LEIDSOH DAGBLAD. 3s. 75S5 Zaterdag S November. A0. 1884. PRIJS DEZER COURANT* ▼•or Lwden per 3 maanden.1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Tan 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171 Groolere letters naar plaatsruimte. Voor hel ïncassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. OfHciëele Kemiisgeviiig-eii. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Herinneren bij deze de ingezetenen der. gemeente aan de bepaling van art. 201 der Algemeene Politieverordening van den 6den November 1879 (Gemeenteblad No. 4), hou dende dat ten minste tweemaal in het jaar, en wel ééns in het voor- en eens in het najaar, op kennisgeving van Burgemeester en Wethouders, schoorsteenen en stook plaatsen gereinigd moeten worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. -30 Oct. 4884. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. DE LA RIE, vellenblooter, wonende alhier, houdende verzoek om vergunning tot op richting van eene vellenblooter ij in het perceel in de Para dijssteeg No. GO; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad N°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den 21sten Nov. aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 7 Nov. 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 7 November. De Leidscho Maatschappij voor Toonkunst begon gisteren haar tweedaagsch feest naar aanleiding van haar 50-jarig bestaan. Als inleiding daartoe hadden zich 's middags in de Stadszaal commissarissen, onderwijzers en onder wijzeressen vereenigd, ter opwachting van den heer H. M. De Graaf en diens familie. Deze toch vervult in deze feestviering eene eerste plaats. Staat de heer Wetrons óók gedurende een halve eeuw met de Maatschappij in betrekking, eerst als leerling, daarna als onderwijzer en einde lijk, ook heden nog, als directeur, - de heer De Graaf is in dat tijdvak steeds als leermeester werkzaam geweest. De voorzitter dor Maatschappij, jhr. J. C. Rap- pard, zoide hem namons allen voor den steeds be toonden ijver en trouw in hartelijke bewoordingen dank, met den wensch dat hij nog tal van jaren zijne gewaardeerde krachten aan do Muziekschool zal kunnen blijven wijden. Als een bewijs van be langstelling in zijn feest, bood hij hem dan ook tegelijk een rood flu wee» en album aan, bevattende in net schrift de namen van hen, ook buiten de Maatschappij, die hadden bijgedragen in een nog ander, tevens vergezellend stoffelijk huldeblijk. De jubilaris stelde een en ander op hoogen prijs, was or zeer mede ingenomen en gaf de verzekering dat het ook zijn hope was zoo lang mogelijk aan de school verbonden te kunnen blijven. Des avonds was de rijk, en toch eenvoudig maar net, met groen versierde Stadszaal zoowel beneden als boven lang voordat de „soiree musicale et dansante" een aanvang zou nemen, door ouders en andere familiebetrekkingen of belangstellenden der leerlingen van de Muziekschool bezet. De kleinen gingen ditmaal voor en de grootsten daarvan gaven, als zoo menigmaal vroeger, opnieuw blijken van bet goede door hen genoten onderwijs. Oud-leerlingen, thans hier en daar in ons land wonende, werkten in het strijkorkest mede, terwijl de overige nommers van het programma werden vervuld door tegenwoordige leerlingen, nl. de dames J. L. E. Jaeger en C. M. Parmentier voor piano, L. Schmier (sopraan) en E. Van Kaathoven (alt) voor zang. De drie eerstgenoemden waren tot het ver vullen dezer taak by loting met anderen aangewezen. Do heeren M. De Haas en W. Van Bcmmelen traden als solisten op resp. voor viool en violoncel, - en een vrouwenkoor