Geveilde jjerccolen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Vrijdag 24 Oct., ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. Coebergh: Een perceel wei- of hooi land in den Roomburgerpolder onder de gemeente Zoefcerwoude, Sectie A, No. 113, kooper P. Dingjan te Zoeterwoude voor ƒ2801; een dito perceel aldaar, Sectie A, No. 112, kooper P. H. Swinkels voor 2625; een dito aldaar, Sectie A, No. 111, kooper L. Hollaar qq. voor 2301een dito aldaar, Sectie A, No. 110, kooper L. Hollaar qq., voor 2101: een dito daarnevens, Sectie A, No. 109, kooper H. Filippo Jr., voor 2400; een dito als voren, Sectie A, No. 108, kooper A. Rnigrok, voor 2300; drie perceelen weiland daarnevens, Sectie A, Nos. 107, 106, 104 en 103, kooper J. Moraal te Leider dorp, voor ƒ6100; twee perceelen wei- of hooiland gelegen naast de voorgaanden, Sectie A, Nos. 169 en 168, gecombineerd, kooper L. A. Yollebregt, voor 1500. Ten overstaan van den notaris A. J. Rijs- houwer: Acht perceelen wei- en hooiland en een perceel boschhakhout in den Kalkpolder aan don Ommendijk onder Leiderdorp, Sectie A, Nos. 847 tot en met 854 en 1626, kooper J. W. Koning te Leiderdorp voor 14810; een perceel wei- en hooiland aan den Oestgeesterdijk in den Kamp- huizerpolder onder Oestgeest, Sectie B, Nos. 233 en 234, kooper A. v. d. Eykel Az. qqte Rijns burg voor 3780; een perceel teelland nabij Rijns- burg onder Oestgeest, Sectie B, No. 167, kooper A. v. d. Eykel Az. qq. voornoemd, voor 4520; een perceel teelland aan den weg van Rijnsburg naar Yalkenburg onder Oestgeest, Sectie B, No. 528, kooper P. Bruesée Gz. te Rijnsburg, voor 2150. De overige perceelen zijn onverkocht ge bleven. BUITENLAND. Fniakrjfk. De Kamer-commissie in zake de Tonkin-aange legenheden zou heden de ministers Ferry, Campe- non en Peyron hooren. De minister van oorlog Campenon zal vergunning vragen om reeds nu eenige bataljons in hot leven te roepeD, onder de voorwaarden in het plan van het koloniale leger neergelegd. Volgens de „Agence Havas" bestaat er mogelijk heid, dat een der mogendheden het initiatief neemt tot het aanbieden eener bemiddeling. Hieromtrent is echter nog niets met zekerheid bekend. De minister-president Ferry heeft aan de Tonkin- commissie toegestaan kennis te nemen van de vol ledige verslagen der beraadslagingen van de vorige commissie, onder zegel van geheimhouding. In de couloirs der Kamer van Afgevaardigden werd verhaald dat, volgens bijzondere berichten uit Madagascar van 1 dezer, de chefs van het eiland geneigd zijn om de Franschen te steunen. Een Fransche post, bestaande uit 1 officier en 12 sol daten, had een troep van 300 Hovas verslagen. De vrijwilligers van het eilaod Reunion zijn georga niseerd. De begrotingscommissie heeft, wegens onbekend heid met de bijzonderheden der reductie van 3,500,000 fr., door de regeering aangeboden, haro zitting verdaagd totdat zij de ministers zal gehoord hebben. Groot-Britannlë, De zittingen van bet Parlement zijn gisteren geopend met eene troonrede, waarin werd aange kondigd dat de kieswethervorming nogmaals aan de orde zou worden gesteld. De betrokkingen met alle mogendheden zijn vriendschappelijk. De berichten uit Soedan laten ons nog steeds in eene pijnlijke onzekerheid, doch de heldhaftige moed door Gordon, bij de verdediging van Khar toem ten toon verspreid, verdiende eene warmere erkenning. Het oprukken der Engelsche troepen tot Dongola heeft ten doel Gordon en de zijnen te bevrijden. De regeering spant alle krachten in om in Egypte de aangebrachte verbeteringen te verzekeren en heeft de Egyptische regeeriüg gesteund in de moeielijke fioantiëele omstandigheden, die het gevolg waren van het mislukken der Conferentie. Met het gouvernement van de Kaap de Goede Hoop wordt van gedachten gewisseld over het nemen van maatregeler, die den eerbied voor de Transvaal-conventie kunnen verzekeren. De Soedan-expeditie zal het toestaan van nieuwe kredieten r.oodig maken. In de daarna door het Lagerhuis gehouden zitting deelde de heer Gladstono het volgende mode: Het departement van marine heeft