ggMgBMMMMgM8agaggMMMggMgggSM»gMM|ggggMBgg 28 meter. De spuit werd daarbij bediend door 16 personen. Men kan derhalve zeggen, dat de spuiten van de genoemde firma alles geven wat in rede lijkheid van brandblüschmiddelen zonder stoom kan verwacht worden. HC.) Gistermiddag is te Rijpwetering de arbeider G. Ganzevles met zwemmen verdronken. Hij laat eeae vrouw en een kind, een knaapje van zeven jaren, achter. Op net schietterrein van de dd. schut terij te 's-Hage is een zakkenroller ontdekt. Door de politie nagezeteo, wist hij haar echter te ont komen. Ook hebben gistermiddag onder de pauze van den schietwedstrijd een paar dieven de vrijheid genomen zich in den kogelvanger te begeven om daaruit het verschoten lood te halen. De politie was echter bij de hand om dit te beletten. Riet ten onrechte verzekerde men in het begin op het Schietterrein, dat de meest geoefeade schut ters eerst in de laatste dagen van den wedstryd daaraan zonden komen deelnemen, getuige de dag van gisteren, de voorlaatste. Er stonden schatters voor de schijf, wier sterkte algemeen de bewondering wegdroeg. Het hoogste aantal punten schoot op de Officieren baan (onderafdeeling) o. a. de heer J. Yan Bylandt te Leiden, nl. 54 punten; op de personeele baan o. a. voor leden der uitgenoodigde scherpschutters- corpsen en weerbaarheidsvereenigingen, de heeren H. Mulié te Leiden, 55 punten, en Van der Wijck te Leiden, 52 punten. Den prijs op de vaste baan (bokaal, ter waarde van f 30) behaalde do heer J. Van Mens te Rot terdam, met 58 punten. Voor het gerechtshof te 's -Graven- hage stond gisteren terecht de vrouw van een her bergier uit Strijen, beschuldigd van het aan jonge knapen toedienen van zóóveel sterken drank, dat een hunner door het overmatig drankgebruik kor ten tijd na het verlaten van hare herberg is overleden. Adv.-gen. mr. Gregory, die het ten laste gelegde bewezen achtte, requireerde hare schuldigverklaring aan: lo. het aan iemand, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeert, toedienen van bedwel menden drank, welk feit den dood van dezen heeft ten gevolge gehad, 2o. het als vervangster van een verkooper van sterken drank in de uitoefening van het beroep toedienen van sterken drank aan een kind beneden den leeftijd van 16 jaren en veroor deeling tot 5 jaren tuchthuisstraf. De verdediger, mr. Van Gigch, geloofde op ver schillende gronden, dat de oorzaak van den dood niet was bewezen, en concludeerde tot vrijspraak wat het eerste feit betreft, terwijl hij zich van een bespreking van het tweede feit onthield en de be slissing daarover geheei aan het Hof overliet. Besch. werd heden veroordeeld tot 3 j. corr. gev Aan het strand onder Loosduinen is zekere J. D., die aan het visschen was, door een pieterman in een der beenen gestoken, waardoor hij zoo verwond werd dat hij per rijtuig naar zijne woning moest worden overgebracht. Daar er zoo weinig kanfcvisscherij is, bevindt zich een menigte garnalen op de kust, waarop de pietermannen azen. Uit den tweeden vijver in het Haag- sche Bosch is opgehaald het lijk van een bakkers knecht, sedert eenige dagen vermist. Op de Handelskade te Amsterdam, achter de loods der Rijnspoorwegmaatschappij, heeft zich een onbekende man, van ongeveer 50 jaren, door ophanging van het leven beroofd. De sneltrein van den Oosterspoor- weg, die hedenmorgen om halfacht van Zutfen naar Amsterdam vertrok, kreeg te Apeldoorn een gebrek aan de machine en had daarenboven een heetge- loopen as van een derde-klasse-rijtuig. Met beide gebreken doorgesukkeld tot Hilversum, kreeg de trein een anderen wagen en eene andere machine. De reizigers, die in den heetgeloopen wagen zaten, maakten zich natuurlijk zeer zenuwachtig. Men kwam te 9.43 te Amsterdam, zoodat de aan sluiting met den trein naar Uitgeest miste. Door de rechtbank te Arnhem werd, naar de „Arnh. Crt." mededeelt, gisteren voor de eerste maal behandeld eeno strafzaak betreffende den invoer van oDgewasschen linnengoed over de Nederlandsche grenzen, onlangs bij Kon. Besluit verboden. Door het O. M. werd tegen den niet verschenen gedaagde G. W. geëischt eene boete van vijftig cents, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen linnengoed. