LEIDSCH if& DAGBLAD. Eerste Blad. N°. 7569. Dinsdag 21 October. A°. 1884. PRIJS DEZER COURANT i Voer Leiden per 8 maanden*1.10. Fnaco per post.a 1.40. A&ooderHjke Nommera.0.05. Dit nommer bestaat nit TWEE BLADEN. ODïciëele Kennisgevingen. Burgemeester en Weths. der gemeente Leiden brengen bij deze ter kemvs van de kiesgerechtigden dat ingevolge art. 8 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad No. 85) de ver kiezing, ter vervulling der opengevallen plaatsen, ten ge volge van het vertrek uit de gemeente van den heer J C VAN DER ZWEEP, die in 1887, en van de heeren J. SCHELTEMA en S. DE CLERCQ Wz., die in 1885 moes ten aftreden, zal plaats hebben op Dinsdag den 2! sten October aansh, van des morgens negen tot des namiddags vier uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 4 Oct. 1884. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden; Brengen ter algemeene kennis dat ter Secretarie ver krijgbaar is gesteld de Sla tïstïek van Leiden, bewerkt door den heer wethouder H. J. Bool, tegen betaling van 1 0.50 per exemplaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 20 Oct. 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 20 October. Er bestaat geen bezwaar tegen de inwilliging van het verzoek van den heer L. P. H. Eybman, om eervol ontslag nit zijne betrekking van leeraar in de Eng6lsche taal en bet schoonschrijven aan de hoogere burgerschool voor jongens tegea 1 Dec. a. 8., wegens zjjne benoeming te Amsterdam. De commissie van financiën heefc de in hare handen gestelde begrootingen voor 1885 van de gesubsidieerde instellingen van weldadigheid onder zocht en (er zake geene bedenkingen te maken. De daarbij voorgedragen subsidiën zijn in overeenstem ming mot het raadsbesluit van 19 November 1868 en met 5 pet. verminderd: Het Room6ch Katholiek Wees- en Oudelieden- hnie. De commissie stelt voor het door bestuurders uitgetrokken subsidie ad 2800 vast te stellen cn voorts de begrooting goed te keuren, de ontvang sten op 17,348.25 en de uitgaven op 17,348.25, alzoo sluitende quitte. Het Evangelisch Wees- eu Oudeliedechuis. Voor deze administratie stelt zij voor het gevraagd subsidie op 560 te bepalen en hare begrooting goed te keuren, de ontvangsten op 6212.50 en de uitgaven op f 6211.50, alzoo met een goed slot van 1.45. c. Het Nederlandsch Israëlietisch Armbestuur. Het subsidie voor dat bestuur geeft zij in overwoging op het daarbij voorgestelde cijfer van 102 te be palen en de begrooting goed te keuren, de ont vangsten op 1380.44 en do uitgaven op f 1380.44 alzoo sluitende quitte. Dezelfde commissie bericht dat het onderzoek der begrootingen voer 1885 van de volgende niet go 6ubsidiëerde gemeento-instelliDgen van weldadigheid tot gecne bedenkingen heeft geleid, waarom zjj voorstelt deze goed te keuren: a. het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, in ontvang ad f 30,663.12 en in uitgaaf ad 30,663.12, sluitende quitte; - b. het Gereformeerde Minne- of Arme Oudemannen- en Vrouwenhuis, in ontvang ad 12,024.75 eu in uitgaaf ad 12,024.75, sluitende quitte; - c. het Roomsch-Katholiok Armbestuur, in ontvang ad 7835.70, en in uitgaaf ad ƒ7835.70, sluitende quitte; - d. Vrouwen-Kraammooders, in ontvang ad ƒ.2385.47f/2 en iu uitgaaf a& f2385.47'/,, sluitende quitte. Het onderzoek der begrooting voor het Stedelijk Werkhuis, voor 1885, heeft bij dezelfde commissie tot geone bedenkingen geleid. Zij geeft derhalve in overweging die begrooting goed te keuren, in ontvang ad 17,582.50, in uitgaaf ad f 17,582.50, sluitende quitte, en het door deze administratie ver langde subsidie voor 1885 ad 2500, als 1340 uit de gemeentekas en 1160 