vervoerd, en de suiker, die wij vroeger tot bijlading ontvingen, ons ontviel. Gednrende de bestaande handels-crisis, die wij hopen dat eerlang voor betere toestanden zal plaats maken, is geen verbetering in de vrachtmarkt te verwachten. De ooncnrrentie, aan al de maatschap pijen door de Ducal-lioe aangedaan, noopte ook ons tot lage vrachtcijfers voor 1885 goederen te con tracteeren. Niettegenstaande de groote concurrentie tusschen Holland en Java, heeft onze Maatschappij steeds haar rechtmatig aandeel, zoowel in het goederen als personenvervoer, gehad. Gedurende dit boekjaar troffen ons drie rampen: De „Soerabaja" werd op hare eerste reis door zwaar stormweder beloopen in de golf van Biscaye, waardoor zeer veel dekschade werd aangericht, en de gezagvoerder genoodzaakt werd St.-Nazaire binnen te loopen, alwaar de schade tijdelijk werd hersteld bij terugkomst alhier heeft de definitieve herstelling plaats gehad. De „Gelderland" kwam met brand in de lading te Suez terug, de lading werd daarna gelost, het verbrandde en natte gedeelte verkocht en daarna de reis naar Java vervolgd. De reparatie aan het schip werd na terugkomst alhier voltooid. De „Drenthe" werd met losgewerkte schroef te Batavia binnengesleeptna de herstelling hiervan werd de reis naar Holland aanvaard. Na eeoige dagen bleek de herstelling onvoldoende, zoodat het schip wederom naar Batavia moest terngkeeren. Na deze hernieuwde herstelling volbracht de „Drenthe' de reis huiswaarts in goeden staat. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat de stoomschepen een voordeelig saldo hebben opgele verd van f 189,720.59, van deze winst moeten alleen bestreden worden de oprichtingskosten (nage noeg uitsluitend bestaande uit kosten van taxatie, drukloon en zegelkosten van aandeelen) ten bedrage van f 7,414.27, zoodat er dan overblijft 182,306.32, waarvan f 182,000 te gebruiken voor afschrijving en het restant over te brengen op de nieuwe reke ning. De afschrijving bedraagt dan 4.51 pet. over de waarde der schepen. Een nieuw wetsontwerp is samengeeteld en aan de Tweede Kamer verzonden, op het begraven van lijken van militairen beneden den rang van officier voor staatsrekening. Bij het nadere wetsontwerp worden geene andere wettelijke bepalingen in het leven geroepen dan ten aanzien van het voor rekening van den Staat be graven van lijken van militairen der zee- en land macht beneden den rang van officier. Blijkens mededeeling van den consul der Nederlanden te Algiers worden van af 13 dezer, vaartuigen komende van Spaansche havens, met uitzondering van die der Baleariache eilanden, in Algerië onderworpen aan eene waarnemingsquaran taine van 3 dagen. Z. M. heeft benoemd tot commandant van de nieuwe Hollandsche Waterlinie den generaal-majoor L. P. Van der Beek, en tot commandant van de stelling Amsterdam den generaal-majoor A. Baud. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der artil lerie: bij den staf, tot generaal-majoor, 'sKonings adjudant in buitengewonen dienst, de kolonel F. M. B. ridder Alewijn, van dien staf, commandant der bereden artillerie; tot majoor, inspecteur der draag bare wapenen, den kapitein F. H. Usener, van dien staf, onder-inspecteur der draagbare wapenen; tot majoor, directeur van 's Rijks gieterij van bronzen geschut, den kapitein L. J. Risseeuw, van het 1ste regiment vesting-artillerie; tot majoor, onder-direc teur der artillerie-, stapel- en constructie-magazijnen, den kapitein J. Badon Ghijben, adjudant van het 2de regiment vesting-artillerietot majoor en eersten offioier bij de Koninklijke Militaire Academie, den kapitein H. J. Krantz, van dien staf, thans voor- loopig met de bedoelde functiën van eersten officier belast; tot eersten luitenant-magazijnmeester, den tweeden luitenant-magazijnmeester H. W. Yan Bijle- veldt, te Heusden; bij het lste regiment veld-artil- lerie, tot kolonel, den luitenant-kolonel A. J. F. Egter van Wissekerke, commandant van het corps bij het 2de regiment vesting-artillerie, tot kapitein, den eersten luitenant J. Ramaer, van den staf van het wapen, werkzaam bij de artillerie-, stapel- en constructie-magazijnen; bij het 3de regiment vesting artillerie, tot commandant van het corps, 's Konings adjudant in buitengewonen dienst, den kolonel W. C. Hojel, van den staf van het wapen, thans ter beschikking