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak in deze zaak en verooN deelde gedaagde tot eeno geldboete van vijftig cents, evenwel zonder do gerequireerde verbeurd- verklaring. Woensdag - avond 11. sloop te Gro ningen een 13-jarig meisje een goudsmidswinkel aldaar, heimelijk binnen, en achter de toonbank betrapt wordende, beklaagde zij zich schreiende, dat men haar op straat met kwade bedoelingen achtervolgde en zij in den winkel de wijk genomen had. Medelijdend werd het meisje weder naar buiten geleid, en toen zij vertrokken was, bleek deze heks een gouden horloge uit den winkel ge stolen te hebben. (iV. Gron. Crt.) To 's-Eortogenbo8ch werd gister- middag gearresteerd en naar het politebureel ge bracht jhr. W. C. v. R. v. d. D., die onlangs de 17-jarige juffrouw K. uit Breda ontvoerde en met haar Daar Parijs vertrok. Men zegt dat de heer K., vader van het meisje, eerst na herhaalde be dreigingen er toe overgegaan is den ontvoerder van zijne dochter te doen arresteerendie arrestatie had plaats op het kantoor van den heer K. Door depolitietoEnkhaizenwerd wegens dronkenschap in arrest gesteld een polder werker, die, toen hij zijn roes uitgeslapen had, vertelde dat hem ongeveer f 20 ontstolen was. Na een ingesteld onderzoek is daarna een andere pol derwerker, als van dien diefstal verdacht, in ver zekerde bewaring genomen en naar Alkmaar over gebracht. Aan boord van een der te Vlaardin- gen liggende Scheveningsche bommen werd gister ochtend een jongen vermist; later werd bij levenloos uit de haven opgehaald. Het kind had op het dek liggen slapen en is vermoedelijk over boord gevallen, zonder door iemand te zijn opgemerkt. Te Groningen heeft een ernstig onge luk plaats gehad. Door een lek in een gaspijp in de turf bergplaats van het Stadhuis aldaar, zijn Woensdag twee gasfitters, Konneman en Wilkeos, bewusteloos geworden en gestikt, en toen men gis termorgen met een lantaarn de bergplaats onder zocht, had er eene gasontploffing plaats, waarbij twee personen gewond raakten en tal van ruiten ver nield werden. Weder is van het Koloniaal Werfdepot een soldaat, K. H. Weber, gedeserteerd met mede neming van zijn handgeld van f 200. De soldaat Trom, dio eenige dagen geleden door te deserteeren een goed heenkomen zocht, is nog niet aangehouden. Van Breda zijn naar Leeuwarden overgebracht de gewezen brievenbesteller Moors en de sigarenmakersknecht Ballintijn, de daders van den postdiefstal, om aldaar hunne straf te onder gaan. De veroordeelde kleermaker Van Hal wacht te 's-Bosch 's Konings beslissing af op zijn verzoek tot vermindering van straf. Bij het zware onweder boven Bergen- op-Zoom en omstreken is eene hoeve door brand vernield, eene koe gedood, de telegraaf beschadigd en zijn tal van hoornen ontworteld, zoomede groote gaten in vele daken geslagen. - Wegens gebrek aan kazerneering, is aldaar een kamp betrokken op 5 minuten afstands van de stad. De belangrijke daling in de temperatuur is wel een gevolg van het onweder dat Dinsdag-namid dag in Zeeland en België heeft gewoed. Te Brussel werd een slager voor zijne deur op den grond geworpen. Het was tu3schen twaalf en twee uren drukkend heet en plotseling werd de lucht met wolken overdekt. Een hevige wind stak op en het stof dwarrelde huizen hoog in de strateD, zoodat men bijna niet moer van zich kon afzien. Daarop begon het hevig te onweeren en te regenen. Te Antwerpen viel de bui omstreeks halfvier, juist toen de kermisomgang weder was uitgetrokken. De deelnemers aau den optocht stoven hals over hoofd uit elkaar en men had de grootste moeite om nog bijtijds de kolossale wagens te bergen. Te Mid- delkerke was de Koningin op het strand met een poneysjees, bespannen met vier paarden. De beesten werden schichtig en slechts de bedaardheid der Koningin voorkwam een ongeluk. H. M. moest het rijtuig verlaten en de wijk nomen in eene der villa's op het strand. Ongehoorde verwoestingen heeft vooral een vree- selijk onweder Zondag-nacht op de spoorweglijnen langs WaitzeD, Veroce, Maros, ZebegeDy en Buda pest aangericht. Geweldige watermassa's spoelden op verschillende plaatsen den grond onder de rails weg, zoodat do treinen vole uren te laat aankwamen* Het dorp Zebegeny met 130 huizen is geheel ver woest, acht menschen verdronken er. Ia het dorp Oresz ziet het er eveneens treurig