als rente van het Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. legaat door wijlen H. V. J. Buzzi te Frankfort a/d. MaiD, aan de gemeente Leiden, ten behoeve van het Stedelijk Werkhuis vermaakt, toe te staan. Insgelijks hoeft die commissie geene bedenkingen tegen de voordrachten van B. en Ws. tot conti nuatie van de levering van schoolboeken enz. aan den heer J. H. Zitman, en tot terugbetaling van eene som van 212.09 aan de eigenaars der aan de thans gedempte sloot langs den Stationsweg gelegen porcee'en. Nn de koston van demping minder hebben bedragen dan de raming acht zij het met B. en Ws. billijk dat eene percentsgowijze terugbetaling plaats hebbe. Daarom wordt ia overweging gegeven overeen komstig de voorgestelde conclusiëo te besluiten. Dezelfde commissie, ofschoon erkennende dat het mojilijk, zoo Diet ondoenlijk is in cijfers te stellen, tot welk bedrag een tractement moet worden op gevoerd, uit het oogpunt van billijkheid en van het welbegrepen belang der gemeente, meent op door haar aangegeven gronden dat in de gegeven om standigheden geene voldoende termen bestaau om de door den commissaris van politie gevraagde ver hooging in gunstige overweging to nemen. Het onderzoek der begrooting van de Stads Bank van Leoning, dienst 1885, heeft tot geene beden kingen geleid. Mitsdien wordt in overweging gegeven die goed to keuren, in ontvang en uitgaaf ad 9665, alzoo sluitende quitte. Onder overleggiBg van do noodige stukken geven B. en Ws. in overweging te besluiten dat het onderwijzend personeel aan de Leerschool met één derden onderwijzer of derde onderwijzeres zal worden vermeerderd. Voor de jaarwedde van den eventueel te benoemen onderwijzer zijn op de ont werp begrooting van het volgend jaar reeds de noodige gelden uitgetrokken. Ter vervulling van de vacature in de Plaat selijke Schoolcommissie, ontstaan door het aan dr. W. P. Weebers verleend ontslag, heeft die com missie de volgende aanbeveling van twee personen opgemaakt, nl. de beeren J. A. Van Hamel, notaris, en dr. H. Treub. Door de Waagwerkers is onlangs verzocht eene toelage te ontvangen ter tegemoetkoming in de kosten van aanschaffing en onderhoud van wagens, gereedschappen enz. Na een ingesteld onderzoek is B. eu Ws. gebleken dat er alleszins termen bestaan tot inwilliging van het verzoek. Door de firma P. Clos Leembruggen is vergunning verzocht om van hare fabriek aan de Langegracht eene stoombuis en beweegkracht over te brengen naar de nieuw te bouwen fabriek aan de BinDenve8tgracht overeenkomstig overgelegde teoke- ningen. Het komt B. en Ws. na overleg met de commissie van fabricage voor dat met inachtneming van de noodige voorzorgsmaatregelen die toestem ming kan worden verleend, tot wederopzeggeDs en tegen betaling van de verschuldigde rechten, ah- mede om palen te plaatsen op de openbare straat aan beide zijden van de Langegracht aan elkander verbonden door een dwarsbalk, waarlangs dopezen enz. worden geleid, ouder voorwaardelo. dat de buis enz. worde golegd op eene hoogte van minstens 8'/» meter boven den waterspiegel; 2o. dat eon toestel worde aangebracht ten einde de pezen bij eventueel breken of springen op te vaDgen, een on ander uit te voeren overeenkomstig de door B. en Ws. te gevon voorschriften. B. en Ws. leggen over een rapport van de commissie van fabricage op het verzoek van J. C. P. Steenhauer, waarbij wordt verzocht dat het gedeelte sloot langs zijne woningen aan deu Morschsingel van gomeentewege worde gedempt. Met de commissie zijn zij van oordeel dat op het verzoek afwijzend moet worden beschikt en dat alleen vergunning PRIJS DER ADYERTENTIENx Tm I—ft regels 1.05. Iedere