van den minister van oorlog; tot luite nant-kolonel, den majoor J. A. De Bergh, van den staf van het wapen, onder-directeur der artillerie-, stapel- en constructie-magazijnen; tot kapitein, de eerste luitenants W. Yan Houten en A. J. H. baron Yan Lynden, eerstgenoemde adjudant bij bet corps, laatstgenoemde van het 2de regiment veld-artillerie; bij het 4de regiment vesting-artillerie, tot luitenant- kolonel, 's Koning adjudant in buitengewonen dienst, den majoor H. Beijerman, van het corps; bij het torps torpedisten, tot majoor, den kapitein W. M. Dinaux, commandant van het copsop non-activiteit gesteld: de luitenants-kolonels P. A. H. G. Thesingh, van den staf der artillerie, directeur van 's Rijks gieterij van bronzen geschut, en P. B. Kook, van het 3de regiment vesting-artillerie; eerstgenoemde op zjjne aanvrage, beiden in afwachting dat omtrent hen nader zal worden beschikt. Bij het wapen der infanterie benoemd: tot kapi tein, den eersten luitenant O. G. H. Heldring, ge detacheerd bij het leger in Nederlandsch-lndië; tot eersten luitenant, den tweeden luitenant van het wapen P. J. Kouwenberg, gedetacheerd bij de landt macht in West-Indië; bij den staf van het wapen, tot majoor, directeur der normaal-schietschool, den kapitein P. F. Coumans, van dien staf, thans werk zaam bij dezelfde inrichting; bij het lste regiment, tot kapitein, den eersten luitenant M. Zelvelder, van het instructie-bataljon; bij het 2de regiment, tot eersten luitenant, den tweeden luitenant J. D. Gre- vinck, van het corps; bij het 3de regiment, tot majoor, den kapitein J. C. T. C. Hackstrob, van het 7de regiment; tot kapitein, den eersten luite nant-adjudant N. M. La Fontijn, van het corps, en tot eersten luitenant, den tweeden luitenant P. D. Buyze, mede van het corps; bij het 4de regiment, tot luitenant-kolonel, den majoor W. Vleijsman, van het lste regiment, tot eersten lnitenant, den tweeden luit. F. A. T. Sommer van het corps; bjj het 6de reg., tot kapt., den eersten luit. T. G. Koppen, van het instructie-bataljon; bij het 7de regiment, tot kapitein, den eersten luitenant J. J. H. S. Mnu- ren, van het corps; bij het 8ste regiment, tot majoor den kapitein M. C. U. Huber, adjndant van het 2de regiment; tot kapitein, den eersten luitenant J. L. A. Jaarsma,. van het corps, en tot eersten luitenant, den tweeden luitenant J. Kruisinga, mede van het corps en thans gedetacheerd bjj het koloniaal weifdepot. Gemengd Nieuws. In een buitengewoon politieblad verzoekt de hoofdcommissaris van politie te Am sterdam de hoofden van politie, in hunne gemeen ten een onderzoek te willen doen instellen naar de personen, die op advertentiën in versohillende dag bladen afgaande, in relatiën getreden zijn met het Informatie- en Dienstpersoneel-Bureau te Amsterdam, aan de directie daarvan gelden hebben overgemaakt tot het bekomen eener be trekking en om hem de namen dier personen en de door hen afgezonden geldsom te willen mede- deelen. De directeur van dat kantoor is de bekende Jetse Van der Berg, zich vroeger noemende directeur van het Algemeen Correspondentie-kantoor, die ter zake van oplichting door het Gerechtshof te Am sterdam tot 18 maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld. Zooals onze lezers zich wellicht zullen herinneren heeft ook - tot ons leedwezen nu - in ons blad een advertentie van dat bureau gestaan en raden wij hen, die daarop acht geslagen hebben ten zeerste aan het bovenstaand onderzoek te willen bevorderen door zich onmiddellijk aan te melden. Heden zijn door de poli tie alhier in den winkel van den vogelenkoopman H. in beslag ge nomen een 15-tal vinken, die daarna, ingevolge de wet van 25 Mei 1880 (Stbl. n*. 