uit; hier kwamen elf menschen om. Te Ofen liggen de straten voi puin, de bestrating is over eene groote uitgestrekt heid vernield en vele huizon hebben schade ge leden, Gelukkig zijn hier geen mcnschenlevens te betreuren. Te Toulouse heeft zekere Sajous, die gescheiden van zijne vrouw leefde, zijn 28 jarigen zoon roet een mes een steek in de hartstreek toe gebracht. De wonde is ernstig; de moordenaar is gepakt. Te Mascara in Oran heeft een onder officier, dio bestraft was geworden, op zijn kapitein twee revolverschoten gelost en daarna op zich zeiven twee revolverschoten. Boider toestand is bedenkelijk. Te Lyon is door onbekende oorzaak een allerhevigste brand ontstaan, waardoor twee huizen geheel en vijf andere gedeeltelijk verwoest werden. De schade wordt op 2 millioen fr. geraamd. Drie spuitgasten werden doodelijk, tien andere lichter gewond. Een hevige brand heeft in Kolac- zyce, eene stad in Galicië, verleden Zondag gewoed. Meer dan 200 huizen zijn in de asch gelegd. O TJ 5.' T E L A. F* 53. Fra&krjjk. De Senaat heeft gisteren de krediet-aanvrage van 5 millioen voor Madagascar met 179 stemmen tegen 1 goedgekeurd. De Kamer van Afgevaardigden heeft het voorstel betreffende de vier eerste grondslagen aaugenomen, in den door den Senaat gewijzigden vorm. Daarop volgde de discussie over de interpellatie betreffende Tongkin. Nadat de rapporteur der begrotingscommissie tot het verleenen der krediet-aanvrage had gecon cludeerd, verklaarde de minister Jules Ferry, zich aan het oordeel der Kamer te zullen onderwerpen. Hij aanvaardde de verantwoordelijkheid van het Tien-Tsin-verdrag en zeide dat de overval te Lang- Son een verraad, eene schending van aangegane verbintenissen was. Do minister trad vervolgens in een geschiedkundig overzicht van de gebeurtenissen in Tongkin, en eindigde zijne rede aldus: „Men verwijt mij groote overhaasting, maar ik heb reeds te lang gewacht. (Toejuichingen in het centrum, rumoer rechts). Ke-Lung is gebombardeerd en bezet, ten einde een onderpand te hebben. Frankrijk is echter Diet in oorlog met China. (Gelach.) Ik wensch dien ook niet te verklaren; alleen vraag ik goed keuring op de eerste krachtdadige handeling der regeering, en machtiging om nieuwe onderpanden tegenover China te verkrijgen. Ik wacht op het besluit der Kamer, om verder te handelen." De Kamer bepaalde de verdere discussie op heden. In de couloirs der Kamer werd verzekerd dat, in strijd met het verspreide gerucht, de Chinoesehe regeering geen protest tegen de krijgsverrichtingen der Fransche vloot aan de mogendheden heeft over handigd. Genoemde regeering zou daarvan voor- loopig afgezien hebben. De Tsung-Li-Yamen zond den heer Patenótre eene nota, waarin gevraagd wordt of de Fransche regeering voornemens is Ke- Lung in bezit te houden, dan wel of haar doel slechts is aan hare oorlogsbodems te vergunnen er hun voorraad steenkolen te hernieuwen. België. Bij het uitgaan Woensdag van de vergadering der Kamer van Afgevaardigden was het weer eenigazins woeliger. Er waren vier- a vijfhonderd lieden aanwe zig, die, trots 't bevel der politie, steeds in beweging bleven. De min. van justitie werd met eenige fiksche: „a bas la calotte!" begroet. Drie heeren werden aan stonds gearresteerd; onder hen een bekend restau rateur van Brussel, do heer Goldsmith, die, naar men zegt, Antwerpen heeft moeten verlaten wegens politieke oülusten ter gelegenheid van de manifestatie tegen den graaf de Chambord. Terwijl men den heer Goldsmith en zijne lotge- nooten naar het politiebureel geleidde, verlieten de ministers en vertegenwoordigers bijna onopge merkt het wetgevend paleis. Niet zonder lachen bemerkte men dat de zeer katholieke miuister Van den Peereboom begeleid werd tot zijne woning door den ultraliberalen Bouvier van Virtou. De heer Jacobs, vergezeld door den oud-minister Cor- nesso, vertoonde zijnen gewonen glimlach, en bereikte weldra zijne woning. De zitting der Kamer begon met eene interpellatie van den heer Bouvier omtrent de wet op de nationale reserve. De minister van oorlog verlangde zijn antwoord uit te stellen tot de gewone zitting van November, das tot na do gemeenteverkiezingen. Daarna werd de discussie over de schoolwet

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2