Gemengd Nieuws. Naar men verneemt, is de extra verlichting met lampions van het feestterrein voor a. 8. Dinsdag aangenomen door de heeren Dee en Keiler. Het plan moet zijn om aan de waterzijde de hoornen boogsgewijze te illumineeren en evenzoo lager eenigszins boven den beganen grond. Over het water zonden insgeljjks spanningen voor het zelfde doel komen, waardoor eene eigenaardige weer kaatsing in het water zon verkregen worden. Met een gedeelte der waterzijde wordt echter rekening gehouden voor het af te steken groote vuurwerk. Naar wij vernemen, znllen morgen middag om bij éénen de stndenten, die aan de maskerade hebben deelgenomen, in hunne kostumes van hier naar Den Haag vertrekken, waar hun de hoofdpersoon, Floris V, een diner zal aanbieden, bij welke gelegenheid een bezoek aan de muziek uitvoering in het Bosch en aan Scheveningen niet achterwege zal big ven. Gedurende deze week zijn hier ter stede twee gevallen van roodvonk, één geval van febris typhoïdea en één geval van mazelen aangegeven. Sterfgevallen aan besmettelg ke ziekten kwamen niet voor. Deze week werden op R h y n z i g t" genomen 642 zwembaden door heeren en 42 door dames. Temperatuur van het water 21° Celcius. In verband met het verzoek tot het bekomen van inlichtingen nopens zekeren zich noe menden dr. Charles Wieprecht, arts, deelt de com missaris van politie te Leiden nader roede, dat Wie precht eigenljjk is Johannes Jacob Calander, ge boren te Rotterdam en herhaaldelijk ter zake van oplichting en diefstal veroordeeld. Daarna werd hg voor soortgelijke feiten, wegens krankzinnigheid buiten vervolging gesteld. Uit Leiden naar het krankzinnigengesticht te Medemblik overgebracht, is hij daaruit sedert eenige dagen als niet krankzinnig ontslagen. Hij schijnt zich ter bevordering zijner fraudeleuse handelingen als een krankzinnige te gedragen. De aan den hoofdcommissaris van politie te s-Hage opgedragen nieuwe instructie in zake de wanordelijkheden der huzaren-officieren heeft twee dagen geduurd en is gisteren afgeloopen. Van de groep, welke in den bewnsten avond tot de too- neelen in het „Café Francais" aanleiding gaf, zijn slechts 8 officieren in het tweede onderzoek be trokken geworden. De stukken betreffende het eerste onderzoek, gevoegd bij die in tweede instantie voorhanden, vormen een zeer lijvig dossier. Aan verschillende getuigen moet, wegens het tijdsverloop tusschen het gebeurde en hun tweede verhoor, het voorgevallene niet helder meer voor den geest hebben gestaan. In het Haagsche Bosch is men sedert eenige dagen bezig om de gaten in de boomen, tot zoo hoog als men met ladders bereiken kan, dicht te metselen met steenen en cement. Men zegt dat dit moet dienen tegen het inwateren. In den avond van 21 Junijl. heeft te Rotterdam de echtelijke woning verlaten, zijne vrouw en drie kinderen achterlatende, Willem Scheen- loop, sjouwer, 36 jaren, lengte tamelijk, aangezicht smal, kleur donker, haar en wenkbr. donkerbruin, oogen blauw, voorhoofd, neus en mond gewoon kleeding: grijze jas, zwartlakensche broek, zwarte pet, lage schoenen, blauw geruit overhemd. In den avond van 20 Juni jl. is aldaar niet in de ouderlijke woning teruggekeerd Andreas Antho- nius Yan Beek, bierbrouwer, 21 jaren, flink, aan gezicht rond, kleur gezond, haar en wenkbr. blond, kneveltje blond, oogen bruin, voorhoofd breed, neus en mond gewoon, kin rondop een arm getatoueerd een hart met de letters A. A. v. B. en op den anderen een anker met ketting; kleeding: kort blanwlakensch jasje, bruin Engelech lederen broek, blauwlakensche pet met rechte klep en lage schoenen. Het vermoeden bestaat dat beiden personen een ongeluk is overkomen. Namens de familiebetrekkingen verzoekt de com missaris van politie der 3de afdeeling te Rotterdam opsporing en bij ontdekking bericht. Door de politie te Amsterdam zjjn in den laatstee tijd verscheidene valscbe kwartjes in beslag genomen. Opweg van Zeist naar de Bilt is een ongeluk gebeurd; terwijl de tram van de eene zijde en eon panier van den anderen kant kwam, schrikte het paard van het laatste rjjtuig van een aan den weg vertoevenden kermiswagen, sprong op zij en kwam zoo tegen den tram aan. Do panier sloog om, met do drie daarin