onmiddellijk in de diepte wegzonk, doordat zjj van schrik haar vader greep, die het eerst door de botsing overboord was gevallen en niet wist dat zijn dochtertje hom zoodoende was gevolgd. Na verloop van een kwartier werd het meisje opgehaald. Dr. W., van Leiden, die inmiddels ontbo den was, kon niet anders dan den dood van het lieve kind constateeren. Des avonds werd het lijkje per vigilante naar de ouderlijke woning op het Leven daal vervoerd. Ook voor de moeder moest, bij de tehuiskomst, geneeskundige hulp worden in geroepen, en het andere kind lijdt nu aan zenuw toevallen. Hedenmorgen is onder de gemeente Zoeterwoude uit het water opgehaald het lijk van een alhier tehuis behoorend persoon, genaamd J. B., die, eenigszins zwak van geestvermogens, sedert gistermorgen zijne vrouw en kinderen had verlaten, zonder te zoggen waarheen hij ging. Zaterdagavond tegen halftien werd Leiden weer voor een oogenblik uit zijne stilte ge wekt; de brandweer trok uit om ten huize van prof. S. in de Nonnensteeg hulp te verleenen. De brand was echter reeds in zijn begin met een extinc- teur gebluscht en dus konden de spuiten zonder water gegeven te hebben weer worden opgeborgen. Dit begin van brand was ontstaan door het vlam vatten van een gordijD, dat door den tocht togen een gaspit was gewaaid. Sedert 23 Jnni worden van het feest terrein te Leiden ten nadeele van den buffetpachter vermist 40 cristoffle zilveren lepels en 11 dito vorken, benevens een aantal tafelmessen. Alles is gemerkt „Panopticum." De justitie verzoekt op sporing en bericht. Ter hoogte van het „Huis ten Deyl" schrikte het paard van een voorbjjrijdenden hooi wagen van eenig te drogen hangend ondergoed. Het paard maakte een zijsprong, waardoor de wagen kantelde en de voerman op een der ijzeren punten van een hek terechtkwam, die den ongelukkige in de borst drong. Meer dood dan levend werd de man in het „Hnis ten Deyl" binnengedragen. Yr ij dag-namiddag werd uit de Ring- sloot te Nieuwkoop het lijkje opgevischt van de vijfjarige M. Yerlooy. Slechts eenige oogenblikken te voren had de kleine de ouderlijke woning ver laten om te gaan spelen. Een arbeider van de Haagsche water leiding is in het reservoir geloopen en daarin ver dronken. Het lijk is opgehaald en na herkend te zijn alB dat van zekeren 6. uit Hulst, door tusschen- komst der politie in de duinen begraven, want het was reeds zoover in staat van ontbinding dat het niet meer naar de begraafplaats kon worden overgebracht. Aan het Centraal-station te Am sterdam zijn Zaterdag door de recherche der politie aldaar aanwezig twee vrouwen gearresteerd, die zich '8 nachts in een huis in de Kapelsteeg schuldig maakten aan diefstal van een bankbiljet ter waarde van 40, een goud tien guldenstukje en vier rijks daalders aan zilvergeld, alles toebehoorende aan een persoon uit Alkmaar, die daarvan aangifte bij de politie deed. De dieveggen waren van plan zich naar Leiden te begeven. Onder begunstiging van het fraaiste en voor het roeien meest gewenschte weder heeft op het IJ te Amsterdam de gewone roeiwedstrijd plaats gehad uitgeschreven door de Kon. Nederl. zei1- en roeivereeniging. Een groot aantal toeschouwers woonden het feest bij, waaronder men opmerkte den Grootvorst Wla- dimir van Rusland en den Hertog en de Hertogin van Edinburg. Zjj deden onder geleide van mr. E. N. Rahusen en enkele commissieleden een tochtje op het IJ. Gisteren hadden ook wedstrijden op de