DAGBLAD. IN AANTOCHT, N°. 7569. Dinsdag 21 October. A0. 1884. Tweede Blad Vervolg der Advertentiën. Vleeschbericht. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANTt ▼•or Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.B 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Yan 16 regela 1.05. Iedere regel meer 0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassea- ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. BUITENLAND. ITrfUnlxx-fSlf. Do Kamer van Afgevaardigden heoft Zaterdag beraadslaagd over de interpellatie betreffende de economische politiek der regeering. De heer Provost keurde het regeeringsstelsel af, en werd uitvoerig door de heeren Baihant en Méline beantwoord. Ten slotte ging de Kamer, met 259 tegen 175 stemmen, over tot de eenvoudige orde van den dag, waarmede de regeering verklaard had zich te ver eenigen. De „Times" ontvangt uit Foo-Chow bericht dat, volgens het verhaal van een loods op de rivier de Min, al de Fransche schepen de ankerplaats te Matsoe verlaten hebben, met bestemming voor Port- Arthur, aan den ingaDg der Golf van Petchili. Daar admiraal Courbet steeds verzegelde instructiën geeft, is het bericht omtrent de bestemming der vloot niet zeer betrouwbaar. Groot-Britannlö. Uit Liverpool wordt gemeld dat de Hongaar, die dezer dagen aan boord van de „Lord Clive" is aangehouden en in wiens bezit zekere hoeveelheid dynamiet werd gevonden, Zaterdag voor de recht bank van correctioneele politie verscheen. Hij ont kende eenig misdadig doel gehad te hebben. De behandeling der zaak is eene week uitgesteld. Belg-iS. De te Brussel verschijnende „Chronique" bevatte een telegram uit Antwerpen, waarin gemeld werd, dat, op bevel van den minister, zeer strenge mili taire maatregelen waren genomen, met het oog op mogelijke ongeregeldheden bij de gemeenteverkie zingen op gisteren. De troepen waren reeds 's voor middags in de kazernes geconsigneerd. Na drie uren zouden patrouilles de stad doorkruisen. Deze maat regelen werden genomen krachtens de speciale decreten, die op de door een kring van vesting werken omgeven plaatsen van toepassing waren. Ook te Brussel waren bijzonderp corpsen der burgerwacht opgeroepen, en anderen hadden bevel ontvangen zich gereed te houden. Omtrent den uitslag der verkiezingen zei ven laten we de achtereenvolgens ontvangen telegraphische berichten hier volgen: Brussel. - (Ontvangen 4 uren nam.) - Te Brussel is men op 43 bureelen begonnen met het opnemen der stembiljetten. De uitslag is nog slechts voor vier bureelen bekend, en in deze verkregen de liberalen eene meerderheid van 570 stemmen. Het vooruitzicht voor de liberale candidaten is hoogst gunstig. Te Molenbeek is de uitslag bekend voor drie van de zes stembureelendeze gaven aan de liberalen eene meerderheid van 300 stemmen. Te Ottignie8, Gosselies, Diest, Houffalizes en Uccle zijn de liberalen herkozen. Te Yirton zijn twee katholieke candidaten gevallente St.-Eloy eveneens. Te Leupeghem hebben de katholieken de neder laag geleden. Te Mechelen hebben vreeselijke vecht partijen plaats gehadde uitslagis daar nog onbekend. Brussel, - (Ontvangen 4 u. 20 m.) De uitslag der verkiezing in 22 bureelen gaf aan de liberalen alhier eene meerderheid van 2000 stemmen. In de zaal der „Association Libérale" is de geestdrift onbeschrijflijk. Te Forest, Boitfort, Hnssignies, WelkeDraedt, Waveren en Dinant zijn de liberalen herkozen en drie katholieke raadsleden gevallen. Te St.-Josse ten Noode, Schaerbeek, Marche, Ecaus- sines, Dieghem en Havelanges worden de liberale eandidaten gehandhaafd. Te Tongeren verliezen de liberalen twee plaatsen. Antwerpen. - De candidatenlijst der liberalen zal ongeveer 1000 stemmen meerderheid verkrijgen. Brussel. - (Ontvangen te 5 nren). De liberale candidaten zijn gekozen te Philippeville, Leuven, Arlon, Gembloux, Convin, Esschen, Berghem in Vlaanderen, Guedinne, Fosses-Roqnelange, Chaud- fontaine, Saint-Gilles, Bouillon, Verviers, Lessinée, Eosival, Ostende, Laeken, Flenu, Viloo, Chapelle, Halley, Feluy, Ledeberg, Jemappe9, Floreffe, Mes- sancy en Jodoigne. Te Brussel bedroeg de meer derheid voor de liberalen 3700 stemmen. Antwerpen. - De liberale meerderheid bedraagt 1110 stemmen. Brussel. - Volgens het officiëele cijfer hebben de liberalen eene meerderheid van 3750 stemmen ver kregen. Brussel. - Te Brugge, Neville, Hal, Oadenaerde, Gramont en Turnhout hebben de katholieken de meerderheid verkregen; te BergeD, Braine, Jemappe, Jodoigne, Ostende, Marche, Dixmuiden, Luik, Namen, Rochefort, Doornik, Leuven, en in alle voorsteden van Brussel, behalve Ellerbeek, de liberalen. Brussel. - Het algemeene resultaat der verkie zingen kan worden beschouwd als eene belangrijke zegepraal voor de liberale partij. In alle groote steden en in vele kleinere - Mechelen uitgezonderd - behouden de liberalen hunne zetels, met eene groo tere meerderheid dan bij de vorige verkiezing. In de liberale kieskringen beschouwt men dezen uitslag als