zittende personen, waaronder eene dame. De conducteur van den tram brak zijn been; de heer, die het rijtuig bestuurde en zoolang mogelijk zijn paard vasthield, waardoor hij een eind weegs werd medegesleept, werd aan den arm verwond. De conducteur is, na verbonden te zijn door den heer die in de panier zat en die een dokter bleek te zijn, naar zijne woning ver voerd, en nu onder geneeskundige behandeling. Donderdag-avond te ongeveer half- twaalf, terwijl de sectie-chef Ex en een vijftal rijksambtenaren op een 500 passen van elkander zich in hinderlaag bevonden ter hoogte van de herberg Dolphia, onder de gemeente Lonneker, om tegen smokkelarijen te waken van de zijde van Gronau (Pruisen), passeerden twee personen met zeisen op den rug. Nadat eerstgenoemde dezen eenige oogenblikken bad gevolgd, sommeerde hij hen te blijven staan en greep hij een der aangesprokenen, die, niettegen staande de sommatie doorgingen, ten slotte bij de borst. In de worsteling die hieruit ontstond, wist een der onbekenden een geladen revolver uit de band van Ex te rukken, terwijl de andere hem den linkerduim uit het lid trok en eenige schram men in het aangezicht toebracht. Op het hulproepen van Ex waren inmiddels eenige zijner onderge schikten toegeschoien en werden de bedoelde man nen aanvankelijk naar het huis van bewaring over gebracht, in afwachting van hunne opzending naar den officier van justitie te Almeloo. Ofschoon niets verdachts op de aangehoudenen, die opgaven van Mittleid te komen en naar Holland te gaan om gras te maaien, gevonden werd, vermoedt men dat zij op verkenning waren. Gisterochtend is door eene onbe kende oorzaak de behuizing van J. Y. te Ooster beek geheel afgebrand. De inboedel werd gered. Een en ander was tegen brandschade verzekerd. Te Lions (Fr.) is een 2-jarig kindje, dat heete thee dronk, jammerlijk overleden. Door in aanraking met eene omval lende brandende petroleumlamp te komen, bekwam eene vrouw to Arnhem zoodanige ernstige brandwon den, dat men voor het behoud van haar leven vreest. Volgens telegram uit Nieuw-York kan er tussoben 27 en 29 dezer storm verwacht worden op de Engelsche en Fransche kusten. In een kruitmagazijn bij Lucca had eene ontploffing plaats. Het gebouw werd vernield en reeds heeft men 12 ljjken gevonden. Het Italiaansche stoomschip „Italia" is bij Lomas vergaan. Het stiet tegen een rots en zonk in 15 minuten. Aan boord waren 80 man (de equipage) en 54 passagiers. Gered werden de kapitein, de eerste officier en 7 passagiers. Onder hen die verdronken waren 25 kinderen. Geveilde perceolen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Vrijdag 26 Juni, door den notaris mr. Th. W. Van der Schalk, notaris te Noordwjjk, als Iast- hebbende van zjjne principalen, ten overstaan van de notarissen W. F. Kaiser en S. Crommelin: De bouwmanswoning „Rhyn en Drift" gem. H, No. 197, met div. perceelen wei- of hooiland, boschhakhout, watering enz., in den Grooten- en Rietveldschen polder, onder de gemeente Alfen, gecombineerd, kooper mr. J. F. B. Baert, te Utrecht, voor ƒ53,900; de bouwmanswoning genaamd „Meerwjjk" met div. wei- of hooiland, boschhakhout en watering, in den Griephoekschen polder, onder de gemeente Oudshoorn, kooper J. M. v. d. Schalk, te Schie dam, voor 15,400; eene schuur met hooiberg, boomgaard, boschbakhout, watering en div. per ceelen wei- of hooiland, in den Hoogewaard, onder de gemeente Koudekerk, kooper mr. Th. W. v. d. Sohalk, te Noordwijk, voor 8000eene partij wei- of hooiland, met tuin, boschhakhout en gedeelte weg en watering in den Hoogewaard onder de ge meente Koudekerk, kooper C. Kraan, te Ouds hoorn, voor 5600; een perceel grond, in den Hooge waard, aan den Lagen Rijndijk aldaar, kooper J. De Regt, te Koudekerk, voor 525eene partij wei- of hooiland in den Hoogewaard aldaar, kooper mr. Th. W. v. d. Schalk voor 5000; eene partij weiland en boschhakhout in den Hoogewaard aldaar, kooper mr. J. F. B. Baert, te Utrecht, voor ƒ5200; eene party wei- of hooiland en watering in den Hooge waard aldaar, kooper mr. J. F. B. Baert, voorn., voor 10,400; eene partij wei- of hooiland en gedeelte weg en watering, in den Hoogewaard aldaar, kooper N. Van Zwieten, tellazerswoude, voor