bezwaarlijk in het algemeen een gelijken maatregel toepassen. De hypotheek - dit verzekerde hij - was in ieder geval door weg en uitrusting voldoende gedekt. Mr. Katz was niet tegen het verleeoen van uit stel, maar zag toch niet in dat het noodigkon zijn^ lich thans reeds voor twee maanden te binden, terwijl misschien oyer eenige weinige dagen (immers in de vergadering van aandeelhouders) zou kunnen blijken, dat de reorganisatieplannen niet slaagden. Waarom behoefde men dan gebonden te zijn? Overigens gaf hij toe dat geen belofte van het bestuur moet gevraagd worden ten aanzien van de overige schuldeischers. De groote zouden, daar blijkbaar kasbehoefte bestond, van zelf wel niet betaald worden. De heer Wertheim meende dat tegen het denk beeld van den heer Katz dit bezwaar bestond dat de storting der gelden reeds op den 15den Sept. moet plaats hebbeD, en hij dus, als gecommitteerde dor obligatiehouders, als die storting dan niet had plaats gehad, onmiddellijk tot het nemen van gerechtelijke maatregelen over moest gaan. Mr. Katz vond geen bezwaar om uitstel te ver- leenen tot na de te houden algemoene vergadering van aandeelhouders. Mr. Kappeijne zeide iets voor het standpunt van den heer. Katz te gevoelen, doch óók voor het stand punt van het bestuur. Want dit was niet vrij in zijne bewegingen als het niet wist dat de hypotheek houders het geen moeilijkheden in den weg konden leggen. Hij stelde daarom een middelweg voor, en wel om aan de formule, waarbij het uitstel verleend werd, toe te voegen, dat dit geschiede behoudens het geval dat reeds vóór het verstrijken van den termijn blijken mocht, dat de reorganisatieplannen tot geen goed resultaat hadden geleid, of veranderde omstandigheden, ter beoordeeling van den gecommit teerde, het nemen van maatregelen noodig maakten. Dit voorstel werd met algemeene 6temmen aan genomen, terwijl het uitstel verleend werd voor drie maanden, d. i. tot 1 Jan. 1885. Dv. IV.) Gemengd K&euws. Hedenmorgen heeft in de Armenkerk de tweede repetitie plaats gehad van de kindercan tate, onder leiding van den heer Taylor, met bege leiding van het orgel. Verder vernemen wij dat het plan bestaat de jeugdige executanten na de uit voering van hun zangstuk bij het onthullingsfeest, in de Stadsgehoorzaal eenige ververBchingen aan te bieden. Men schrijftons uit Katwijk aan Zee: Van 1 tot 8 dezer zijn alhier 11 bomschuiten aan gekomen, te zamen met 2070 kantjes pekel- en 171,800 stuks steurharing, waarvan schipper G. v. d. Plas, reederij Meerburg, voor de eerste reis met 120 kantjes-, 25 kar en 20,200 stuks steurharing. Er werd besteed voor de lste reis pekelharing f 11.75 a f 12.25 en voor de 2de reis pekelharing f 13.90 a f 15.25 per ton; voor 4 etmalen volle; steurharing f 10 a f 16.30 en voor 4 etmalen ijle steurharing f 7.25 a f 8.30 per 1000 stuks. Schip per A. De Jong, ter verschvisscherij, besomde 94 in 5 dagen. Hij is Donderdag-nacht met zwaar stormweer bij Loosduinen behouden aangeland. Alhoewej de kermis te Hillegom sedert eenige jaren is afgeschaft, heerschton aldaar verschenen Zondag, vooral in „Café Flora", eene drukte en feestvreugde welke het bewijs leverden dat er toch nog een schijntje van de kermis is overge bleven. Aan het einde van het feest zooals het gewoonlijk gaat, werd een persoon door de glas ruiten naar buiten geworpen. Aan het Hillegom- merpont geraakte een gezelschap van negen per sonen, die mede de kermis in het hoofd en wat veel van „vergunning" geprofiteerd hadden, hand gemeen. Zeven er van kwamen in een moddersloot te recht, maar klopten er evenwel lustig op toe totdat de politie er een einde aan maakte. De „modderige heeren" werden op den wal geholpen, van elkander gescheiden en het proces-verbaal zette de kroon op een en ander. Men vestigt de aandacht der N. R. C. op de groote onevenredigheid tusschen de graan- en de broodprijzen te Rotterdam. Sedert maanden zijn de graanprijzen aanhoudend gedaald, vooral de prijzen van tarwe, die nu onge veer 20 percent lager zijn dan in het vorige jaar. Het brood echter wordt daar ter stede steeds op denzelfden prijs gehouden, en moet er eenige per centen duurder betaald worden dan bijvoorbeeld in Den Haag, te Delft, Leiden