DE F0NDSENMARKT V. 76 .6. Donderdag 22 Januari. A". I8b5 Café „Die Porte von Cléve", H. J. BIK, c VOORWAARTS Weinthal Co., 3 Boekverkooping Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad Yeryolg der Advertentiën. leveranciers van Z. M. den Koning. J. BIEGEL. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden.f 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels 1.05. Iedere regel meer 0.I7A Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. BUITENLAND. Frankrijk. Bij de begrafenis van About te Parijs werd eene groote deelneming betoond door de bevolking daar ter stede. Men zag generaal Pittié die Grévy vertegenwoordigde, de ministers Ferry, Cochery en Tirardde Academie was door eene deputatie vertegenwoordigd. De lijkkist was met bloemen bedekt en de lijkwagen met driekleurige vlaggen versierd. Voor den wagen ging eene deputa'ie van het „Lycée Charlemagne" en de afgevaardigden der Elzas Lotharingersachter den wagen kwam eene jonge Lotharingsche in de volkedracht, de dochter van den beeldhouwer Francis, die in het jaar 1870 te Dieuze geboren was. De stoet werd door de vier zonen vat den ontslapene geleid. Aan h t graf werden verschillende redevoeringen gehouden. Volgens de nieuwste berichten uit Kelong heerscht in de Chineesche wateren zulk een ongun stig weder, dat de „Cheribon" en de „Duguay", die troepen versterking aan boord hebben, nog niet binnengeloopen zijn. De OieDststaking op de spoorwegbanen naar Italië zal waarschijnlijk verscheidene dagen duren. De sneeuw ligt aan de zuidoostgrens van Frankrijk twee meter hoog. Sedert Maandag is Parijs in een dikken nevel gehuld. Bij het proces der gebroeders Laroche, die eene revolutie op Haïti hadden,willen bewerken, zeide de verdediger Gerville-Réache, dat hij zich onthield van het noemen der eigennamen in de stukken welke hij aanhaalde, daar de genoemde personen, hunne bloedverwanten en vrienden aan de wraak der tegenwoordige regeering zonden zijn blootgesteld. Thans heeft de gezant van Haïti te Parijs op bevel zijner regeering de uitlevering der gebroeders Laroche gevraagd, en geëischt, beslag te mogen leggen op de processtukken, welke zich nog op de griffie van het gerechtshof bevinden. Duitschlaiid. De Ejjksdag heeft gisteren, na langdurig debat, de begrooting van marine goedgekeurd. Door de heeren Frankenstein, Stauffenberg en Richter werd, namens het centrum, nadrukkelijk betoogd dat door hunne goedkeuring der begrooting de houding der partij tegenover de koloniale politiek geene veran dering onderging, en zij in laatstgenoemd opzicht niet verder wenschten te gaan dan de verklaringen, in Juni van het vorige jaar door den Rijkskanselier afgelegd. De heer Hasenclever verklaarde zich, namens zijne partij, tegen de uitgaven, welke de koloniale politiek der regeeeing vorderde. De heer Böttioher stemde uit naam der nationaal-liberalen vóór de koloniale politiek, en de heeren Heldorf en Stolberg, namens de conservatieven, ondersteun den ze evenzeer. In het debat, in de commissie van onderzoek omtrent het ontwerp van snbsidiën aan de stoom vaartlijnen gevoerd, bevestigde de minister der pos terijen, de heer Stephan, de opgaven van den heer Meier uit Bremen. De heer Meier voerde tegen Rotterdam aan, dat de kosten 3000 mark per reis zouden zijn, en het tijdverlies drie dagenterwijl door goedkoopere spoorwegtarieven naar de Duitsche havens van ver trek, aan de belangen van het Westen van Duitsch land kon te gemoet gekomen worden. Italië. Het Italiaansch ministerie heeft aan de hoofden der oppositie eene confidentiëele mededeeling ge daan betreffende Italië's koloniale politiek. Daarin wordt verklaard dat deze politiek alleen de civiele en militaire organisatie van de kolonie Assab „en het eventueel bezetten van andere punten der Afri- kaansche kust ten doel heeft", maar dat de regee ring er niet aan denkt eene expeditie naar de binnenlanden van Afrika te zenden. De oppositie heeft daarna besloten hare inter pellatie omtrent de koloniale politiok in te trekken. Groot-Britannië. De „Times" verneemt uit Durban dat eene depu tatie der Oesoetoes een bezoek heeft gebracht aan den resident Osborne, om de annexatie te ver zoeken, daar zij zich als Engelsche onderdanen beschouwen. De resident antwoordde dat de chefs in persoon moesten komen. Deze zijn echter evenals Dinizoeloe, naar het Ingome-bosch vertrokken, nadat zij van de Boeren bevel hadden ontvangen, om zich naar Usibepu's gebied, bij de kust, te begeven. Naar men zegt, bevindt generaaal Smit zich in het Boerenkamp. De Boeren schijnen zich onge rust te maken over den toekomstigen