ƒ7800; een perceel wei- of hooiland en gedeelte watering in den Hoogewaardschen polder aldaar, kooper W Dorrepaal, te Kouderkerk, voor ƒ6310; de bouwmans woning No. 189 in 't Zweilem, onder de gemeente Warmond, met drie perceelen wei- of hooiland, bosch, dijk, boschbakhout en schuurtje, gecombi neerd, kooper A. Van Schie, te Warmond, voor 45,200; de bouwmanswoning No. 191, met drie perceelen wei- of hooiland en visscherij in den Zwanenburger polder onder de gemeente Warmond gecombineerd, kooper mr. J. F. B. Baert, te Utrecht, voor 39,525; de bouwmanswoning gen. „Bethle hem", met div. perceelen wei- of hooiland, boschland aan den Kerkweg, in het buitenland onder de ge meente Noordwijkerhout, gecombineerd, kooper J. P. Wieling, te Utrecht, voor 27,120; drie perceelen wei- of hooiland in den Noordzijderpolder, onder Noordwijkerhout, gecombineerd, kooper J. P. Wie ling, te Utrecht, voor 10,575. Telegrammen. AURICH, 26 Juni. De kapiteins der door de „Pommerania" opgebrachte Engelsche visschers- vaartuigen, Dosset en Wright, uit Joalston, zijn door het kantongerecht alhier, wegens het onrecht matig uitoefenen van de visscherij, ieder tot zes weken gevangenisstraf en in de kosten veroor deeld. Tevens zijn de vischgereedschappen ver beurd verklaard. BERLIJN, 26 Juni. De hertog en de hertogin van Connaught, die, tot bijwoning der begrafenis plechtigheid van prins Friedrich Karl, uit Engelan naar Potsdam gekomen waren, hebben weder af scheid genomen van dit hof en zijn hedenmiddag over Hannover en Vlissingen naar Londen terug gekeerd. Ook de erfgroothertog van Oldenburg is heden vroeg van Potsdam naar Eutin vertrokken, terwijl de erfgroothertogin zich gisteren reeds naar het bad Nauheim begaf. Luitenant-generaal Von Loszberg is gisteren, na een langdurig lijden, te Kassei gestorven. ALGIERS, 26 Juni. Ten gevolge van het verbod tot opvoering eener operette heerscht hier sedert twee dagen eenige opgewondenheid. Vijftig jonge lieden trokken gisteren door de straten, onder het aanheffen van den kreet: „Weg met de Joden!" Er hadden zeven arrestaties plaats. PARIJS, 26 Juni. De heer De Freycinet heeft, in den vorm van eene circulaire, aan de mogendheden een overzicht van de werkzaamheden der interna tionale Suez-commis8ie gezonden en tevens wisseling van gedachten verzocht over de weinige aanhangige punten, welke nog eenige zwarigheid ontmoetten. Generaal Courcy is van Hanoi naar Hué ver trokken om zjjne geloofsbrieven te overhandigen. KISSINGEN, 26 Juni. De hertog van Edinburg is hedennamiddag om kwart over vijven hier aan gekomen. BRUNSWIJK, 26 Juni. Naar het „Braunsch- weiger Tageblatt" meldt, zal de bijeenroeping van den Brunswijkschen Landdag tegen den 30sten dezer plaats hebben. Genoemd blad zegt tevens dar deze samenkomst den Landdag gelegenheid zal geven zijne meening te uiten over de met het voorstel van Pruisen aan den Bondsraad samen hangende vraagstuk, betreffende de Brunswijkschr troonopvolging. EMS, 26 Juni. De keizer heeft gistermiddag het eerste bad genomen en ontving toen den luitenant- generaal Von Albedgel in audiëntie; later dineerde hij alleen en maakte 's avonds een wandelrit. Hedet vroeg werd de driokkuur op 's keizers kamer voort gezet; om negen uren ondernam de keizer wede een wandelrit, daarna ontving de keizer den geheim raad Wilinowski op audiëntie. FRANKFORT a/M., 26 Juni. Maandag a. s. zd voor het gerechtshof alhier verschijnen de schoei maker, die beschuldigd wordt den moord op dér politiecommissaris Rumpf gepleegd te hebben. Bui tengewone voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Hei paleis van justitie zal zorgvuldig bewaakt worden. Alle uitgangen der naburige straten zullen door troepen infanterie worden bezet. Tot heden heeft men aan 24 journalisten toegang tot de rechtszaal verleend, ofschoon het getal aanvragen veel grooter is- NIEUW-YORK, 26 Juni. Eene depeche uit Lima meldt dat de troepen van generaal Cacerès afge dankt zijn. MADRID, 26 Juni. De ministers Canovas del Castillo en Romero Robledo zijn in Murcia vriend schappelijk ontvangen. Zij brachten 70,000 pesetas mede en richtten vereenigingen tot het verleenon van hulp op.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2