De politie te Rotterdam arresteerde gisteren een der vermoedelijke daders van een Vrijdag-nacbt in het kantoor der firma Dubbelman en Co. aldaar gepleegden diefstal van fiesschen cognac en geld nit een opengebroken lessenaar. Bij een twist, die gisteren in de Kleine Kattenbnrgerstaat te Amsterdam tnsschen ©enige sleepers en een scharenslijper ontstaan was, dreigde laatstgenoemde zijne tegenpartij met ©en revolver. Wegens deze luxe zal hjj zich bij de politie te verantwoorden hebben. Onder Groenloo had gisteren een landbouwer, die op zolder bezig was met het afladen van rogge om te dorschen, het ongeluk door het luik te vallen, in welken val hij zich zoo ernstig aan het hoofd bezeerde, dat de man reeds tegen den middag overleed. Do ongelukkige was gehuwd en 60 jaar oud. Omtrent het ongeluk aan de stoom boot „Oude Maas II", van Oud-Beierland, overkomen, verhaalt kapitein De Koning, van de stoomboot „Onderneming", het volgende: „Het was hedenochtend zwaar mistig. Ik lag te Vlaardingen te lossen, en hoorde toen een slag alsof een kanon werd afgeschoten. Deze slag werd dsdeljjk gevolgd door hulpgeroep en hevig gillen. Ik maakte zoo spoedig mogelijk los en stoomde op het geluid afgaande weg. Toen ik bij de zwarte ton kwam, zag ik de „Oude Maas II" in zinkenden staat met het voorschip onder water en het roer rechtop, zoo dat de boot als het ware overeind stond. De „Zee meeuw" en „Oude Maas III" hadden de passagiers reeds overgenomen, zoodat nojjnehulp niet meer noodig was. Ook de „Zeemeeuw" had een gat in den voor steven, maar boven water. Van enkele beesten braken do touwen, waardoor deze in het water vielen en naar den wal zwommen. Toen ik hedenmiddag terugkeerde, was ook het achterschip gezonken, en kon men het doode vee op het dek zien liggeD. Vier lijken waren toen gevonden; een aantal per sonen waren met drie schuiten bezig met zoeken. Het juiste aantal omgekomenen kan nog niet met zekerheid worden opgegeven; dit zal nog wel een paar dagen duren." Inmiddels wordt uit Oud-Beierland gemeld dat er alleen uit die gemeente minstens acht menscken bij den ramp zijn omgekomen, waaronder man, vronw en kind uit één gezin. Dat het ijsvermaak voor velen leed veroorzaakt, is opnieuw gebleken. Het vinden van twee petten op het ijs gaf nabij Bollingewier ongunstige vermoedens, wat weldra bleek waarheid te zijn, daar men twee jongens van 11 en 13 jaren levenloos ophaalde, thuis behoorende te Nes. Een bakkerszoon van Moddergat en iemand van Morra zijn mede verdronken, zoodat hier in betrek kelijk korten omtrek vier gezinnen door onvoorzich tigheid in rouw werden gedompeld. Gisternamiddag kwam een 24-jarig jongeling bij het schaatsenrijden op het Kanaal te Appeldoorn met zooveel vaart tegen de brug aan, dat hij eene geopende hoofdwonde bekwam. Hij is niet buiten gevaar. De behuizing van Ter Mast, nabij Diever, is een prooi der vlammen geworden. Bijna alles is in asch omgezet en niets was verzekerd. In een twist heeft zekere De L. te Steenwijksmoer van een zijner makkers een messteek in de zijde bekomen, welke levensgevaarlijk is. Den vermoedelijken dader is men op het spoor. Aangaande den brand in hetfra a i e kasteel van den graaf De Geloes te Elsloo (zie ons vorig nommer), wordt gemeld dat het geheel eene prooi der vlammen is geworden. Alléén de stallingen wist men te redden. De heer De Geloes, die zich bij het uitbreken van den brand nog te bed bevond, kon slechts mot moeite worden gered, daar hij door den damp in bewusteloozeu toestand verkeerde. De brand schijnt door een defect aan het verwarmingstoestel te zijn ontstaan. Bij don brand, die in de vorige week de fabriek van den heer Louis De Wijs te Tilburg geheel in de asch legde, zijn ook de boeken van de liedertafel „Souvenir des Montagnards" en /'800, het eigendom der vereeuiging, verloren gegaan. De heer De Wijs was thesaurier der vereeniging. Van de verongelukte sloep „Licht straal" uit Pernis is aangespoeld aan het strand van Vlieland het zakboekje van den schipper waarin een groote vangst stond opgeteekend; verder een kerkboek en de hond. Te Breda is een jongeling, welke eenigen tijd ongesteld was, op een gegeven oogen- blik aan do hoede zijner makkers ontsnapt en uit een raam gesprongen. Men