waren aan flarden gescheurd, andere minder ge havend, bijna alle van de adressen beroofdbrieven, postwissels enz. trof hetzelfde lot, zoodat van deze post zeer weinig terecht gekomen is. Het schijnt geraden dat ieder, die mot doze post verzond, zich informeere of het verzondeno is aangekomen. Te Haarlemmermeer aan den A a 1 8- meerderweg ontstond Zaterdag-ochtend door eene tot nog too onbekende oorzaak brand in de schuur dor bouwhoeve bewoond door Blees Van den Heuvel. In een oogenblik stond alles in volle vlam, zoodat van granen, hooi of landbouwersgereedschappen niets kon gered worden; ook een varken en een kalf kwamen om. Van den inboedel is nog eon gedeelte gered, ook hot geld. Alles was tegen brandschade verzekerd. Te Haarlem is naar het huis van arrest overgebracht eene 20 jarige meid, die aan een jongmensch eon gouden remontoir had ontfut seld en dat in een bank van leening had willen beleenen. Gisteravond te zeven uren barstte een felle brand uit in een benedenhuis aan de Wees- perzijde, gemeente Nieuwer-Amstel. De brandweer van N.-Amstel, die vlug bij do hand was, werkte mot twee spuiten, met het goed gevolg dat de brand te acht uren gebluscht was. Het scusterrain is geheel uitgebrand en de bel-étage heeft veel waterschade. Twee Amsterdamsche stoomspuiten waron aan de grens der gemeente aanwezig, om - zoo noodig en indien dit verlangd werd - hulp te bieden. Op de Nieuwmarkt te Amsterdam is aan eene vrouw haar beursje, ongeveer f 5 bevattende, ontstolen. Bij het rangeeren van een trein der Oosterspoor aan hot Centraalstation aldaar, geraakte gister morgen de achterste wagen over het stopblok heen, waardoor dit rijtuig tegen eene loopbrug terecht kwam en uit het spoor liep. Brug en rijtuig belie pen schade. Met het herstellen van een en ander werd dadelijk een aanvang gemaakt. V r ij d a g-n amiddag kwam te Tilburg een zandvormer uit Leiden werk zoeken. Dit ge lokte hem niet, waarop hij bij eon zijner kennissen een bezoek ging maken. Door bet openschuiven van een raam wist hij zich daar meester te maken van twee gouden horloges, twee gouden kettingen, eenige andere gouden sieraden en het aanwezige gereed geld. Niet lang heeft hij van zijn buit pleizier "geÉau* ^aar kij des avonds reeds door den bestolere zelf Daar" bet po!!tïebureel werd gebracbt-flv. C De gepen8ion<TèT-d?. 'lui tenant der huzaren v. d. P. heeft zich te Braunfeld dood geschoten. Bij het lijk werd eenig geld, voel zaken van waarde en een brief gevonden. Als eene herinnering aan do afge schafte kermis te Baarn, heeft men gisteravond al daar eens duchtig huis gehouden. Een vijftigtal in gezetenen waren nog laat in den avond met de politie in aanraking. Er werd duchtig gevochten. Eenige beihamels zijn in hechtenis genomen, doch wisten zich weder vrij te vechten en te ontvluchten. Gisteravond is te Wijhe, ten huize van den broodbabkor O., een felle brand uitgebroken. Aangewakkerd door den sterken wind viel aan blus- schen van het vuur niet to denken. Met groote moeite is het vee en eenig huisraad gered. De oor zaak is onbekend; alles was verzekerd. In de afgeloopen week hadden er in het arrondissement Assen weder 3 a 4 meer of min belangrijke branden plaats. Bij een grooton brand ODder Emmen kwam een jongen van 9jaron in de vlammen om. Uit Assen schrijft men dat de rechter lijke autoriteiten zich gisteren naar Beilen hebben begeven, ten einde aldaar onderzoek te doen naar een plaats gehad hebbenden moord. In een twist zou nl. zekere K. B, zijne vrouw met een mes gevaarlijke wonden in de borst hebben toegebracht, 't Geneeskundig onderzoek, door dr. Prins inge steld, was niet zeer bevredigend. Naar men verneemt, is do rijksvold- wachter te Bost, op wien nog altijd vermoedens van den onlangs aldaar gepleegden moord rusten, zoo laDg nit zijne betrekking ontslagen, tot de dader zal zijn opgespoord. Te "Wildervank ontstond gisteren brand in do boerenwoning van F. Krcmer en wel zoo