Teixeira) tnsschen mr. D. Josephus Jitta en mr. H. S. Van Lennep zijn van de 3079 uitgebrachte stem men 3051 geldig bevonden. Van dit getal verkreeg de heer Van Lennep 1709 en de heer Jitta 1342 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Men deelt ons nit Brnssel mede dat ooze Toormalige landgenoote, mejuffrouw Stella Bolle, en mejuffrouw Grégoir van Brussel, bij gelegenheid van de „distribution des Prix", Zondag 9 November, op de minzaamste wijze door de koningin van België in hare loge ontvangen zijn. Zij werdon aan H M. voorgesteld en ontvingen uit handen van de vorstin een fraai geschenk in goud, met hare gekroonde naamcijfers. De ministers van binnenlandscbe zaken en van financiën brengen ter algemeene kennis, dot wegens het heerschen der cholera asiatïca in Frank rijk, met iDgang van 15 Nov. a. s. in- en doorvoer van lompen, gebruikte kleedingstukken en ongewas- sohon lijf- en beddegoed aan de zuidelijke grenzen des Rijks is verboden. Op den invoer van ongewasscben lijf- en bedde goed, door reizigers als bagage medegevoerd, is dit verbod toepasselijk, wanneer de reizigers rechtstreeks nit Frankrijk komen of verdachte ziekteverschijnselen bij hen worden waargenomen. Het stoomschip „Edam," van Amsterdam, is Maandag te Niouw-York aangekomen; de „Gel derland, van Rotterdam naar Java, arriveerde Zondag te Padang; de „Noord-Holland," van Java naar Rotterdam, is gisterochtend te Suez aange komen de „Prinses Marie," van Batavia naar Amsterdam, arriveerdo Maandag te Frioul (Marseille) en vertrok gisterende „Prins Hendrik," van Bata via naar Amsterdam, arriveerdo gisteren te Suez en zette terstond do reis voort; do „Samarang," van Java naar Rotterdam, vertrok gisteren van Marseille; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, vertrok gisteren van Nisida (de qna- rantaineplaats voor Napels). Gemengd Wioavre. Hedenmorgen is, door het vallenvan een paard, de boom van een rijtuig bij dePaarden- Bteeg gebroken. Het paard werd weder opgeholpen en de voerman kon met oenige schade zijn wrg weder voortzetten. De vr eo m d soor t'. gS ïoévYscti,"aié'door een zalmvisscher aan het KraliDgsche Veer in de Maas werd gevangen, is door dr. Th. Yan Lidt De Jende herkend als te zijn een „Coïtus Scorpia." In do maag van den visch vond men twee kleino scholletjes en een krab. Tot waarschuwing. - Een jongracnsch te Z. had verleden week bij het naar bed gaan verzuimd de lamp uit te doen. Toen hij 's morgens gewekt werd, kreeg men geen antwoord. Do denr van het kamertje was dicht. Bij onderzook bleek dat hij door den walm bewusteloos te bed lag. Ge lukkig kwam hij na opening van deur en raam spoedig tot zich zelven, maar alles was zóó zwart dat het beddegoed gewasschen en het plafond der kamer overgeplakt moest worden. Ook het gezicht van den jongeling was geheel zwait. In de Dollebagijnsteog aan den Oude- zijds Voorburgwal te Amsterdam gelegen, had gis teravond een tragisch voorval plaats. Een gehuwd man, kolfiohuisbediendo van beroep, vond, thuis komende, zijne vrouw iu gezelschap van een vestingartillerist, die tot do leden zijner familie behoort. De man meende terecht of ten onrechte dat onge oorloofde betrekkingen tusschen het paar bestonden en schijnt beschuldigingen in dien geest te hebben genit, waarna de militair eensklaps eene revolver voor den dag haalde en twee schoten op den echt genoot lostte. De kogels troffen doel, maar naar 't schijnt werd de aangevallene niet bijzonder zwaar gekwetst; bij heeft zich ten minste volgens het „D. v. N." te voet naar het gasthuis begeven. Bijna onmiddellijk na het plegen van de daad, keerde do artillerist het pistool tegen zich zelven en bracht zich eene wonde toe, die zijuo overbren ging per raderbaar naar het militaire hospitaal nood zakelijk maakte. De verwonding van den dader van het dnbbele misdrijf schijnt zeer belangrijk te zijn. VolgenB het „Hbl." was de gehuwde man ter stond dood. De kantoorbediende H. L. der