89), in vrijheid zijn gat in het achterhoofd van het beeld geeft aan de vogels gelegenheid in en uit te vliegen. Het nest zelf is in het hoofd gemaakt. De nasporingen naar F. Polak in Frankrijk gedaan, hebben niet tot zijne ontdekking geleid. De moordenaar M. C. Timmermans is uit de ziekenzaal van de gevangenis te Maas tricht naar de cel overgebracht, waarin hij dag en nacht streng bewaakt wordt. Het zonderlinge geval, dat een b; verstek veroordeelde verzoekt zijne straf te mogen ondergaan, doet zich nu in Zwitserland voor. Een man uit Bero, die bij verstek tot 2 jaren tucht huisstraf veroordeeld werd, trad bij het Fransche leger in Algeria in dienst en zou nu naar Tonkin gezonden worden. Hij gaf echter aan het tuchthuis te Bern de voorkeur boven den oorlog in Azië en verzocht daarom de Zwitsersche regeering, zijne uitlevering aan te vragen. Twee zijner makkers die verklaren zijne medeplichtigen te zijn geweest, verzochten mede in de aanvraag tot uitlevering begrepen te worden. Een werkman te Antwerpen, zekere Carré, die bij zijne kameraads als een geweldig groot eter bekend stond, werd Maandag-avond uit- genoodigd om te laten zien hoeveel hij wel eten kon. Onze maat begon met den inhoud eener soep terrine ledig te eten, en daarna consumeerde hij een stuk ossevleesch van zes pond, vijftien bloed beulingen, twintig worsten, een schotel linzeo, een schotel spliterwten, een pond kaas en acht pond brood. Hij besproeide dat stevige maal met twaalf liter wijn. Iemand, die zich Hill noemde en voorgaf in het Hotel de Bade, Boulevard des Ita- liens, te wonen, vervoegde zich Zaterdag aan de kas van het Comptoir d'Escompte te Parjjs, met een credietbrief, groot 57,000 fr., afgegeven door de firma Gebr. Brown te Nieuw-York. De brief scheen volkomen in orde en de gevraagde som werd betaald. Maandag gaf het Comptoir d'Escompte aan den Londenschen correspondent der Nieuw-Yorksche firma kennis van de gedane betaling, maar ontving ten antwoord, dat men Hill niet kende en de credietbrief valsch was. De politie werd met het oebeurde bekendgemaakt. Uit het door haar inge stelde onderzoek bleek, dat des Zaterdags werkelijk een zich noemende Hill in het Hotel de Bade was geweest, maar dat die mjjnheer slechts drie uren - daar vertoefde. Hij is spoorloos verdwenen. Uit Atjeh meldt men aan de „Soerb. Crt." dat de Atjehers, ten einde het seinen met de optische telegraaf 's nachts onmogelijk te maken, zoodra de duisternis gevallen is, zeilen tusschen de boomen spannen, waardoor het seinlicht wordt onder schept. Zij vangen dan het sein op en seinen dit met gelijke lantaarns terug, zoodat de post van af zending denkt dat het gezien en ontvangen is. Marchandon, de man, die zich te Parijs aan moord heeft schuldig gemaakt, had zich, bij de jongste verkiezingen voor den gemeenteraad te Compiègne, ook candidaat gesteld. Hij betitelde zich: „Candidaat der openbare moraliteit." "Weetje hoe ik met mijne modemaak sters-rekening doe?" sprak de vrouw van een Kamer lid tot eene vriendin. Ik geef ze mijn man altijd als de begrooting aan de "orde is. Bij die groote cijfers valt het hem dan altijd nog mee 1"I Stoomvaart-berichten. Gedurende deze week is hier ter stede één geval van roodvonk aangegeven. Sterfgevallen aan besmettelijke ziekten kwamen niet voor. Als eene zeldzaamheid wordt mee gedeeld, dat te DuBsen door den timmerman T. Yan der Pluim, samen met den klompenmaker E. Vin gerhoed!, uit liefhebberij en zonder dat zij daartoe eenige opleiding hadden genoten, is vervaardigd een serafine-orgel met 8 registers, dat een zeer goeden toon geefr. Een niet alledaagsch plekje om bet nest te bouwen werd onlangs op Texel door een spreeuwenpaar gekozen, namelijk een borstbeeld van Koning Willem III, hetwelk, sedert de Mei feesten van 1874, eene plaats had gekregen op de scheepstimmerwerf van den heer Zwanenburg. Een Vertrokken: „Zuid-Holland," v. Rott. n. I Java, op 24 April v. Marseille; „Noord-Holland," g v. Java n. Rott., op 24 April v. Marseille. Gepasseerd: „P. Caland," v. Nieuw-York n. Rott., op 24 April Dover; „Koning Willemni," v. Java n. Amst., op 25 April Dover. Aangekomen: „Burgemeester Dra Tex," F v. Amst. n. Bat., op 24 April te Suez (zette ter- fc stond de reis voort. Marktberichten. Leiden, 25 April. Heden aangevoerdTarwe 4 hectoliter. Win tertarwe f 7.60 a f 8.Zomertarwe 6.80 a f 7.80. Rogge 3 H. L. Winterrogge f 6.20 a 6.50. Zomerrogge f 5.80 a 6.Gerit 3 H. L. Zomergerat 4.75 a f 5.40. Chevalier-geret f 5.a f 5.75. Haver 4 H. L. Zware Haver f 4.a ƒ4.50.Lichte Haver ƒ2.80 a f 3.80.— Dnivenboonen 2 hectoL f 6.EO a f 7.50 Paardenboonen 2 bectol. 1 6.25 6.60. Boter: 10230 kg. Grasboter, lste qnalit. 1/, vat f 44.a f 50, Scheiboter 2de qnalit. vat f 36 a 42.Grasboter lste qnalit. per kilogr. f 1.10 a f 1.25, Soheiboter 2de qnalit. per kilogr. f 0.90 a f 1.05. Lange Zwarte Tnrf 8000 dnbb. heotol., 0.22 a 0 34.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2