hevig, dat binnen weinig iijds de bobu'zÏDg, zoowol als een groot gedeelte van den inboedel, vernield werd. De levende have is gered. Een en ander was verzekerd bij de Tieheho Brardwaer- borgmaatschappij voor f 4300. Te Steenbergen heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Io het R. K. weeshuis aldaar hcorscht de typhus, waardoor een achttal personen zijn aangetast. Een der lijderessen, wier toestand geen aanleiding gaf tot bijzondere maat regelen van bewaking, maakte gebruik van een oogenblik van noodzakelijke afwezigheid harer oppasster, om het bed en het hnis nit te gaan en in het water te springen, waarnit haar lijk enkele oogenblikken later werd opgehaald. Twee nieuwe cholera-gevallen zijn te Yport voorgekomen, waarvan één met doode- lijken sfloop. De dezer dagen overleden hertog van Brunswijk is, naar men weet, als vrijgezel gestorven. Do bewoners der hoofdstad hadden er steeds zeer naar verlangd dat hun vorst een huwelijk zou sluiten en zij moesten tot hun spijt jaar op jaar zien verstrijken zonder dat er van de vervulling van hun lievelingswensch iets kwam. Eindelijk besloot men het hart in eene petitie aan den hertog lucht te geven en drie der aan zienlijkste burgers werden met de taak belast om die te overhandigen. De vorst ontving de deputatie zeer vriendelijk en beloofde dat hij zeer spoedig een antwoord op het verzoek zou geven. Een uur nadat de afgezanten het paleis verlaten haddon, werdon aan de hoeken der straten groote biljetten van den volgenden inhoud aangeplakt: Hertogelijk Hof-theater. Op hoog bevel. Hedenavond ,.Ik blijf oDgehuwd," Blijspel van C. Töpfer. buitenland. Fraakrillï, In do zitting, Zaterdag door de Kamer van Afge vaardigden gehouden, diende de heer Cnneo d'Ornano een voorstel in, strekkende om het ministerie in staat van beschuldiging te stellen, wegens het aan gaan van een oorlog zonder toestemming van het Parlement. Hij vroeg de verzending van zijn voor stel naar eene commissie, doch dit werd door de Kamer geweigerd. - I5uitsclilaiicl. in de Elizabethzaal van het keizerlijk slot te Berlijn werd Zaterdag-middag de zitting van den Raad van State door don kroonprins geopend. Behalve prins Von Bismarck waren de verschil lende ministers van Staat en de leden van don Raad tegenwoordig. De Rijkskanselier heeft namens den keizer den Bondsraad voorgesteld te besluiten, dat de door den Raad van Regentschap volgeus de grondwet gekozen Bondsraadgevolmachtigden, als vertegen woordigers van Brunswijk in de Rijksgrondwet zullen worden erkend. De Rijkskanselier deelt verder mede dat tevens door den keizer is besloten dat de bij de grondwet aan den hertog van Brunswijk toegestane privile giën, betrekkelijk het leveren vaD contingenten vol gens artt. 63 en 64, gedurende de tijdelijke regee ring van kracht zullen blijven. Het stoffelijk overschot van den hertog van Brunswijk is Zaterdag in den Dom te Brunswijk bijgezet. De plechtigheid geschiedde volkomen vol gens programma en had eene groote menigte op de been gebracht, om den overledene de laatste oer te bewijzen. België. De te Rome verschijnende „Moniteur de Rome" laakt de zwakheid van het Belgische ministerie- Malou, dat de ontbinding van het Parlement had moeten vragen en bij de verkiezingen had moeten voorzitten. Do katholieke bladen deelden Zaterdag-avond mode dat de samenstelling van het nieuwe ministerie heden, Maandag, in de Moniteur" zou verkondigd worden. Op de nieuwe lijst, den Koning aangeboden, kwam de advocaat Devolder voor, in plaats van don heer Debecker. Van een anderen kant evenwel werd beweerd dat de toestand zeer gespannen was ook wonDen do geruchten over ontbinding der K rmers veld. Verder molden do dagbladen dat verleden -Don derdag to Leuven vrij ernstige .ongeregeldheden zijn ontstaan tusschen studenten van do katholieke universiteit en burgers. Do politie joeg de groepen met geweld uiteen, waardoor vele persoren ver wondingen bekwamen. Versoheidene