporation werden hem kostbare geschenken aan geboden; vooral munt nit dat der ingezetenen, het welk bestaat uit een monumentaal gedenkstuk in zilver, prijkende met het wapen der gemeente en eene toepasseljjke inscriptie. Des namiddags om één nur werd bij verwelkomd door de leerlingen der beide openbare scholen en der R.-K. school; om halfdrie bracht de vereeniging „De Werkman" hem eene ovatie en om vier uren de personen die op eene vooraf rondgezonden ljjst voor een optocht hadden geteekend. Namens de ingezetenen voerde de heer Lnttenberg in eene keurige rede het woord. Daarna volgden er volksspelen op het feestterrein, welke besloten wer den door een prachtig vuurwerk, door den burge meester, als bewijs van erkentelijkheid, aan de gemeente Waddingsveen gegeven. Men schrijft nit Noordwijkerhont dd. 28 Juli: Nauwelijks was het Donderdag jl. bekend geworden dat onze burgemeester, jhr. mr. Gevers, met freule Van Haersma De With, te Maarseveen, in onder trouw was opgenomen, en 's namiddags met zijne brnid aan de gemeente een bezoek zou komen bren gen, of aanstonds was het geheele dorp met vlag gen getooid. En wederkeerig vertoonde de brnid zicb, volgens landsgebruik, in een open rijtuig aan de talrijke belangstellenden, nsar alle zijden volle handen brnidssuiker strooiende, hetgeen haar bij de jeugd aanstonds in groote gunst bracht. Heden is eene commissie uit den gemeenteraad, bestaande uit de heeren: P. A. Hoogduin, P. De Kan en J. Oostdam, in vereeniging met eene uit de particulieren, bestaande uit de heeren: J. Bal kenende, A. Van Dijk en D. Oostdam, naar Maar seveen vertrokken, om het bruidsgeschenk van de dorpsbevolking: een prachtig zilveren olie-en azijn stel, uit de fabriek van den heer Hoek te Amster dam, over te brengen. Als het huwelijk voltrokken wordt, vlagt weder het geheele dorp; behalve wat er intusschen nog meer feestelijks zal plaats hebben. f N. R. C.) Benoemd is tot hoofd der school Wijk II te Aalsmeer de heer K. Wesseling, lste onderwijzer te Naarden; Door wijlen mr. H. A. Van Dijk, Raad van legatie te 's Gravenhage, is gelegateerd aan de Nederlandsche Gnstaaf-Adolf-Vereeniging de som van 1600, vrij van successierechten. De „Haagsche Crt." meldt: Men wil weten dat het plan bestaat aan de westzjjde van den Scheveningschen weg een park aan te leggen in den trant van het Van Stolkpark, aan de oostzijde van dien weg gelegen, en waardoor de gronden aaD eerstgemelde zijde, in eigendom van de heeren P. De Niet, H. W. Mesdag te Scheveningen en anderen, zeer in waarde zullen stjjgen. Reeds zal dit het geval zijd, nu B. en Ws. alvast voorstellen pl. m. 550 tegen 6 per Ms van den heer Mesdag aan te koopen, om aan het Frankenslag, een zandpad ge legen tu8schen Banchory-villa en de panden van den heer Mesdag en dat naar de gronden van even genoemde heeren voert, eene breedte van 10 meter te geven. Bij de te Haarlem gehouden verloting ter gelegenheid van de groote paardenmarkt, zijn de hoogste 25 prijzen in volgorde gevallen op de nummers: 5805, 19859, 6724, 18030, 1774, 5581, 17193, 24648, 21709, 20279, 11658, 11618, 16116, 11678, 11320, 15459, 10410, 24747, 22396, 11899, 7770, 16960, 7837, 17163 en 5469. Op het eerst genoemde nommer viel de hoofdprijs, bestaande in een landauer, bespannen met twee bruine merries, gekruist ras. Ingevolge machtiging des Konings wordt de kapt. ter zee J. A. Greve met 10 Aug. a. s. eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. scbroefstoom- schip „Atjeh", en dat bevel met 11 Aug. d. a. v. tijdelijk opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee W. J. H. De Kanter, thans lste officier aan boord van voornoemden bodem. Door den minister v^n marine zijn, met ingang van 1 Sept. a. s., alsnog benoemd tot adelborst 3de kl. voor het corps mariniers bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, de adspiranten H. Quispel on J. Yan der Kop, en znlks ter vervan ging van de jongelieden C. G. Daniels en G. J. P. A. Tbomson, dis de voorkeur hebben gegeven aan eene plaatsing als cadet bij de Kon. Militaire Academie te Breda. Met het stoomschip „Batavia" zal 1 Ang. a. s., 's namiddags te halfdrie, een brievenmaal worden verzonden uit Rotterdam naar Padang en Batavia. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Juli te Suez en zette terstond de reis voort; de „Burge meester Den Tex," van Batavia naar Amsterdam, passeerde Wight 28 Juli; de „Madnra", van Am sterdam naar Batavia, passeerde Kaap St.-Vinoent 28 Juli; de „Noord-Brabant", van Rotterdam naar Java, vertrok 28 Juli van Colombo. Z. M. heeft met ingang van 1 Aug. a. s. lo. benoemd tot lid der afdeeling van den Raad van State, voor de geschillen van bestuur, mr. H. A. Des Amorie Yan der Hoeven, lid van dien Raad; 2o. bepaald dat in de Davolgende afdeelingen van den Raad van State zitting zullen hebben: in de 2de afd. jhr. mr. W. A. C. De Jonge, mr. A. J. Swart en mr. H. A. Dob Amorie Yan der Hoeven in de 3de afd. mr. C. H. B. Boot, jhr. mr. W. A. C. De Jonge en mr. C. J. A. Heydenrijck. Gsweugd Menwa Een jongen, die gisteravond op een vrachtwagen wilde klimmen, had aan het Noord einde het ongeluk daar af te vallen, met het gevolg dat hem een der wielen over het lichaam ging, waardoor bij aan een der beenen gekwetst werd. Na door een persoon opgenomen en bij den heer v. d. S. aldaar gebracht te zijn, werd hij verder naar zjjne woning op het Levendaal geleid. De schoolkinderen en eenige meis jes nit het Roomsche weeshuis alhier hebben met den stoomtram een bezoek aan Katwijk aan Zee gebraoht en er zicb, onder behoorlijk toezicht, aan het strand en in de duinen op eene gepaste wijze vermaakt. Bij het rangeereu der treinenaan het station Yoorschoten van den Hollandschen IJzeren-Spoorweg raakte gisteren de arbeider aan het station B. bekneld tusscben de buffers. Zwaar gewond aan den hals werd hij naar zijn huis ge bracht, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. De stoomboot „Paul Krüger", welke 11. Zaterdag-nacht bij Hillegom op de palen vsd den middelpijler gevaren was, welke geslagen zijn voor de nieuwe brug over de Ringvaart, is spoediger losgekomen dan men verwachtte. ZoDdag-middag, even na twaalven, het uur, waarop de boot te Rot terdam moest zijn, kon de reis voortgezet worden. De oorzaak van dit onheil schijnt hierin gezocht te

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1