Gemengd Nieiwa Het maximum der kleinhandelaren in sterken drank in de gemeente Woubrugge is volgens de wet negen, dooh met 1 Mei jl. is dit beneden het maximum, als zijnde er nu zes, tw.: in het dorp één koffiehuisbouder en te Hoogmade één dito, alwaar sterke drank gedronken kan worden, ver der zijn in het dorp Woubrugge twee verkoopers, met vergunning, van sterkendrank in gesloten fles- schen, kannen of kruiken en twee dito te Hoogmade. Yoor de op den 20sten Mei a. s. te houden stierenkeuring, bij het koffiehuis van J. Guldemond, in het dorp Woubrugge, zijn aangegeven 3 één jarige stieren, de prijs is f 10 en de premie f 5 -voor de mededioging naar den prijs en de premie voor 2-jarige stieren, hebben geen der leden van de afdeeling Woubrugge en omstreken, van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, stieren laten inschrijven. He zeilwedstrijd van de vereeniging „Hollandia", zal, naar men verneemt, op 13 Juni s. op de Wijde A, Poldergat en Braasemermeer worden gehouden. Het is te wenschen dat er op dien dag me9r wind mag zijn dan in het vorige jaar bij den Juli-Zeilwedstrijd. B. en W8. van Delft hebben zioh ver plicht gezien de begraafplaats des Zondags-namid dags voor het publiek te sluiten daar dit zich niet ontzag dan zelfs tot graveoschennis over te slaan,- onder bedreiging, dat de toelating van publiek ge heel zal worden verboden als nu de bedoelde mis bruiken niet ophouden. De kippendief uit Hairlem, die de vorige week voor het Hof te Amsterdam terecht stond, is heden bij arrest van dat Hof veroordeeld tot eene celstraf van 9 maanden. De ontvangsten der Suezkanaal- maatschappij bedroegen in April 6,310,000 fr., tegen б,233,766 fr. in April 1884 en 6,211,552 fr. in April 1883. Een Par ij zenaar, die over acht dagen moest trouwen, maar geen lust in het huwe lijk had, trok op de volgende wijze partij van de heerschende werkstaking onder de kleermakers om van zijn huwelijk af te zien. Hij telegrafeerde name lijk aan de familie zijner bruid het volgende: „Huwe lijk onbepaald uitgesteld. Heb geen rok en mijn kleermaker gesloten ten gevolge der werkstaking." Naar aanleiding van het feit dat oenige Amerikaansche vrouwelijke boksers op weg naar Parijs zijn, zegt een Fransch blad, dat het volstrekt geene zeldzaamheid is, bij personen van de zwakke sekse, bijzonder groöte lichaamskracht aan te treffen, en als oerbeeld vertelt het het vol gende geval. Omstreeks 1840, leefde op eene hoeve in Lan- guedoc een jop'ge boer, die zóó sterk was, dat hij allo doortrekkende kermis-Herknlessen overwon, waarbij hij dan eene uitgeloofde premie van tien of vij'tiea franken won, die hij besteedde om het '«en of ander te koopen, wat zijne moeder in de huishouding of voor haar toilet noodig haddie mooder waB weduwe, zag er nog heel goed uit en heette bijna even sterk als haar zoon te zijn, op wien zij even trotsch was als Cornelia op de Gracahen. De jonge boer, die Pierre Cussac heette, was overigens zeer zachtaardig en vredelievend; nimmer was bij oorzaak van twisten en vechtpartijen die hjj integendeel steeds uit de wereld maakte; hij was dan ook zeer gezien door zijne kameraden en het geheele dorp was trotsch op den forschen medoburger. Bij zekere gelegenheid kwamen vijf of zes Her- knie8sen te Montpellier, met zekeren „Stier van Lisieux" aan de Bpitse, die ongekend krachtig heette te zijn. Allen die met hem worstelden, moesten het onder spit delven en op zekeren avond zeide de weduwe tot. haren zoon: „Pierre, je moo3t toch ook eens gaan kjjkon wat er te Montpellier aan de hand ïs, vindt je dat ook niet? Ik heb tegen Kerstmis oen nieuwe japon noodig." „Best moeder," sprak de jonge reus met een veolbeteekend glimlachje, „morgen ga ik naar Mont- 2>eUior." Toen hij des avonds terugkwam, was hij bleek en ontdaan, want hij had tweemalen de nederlaag ge leden, en was door den „Stier" op den grond geworpen, „Er is niets aan te doen", sprak de weduwe op zachten toon, „een sterk man vindt altijd