Zuiderzee plaats, door genoemde Vereeniging uitgeschreven. Het feest werd insgelijks door heerlijk weder en goeden wind begunstigd en liep in de beste orde af. Leidsche prijswinnaars zijn ook nu niet te ver» melden. Jhr. H. B. Smiesaert te Alfen aan den Rijn behaalde met „Regina" een tweeden prijs. Een k o f f i e h u i s b e d i e n d e, H. A. De J., die ten nadeele van den heer S. te Amsterdam, misbruik maakte van het in hem gestelde vertrou wen, door ongeveer f 50, op quitantiën ontvangen, ten eigen bate te gebruiken, is door de politie te Schiedam aangehouden en naar Amsterdam over gebracht. De gearresteerde was nog in het bezit van.één cent. Dat het begraven van schijndooden niet tot de zeldzaamheden behoort, bljjkt uit het volgende geval, dat door de Zweedsche courant „Nya Yexiöbladet" wordt medegedeeld. Een spoor wegarbeider was naar het scheen doodelijk gewond. Men bespeurde althans geen leven in hem en mon timmerde eene eenvoudige kist, waarin het lijk naar het kerkhof gedragen werd. Daar werd net in den kuil neergelaten, maar deze bleef open, dewijl er geen predikant aanwezig was, om den lijkdienst te verrichten. Na eenigen tijd rijst bij een der op zichters de gedachte op, of men ook te haastig met het begraven kon geweest zijn. Hij begaf zich naar het kerkhof en zijn vermoeden werd bewaar heid: bij hoort in het graf een gestommel. In allerijl roept hjj eenige mannen en do kist wordt uit het graf opgehaald. Het deksel van de kist wordt losgebroken en een afgrijselijk gezicht slaat allen met schrik. De vermeende doode had zich in de kist omgekeerd en zich daardoor aan de uitstekende spijkers de huid opengereten, zoodat op verschei dene plaatsen bloedvlekken aanwezig waren. Maar de hulp kwam te laat; de ongelukkige wüb nu werkelijk dood. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 4 Juli 11. ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. Coebergh: Een huis en erf met tuintje aan de Haarlemmerstraat No. 15, met uitgang aan den Apothekersdijk, Sectie H, No. 402, kooper J. Christiaanse q.q., voor f 7000; het winkelhuis en erf aan de Haarlemmerstraat No. 209, Sectie H, No. 1920, kooper K. J. A. Brouwer q q., voor f 4300; het huis en erf aan den Ouden Rijn No. 100, Sectie H, No. 663, kooper A. Van der Heyden q.q., voor f 1658; het winkelhuis en erf aan het Galge water, hoek Smidssteeg No. 20, met een koestal in de Smidssteeg achter het vorig perceel, Sectie B, No. 2203, gecombineerd, kooper G. Van der Hulst te Oegstgeest, voor f 3200; het huis en erf aan de zuidzijde van de Klikstraat, No. 8, Sectie E, No. 549, kooper D. Segijn c. s., voor f 500; het huis en erf, ingericht tot twee woningen, met tuin grond, aan de Haarlemmertrekvaart, onder de ge meente Leiderdorp, gemerkt Z, No. 15, Sectie A, Nos. 394 en 395, kooper P. G. Timp q.q., voor f 2295. KOLONIËN. BATAVIA, 27 -30 Mei. Wij ontleenen het volgende aan het Mailover zicht van het „Alg. Dagbl.:" De nieuwe chef der marine alhier, schout bjj nacht Binkes, is eergisteren hier aangekomen. Uit Deli hoort men van opstootjes en zeerooverij in enkele kustdorpen. Uit Bantam van eene roofbende, die niet schroomt aan hem die zij komt uitplunderen den naam van haar chef bekend te maken, doch die het ongeluk gehad heeft onlangs in een huis een inlandsch be stuurshoofd met een geweer te vinden, wat aan twee harer leden het leven kostte. Er loopt een particulier bericht, dat in de Smeroe in den hollen top, eene nieuwe spleet is ontstaan, waaruit lava loopt; van den kraterrand is, gelijk bekend, een deel ingestort naar buiten, waarbij Kali-bening bedolven werd, en een deel naar bin nen. Sommigen verwachten dat de overblijvende stukken ook zullen instorten, en dan wordt het de vraag, of de top van den berg niet tot op veel grooter diepte kraterrand is, en allengs zal instorten. Met grooten lof wordt melding gemaakt van den helaas overleden docent in de wiskunde aan de H. B.