vond hem bij het nieuw stedelijk ziekenhuis deerlijk gehavend liggen. Toen hij naar zijne woning werd getransporteerd, is hij eenigen tijd later daar overleden. De Oostenrijksche kroonprins en kroonprinses zullen einde Maart eene reis gaan maken. Zij zullen eerst hunne familie te Munchen bezoeken, dan naar Brussel gaaa om den verjaar dag van den koning van België te vieren en daarna Den Haag bezoeken. Met hun jacht „Miramar" zullen zij van Rotterdam naar Alexandrië gaan en na Caïro, Smyrna, Griekenland en Corfu to hebben bezocht, zullen zij naar Triëst terugkeeren. Uit Rome wordt gemeld dat volgens bericht uit de streek van Snza, bij den Mont-Cénis, ten gevolge van sneeuwvallen een honderdtal per sonen den dood hebben gevonden. Bij Amiens zijn 16 kinderen, die op een bevroren vijvertje glijbaantjes maakten, verdronken. Het ijs bezweek en de kinderen zonken in de diepte weg. Te Exeter (Engeland) zakten Maandag 11. acht jongens door het ijs. Een schoorsteenvegersknecht sprong onversaagd in het gat, pakte twee jongens, twee andere klemden zioh aan hem vast en, ofschoon met moeite, kwamen zij gelukkig to zamen op vasten bodem. Terstond ging hij wear te water, greep weer twee knapen, maar een derde greep hem bij het haar en trok zijn hoofd onder water. Gelukkig had ean der omstanders een touw, dat gevat werd, en zoo kwamen zij opnieuw uit het water. De laatste knaap, die zich aan den rand van het ijs vastklemde, zonk, maar Price - zijn naam verdient vermelding - dook nogmaals in het gat en reddo ook den laatsten. Een ze k er e B 1 a nc k a er t t e B r usse 1 64 jaar oud, heeft een jong meisje geschaakt on is deswege in hechtenis. De „Etoile Beige" brengt daarbij een geval in herinnering dat dezen ouden kennis der justitie vroeger overkwam. Eens, in staat van dronkenschap, gaf Blacckaert een agent van politie een oorveeg, maar onmiddellijk door berouw getroffen, sprong hij in het water. De agent was een man vol plichtgevoel of men- schenliefde, en sprong, zonder zich te bodenken, den drenkeling na. Hij kon echter niet zwemmeD, en was op het punt te verdrinken, toen Blanckaert, die bijna aan den overkant was, zich omkeerde, zijn vervolger greep en behouden aan den oever bracht. Dit feit diende bij de behandeling der zaak als verzachtende omstandigheid. Thans echter is de zaak erger; men heeft het geschaakte jonge meisje nog niet kunnen terugvin den, en zal den ouden ontvoerder zeker weinig ver zachtende omstandigheden toekennen. Bij eene repetitie in de „Folies Dra- matiques" te Parijs, viel de acteur Miehot, die met zijn collega Montaubry moet., duelleeren, dezen in het vuur van het spel zoo hevig aan, dat zijn degen de hand van Montaubry doorstak en hem diep in de borst drong. Montaubry's wond is gevaarlijk, Michot viel van den schrik in zwijm. Weder een ontrouwe kasbeheerder uit den hoogen stand. - Commandeur Cotta, lid van den raad van bestuur van de Banca Populare te Alessandria, wordt van verduistering van hem toe vertrouwde geldon beschuldigd en „heeft zich ver wijderd." Anderhalf millioen franken zou hij heb ben gestolen, maar men weet Diet of hij ze mede genomen heeft. Te Berljjn is onlangs een zeldzaam geval van zelfmoord voorgevallen. Een handschoe nenfabrikant is in een bosch gegaan, waar hij zijne kleederen doordrenkt heeft met benzine. Daarna heeft hij zijne kleedereu aangestoken en zich ver volgens met eene revolver een kogel door het hoofd gejaagd. Zijn lijk werd geheel verkoold gevonden. Te Cavaillon, in Vaucluse, zijn vijf kleine kinderen, door hunne ouders alleen gelaten, levend verbrand. Naar het schijnt, is het onheil te wijten aan het oudste meisje van tieu jaar, dat met lucifers was gaan spelen. Een vijf-en-twintigjarig jonkman nam dezer dagen met eeu enkele jaren jonger meisje zijn intrek in het „hotel de l'Europe" te Saint-Etienne (Frankrijk). Na een tweedaagsch verblijf loste hij op haar vijf revolverschoten, die haar doodelijk troffen. Toen hij zag dat delevens- geesten uitgeblaseht waren, bestemde hij het zesde schot voor zich zelveu. De kogelwond, die hij zich toebracht, was echter niet doodelijk en daarom stiet hij zich herhaalde malen met een degen van een degenstok in de borst; ook dit had echter nog niet het door