der belhamels zijn in hechtenis genomen. Bij de herstemming te Tongeren tusschen één liberaal en drie katholioken voor twee plaatsen iü don gemeenteraad werden een liberaal (de bur gemeester) en een katholiek verkozen. Rusland. Aan boord van de Engelsche stoomboot „Kelsoe", die te Riga is aangekomen, hebbon de tolbeambten in het steenkolenruim een groot pakket in het Russisch gestelde en te Genève gedrukte brochures en proclamation gevonden. Een matroos, die een der beambten met een dolk had gedreigd, word in hechtenis genomen ten huize van den wijnkooper Praatz, bij wien ook vele van die documenten, be nevens valsche bankbiljetten gevonden werden. De aangehouden matroos, een Duitsc'ner, zou, naar men zegt, uit Dantzig of Stettin afkomstig zijü. Te Odessa heeft een kolonel der gendarmerie zich doodgeschoten, naar men zegt, omdat hij in staatszaken gecompromitteerd was. Daar ter stede is een ondoraardsche gang, 30 voet lang, ontdekt; zij leidt naar eene oude schat kamer onder het postkantoor en schijnt eenigen tijd geleden te zijn gemaakt. LONDEN, 26 October. De „Observer" heeft uit Caïro een bericht ontvangen, waarin gemeld wordt dat Nubar-pacha heden in eene circulaire aan de vertegenwoordigers der mogendheden kennis heeft gegeven van de hervatting der regelmatige stor tingen ten behoeve van de „Caisso de la Dette." In den namiddag had in Hyde Park eene demonstratie plaats ten gunste der afschaffing van het Hoogerhuis. Honderdduizend personen waren aanwezig. De motie, die werd aangenomen, verklaarde dat het Hoogerhnis onnut en gevaarlijk was, en dat het moest worden afgeschaft. De meeting was rustig, en na afloop verspreidde zich de menigte ordelijk. NIEUW-YORK, 26 October. De oliemarkt was levendig en sterk bewogen. Twee faillissementen werden bekond. CAIRO, 26 October. Eene officiëele depeche uit Wadi-Holfa zegt dat twee agenten, die uitgezonden waron tot het doen van een onderzoek naar de schipbreuk der boot, waarop kolonel Stewart was, het vermoorden van den kolonel en zijne metge zellen bevestigen. Twee consuls, waarvan de een Nicola heel, zeggei dat er geen twijfel bestaat omtrent de identiteil van Stewart. BRUSSEL, 26 October. De samenstelling van hel Kabinet is opnieuw op groote moeilijkheden gestuit Bij de herstemming voor de gemeenteraads-ver kiezingen zijn tot nog toe de resultaten voor 1'. plaatsen bekend. Daarvan zijn 8 in het voordee der liberalen en 2 in dat der katholieken, terwij op twee plaateen katholieken en liberalen ge kozen zijn. Te vijf uren is de volgende lijst voor de lede: van het Kabinet, welke morgen in de „Monitenr zal worden opgenomen, door den koniDg goedgekeurd Beernaert, financiën; Devolder, justitie; Tho nissen, binnenland&cbe zaken en onderwijs; Pontuf oorlog; Van den Peereboom, openbare werken Caraman Chimay, buitonlandsche zakenDe Moreai landbouw. De uitslag der herstemmingen voor de ge raeenteraad8verkiezingen is nu in 48 der belangrijkst plaatsen bekend. Yan deze komen 26 ten goede aa de liberalen en 12 aan de katholieken, terwijl i 10 gemeenten do uitslag van gemengden aard if Te Bénaix Morialmé hebben, na de herstemminger vrij ernstige ongeregeldheden plaats gehad. De koningin zal eenigen tijd in Oostenrjj gaan doorbrengen. LIMA, 26 October. Alhier is eeno interoationa raeoting gehouden, ten gevolge van Chili's weig ring om recht te laten wedervaren aan de eisch der vreemdelingen wegens de verliezen, geduron don oorlog geledeD. De tusschen komstder groote n gondheden tegen Chili werd per telegraaf gevraag BERN, 26 October. De algemeene verkieziog voor den Nationalen Raad brachten geene ven dering voor de kantons Bern, St.-Gallen, Aargr Zürich, TessiDO en Waadtland. De radicalen verlor een zetel te Freyburg. Al de leden van den Bon raad zijn herkozen. BRUSSEL, 27 October. Do lijst van de lei van het Kabinet is in de „Moniteur" gopubliced

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2