-School te Soerabaia, den heer Van Velzen. In vijf onlangs kort na elkaar vertrokken booten zijn 2074 inlanders naar Mekka gegaan. Het is goed dat ten minste een deel van de groote som men aan die pelgrimsreizen besteed, aan de stoom vaartmaatschappij ten goede komt. Omtrent den moord te Djambi is van den resi dent van Palembang het volgend telegraphisch be richt ontvangen: Op 23 Mei jl. des avonds omstreeks halfacht drongen twee als hadji's gekleede en met klewangs gewapende inlanders de sociëteit te Djambi binne^ waar zich de controleur, de militaire commandant, de officier van geeondheid Van Heycop Ten Ham, de luitenants Bueninck, Jacobs en Lncher, benevens de ontvanger der in- en uitvoerrechten Jackson bevonden. De amokmaker8 doodden den officier van gezond heid Ten Ham en brachten den luitenant Bueninck een houw over den rechterbovenarm toe. De aan gevallenen beproefden vruchteloos zich met biljart keuen te verweren en namen daarop de wyk naar s* «CTHMffTigagiainag^afe de benting, met uitzondering van den ambtenaar Jackson, die ook wel ontsnapte, maar bij zijne vlucht ernstige verwondingen bekwam. Het lijk van den gedoodo werd door eene mili taire patrouille in de benting gebracht, waar ook de gewonden in de ziekenzaal werden opgenomen. De moordenaars ontvluchtten, na bij hunnen terug tocht nog een inlandschen schrijver doodelijk te hebben gewond. De resident is op ontvangBt van dit bericht, met den milita'ren commandant en den eerstaanwezen- den officier van gezondheid te Palembang en eenige manschappen, per stoomschip naar Djambi vertrokken. Wij vernemen dat de off. van gez. Kessler is aangewezen om zijn te Djambi op de sociëteit ver raderlijk omgebrachten collega te vervangen. J.-B Van den resident van Probolinggo is, met betrekking tot de jongste uitbarsting van den Smeroe, nog het volgend telegram ontvangen, ge- dagteekend 18 dezer: „Assistent-resident Loemadjang bericht: Krijg bericht van administrateur perceel Soember-sari, dat zich een nieuwe spleet heeft gevormd op helling Smeroe in den ouden weg, zijnde de Besoek-Sarat, waaruit constant vuur naar beneden loopt, zonder dat er vuur van boven uit den krater komt. Mijn ingenieur Fennema, thans op wegnaar top Lamongan, door mij verzocht spoedig toestand Smeroe op te nemen ter voorkoming van paniek." Omtrent den vulkaan Merapi seint de mijn ingenieur A. Stoop, onder dagteekening van 26 dezer, aan den hoofdingenieur, chef der afdeeling mijnwezen, het volgende: „Bij jongste bezoek Merapi-krater, voor de eerste maal daling prop waargenomen over 35 centimeter. Rook onbeduidend". Door den gouverneur-generaal vaa NeJ.-Indie zjo de vol gende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verplaatst: Van de ree. WesterafJ. naar Celebes, de contr. 