sedert eenigen tijd den toestand der vloot in ovorweging genomeD. Over eene maand zal daarover verslag aan het Par lement worden gedaan. De heer Ashley verklaarde dat de regeering in onderhandeling is met kolonel Warren over zijne zending naar de Kaap, maar overigens dienaan gaande nog geene verdere mededeelingen kan doen. By de verdere discussie over het adres van antwoord zeide de heer Gladstone dat van Congo in de troonrede go?n gewag is gemaakt, omdat eerst Woensdag het bericht der toetreding tot de Con ferentie verzonden was. Hij gelooft dat de Con ferentie tot uitslag zal hebben om het land te bevredigen. Wat Znid-Afrika betrefr, is besloten de bepalin gen der Transvaal-conventie te handhaven en daar mede is men het met de Kaapsche regeering eens. Met betrekking tot Egypte zeide hij dat gisteren de gevoerde correspondentie ter tafel is gelegdzij loopt tot het einde van September. Zoodra lord Northbrook is teraggekeerd en zijne voorstellen onderzocht zijn, zullen de besluiten der regeering zoo spoedig doenlijk aan het Parlement medege deeld worden. Ten opzichte van Khartoem is in de politiek der regeering geene verandering gekomen. Wat de kieswet aaDgaat, houdt de regeering vast aan de zienswijze, in de vorige zittÏDg kenbaar gemaakt. Lord E. Fitz-Maorice zoide dat de regeering ge looft dat het wenecholijk zon zijn, om het stelsel van vrijen handel voor West-Afrika in te voeren. Zij kan deze quaestie niet op de Congo-conferentie ter sprake brengen, maRr toch kan zij mededeeleD, aan Duitschland en Frankrijk te hebben voorgesteld de beginselen aan te nemen, welke in het Weener verdrag van 1815 zijn nedergelegd, en die toe te passen op de rivieren van West-Afrika; voorts de noodige schikkingen te treffen, opdat eene toekom stige annexatie rechtsgeldigheid verkrijge. Bij de beraadslaging in het Hoogerhuis over het adres van antwoord uitte lord Salisbury de hoop, dat de zinsnede in de troonrede over de reformbill do beteekenis moge hebben, om dat ontwerp en het voorstel betreffende de nieuwe indeeling gelijktijdig te behandelende regeering zou dan daarbij op de ondersteuning der conservatieve partij kunnen rekenen. Lord Derby deelde mede, dat, indien de toestem ming van New-South-Wales vroeg genoeg ontvangen wordt, het wetsontwerp over de confederatie van Australië nog in deze zitting zal ingediend worden. Het Huis nam het adres van antwoord adn en ging daarop tot 3 November uiteen. Belg-Ie. Nadat de koniüg de aftreding der heereu Woeste eu Jacobs uit het Kabinet had verlaDgd, bood ook do heer Malou, minister-president, zijn ontslag aan, zeggende: „Sire, gedurende veertig jaren strijd ik voor de verdediging van vaderland en koningschap tegen de ondernemingen van het liberalisme en radicalisme. Thans trek ik mij terugik heb er genoeg van." De berichten betreffende eene ontbinding der" Kamers schijnen onjuist te zijn. De heeren Malou en Bernaert zouden gisteravond opnieuw door den koning ontvangen worden. De wijziging in het Kabinet geschiedt op uitdruk kelijk verlangen des Konings. Ook is er sprake dat de minister van buiten- landsche zaken De Moreau zijne portefeuille zal neerleggen. De heer Bernaert wordt als nieuwe premier genoemd. De burgemeesters, die het „compromis" der gemeenten geteekend hebben, kwamen gisteren opnieuw in de vertrekken van den burgemeester van Brussel bijeen. Zij besloten, ieder voor zich, aan den gemeenteraad een voorstel te onderwerpen, waarin de wensch wordt uitgedrukt, dat de nieuwe schoolwet worde afgeschaft, omdat de laatste ge meentelijke verkiezingen het bewijs hebben geleverd dat het land die wet afkeurt. De onderwijzers zouden gisternamiddag, onder het voorzitterschap van den heer Janson, bijeen komen tot het vormen van een bond, dat zich het lot zal aantrekken van hunne ambtgonooten, die door de schoolwet getroffen worden. Reeds voor- loopig is het denkbeeld aangenomen, voor do op richting van een definitief comité het einde der ministeriëele crisis af te wachten, om te zien of de schoolwet gehandhaafd wordt. Tölegfrasïanriesï. LONDEN, 23 