besloot het geheel, dat uit- j stekend voldeed, getuige de herhaalde blijken van bijval welke de optredenden in volgorde luide ten deel vielen. Enkelen waren zelfs verplicht iets ten boste te geven of zich opnieuw voor do aanwezigen te vertoonen. Weldra was de concertzaal nu van stoelen opge ruimd en in eene danszaal herschapen. Een aardig gezicht was het de jeugdige cavaliers met hunne bal boekjes ter invalling de zaal te zien doorkruisen en nog aardiger was bet om van do gaanderij af, waar de meeste grooteren thans hadden plaats genomen, te zien hoe niet minder dan 98 paren en paartjes aan de polonaise deelnataen. Ook het verdere gedeelte van den avond bood ieder veel genoegeo, den een door op de krioelende kleinen neer te zien en den ander door eigen deelneming aan het feest. De kleiae bonedenzaal was voor deze gelegenheid mede netjes versierd en alzoo tot foyer ingericht, waar gelegenheid bestond zich na den dans te verfrisscheD. Deze eerste-avond-feestvïering is das zóó geslaagd dat allen er met voldoening op mogen terugzieD. Zolfa de weezen werden niet vergeten: want een tweehonderdtal voor de leerlingen bestemde gebakjes, welke waren overgebleven, werden, naar we verne men, hun toebedeeld. Hedenavond vieren de leden der Maatechappy feest. Yoor hen is een groot concert bereid. Naar wij vernomen, zullen de volksvoordrachten van de Leidsche afdeeling van het Nederlandsch Protestantenbond weder beginnen a. s. Dinsdag 11 November in bet kerklokaal van het Hervormde Weeshuis. Bij de door den directeur dsr Kweekschool voor Zeevaart alhier in het openbaar gehouden aanbesteding der levering gedurende het jaar 1885 vanlo. versch mndvleesch, 2o. soepgroenten, ten behoeve der equipage van 's Rijks zeemacht, gedetacheerd bij bovengenoemde inrichting, waren minste inschrijversvoor het versche rundvleesch de heer A. Ruigrok, a f 0.62 per kilogram, en voor de soepgroenten de heer J. Springer, a f 3.40 per 100 rantsoenen. Door mr. A. G. A. baron Sloet tot Oldhuis, te Zwolle, zijn aan 'b Rijks Ethnographisch Museum te Leiden geschonken zeven Japansche kaarteD, afkomslig uit de nalatenschap van wijlen mr. B. W. A. E. baron Sloet tot Oldhuis. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Ned.-Indië en Padang, door mid del van het stoomschip „Zuid-Holland", waarvan de laatste buslichting aan het postkantoor te Rotter dam is bepaald op Zaterdag den 8sten Nov. a. 8., des namiddags te 2 uren. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz.- dus uiterlijk Zaterdag morgen om 9.32 uren bezorgd zijn. Gedurende de eerste helft der maand Sept. zijn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke wegens onbekendheid der geadres seerden niet besteld konden worden: H. J. Bats, Vermeulen Co., mej. W. Schouten, Poppen, Amsterdam; Peeters, Baardwijk; mej. E. C. M. Kuenen, Ede; Van Winning, Den Haag; Giuipertz, Haarlem; mevr. Van Schellen,Heerjans- dam; H. Wisman, Horn; vrouw O verdijk, Nieuwe- diep (2 stuks); Van Meurs, Ondshoorn; J. Hakkaar, Tiel; L. v. Vliet, Vlissingen; Dina De Jong, Voor burg; J. Mannoken, F. Wolff, J. Molleman, niet vermeld. - Briefkaarten: Mej. E. C. Kreuzemar, Amsterdam. Verzonden geweest naar België: Madlle. J. Maers, Adriaan Dirks, Brussel. - Duitschland: S. H. De liruyn, CoblenzG. v. Ootegbem, Ingelmunster L H. Slotemaker, Tegensee. - Ned.