2de kl. E. E. Klerksvan Japara naar Soerabaia, de id. 1ste kl. A. C. Andreasvan de Preanger- Regenttch. naar Bagelen, de id. Ch. F. Zeeman Jr. Overgeplaatst: Van de op. 2de 1. sch. te Djokjakarta, als hoofdonderw. naar de o. 6de 1. sch. te Batavia, 1ste kl. D. M. Krnseman: van de idem te Amboina 2de kl. J. Boeglos; id. te id. te Japara, 3de kl. L. Strobandnaar id. te Japara A. Bijvoet; en te Batavia 1ste kl. M. J. Bertling. Benoemd: Tot hulponderwijzeres C. A. H. De Rooy en tot id. 3de kl. C. C. Van Helsdingen; bij het op. 1. ond. v. Europeanen J. H. T. Loots; tot idem aan de Depoksche school P. Brons Middel. Bepaald dat geplaatst blijft: In de res. Preanger- Regentsch. de ben. contr. 2de kl. G. L. Gronggrijp. Ontheven: Van de tijdel. wnarn. der betr. van opz. 3de kl. bjj de gonv. kina-ondern. H. P. E. S. C. Von Estorff Neetze. Toegevoegd: Aan den ads.-res. van Painan, de bnrgerl. ambtenaar H. E. Mnller. Ontslagen: Bij het Chineesch hospitaal te Batavia, op verzoek, eervol, als ho9pitaalmeester, A. VV. Abrahams; de comm. op het bureau van drn ads.-res. vau Siboga J. W. Borst; wegens vertrek, eervol, als lid bij het coll. van cn atoren van het gymn. Willem III, dr. J. J. W. E. Van Riemsdijk; op verz., eerv.. wegens ziekte, de opz. 2de kl. J. A. Van der Zon Brouwer. Departement van Oorlog. Verleend: Een 2-jarig verlof n. Europa, w. 15 jaren onafgebr. dienst, aan den off. van gez. 1ste kl. M. M. Bleekrode. Bevorderd: Bij het wap. der inf., tot kapt. C. K. J. Van den Bussche; tot lsten lnit. N. H. A. Brnining. Ingedeeld: De late lnit». der inf. J. H. J. Reichebijhet R. H. 1ste bat. te Soerakarta en P. G. Weuring bij het R. H. 16de bat. te Fort de Koek; de 2de luit.-kwartierm. P. L. Van de Kasteee bij bet subsi9tenten-kader te Batavia; de off. v. gez. 2de kl. S. Lijkles bij het mil. hoep, te Weltevreden; de late luit.-adj. G. J. Van Hoogenhuyze bij het garniz. bat. te Atjeh en onderh. Overgeplaatst: De 1ste luits. der inf. J. Hazenberg bij het garn.-bat. van Banka en H. C. A. Neeteaon bij het R. H. 16de bat. te Fort de Koek; de kapta. intend. J. E. Jantze naar Mnntok en H. Kils Van Heijningen naar Atjeh; dekapt.-kwar- tierm. L. Maurer eD de 2de luit.-iiwart. L. De Roock naar Atjeh; de id. G. G. Lion naar Padang; de lsteid. P. A. Struy- venberg naar Samarang; de off. van gez. lste kl. W.J.Ooster- hoff bij het garn. te Weltevreden en de id. 2de kl. J. M. H. Van Dorssen bij het gam. te Buitenzorg; de lste luits. der inf. M. W. Thijssen en C. A. De Visser bij het garniz.-bataljon der Z.-O. afd. van Borneo. Ontalagen: Op verz., wegens volbr. diensttijd, eerv., met beb. van pens., de kapts. der inf. F. Anten en G. J. Turk. Departement van Marine. T ij del ij k belast: Met de waarn. der betrekk. van dir. van het marine-etabl op Onrost, de lnit. ter zee lste kl. U. F. Verheggeu. Benoemd: Met ingang van 1 Jnni tot baas zeilmaker G. J. G. H. J. M. Triebling. BUITENLAND. Frankrijk, Bij de gisteren te Saint-Brieux gehouden ver kiezing van een iid voor den Senaat werd decan- didaat der conservatieven, de heer Leprovosfc Delannay, met 761 stemmen gekozen. Op den heer Asmer (republikein) waren 504 stemmen uitgebracht. In eene depeche van generaal Courcy, gedag- teekend uit Hné, wordt gemeld dat hij in den nacht welke op zjjne aankomst volgde, onverwacht, door het Anamietische garnizoen der citadel werd aangevallen. De aanvallers werden teruggeslagen; de generaal koestert geene ongerustheid en neemt de noodige voorzorgsmaatregelen. In de depeche wordt omtrent de aanleiding tot dit geval in geono bijzonderheden getreden.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2