iemand, die oag. sterker is." Den volgenden dag was zij echter te Montpellier en toen de Herknies eene uitdaging tot het publiek richtte, nam zjj die aan. „Gij?" riep de „Stier' lachende, „kom me liever omhelzen, mooi boe rinnetje!" Juffrouw Cussac naderde den reus en pakte hem beet. „Laat mij los", riep de kerel, „goed ik zal met je worstelen." Er volgde eene verschrikkelijke worsteling, die een kwartier duurde; eensklaps uitte de „Stier" een vreeselijken kreet, de weduwe opende de armen en de Hercules stortte, als eene levenlooze massa, voor hare voeten neder. Hij waB werkelijk dood; de man was door de inspanning gestikt en de weduwe had haren zoon gewroken. Mevrouw de weduwe Tiercelin, te Parijs, had bij testament hare keukenmeid Julie Rougnet tot universeel© erfgename gemaakt. Naar aanleiding hiervan stelden de onterfde bloedverwanten der dame een eisch tot nietig-ver- klaring van dit testament in, die eohter door de eerste kamer van de rechtbank der Seme werd afgewezen. De keukenprinses kan das gerust haar fornuis in den steek laten en van haar renten gaan leven het kapitaal dat zjj geërfd heeft, bedraagt niet minder dan drie millioen driehonderd dnizend franken. Yermoedeljjk zullen aanbidders van heinde en verre toestroomen om eene poging aan te wenden om hart en hand der rijk gewordene te verwerven. Zekere papa te Parijs bracht met zijn zoon een bezoek aan een café-ooncert. „Papa," riep het jongemensch „die mijnheer daar wil die dame, die een gele japon aan heeft, slaan." „Och, malle jongen," antwoordde de vader, „dat is de orkestmeester die de maat slaat." „Hensoh niet pa, ik weet zeker dat hij haar ge raakt heeft: luister maar, zij begint al te schreeuwen!" „Neen jongen, dat is zingen!" BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft, met 403 tegen 60 stemmen de eerste paragraaf en het eerste artikel van de reci divisten-wet aangenomen. In de couloirs werd medegedeeld dat de commissie, aan welke het onderzoek van de fioantieele con ventie is opgedragen, gisteren haar rapport zou indienen. De minister De Freyoinet verklaarde dat de internationale Suez-commissie bjj haren arbeid op geene ernstige moeilijkheden Btuit. De Kamer heeft al de artikelen der recidivisten- wet goedgekeurd en daarna de wet in haar geheel met 386 tegen 57 stemmen aangenomen. Heden zouden de definitieve vredesonderhan delingen fusschen de Fraosche en de Chineesche gevolmachtigden een aanvang nemen. <3-root-Bi*itamiië. Het Lagerhuis verwierp gisteren met 280 tegen 258 stemmen het opnieuw ingediende voor stel van sir Massey Lopes, om de kosten van het opmaken der kiezerslijsten uit de rijkskas in plaats van uit de plaatselijke middelen te be strijden. Aan dit votum ging eene verklaring vooraf van Gladstone, dat hij de bijdrage uit do rijkskas voor Ierland op 15,000 pd. st., en voor Engeland op 40,000 pd st. zou verhoogen. Het Hoogerhuis nam in derde lezing de voordracht aan betreffende het kanaal van Manchester naar zee. De heer Gladstone deelde mede, dat hij met den Russischen gezant den heer De Staal, tot eene ontwerp-overeenkomst was geraakt betreffende da afbakening der Afgaansche grens. De heer De Staal had het ontwerp ter goedkeuring naar zijne regeering te St.-Petersburg gezonden, en het voorstel ondersteand. De hoor Childers, minister van financiën, deelde mede, dat van het crediet van elf millioen pond sterling bereids 7,250,000 pd. st. zijn uitgegeven, en dat waarschijnlijk voor het expeditie-corps te Soea- kim en voor dat aan den Nijl nog 750,000 pd. st. noodig zal zijn. Het Lagerhuis verwierp met 281 tegen 99 stemmen bij tweede lezing, het door de regeering bestreden ontwerp betreffende den tunnel onder het kanaal. Het Lagerhuis heeft het amendement Hamil ton met 290 tegen 260 stemmen verworpen en in tweede lozing de Crediet-bill aangenomen. Het Hnis heeft met 116 tegen 33 stemmen, in derde lesing, de kiesdistricten-bill aangenomen. Kolonel Stewart en een ander Engelsoh officier, nit