October.. Kolonel Warren, die aan gewezen is om de zaken in Bechuanaland te regelen, begaf zich heden naar het departement van koloniën om zijne instruction te ontvangen. Waarschijnlijk zal hij onmiddellijk vertrekken. PARIJS, 23 October. Te Yport zijn geen nieuwe choleragevallen voorgekomen. Ia Oran bad men gisteren 35 sterfgevallen aan de cholera en in Italië 35, waarvan 18 te Napels. LONDEN, 23 October. (A) Lord Northbrook heeft heden, zooals uit Cairo wordt gemeld, bij gelegenheid van zijn afscheidsbezoek, bij den khedive een lunch gebruikt. Hij deelde den khedive mede dat bij aan de Eogelsche regeering eenige voor stellen wilde doen, die ongetwijfeld aan Egypte hoogst welkom zouden zijn. Hij beval verder onmid dellijke betaling der wegens den brand te Alexandria verschuldigde schadeloosstellingen aan. BRUSSEL, 24 October. (12 uren). De heer Beernaert beeft al de gewezen ministers bijeenge roepen om den toestand nogmaals te overwegen. Sedert 11 uren zijn de ministers bijeen. Op het oogenblik is de waarschijnlijke lijst aldus Beernaert, financiën en presidentschap van den ministerraadThonissen, binnenlacdsche zakenFries of Debecque, justitie; De BruyD, landbouw; Pontua, oorlog; Yan den Peereboom, spoorwegenDe Moreau, buitenlandscbe zaken. De crisis zal niet vóór Maandag afgeloopen zijn. LEIDEN, 24 October. De verwachting voor morgen is: vermoedelijk nog goed weer. Door het kiescollego der Ned. Herv. gemeente alhier is hedenavond het volgende zestal van predi kanten samengesteld: G. H. v. Kasteel te Kollum, C. P. N. Pikaar te Overschio, J. Langhout te Anjum, E. A. G. Van Hoogenhuyze te Dordrecht, dr. C. C. Schot Cz. te Tholen en P. Deetman te Amsterdam Naar aanleiding der gisteravond in ons blad voorkomende oproeping tot het brengen eener ovatie aan onzen burgemeester met het oog op zijne benoeraiDg tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, hadden hedennamiddag om twee uren vele stadgenooten zich op den Burg ver- eenigd. De vergadering word geleid door den heer A. G. Hessels, die de aanwezigen de kern der burgerij noemde. Men zag er onder van allerlei stand en richting en allen gaven hunne sympathie te kennen. Dit verheugde den heer Hessels. Trouwens, hij had er ook geen oogenblik aan getwijfelden daarom had hij ook het initiatief tot de huldebetuiging genomen. Wie, zoo vroeg hij, zullen echter de com missie vormen En de heer P. De Haas antwoordde met de wedervraag of dat niet hot best de heeren kunnen zijn van wio de oproeping is uitgegaan. Een laid applaus diende tot bevestiging. Aan de aldus benoemde commissie werden vervolgens nog toe gevoegd de besturen van de beide kiesverenigin gen 6DZ. Toegezegd werd dat de bestoren der verschillende corporatiën en verenigingen met hunne banieren de serenade zouden opluisteren, o. a. de vereniging „Jacob Cats", de schutterij onderofficieren-vereni ging „Pugno Pro Patria", „Nut en Genoegen" en andere werklieden verenigingen, „Mathesis Scien- tiarum Genitrix", de „Practische Ambachtsschool", „Bouwkunst en Vriendschap", de „Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst", de Leidsche Scherp8chutter8vereeniging enz. Bij de vorige serenade aan den burgemeester, ten gevolge zijner benoeming als zoodanig, was hem een album der deelnemers overhandigd. Bekend is het nog niet, of dit nn weder het geval zal zijn; maar in ieder geval zal hem dan nu toch een perka menten rol met de namen van inschrijvers en deelnemers, als blijvend aandenken, worden aange boden. Onder bepaling dat de regelingscommissie nog kon worden uitgebreid, bestond ze van middag uit de volgende heeren: A. G. Hessels, Adr. Verhoog, mr. S. Le Poole, mr. H. Van der Hoeven, P. J. Groen, d9. E. Cesar Sogers, C. C. Tieleman, L. Den Honter Wz., J. J. Hasselbacb, J. J. Van Masyk Hniser Van Reenen, Meerburg, A. Koetser, D. Van der Horst, mr. P. A. Van Buttingha Wichers, mr. N. L. J. Van Buttingha Wichers, R. N. Van der Maaren, S. C. Van Doesburgh, dr. H. Treub, P. G. Larc^l, J. A. Van Dijk en J. D. Van Wijk.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2