-Indië B. Bouw man, Soroareng. - Verschillende landen: Frederich Saylor, Suakum. Beroepen is te Oude- en Nieuwe-Wetering, ds. G. Ringnalda te Oldebroek. De Provinciale Staten van Drente hebben heden tot lid der Eerste Kamer, in plaats van mr. H. Van Lier, die voor do Woensdag 11. op hem ter vervanging van mr. H. J. Carsten uitgebrachte 'ïenoemiDg bedankt hoeft, gekozen W. A. baron Van der Feltz met 16 stemmen. Op mr. H. J. Carsten waren er nu 15 uitgebracht. De nieuwe ordonnantie op het recht van :egel, die voor Ned.-Indië is ontworpen, voert, ovenals in Nederland, het quitantie-zegel in van vijf cent. Maar boven de Nederlandsche zegelwet munt dat Indische ontwerp uit door het stuivers zegel ook in te voeren voor wissels en ander papier aan order en voor papier aan toonder, hoe groot het bedrag ook zjj in dat papier genoemd. Voor akten, die niet onder een ander recht zijn gebracht, wordt een vast zegelrecht van f 1.50 bepaald. Dat zal o. a. het gevolg hebben dat bij processen over een gering bedrag (boven 'f 200) de zegelkosten meer dan verdrievoudigd kunnen worden. (Hbl.) Bij beschikking van den minister van water staat is bepaald dat de nagemelde ambtenaren bij de administratie der posterijen hunne fnnctiën zullen uitoefenen als volgt: de hoofdcommies H. J. H. Bouwmeester ten postkantore te 's-Gravenhage; de commiezen der lste klasse: L. J. Van Ingen te 's-Gravenhage; H. H. Oosting te's-Gravenhage; A. J. H. Bachiene te Deventer; P. J. Fabius op het bureel van den inspecteur der posteryen te AmsterdamJ. D. J. M. Bekaar, ten postkantore te Rotterdam; H. J. Payen, te Utrecht; N. A. C. Hinlopen, op het spoorwegpostkantoor No. 2;A. N. Vellinga, ten postkantore te Arnhem; de commiezen der 2de kl.F. L. C. Plooster, te Utrecht; H. C. De Marree, te Rotterdam; R. L. Houwink, te Utrecht; D. H. Van de Werk, te Maastricht; P. H. L. Verwey te Zwolle; J. P. De Veer te Rotterdam; J. F. W. Hoxel op het spoor wegpostkantoor No. 2G. K. Wijnen op het bureel van den inspecteur der posterijen te Arnhem; jhr. J. D. A. Quintus ten postkantore te Maastricht; de commiezen der 3de kl.B. J. R. Rasch te Amsterdam; J. G. Van Nauta Lerake te Zutfen; W. F. Van Oldenborgh te AlkmaarJ. D. Vissering te 's Gravenhage H. Van der Wiel te's-Hertogen bosch K. Preuyt op het spoorwegpostkantoor No. 2; G. Van Wieringhen Borski ten postkantore te HaarlemM. J. De Jongh te LeeuwardenD. Snijder te Tiel; de commiezen der 4de kl.: J. Harp te Hilver sum; L. A. P. Hoffmann te Goes. Uit Atjeh wordt aan de „Amst." dd. 1 Oct. geschreven „De vijand liet in de laatste weken niet veel van zich hooren. Hij heeft echter weder een grooten aanval aangekondigd tegen morgen of overmorgen. „Den 20sten September 's nachts stak hij tussohen Anagaloëng en Lambaroe twee bruggen in den brand- Eerst sloeg de vlam uit de eerste brug van Ana galoëng af, van waar de kwaadwilligen door onze artillerie beschoten werden, maar in stede van op do vlucht te gaan, staken ze de volgende brug ook in den brand en lieten daarna niets meer van zich zien of hooren. Den volgenden morgen gaf dit bij het transport een belangrijk oponthoud, maar zooder groot nadeel voor ons. Den 2laten September werd een geldwisselaar, die op de pas- sar te Kota-Radja zijn beroep uitoefent, bij Lam- panas, tusichen Oleb-loh en Kota-Radja, vermoord en van al zijn geld, zijnde 164 rijksdaalders, beroofd. „Van Lambaroo is den 28ston September een colonne u:tgeruki naar Lomka'e, Omdat de vijand Lampermei bedreigde. Wij hadden twee gewonden ei óén doode. Den volgenden dag, eergisteren, trokken onze troepen nogmaah daarheen met het succes dat de vijand aftrok van Lampermei. Deze tocht kostte ons een Europeesch fuselier. „Er wordt thans hard gewerkt aan de nieuwe versterkingen voor de nieuw op te richten linie. Dq

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1