Café „Eigenrj", Stationsweg 21. TEITOOISTELIM, DECORATIEF AARDEWERK, GEBRAND GLAS, IN HET B0TERHUIS INTERNATIONALE UT If np Hoogewoerd 37. IllJlIlIiUyKort Rapenburg 8. Jenever HV. Z. Stoom, Water en Gas. Men lette op de voordeelige voorwaarden VAN DIENSTNEMING Gemengd Nieuws. De zwarte bende. - Het hof te Amster- dam deed gisteren bij een breedvoerig gemotiveerd arrest uitspraak in de zaak van Theodoras Prosper Van Dam, Pieter Canffmann, Johannes Van Teeffe- len en Johannes Lambeek, besohuldigd van bedrieg lijke bankbreuk en medeplichtigheid daaraan. Ten aanzien van Van Dam overwoog het hof, dat hier, zooals door mr. Caroli was gepleit, verzachtende omstandigheden aanwezig waren, die hem voor het tuchthuis konden behoeden, en veroordeelde hem tot eene correctioneele gevangenisstraf van 5 jaren. Canffmann echter werd veroordeeld tot eenetuoht- huisstraf van 5 jaren en Van Teeffelen tot eene tuchthuisstraf van 6 jaren. Ten aanzien van den 4den besohuldigde Lambeek, nam het hof aan, overeenkomstig de verdédiging gevoerd door mr. Van Gigch uit 's-Hage; dat niet bewezen was de samenspanning met den failliet, vereischt in art. 9 van de wet van 10 Mei 1837 en dat het geven van referenties, als in casu> op zich zelf, geen strafbare handeling is. Mitsdien werd Johannes Lambeek vrijgesproken; met bevel dat hij onmiddellijk zou worden in vrijheid gesteld. Op het buiken goed Reéburg te Vucht is een bloeiende honderdjarige aloë te zien. De knoppen zijn nog niet geheel open, doch zullen dat binnen een paar dagen zijm Een drie en een halvo meter hooge steel draagt zeven bloemtrossen, wier afzonderlijke bloemen half met water zjjn ge vold de plant maakt zich gereed om te sterven. De eigenares, mevrouw Slingsby Van Hoven, wier bniten in de week-steeds voor wandelaars is geopend, staat, naar ik verneem, den liefhebbers toe, het exem plaar dat geplaatst is op het plein vóór de tuinmans- woniog, in oogenschouw te nemen. - Om een kijkje in de bloemen te gunnen, heeft men een dubbele ladder aangebracht. (P. N. B.) Te Maarheeze ontlastte zich een hevig onweder met een buitengewoon zwaren stort regen, waardoor groote sohade werd aangericht. Hooge boomen werden tot splinters geslagen en alle te veld staande vruchten ter aarde geworpen. Te Londen is giKteroohtend weer een groote brand uitgebarsten, nu in Whitcley's wereldbazaar, in West-Londen, waardoor de stallen en kantoren van eenige bazaarwiükels in West- bourne Grove afbrandden. De sohade is groot. De Parijzenaar Bógis, wiens testa- ment en zelfmoord wij hebben vermeld, had belast dat ieder, die bij zijne uitvaart tegenwoordig was, 2 fr. zou krijgen. Het spreekt wel van zelf dat het aan liefhebbers niet ontbrak; er waren 2000 armen opgekomen. Omtrent den moord van Cash man te Cork wordt nader berioht, dakzijn Ijjk werd gevonden bij een grooten boom, waartegen hij zich had geplaatst om zijn aanvallers in het front te houden. Bij het lijk lag een plas bloed en een steen van wel 50 pond gewicht, waarmede Cashmans hoofd was verbrijzeld; óón van de óogen hing er bjj. CashmanB kleeren waren gesoheurd, zijne handen waren bebloed, Bommige vingers uit het gelid ge rukt en van het'vel beroofd. Blijkbaar had hij zich met kraoht verdedigd, was ten slotte bewusteloos neergezonken en hadden de moordenaars toen den zwaren steen eenige malen op