loop van zaken, en willen van hun eigendom op landerijen afstand doen. Luidens bericht uit Eaapstad is de Staatspresident Kruger kolonel Warren te gemoet gereisd. Op eene meeting van mannen uit het land Gosen te Rooi- grond hield hij eene redevoering. Hij hoopte dat de vrede mocht gehandhaafd worden en verklaarde dat allen, die wanordelijkheden uitlokken, streng zullen worden gestraft. De mannen van Gosenland gaven daarop hun. innigen wensoh op het behoud des vredes te kennen. De heer Gladstone kwam gisternamiddag van het kasteel Hawarden te Londen aan en zat onmid dellijk den Kabinetsraad voor, welke door al de ministers werd bijgewoond. De Engelsche gezant te Athene, Nickolson, is door een Grieksch gendarme beleedigd en met een stok geslagen, terwijl hij met mrs. Nickolson op de helling van den Sycabetes wandelde. De gen darme is onmiddellijk gearresteerd. De koning heeft door een adjudant zijn spijt doen betuigende Griek- sche minister-president en minister van buitenland- sche zaken zijn den gezant gaan bezoeken om hem hunne verontschuldigingen aan te bieden en de zaak is geschikt. In de tegen-voorstellen der mogendheden be treffende Egypte wordt, behalve andere reeds be kende punten, verzocht dat onder haar toezicht een onderzoek worde ingesteld, ten einde met zeker heid te kunnen bepalen over welke hulpbronnen dat land kan beschikken. Naar gelang der uit komsten van het onderzoek zouden de opofferingen, van de schuldeischers gevorderd, gehandhaafd of verminderd worden. De voorloopige belasting, waarin de mogendheden toestemmen, zou niet slechts op de coupon der geünificeerde schuld, maar op alle Egyptische schulden van toepassing zijn. China. Een particulier schrijven uit Tonkin aan de „Temps" deelt mede dat Hanoï, waar eens om de vijf dagen markt is, als handelsplaats zeer achteruit gaat, daar de groote Chineesche kooplieden van Canton, die er handel dreven, van hunne regeering bevel hebben ontvangen dit te staken. Te Haï-Phong intusschen worden terreinen gekocht en huizen ge bouwd door verscheidene firma's uit Hongkong, Saigon en Europa; wanneer eenmaal het land tot rust gebracht is, verwacht men dat er groote zaken te doen zullen zijn. De Roode Rivier en de andere waterwegen van Tonkin beloven als verkeerswegen niet veel goeds; de militaire macht dringt er dan ook op aan, dat particulieren een spoorweg zullen aanleggen van Hai-Phong over Hanoi in de richting der Chineesche grens. Dit zou de groote handelsroute naar het zuiden van China worden. BREEITRAAT.No. 175. Yan heden af voortaan eiken Zaterdag ter gelegenheid van de Markt, van 11 tot 3 uren, MATINEE door het Groot Orchestrion, in den Wintertuin. Uw Dienaar, W. VAN OER RETDEN. Vrjj Entree. stemmen, repareeren, verkoopen, ruilen van Pianino's en Amerlkaansche Orgels. LANGE KOORSTEEG 28. LEIDEN. is het merk van een nieuw soort DRIE CENTS SIGAREN, verkrijgbaar in al onze Winkels, waarvan de qualltelt, kleur en bewerking niets te wenschen overlaten. door en ten huize van den Boekh. P. BEYER te Groningen, op Maandag den 3den Februari 18S5 en volgende dagen, telkens te halfzes. De Catalogus, bijna 5000 Nos., bevat alle rakken, en is verkrijgbaar voor 10 cents. Yoor de volgende verkooping in Maart e. k. kunnen bibliotheeken en partijen bijgebracht wor den. Spoedige uitbetaling. ONDER REDACTIE VAN Prijs per kwartaal f 1.50 franco per post. Afzonderlijke nummers f 0.25. INHOUD van N°. 8 van 17 Januari 1885. Koninklijke Nederlandsche Locaal-Spoorweg- Maatschappij. De vooruitzichten van de Atneri- kaansche Spoorwegmarkt. Benrs-Overzicht. Binnen- en Buitenlandsche berichten: Financiën van Nederland; Eerste Groninger Tramway Maat schappij Russische Financiën; Italiaansche Finan ciën; Oostenrijksch Hongaarsche Bank; Peruaansche obligatiën; Geconsolideerde obligatiën van den Staat Louisiana; Aanmunting van zilveren dollars in de Vereenigde Staten; Russische SpoorwegenCanadian Pacific poorwegmijDividenden van Amerik. Spoor wegen; Cleveland, Columbus, Cincinnati Indiana polis SpoorwegmijLouisville Sp Nashville Spw.mij; Maxwell Land Grant Company; St. Louis 8p San Francisco SpoorwegmijLake Shore 8p Michigan Southern SpoorwegmaatschappijOregon California Spoorwegmij. Rente- en dividendbeialingen. Ontvangsten van Spoorwegen. Noteeringen te New-York. Niet-officiëel verhandelde fondsen. Laatste Berichten.Correspondentie. Uitlotingen. Meo abonneert zich bij het Bureel van „De Fondsenmarkt" ter boekdrukkerij van GEBROE DERS HOITSEMA te Groningen en bij alle Boek handelaars en Postkantoren.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1