eene veroordeeling van de schoolwet. De straten te Brussel leveren een zeer levendig schouwspel op er hebben echter geen ongeregeldheden plaats gehad. Bij de verkiezingen te Brussel hebben die van Janson, het hoofd der radicalen, van den oud-minister Van Hnmbeeck, van den afgezetten gouverneur van Brabaüt, Heyvaert, groote geestdrift verwekt. Brussel. - Zingende troepen trokken door de stad en sloegen eenige raiten in bij het bureel van de „Patriote." Er hebben eenige onbeduidende vecht partijen plaats gehadenkele personen zijn gear resteerd, doch de burgerwacht werd reeds te half- negen naar huis gezonden. Antwerpen. - (afgezonden 10 u. 15 m.) Groote geestdrift heerscht in deze stad. Verscheiden muziek corpsen en optochten trekken door de stad. Eenige onbeduidende botsingen hebben plaats gehad. De troepen zijn wel in de kazernes geconsigneerd, maar hebben niet gepatrouilleerd. Eene ontzaglijke menigte is op de been, maar toch is de burgerwacht reeds te 9 uren naar huis gezonden. Effypte. Officiëel worden de geruchten tegengesproken, met betrekking tot het rapport van lord Nortbrook aan de Engelsche regeering. Met het rapport is men nog niet gereed en in elk geval zal het vóór de terugkomst van lord Nortbrook, in Engeland niet openbaar worden gemaakt. Uit Alexandrië wordt bericht dat de kosten der Engelsche Soedan-expeditie veel hooger zijn, dan men aanvankelijk had ondersteld. Men kon thans reeds berekenen dat de expeditie den Engel- schen op minstens tien millioen pond sterling zal komen te staan. De legermacht van Osman Digma wordt weder sterker. Vele ArabiereD, die tot nu toe tot de be vriende staramen werden gerekend, loopen tot hem over, omdat de Engelsche regeering hen in den steek heeft gelaten, en hen noch van geld, noch van wape nen wilde voorzien. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Met schrik las ik in uw blad van 15 October 11. het ingezonden stuk van G. M. K. Het monument van Van der Werf, een der sier lijkste monumenten van Nederland, te gaan be derven door een hekwerk! Indien men wil weten waardoor ons (sohrijver dezes heeft de eer Leidenaar van geboorte te zijn) monument de bewondering van elk aanschouwer wegdraagt, leze men het jongste nommer van de Spectator. Na de beschrijving van het breed uitgewerkte voetstok, waardoor alle lijnen van het gedenkteeken in de heerlijkste harmonie uitkomen, wordt de wensch uitgesproken dat nimmer dat kunstgewrocht door een hekwerk ontsierd zal worden. Bovendien geeft een hek uitmuntende gelegenheid er allerlei vuiligheid overheen te werpen, zooals men vaak bij afgesloten ruimten opmerken kan. De straat jeugd mag zulk een hek wel, het is zoo prettig om over te klimmen bij het naloopertje spelen! Waarom wordt er niet steeds een agent op post geplaatst, nu het blijkt dat de jengd het monument niet eerbiedigen kan? Zoodra het beloofde park gereed zal zijn, is voortdurend toezicht toch misschien onmisbaar. In dien tegen het politietoezicht bezwaar bestaat, dan zal voorzeker elke Leidenaar, en oud-Leidenaar, gaarne bijdragen in de kosten tot aanstelling van een of meer bewakers van park en monument. Amsterdam, Oct. 1884. B. [Den geachten inzender kunnen we melden dat politie-toezicht den geheelen dag aanwezig is. Red.] Aan onze lezers. Heden zijn wij in staat gesteld weder een aantal oordeelvellingen van bevoegde personen over de Zwitsersclie Pillen van den Apotheker R. BRANDT bekend te maken. Zij strekken op nieuw ten bewijze hoezeer dit preparaat in wetenschap pelijke kringen begint gewaardeerd te worden. Zoo schrijft: Processor BrReclam te Leipzig: „Ik heb uwe „Zwitsersche Pillen vooral bij vrouwen met goed „gevolg aangewend; men Deemt ze (twee stuks „een uur na den morgendrank) zonder tegenzin in, „omdat zij zeker en zonder bezwaar werken. „Ook bij mannen die een zittend leven leiden of „op hoogen ouderdom komen, in het kort, bij „traagheid der darmbeweging, bewijzen zij zich „voortreffelijk." Processor Dr. Hertz te Amsterdam: „Ik heb „de Pille* in een aantal ziektegevallen toegepast „en ik kan hare uitwerking sleohta roemen." Proffessor Br. Von Rokitansky te Innsbruck: „Ik „verklaar dat ik dezelve in daartoe geëigende ge vallen, meermalen met zeer gunstig gevolg heb „toegepast." Proffessor Br. Von Nussbaum te Münchem: „Ik „was er over voldaan. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWEMER, Drogist. De ondergeteekende bericht bij deze dat de prijs van het RliNDVLEEgdH met lO Cents per Kilo is verminderd, ingaande 20 October P. BERNARD, Yleeschhonwer, Steenstraat No. 15 bij de voor malige Rijnsbnrgerpoort. eene lading puike, grove EIUUK- en KACHEL* HOLEN. «I. «J. U€Y, St.-Jacob8gracht. TT A A TT ec^te m*ddel om zijne |-| r-^ hoofdharen terug te krijgen en .1.1.XT.XT.-IT het uitvallen te beletten is het beroemde DE RUYTER's Haar-Extract. Zie attesten: Prijs f 1.50 en f 2.50 per flacon. Depot N. K. SWEMER, Drogist te Leiden,

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1