zijn hoofd laten vallen. Zekere Naughton, een werkman, is gearresteerd en een paar anderen worden doorde politie in het oog gehouden. BUITENLAND. Frankrijk Men leest in de „Rópublique JFran^aise"„Maan dag heeft in den Parijschen gemeenteraad een too- neel plaats gehad, zoo heftig en kenmerkend als men er in lang* niet aanschouwd had. Een lid had eene motie voorgesteld1 als hulde aan de nagedach tenis van admiraal Courbet en de voorzitter Miohelin nam de gelegenheid te baat om de koloniale politiek af te keuren. De minderheid protesteerde tegen de woorden van den heer Micbelin, en toen borst de storm los. De uiterste linker- en de rechterzijde wedijverden in woede tegen de koloniale politiek en de misdadige meerderheid der Kamer. Men be riep zich tegen haar op het algemeen stemreoht. Men riep op oorverdoovende wijze; „Tonkineezec I Cbineezen!" De mooarohisten en de intransigenteu betwistten elkander de spreekplaats. De een wilde lieh al verontwaardigder toonen dan de ander. Het was waarlijk een hartverheffend tooneel! Hoe jam mer, dat de gemeenteraadsvergaderingen nog niet openbaar mogen zijn, zoodat de Parijzenaars zich aan het schouwspel konden verkwikken 1" Duitechland. Men verneemt thans dat prins Friedrioh Carl reeds verleden jaar een lichten aanval van beroerte had gehad op een rijtoer. Hij werd toen door eene duizeling bevangen en bij het uitstappen bleek het óóne been een weinig verlamd te zijn. Dat herstelde zich spoedig en de prins bezocht Mariënbad, waar hij dit voorjaar wederom eenigen tijd doorbracht. De prins verklaarde dat hem de kuur zeer goed bekomen was. Als de oorzaak der beroerte, welke nu een einde aan zijn leven maakte, wordt eene hartkwaal opgegeven, het gevolg eener verkalking van bloedvaten. Door den dood van den prins* werd het aantal veldmaarschalken bij het Pruisische legér, dat ver leden jaar nog zes bedroeg, tot drie teruggebracht: de kroonprins, graaf Moltke en baron Yon Man- teuffel. De telegraaf meldde gisteren echter dat nu ook de laatstgenoemde, stadhouder van Elzas-Lotha- ringen, overledén is. De twee overigen, die nog niet lang geleden zijn overleden, waren priDS August van Wurtemberg en generaal Herwarth Yon Bittenfeld. Groot-Britaunië. Lord Salisbury vertrok gisternamiddag om drie uren naar Windsor, ten einde zijn nieuw ministerie aan de goedkeuring der koningin te onderwerpen. De „Times" verneemt uit Durban dd. 16 dezerEene Duitsche wetenschappelijke expeditie trok drie dagen geleden door Mafeking, om zich te voegen bij eene andere, welke van Zanzibar (aan de Zambesi) komt, om dan gemeenschappelijk het noordwestelijke distriot buiten het „proctectorate" te onderzoeken. In hetzelfde telegram wordt gemeld dat de legermacht van sir Ch. Warren, door het verleenen van verlof, reeds merkelijk is verminderd. De „Pali Mall Gazette" geeft een ljjstje van de personen, die gedurende de laatste dagen in de pers ah aanstaande ministers genoemd zijn. „Lord Salisbury" zegt het blad, „heeft slechts Pembarras du choix, want er is nauwelijks óón post, voor welke niet minstens twee personen zijn aangegeven. Te oordeelen naar deze opgave der pers moet de vereischte bekwaamheid voor een post in het minis terie al zeer gering, of de veelzijdigheid van eenige ministers al zeer groot zijn, want menigeen wordt, voor welken ook van deze posten, bevoegd geacht. Lord Carnarvon bijvoorbeeld, scheen evenzeer ge- sohikt om buitenlandsche zaken te leiden, als kolo niën, of de hervorming der vloot. Sir Michaël Hicks Beach, die in koloniën eenige ondervinding heeft, wordt genoemd voor oorlog, voor binnenlandsche zaken, zoowel als voor Indië of voor justitie." Het grootste aantal namen, zeven, werden voor secretaris van Ierland genoemd. Uit St.