effec tenfirma S. Raphao! Co. (e Amsterdam heeft zich uit de voeten gemaakt, na de kas van zijn patroon voor ongeveer f 80,000 bestolen te hebben. De laatste goederentrein, die gis- teravond van Arnhem naar Zutfcn vertrok, ont spoorde oven vóór de brug bij laatstgenoemde plaats, waardoor de trein van den Oosterspoor die te 10 u. 44 m. moest aankomen, eerst to halféón het station Zutfen binnenreed. De wisselwachter Peltzer, die Don derdag jl. het ongeluk had aan het station te Venloo tusschen de buffers van een rangeerenden trein te geraken, is aan de gevolgen overleden. De 17-jarige dochter van den arbei- der H. Wind, te Holthove, aan zenuwtoevallen lijdende, viel in een put en verdronk. Gisteravond is de laatste trein van Zwolle naar Almeloo onderweg bij Nijverdal in botsing gekomen met een goederentrein. Bij het ongeval werden enkele personen gewond en een reiziger brak zijn been. Het materieel leed veel schade. Een visscherssmak bracht te Grimsby ook de nadere tijding dat zij den 30ston October op 120 mijlen afstands van Spurn-Head gezien had de Nederlandscho visschersboot „Maartje," welke schipbreuk lood. Drie personen klemden zich vast aan het achterschip en werden gered; twee anderen weigerden in hun wanhoop het schip te verlaten. De geredden deelden mede dat „Maartje" door eene hovige zee werd goteislerd, die haar den 28ateo October omsloeg, waardoor elf zeelieden over boord gingen. Toen het vaartuig zich ver volgens weer opgezet had, klommen vier vau dezen aan boord; doch later verdronk nog een van hou. BUITENLAND. uj'i.v Volgens de officiësle opgave zijn Maandag te Parijs in de stad en in de hospitalen 83 personon aan de cholera bozwekon cn 119 personen in de hospitalen opgenomen. Het totaal aantal der oholeralijders, dat gisteren in de hospitalen verpleegd werd, was 190. Yan middernacht tot gistermiddag twaalf nren waren 40 choleragevallen voorgekomen, waarvan 13 met doodelijkeu afl top. De epidemie is nog steeds bepetki tot de ongezonde arme buurten; de wijken der gegoeden zijn onaangetast. Do ministerraad ho^ft ia beginsel besloten tot de verhooging der invoerrechten op buitenlandscho granen. Het bedrag dor verbooging zal zoodanig worden gekozen, dat de landbouw in gelijke mato zal worden beschermd als thans reeds de verschil- lenao industrieën. Boïfjic. Graaf Van dor Straeten-Ponthoz, gezant to Ber lijn, on baron Lamberaiont, secretaris-generaal bij liet ministerie van bnitenlaudsche zaken, zijn thans defioitiet tot gevolmachtigden bij de Berljjnsche conferentie benoemd on zullen heden vertrekken. Drie aDaere ambteuarou ziju hun nog toegevoegd. Heden of morgeu zal do „Moniteur" de maat regelen bevatten, die tegen de cholera zullen worden genomen. Toen Yan den Peereboom gisteren van het gebouw der Kamer naar buiten trad, ontstond er gedrang en toen "Woeste zich vertooode werd er gefloten en riep men: „Leve de Koning 1" Yerscheidene Katholieke afgevaardigden die zich naar de kerk St.-Gudul begaven, werden door de menigte gevolgd. Het volk heeft zich daarop ver spreid. De Senaat heeft gisteren zija vorig bureau her kozen, namelijk do heeren D'Anethan als presi dent, De Merodo en 'T Kint De Naeyer als vice- presidenten. Na afloop der plechtigheid in de hoofdkerk hield de parlementaire rechterzijde eene bijeenkomst. Het voorzitterschap der Kamer van Afgevaar digden is den heer Jacobs aangeboden, doch deze weigerde. De rechterzijde besloot daarop den heer Delandsheere tot president, de heeren Tack en Var- wansbeke tot vice-presidenten to benoemen. Na afloop der zitting van den SeDaat hadden nieuwe manifeetatiën plaats en werden eenigo per sonen in hechtenis genomen. X>uiisclilancl. De „Iteich3-Anzeiger" deelt mede dat de Rijksdag tegen clon 20aton dezer is bijeengeroepen. Volgens de „Norddoutsche Allgemeine Zei- lung" zal ook Turkije aan de Congc-conferentio deelnemen en door haren gezant te Berlijn vertegen woordigd worden. Uitslag der herstemmingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zutfen. Geldig uitgebracht 3251 stemmen. Ge kozen mr. S. M. S. De Ranitz (L.) met 1655 stem men. Prof. De Geer (A. R.) had er 1596. Bij de vorige stemming verkregen ze resp. 1530 en 1508 van de 3077 geldig uitgebrachte stommen. Arnhem. Geldig uitgebracht 3369 stemmen. Go- kozen W. Rooseboom (L.) met 1696 stemmen. Op A. baron Schimmelpenninck Van der Oije (A. R.), aftr. lid, waren 1674 stemmen uitgebracht. Bij de vorige verkiezing verkregon ze respectie velijk 1529 en 1536 van de 3074 geldig uitgebrachte stemmen. Almeloo. Geldig uitgebracht 2355 stemmen. Herkozen mr. J. R. Oorver Hooft (C.) mot 1272 stem men en gekozen mr. A. H. M. Van Berckel (K met 1204 stemmen. Op mr. A. Yan Lier (L.), aftr. lid, wareu er 1131 en op J. E. Stork (L.) 1082 stemmen uitgebracht. Bij de vorige stemming verkregen zij resp. 1093, 964, 1084 en 1018 stemmen van de 2230 geldig uitgebrachte stemmen. Zevenbergen. Herkozen mr. A. P. 11. C. baron Van den Borch van Verwolde (A. R.) met 838 stom men. Op mr. C. J. A. Heydenrijck (K.) waren er 813 uitgebracht. Bij de vorige stemming verkregen zij resp. 531 en 587 van de 1596 uitgebrachte stemmen. Utrecht. Geldig uitgebracht 2623 stemmen. Gekozen J. E. M. baron Schimmelpenninck Van der Oyo (A R.) met 1341 stemmeD. Op J. N. Bastert (L.), aftr. lid, waren er 1282 uitgebracht. Bij de eerste stemming verkregen zij resp. 708 en 1154 van de 2356 geldige stemmen. Delft. Geldig uitgebracht 3032 st. Herkozen mr. A. H. M. Yan Berckel (K.) met 1854 stemmen en J. O. Fabius (A. R.) met 1932 stemmen. Op W. Th. C. Van Doorn (L.) waren 1123 en op mr. A. J. Farncombe Sanders (L.) 1036 stemmen uit gebracht. Bij de eerste ctemming verkregen zij resp. 1172, 728, 1028 en 984 van de 2844 geldig uitgebrachte stemmen. Haarlem. Geldig uitgebracht 1699 stemmen. Herkozen W. Do Meijier (L.) met 899 stemmen. Op mr. A. J. Retkaaa Macaré (L.) waren er 79S uitgebracht. Bij de eerste stemming verkregen ze re9p. 863 en 550 van de 2053 geldige stemmen. 's-Gravenhage. Geldig uitgebracht 2097 stem men. Herkozen mr. W. "Wintgens (C.) met 1113 stemmen. Zijn tegoncandidaat R. A. W. Sluiter (L.) had er 984. Bij de vorige stemming verkregen ze resp. 817 en 826 van de 1739 geldig uitgebrachte stemmen. Br ielle. Goldig uitgebracht 1078 stemmen. Gekozen mr. G. J. Gookoop (L.) met 666 stemmen. Jhr. mr. A. F. Do Savornin Lohmau (A.. R.) had er 412. Bij de vorige stemming, toen net aftredende lid dr. K. A. Rombach (L met 200 stemmen af viel, hadden ze resp. 522 en 353 van de 1076 gol dig uitgebrachte stemmen. Do uitslag van do vorige stemming was dat van de 86 zetels in do nieuwe Tweede Kamer do libe- -ralen er 37 hadden, do conservatieven 1, d9 anti revolutionairen 18 en de katholieken 17. Bij de heden bekend geworden herstemmingen zijn nu nog gekozen 4 liberaleD, 2 conservatieven, 3 anti-revolutionairen en 2 katholieken. Eerst morgen wordt de uitslag bekend van Alk maar, waar een liberaal tegenover een katholiek, en van Middelbarg, waar een liberaal tegenover een anti revolutionair staat. TelegraraBsoi?. HONG-KONG, 11 November. De ChineezoD hebben een aanval gewaagd op de Fransche troepen to Ke-Luog; zij zija volkomen afgeslagen met groote verliezen. De verliezen der Franschen zijn zeer gering. Da Franschen hebben de Chinoesche kanon neerboot „Fei-hoo" genomen. PARIJS, 12 November. Gisteren hadden hier 56 cholera-sterfgevallen plaats. BRUSSEL, 12 November. Do „Reforme" zegt dat verscheidene gevallen der cholera-epideraie te Brussel zijn geconstateerd; in de voorstad Hal zou den verscheidene sterfgevallen voorgekomen zijo. Do gezondheidscommissie te Brussel zegt daaren tegen dat te Brussel geen enkel geval is voorgekomen. NIEUW-YORK, 12 November. De officiëele rapporten van 14 districten in den staat Nieuw- York bevestigen de cijfers der verkiezing ten ganste van Cleveland.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2