hem gewilde gevolg. Eindelijk schoof hij hot raam open en wierp zich, na do voorbijgangers gewaarschuwd te hebben zich te verwjjderen, van de tweede verdieping naar beneden. Als een wonder bleef hij ook Da deze derde poging tot zelfmoord behouden. Nauwelijks toch was hij op de straat- 8teenen terechtgekomen of hij stond op en kon, hoewel ondersteund, te voet zjjne kamer bereiken. Hij weigerde inlichtingen omtrent zijn persoon te geven en tot op heden weet men nog niet wie de moordenaar van het jeugdig meisje is. Zekere Jean Bros te Canié (Avey- ron) leefde in onmin met zijn 72-jarigem vader. Deze stierf op zekeren dag en men dacht eerst niet aan een misdrijf, maar een buurman van Bros had vermoedens, en deelde die aan de justitie mede. Het lijk werd opgegraven en het bleek dat de oude man vermoord was geworden. Jean Bros werd gearresteerd en heeft zijn misdrijf bekend. Te Armentières (Frankrijk) is dezer dagen een jong meisje zoodanig door een sneeuwbal aan den slaap van het hoofd getroffen, dat zij er aan gestorven is. Een bloedig drama is dezer dagen te Tanger afgespeeld. Zekere Addelerun Elchat •was vóór eenigen tijd dicht bij Augera vermoord en zijn zoon zwoer nu, zich op de moordenaars van zjju vader te wreken. Dezen waren echter van dit voornemen ingelicht en besloten daarom hoe eer hoe liever ook den zoon om het leven te brengen. De heerschende drukte bij het feest van Mouloud te Tanger namen zij te baat om een paar kogels op hem af te zenden, die echter hun doel misten, maar niettemin eene oude vrouw in het hoofd trof fen, zoodat zij dood ter aarde viel. Ook een Arabier werd daardoor ernstig gewond. Elcbatt en zijne vrienden waagden dadelijk een aanval en lieten twee dooden en een gewonde op het slagveld achter. De zoon van den pacha, die op het feestterrein tegenwoordig was om de orde te bewareD, liep zoo hard hij kon uit zijne tent om de Fransche legatie te waarschuwen, omdat hij de daders niet in den tuin van een Franschman durfde arresteeren. De beeren Blondel, secretaris, en Gaspary' Iser, tolk bij de legatie, begaven zich naar de plaats waar het vreeselijk drama was afgespeeld en lieten den tuin door een zestigtal manschappen omringen, zoo dat het hun niet moeilijk viel de daders in hech tenis te nemen en ter beschikking van de autori teiten te stellen. Twee der belhamels, die zich in een kelder ver schanst hadden, hielden, gewapend met geladet pistoleD, de soldaten op een afstand. Eerst toei twee beambten der legatie op heldhaftige wijz< den kolder waren binnengedrongen, slaagde mei er in hen onder bedwang te krijgen, zoodat ooi zij konden worden overgeleverd. Een ander hai zich verscholen bij den sherif van Ouazan, doet deze werd mede spoedig gegrepen. BUITENLAND. 1 Duilsclilantl. De Rijksdag heeft gisteren het voorstel van dei heer Wedell, betreffende de belastingen op beurs transactiën, naar eene commissie van 21 leden vei wezen. De staatssecretaris Burchard verklaard dat de regeering niet vasthoudt aan baar voorste van verleden jaar, omdat zich daartegen klachte hebben verheven, welke de aandacht verdienen een onderzoek vanwege de verschillende bond« regeeringen is echter nog niet geschied. Wat q stelling der regeering tegenover het voorstel Wedell betreft, kon fcij vooralsnog geene verklarin afleggen. De Rijkskanselier achtte de contröle-bepalinge te streng, en het voorstel der nationaal-liberale vereiechte nog nader onderzoek. De regeering zt aan do beraadslagingen der commissie deelnem» en tevreden zijn wanneer verstandhouding ww bereikt. De commissie van den Rijksdag, belast ui het onderzoek van het ontwerp op de stoomvaai subsidiën, stelt voor om postpakket-verbinding tot stand te brengen met Oost-Azië, Afrika t Australië en die aan Duitsche ondernemers, bijw: van inschrijving voor den tijd van vijftien jaren, te dragen, onder voorwaarde dat de vaart om I vier weken zal geschieden en de booten minst ll1/, knoopen per uur zullen afleggen. JEjg-ypte. Van de Abuklea-bronaen wordt onder dagtet ning van 17 dezer gemeld: De Engelsche colo onder aanvoering van generaal Stewart, kwam teren hier aan, en vond de bronnen door 10, rebellen bezet. Hedenmorgen rukte de Engek

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2