LEIDSCH Él DAG KLA D. ft0. 7505. Woensdag 6 Augustus. A°. 1884. PRIJS DEZER COURANT 1 Yeor Leideo per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Voor de Inteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. HO tot 110 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. Ofllciëele Keiiiiisgeving'en. Kostelcozc vaccinatie en rcvacctoatie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat gedurende de maanden Juli, Angnstus, September en October gelegenheid bestaat tot kosteloOLe vaccinatie en revac- cinatie voor onvermogenden op Woensdag van elke week, des namiddags te één uur in een der lokalen van de Stadswaag, en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 18 der Wet van den 14den Sepiernper 1866 (Staatsblad No. 138) houdende bepalingen betrekkelijk de inkwartieringen en het onderhoud van het krijgsvolk in de transporten en leverantiën voor 'sKonings leger of vestingen gevorderd; Doen te weten, dat de lijst, bevattende de namen der inwoners die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, is opgemaakt, op de kleine Pers van het Raadhuis aangeplakt en van heden, gedurende veertien dagen, op de secretarie voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd. Wordende tevens in herinnering gebracht dat bij voor melde wet aan de inwoners vrijheid wordt gegeven tot ruiling met- of uitbesteding bij de op de lijst voorkomende personen, van de inkwartiering of het onderhoud, mits zij van den wensch daartoe kennis geven aan den burgemeester, vóór dat de uitreiking der biljetten aan de manschappen is geschied, bij gebreke waarvan zij verplicht zijn aan de vordering tot inkwartiering en onderhoud te voldoen in hunne woning. Eurgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 5 Aug. 1884. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 4den Aug. jl. invorderbaar ver klaard kohier van de personeele belasting, dienst 1S84/85, wijk Y, en een kohier van het patentrecht, dienst 1884/85, wijk Y, en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 5 Aug. 1884. DE KANTER. LilS5®]£]tf9 5 Augustas. Heden is te Utrecht geslaagd tot het verkrijgen eener akte voor Eugelsche taal de heer D. J. M. De Hondt, onderwijzer alhier. De heer Driicker te Voorschoten, bekend door zijne herhaalde bemoeiingen in zake de Griokscho Staatsfondsen, is, naar de „Haagsche Crt." meldt, •overleden. Hij is de vader van den hoogleeraar bij de rechtsgeleerde faculteit te Groningen. De heer Driicker laat een aanzienlijk vermogen na. Hij zal ter aarde worden besteld op de Israölietische be graafplaats aan den Scheveningschen weg te 's-Gra- venhage. Den 6den, 7den en Ssten September a. s. zal te 's-Hage eene internationale tentoonstelling van zang- en kamervogels worden gehouden en 9 Sep tember d. a. v. eene verloting van daarvoor aan gekochte vogels en voorwerpen een en ander in de zalen van het Kon. Zool. Bot. Genootschap. Uit geloofde prijzen zijnde groote gouden medaille, uitgeloofd door den KoniDg en de Koninginde gouden medaille, uitgeloofd door do Vereeniging „Dierentuin" te 's-Gravenhage; 3 gouden medailles 21 verguld zilveren medailles; 21 zilveren medailles; 2 verguld bronzen medailles en 21 bronzen medailles. Ten overstaan van den notaris Ligtenbcrg en de gevolmachtigden van den KoDing heeft in do laatste dagen - en ook heden - een taxatie plaats gehad van de kostbaarheden, in den boedel van wijlen den Prins van Oranje aanwezig, ten eindo eerlang de opgaaf te kunnen doen van de nalaten schap ter bepaling van het verschuldigdo successie recht. Vad.) Onze landgenoot, de heer A. A. Vorsterman Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Van Oyen te 's Gravenhage, is, blijkens 't „H. D.", benoemd tot lid van het geschied- en oudheidkundig genootschap te Upsala. De minister van