-Petersburg wordt aan de „Standard" geseind dat de einduitslag der onderhandelingen tussohen Rusland en Engeland over de Afghaan- sche grensregeling (wat den Zulfika-pas betreft) nog altijd eenigermate onzeker is, ondanks de ver klaring van sir Charles Dilke, dat zij te ver ge vorderd wareD, om een afspringen, ook onder een conservatief Kabinet, te kunnen duchten. De bericht gever van de „Standard" meent echter te mogen aannemen dat, welke regeering in Engeland ook de teugels van het bewind aanvaarde, beide par tijen de regeling op de door lord Granville gelegde grondslagen zullen tot stand brengen, en dat wel zoo spoedig mogelijk, want elke dag vertraging is niet zonder gevaar. De Russen en Afghanen staan op meer punten dan vroeger tegenover elkander, en het gebeurde te Pendjeh zou zich wel eens kunnen herhalen. Italië. De Kamer van Afgevaardigden heeft de begroo ting voor buitenlandsche zaken slechts met 163 tegen 159 stemmen aangenomen. Volgens de „Opinione" en de „Tribuna," was gisteren in de Kamer het. gerucht in omloop, dat het ministerie daarom zou aftreden. De meerderheid was te klein dan dat de Regeering zou kunnen aanblijven, al heeft ook den vorigen dag de Kamer een votum van vertrouwen aan het Kabinet geschonken, wat zijne buitenlandsche poli tiek betreft. Vervolg der Advertentiën. De ondergeteekende beveelt zijn Lokalen en Tuin beleefdelijk aan tot het houden van Ver gaderingen of het geven van Partijen. Hij stelt zijne voorwaarden zoo gunstig mogelijk en zal steeds zorg dragen voor goede consumptie. W. P. ROSIER. ls GEOPEND op werkdagen van 9 tot 5 ureUj op Zondag van 1 tot 5 uren. ENTREEPRIJZEN: Woensdags f O öO, Zondags f 0.10, overige dagen f 0.35. 75 en 85 Gents per Liter. SLIJTERS 67* en 72* Cts. per 5 L. In depot van J. VAN OLDENBORGH C0., Medoc f 24.Madera f 34.per 45 flessohen. Cognac 1.40, f 1.80, 2.50 per Liter. DE VRIES STEVENS, Oostdwarsgracht No. 9 alhier; hebben de eer, Heeren Fabrikanten, Architecten, AannemerB en Huiseigenaren te be richten dat zij zich van heden af belasten met den aanleg van Stoom-, Water- en Gasleidingen* het stellen van Closets enz'. Verder voeren zjj alle reparatiën uit en leveren de benoodigdheden tegen de meest concurreerende prijzen. Geregeld vervoer van Passagiers, Goederen en Vee, met de Schuit van Schipper G. SCHOUTEN, voorheen F. VAN DER KWAST. Ligplaats Steensehuur,. bij de Hoogewoerd. Van LEIDEN naar DEN HAAG: Maandag Woensdag ""biddag. h.Ifvtl'. Donderdag Zaterdag halféén. Information bij den Heer W. P. VAN STEEN BERGEN, Kerksteeg bij de. Steenschuur. Hopende door eene accurate en civiele bediening het vertrouwen bij mijne Clienteele waardig te maken. G. SCHOUTEN. Yoor het Leger in Nederlandsch-Indië, omschreven in gedrukte mededeelingen, die gratis verkrijgbaar zijn bij het De partement van Koloniën te s - G r a- venhage en voorts bij alle Burgemeesters. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2