het gevolg van sir Peter Lnmsden, zuilen naar Herat vertrekken om den Emir raad te geven omtrent de versterking dezer stad. België. De inrichting van den Congo-sfaat zal waar schijnlijk reeds binnen eenige dagen offioieel worden bekend gemaakt. Inmiddels wordt het van goed ingelichte zijde reeds als zeker besehonwd, dat het ministerie uit drie leden zal bestaan. Als leider der binnenlandsche aangelegenheden en als voorzitter zal optreden de verdienstelijke president der inter nationale maatschappij, overste Strauch, die zich tevens met de afdeeling politie zal belasten. Als beheerder der schatkist wordt de heer Van Nenss genoemd, een bekend en practisoh gevormd staats ambtenaar, terwijl voor de bnitenlandsohe zaken de heer Van Eetvelde zal worden aangewezen, die vooral in oonsnlaire aangelegenheden zeer doorkneed moet zijn. Of alle drie den titel van „minister" zullen verkrijgen, is vooralsnog twijfelachtig. De „Union Syndicale" te Brussel heeft het besluit genomen aan de wetgevende macht het voorstel te doen, tot afschaffing der exceptie van spel en weddenschap wat betreft de beuraspecnla- tiën en speoulatiën in koopmansgoederen. In Frank rijk is in dit opzicht de exceptie ook reeds bniten wer king gesteldin Italië en Zwitserland is zij geheel afgeschaft. Men heeft daar ingezien, dat wie zich willens en wetens verbindt, verbonden moet zijn, dat eerlijke lieden toch betalen, ondanks de exceptie, en deze dan alleen aan de oneerljjken tot voordeel strekt. Telegrammen. LONDEN, 12 Mei. (A.) De Russische gezant de heer De Staal, ontving gisteravond eene belangrjjke depeche nit St.-Petersbnrghij begaf zich daarop onmiddellijk naar het ministerie van bnitenlandsohe zaken, alwaar hij een onderhond had met lord Granville. Men hondt het er voor, dat de depeohe eene aan neming behelst van de voorloopige overeenkomst. LEIDEN, 13 Mei. Weerbericht (medegedeeld door hot Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: veranderlijke wind. Door de alhier zitting houdende commissie voor het geneesknndig staats-examen zijn heden toe gelaten voor het 1ste gedeelte van het arts-examen de heeren H. Ten Cate Hoedenmaker, doctorandns, en M. J. Kleijer, eandidaat-arts. Heden zijn te 's-Hage door de advocaten der beide partijen de pleidooien gevoerd in zake het legaat-Van Gilse ad f 5000. Over veertien dagen zal de procureur-generaal conclusie trekken, zoodat wij binnen eene maand de uitspraak mogen te gemoet zien. Naar aanleiding van de onlangs gehouden oefeningen in het mobiliseeren der bataillons van het reg. gren. en jagers heeft de commandant van dat corps eenige bepalingen gemaakt die noodig bleken te zijn om het marsch vaardig maken uniform te doen plaats hebben. De oefeningen hadden overi gens aan den commandant alle reden tot tevreden heid gegeven. Reeds een tiental milioiens der jongste lichting, bij het reg. gren. en jagers ingedeeld, zijn wegens lichaamsgebreken afgekeurd. De gezant van Oostenrijk-Hongarije, baron De Mulinen, heeft zich voor een zeetal weken bui tenslands begeven. Voor het onderzoek in de afdeelingen van de Tweede Kamer op heden waren de volgende wets ontwerpen aangewezenOnteigening voor den tram weg Sneek—Jonre, onteigening voor den aanleg eener straat te Nijmegen; verkoop van grond t« Maaslricht; verkoop van het voormalig rechtsgc- bouw te Tiel; naturalisatie van Hanenkamp c. s.; wijziging en verhoogiog der begrooting van Ommer- schans voor 1884; kosten van het Regentschap; aanvulling der wet op de middelen 1885, als voren: verhooging der vestingbegrooting 1884; begravei van overleden militairen; verstrekkingen door hei departement van oorlog, dienst 1885; subsidie voor den stoomtramweg van Breskens naar de Belgiscbe grenzen. Deurwaarders-districten bij de directe belat' tingen zjjn vacant te Haarlem (buitengemeenten met eene jaarwedde van f 825; te Breda, mol eene belooning van f 1250, en te Eist met eft salaris van 760.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2