enz. SHBg" i BBBBBEBBEBBBBBBBBBBHB! Yan de lage graanprijzen genieten zoodoende niet de verbruikers do voordeeion, maar de bakkers. De broodfabriek werd indertijd aldaar opgericht, hoofdzakelijk met het doel dergelijke toestanden ónmogelijk te maken; maar zooals men weet - zegt genoemd blad - staan bij deze fabriek tegenwoordig de belangen der aandeelhouders meer op don voor grond dan die van het publiek. Het gevolg is dat de bakkers door deze mededinging niet in bedwang worden gehouden bij het bepalon van hunne prijzen. Bij eene gisteren te Breda gehouden harddraverij is bij den wedren met hindernissen voor België en Holland de prijs van ƒ250 behaald door baron Osy met „Bonno Aventure" en de promie door luit. Metelerkamp met „Chronometer". Bij den officiers-wedren met hindernissen won den prijs van f 200 luit. Metelerkamp weer met „Chro nometer" en de premie luit. Eszey mot „Dolly". Gisternamiddag om halfvijf is een man op de Haarlemmersluis te Amsterdam door eene beroerte getroffen. Hij werd opgenomen en bij den heer Yan Ledden Hulsebosch, apotheker op den Nieuwendijk, gebracht. Daar werden pogin gen aangewend om hem tot bewustzijn te brengen, doch toen dit na een half uur niet gelukt was, werd hij per brancard naar het gasthuis vervoerd. De man is kort daarna overleden. Op de Joden-Breostraat te Amsterdam is gisteravond een meisje door eene vigilante over reden, met het gevolg dat een der wielen haar over de borst ging en zij in bodenkelijken toe stand naar do ouderlijke woning vervoerd werd. Gisteravond viel aldaar in de Barendzstraat een man, die eenig waschgoed wilde binnenhalen, uit een venster van de lste verdieping. Zwaargewond werd hij opgenomen. Te Schiedam zijn weder 16 runderen van den veehouder Th. Lourens, als verdacht van longziekte, onteigend om te worden afgemaakt. Gistermiddag te 5 u. 36 m. bij aan komst van den trein 232, vau Amsterdem te Hil versum, werd de conducteur M. vermist. Ka een terstond ingesteld onderzoek is gebleken dat hij tnsschen Bussum en Hilversum dood op den weg lag; vermoedelijk is hij uit den bagagewagen ge vallen. Hij was slechts alleen aan hot voorhoofd gewond de ongelukkige laat eene weduwe met vier kindereu achter. Zaterdag voor den middag had te Helmond een ontzettend ongeluk plaats. Eene dame, gelogeerd bij haren broeder, fabrikant aldaar, had het ongeluk in eene badkuip te verdrinken. Zondag-avond werd er brand ont dekt te Berkhout. Het bleek dat eene burgerwoning in brand stond. Do bewoners schijnen voel last van de muggen gehad te hebbeD, ten minste men verzekert dat de oorzaak van den brand is eene al to practische methode om het huis van muggen te zuiveren. De poging is maar al te goed gelukt. Te Tilburg zijn gedurende do ach t- daagsche kermis door de verschillende vereonigiDgeD, sociëteiten en koffiehuishonders circa 50 bals gegeven, die eon aanvang namen des namiddags te 2 a 3 uren om met schemeravond te eindigen, omdat volgens kerkelijk voorschrift vrouwen er 's avonds in geono door kunstlicht verlichte lokalen mogen verschijnen. Uit N i e u w - Y or k w o r d t g e s e i n d d a t Hill, de kassier van de te Nieuw-Bronswijk ge vestigde succursale der „New-Yer6ey National Bank", zioh van kant heeft gemaakt. Het schijnt dat hij een millioen dollars, waarvan de helft aan do bank toebehoorde, verduisterd heeft. Aan de „Times" wordt uit Foo-Chow getelegrapheerd dat de Chineesche batterijen te Kingpan Zaterdag gevuurd hebben op het Engelsche schip „Zephyr." Een officier en een matroos werden gewond. De Chineezen zagen de „Zephyr" voor een Fransch vaartuig aan. De Engelsche vlootvoogd heeft opheldering gevraagd. Eene te Florence algemeen bekende dame, Venturini genaamd, was in een proces ge wikkeld, dat heel wat opzien wekte. Zekere Dowitt, een „vriend" van mad. Venturini, verstoord over de wijze, waarop in de „Gazzetta d'Italia" ver slag van dat geding was gegeven, diendo den heer Parrini, den schrijver van dat artikel, in het open baar een oorveeg toe. Die beleediging gaf aanleiding tot een duel op de sabel, waarbij Parrini verschei dene wonden bekwam, waarvan de laatste, toen de punt van het wapen zijns tegenstanders hem in j den buik drong, door de geueosheeren