regel meer (MTfJ Grooteri letters a*ar pUetsroimte. Toer hel inctisHs, ren buiten de st*d wordt 0.10 berekeid» kan worden gegeven tot overwnlving voor eigen rekening. Zij geven tevens in overweging hun college te machtigen om by eventueel iukomende aanvragen vergunning te verleenen tot overwulving der singel- sloot voor rekening der belanghebbenden en den daardoor vorkregen grond tot wederopzeggens ter beplanting in gebruik te geven tegen betaling van de daarvoor vastgestelde rechten en voorwaarden, Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 heefco-, liters, waren de hoogste prijzen 37, 19, 3.90 en ƒ2; de laagste 36, 18, 3.60 en 1.85. Te 'a-Hage heeft gisteren (19 October) hefc Groot Oosten der Nederlanden de nagedachtenis gehuldigd van den overleden Grootmeester der Orde, Prins Alexander der Nederlanden, Prins van OraDje. De redevoering word gehouden door den heer F. Lieftinck. Een goed bezet orkest voerde onder leiding van den heer Völlmar bij de opening der plechtig-; heid een treurmarsch uit, gecomponeerd door den heer W. F. G. Nicolaï en later het Andante con moto van Niels W. Gade. Verder verleenden hunne medewerking de heeren Jan Smit V, en E. Appy. De eerste droeg eene aria van Mendelssohn en het Kranslied van Nicolaï voor; de laatste speelde het Adagio van Mozart vooc violoncel en het door den heer Appy gecomponeerde Religioso. Eene talrijke schare van leden der Orde uit verschillende oorden van het land, ook uit het buitenland, woonde do plechtigheid bij. Wegens het vervullen van hun burgerplicht bij de denzelfden dag in België gehouden verkie zingen konden de Belgen geen gebruik maken van do uitnoodiging cm bij de plechtigheden tegen woordig te zijn. De bisschop van Haarlem hesft benoemd tot rector in het Wees- en Oudevrouwen'nnis te Oest- geest den heer W. J. A. Bots. De hoofdelijke omslag der gemeente Zeven huizen is voor het jaar 1885 met 500 verminderd en alzoo van 5000 op 4500 gebracht. Het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dier gemeente is voor het jaar 1884 vastgesteld op 13?. Het stoomschip „Zaandam" vertrok Zaterdag 18 Oct. van Nieuw-York naar Amsterdam, met de mail voor Nederland en 90 passagiers; de „Soenda", van Ams. n. Batavia, arriv. gisteren to Southampton., Do eerstvolgende verzending van brievenmalen naar Cura^io langs don weg van Nienw-York, zal plaats vinden op Woensdag 22 Oct. a. s. met den trein, die 7.5 des avonds van Rotterdam naar Vliss'ligen vertrekt. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis dat in November of December gelogen- heid zal worden gegeven tot hot afleggen van het examen voor apothekersbediende. Zjj zullen worden afgenomen te Middel borg en te Groningen. De examens voor vroedvrouw zullen in dezelfde maanden plaats hebben te Amsterdam en te Rot terdam. Nadere bijzonderheden bevat de Staats courant van heden. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heefc benoemdmet ingang van 1 Nov. a. s. tot burgemeester van Gent J. F. A. Van der Goes, secretaris dier gemeente, en mot ingang van 8 Nov. a. s., tot burgemeester van Winschoten W. Pott Az.; - P. Fijn Van Draat, te Venloo, voor het tijdvak van 16 Nov. a. s. tot eu met 15 JaR d. a. v., benoemd tot leeraar aan do R. H. B.-S. aldaar; - aan G. J. baron Van Ilardenbroek van AmmerBtol, niet ingang van 25 October a. s., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Leu6doo en van Stoutenburg; benoemd tot rech ter in do arr.-rechtbank te Zwolle, mr. C. J. W. N. Van Hengst, thans kantonrechter te Druten en oud lid van het hof yan justitie in de kolonie Suriname,

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1