doodolijk werd verklaard. j In den omtrek van Castelsarrasin zijn schrikbarende hoeveelheden valsche bankbil jetten van 50 fr. in omloop gebracht. Ia weinig tijds nam de justitie er 30 in beslag, terwijl er aanhoudend nieuwe ontdekt worden op de kantoren van notarissen, bankiers, kooplieden enz. De reden dat er zoovele konden worden verspreid, voordat men tot de ontdekking kwam dat zij valsch waren, is gelegen in de nauwkeurige nabootsing. Het eenige onbedrieglijke kenmerk van de onechtheid is de meerdere dikte van het papier. Om de afwijkingen in de toekening te ontdekken, moet men een zeer geoefend oog hebben. Al die valsche bankbiljetten dragen de dagteekening 13 April 1883. Te Marmons-la-Poterie, in Frankrijk, is een particulier boschwachter, die zijn uit school komend dochtertje te gemoet was gegaan, in een bosch door een strooper doodgeschoten. Degeheele lading had den ongelakkigo in den hals getroffen, zoodat do dood onmiddellijk meet zijn gevolgd. Na het bedrijven van den moord heeft de misdadiger het lijk over eene lengte van twee kilometer voort gesleept, het over oen kanaal gevoerd en het met een steen vau 20 kilo om het middel in een uit- geveenden plas geworpen, waar men het later vond. BUITENLAND. I>i2itscibL!a,ra*S- Nabij Solingen, te Limmioghofen, heeft eenige dagen geleden een geweldig tooneel plaats gehad. Een detachement van hot 11de huzaren-regiment werd door de toeschouwers bij de manoeuvres ge sard en zelfs met steenen geworpen. De soldaten besloten zich, huiswaarts gaande, voldoening te verschaffen en toen zich eenige der aanvallers in eene herberg hadden verscholen, werd deze hot too neel der wraakoefening. De militairen drongen het huis binnen en do personen daar aanwezig - de meesten hadden aan het gebeurde part noch deel - worden mishandeld. Een 14-tal is zeer ernstig ge wond en het bloed stroomde van alle kanten, daar druk van de wapenen gebruik werd gemaakt. Een streng onderzoek zal ongetwijfeld volgen. De „Reichsanzeiger" bevat een telegram van den keizerlijken consal te Canton, meldende dat op last van de Chineesche autoriteiten de mond der Canton-rivier voor de zeestoombootcn versperd is. De Duitscbe regeering heeft den invoer van „corned beef" uit Amerika als schadelijk voor de gezondheid verbodeD. België. Helen zal in den Senaat de regeering worden geïoterpelleerd over de wanordelijkheden van Zondag te Brussel. De katholieke bladen dringen er op aan dat de politie in de groote steden aan het gouvernement worde toevertrouwd. Verschillende van die bladen wenschen do afzetting van den burgemeester van Brussel, den heer Bals. Ook hebben zij hanne kolommen beschikbaar gesteld voor do verklaringen van de getuigen der gepleegde wanordelijkheden, ten einde daardoor to weten te komen, op wie de verantwoordelijkheid ru9t. Reeds zijn talrijke ver klaringen openbaar gemaakt. De burgemeester der hoofdstad hoeft de mani festatie van het onderwijzersbond op aanstaanden Zondag verboden. Hij is gisteren bij het ministerie ontboden en had eene conferentie met de heeren Malou en Jacobs. Eenige der laatstleden Zondag in hechtenis ge nomen personen zijn weier op vrije voeten gesteld. De „Bien public" meldt dat de heer Bernaert, minister van landbouw, Zondag bij het spoorweg station te Gent is uitgefloten en uitgejouwd. Italia. De cholera te Napels en Spezzia, welke afnemende scheen te zijn, is in de 24 uren van den 3den te middernacht tot middernacht van den 4den weder toegenomen, hetgeen te Napels aan het natte en stormachtige weder werd toegeschreven. De nieuwe gevallen te Napels waren 136, te Spezzia en voor steden 47; het getal sterfgevallen respectievelijk 53 en 18, onder deze laatsten ook de burgemeester Denobili, die van het begin der epidemie af zich nacht en dag voor zijne stadgenooten had afge sloofd. - Uit tal van andere plaatsen, Vrijdag voor het eerst uit Brescia, worden tal van ziekte- en sterfgevallen gemeld. De bargemeester van Civita Vecchia is door den prefect van Rome afgezet, naar aanleiding van de j ongeregeldheden, verleden Woensdag aldaar voor- gevallen, omdat hij zich niet naar do bekende minis- teriëelo circulaire gedragen had.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2