financiën maakt hekend dat het saldo van 's Rijks schatkist op 2 dezer bedroeg bij de Nederlandsche Bank f 5,935,062.06 cn bij de betaalmeesters f 3,178,455.6s1/., te zamen f 9,113,517.747,. Mr. J. Domola Nieuwenhuis te Amsterdam heeft de benoeming tot hoogleeraar aan de Groninger universiteit aangenomen. Het uitvoerend comité voor de internationale landbouwtentoonstelling van 25 Augustus tot 9 September a. s. te Amsterdam te houden, bericht per circulaire dat door den minister van oorlog bij gelegenheid der bovengenoemde tentoonstelling worden uitgeloofd Een prijs van f 250 voor het beste inlandsche trekpaard een premie van f 100 voor het daarop volgend beste inlandsche trekpaard; een prijs van f 250 voor het beste inlandsche rijpaard; een pre mie van f 100 voor het daaropvolgend beste in landsche rijpaard. Door inlandsche paarden worden verstaan, paarden waarvan uit een door den bnrgemeester der ge meente af te geven verklaring blijkt dat zij in Nederland gewonnen, geboren, en na hunne ge boorte in Nederland verbleven zijn. De tentoonstelling zal den 25sten dezer toegan kelijk zijn voor het publiek. Alsdan vangt de jury hare taak in het openbaar aan. De officiëele opening, waarbij de Koning verwacht wordt, ia op den 263ten bepaald. Bij koninklijk besluit is bepaald dat in de maand September a. s. in gedeelten van de provin ciën Gelderland en Utrecht onder leiding van den inspecteur der cavalerie, oefeningen op groote schaal zullen worden gehouden. Aan die oefeningen zullen geene andere troepen deelnemen dan de volgende: de staf en vijf veldeskadrons van het 2de regiment huzaren, de staf en vijf veldeskadrons van het 3de regiment huzaren, de staf en twee batterijen van het corps rijdende-art., één peloton van het eska dron ordonnansen, een detachement trein-, een deta chement hospitaalsoldaten, en een detachement mare chaussee. De oefeningen zullen plaats hebben van omstreeks 16 tot 27 September a. a. Word er aan de wedrennen te Nijmegen op 2 Juni, en te Bussum op 26 Juli, door een be trekkelijk gering aantal paarden deelgenomen, die te Nijmegen op 7 Augustus beloven, te rekenen naar hei aantal der ingeschreven paarden, schit terend te zullen zijn. Voor de vijf wedrennen toch telt men niet minder dan zeven en vijftig inschrij vingen, en neemt men het ongunstige geval, dat de helft der ingeschreven paarden niet modediDgt, dan blijven er toch 29 of ongeveer zes voor olk nummer over. Voor beide harddraverijnummers zijn 14 paarden ingeschreven. Het stoomschip „Drente", van Java naar Rotterdam, vertrok 3 dezer van Port-Saïd; de „Leerdam", van Rotterdam naar Nieuw-Vork, pas seerde Maandag-nacht Dover; do „Noord-Holland", van Rotterdam naar Java, arriveerde gisteren te Southampton; de „Oraüje-Nassau" is 30 Juli van Amsterdam te Paramaribo aangekomen; alles wel aan boord; de lading is geheel onbeschadigd gelost de „Soerabaia", van Rotterdam naar Java, arri veerde 3 dezer te PadaDg; de „Prins van Oranje", van Batavia via Napels nGar Amsterdam, wordt aanstaanden Donderdag te IJmuiden verwacht; do „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amster dam, vertrok gisteren van Port-Saïd; de „Padaug", van Batavia naar Amsterdam, vertrok hedenmorgen van Djeddah. Z. M. nesft aan P. W. Steenkamp, hoofd commissaris van politie te Amsterdam, verlof ver- PRIJS DER AD YERTENTIEN Vod 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incaoee*- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. leend tot het aannemen der versierselen van ridder der Leopoldsorde, hem door den koning der Belgea geschonken- aan H. J. Knottenbelt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur uit den handel bij het vrij entrepot te Dordrecht, en als zoodanig, met 1 Ang., benoemd J. Yan Oldenborgh L.Czn., voor den tijd van 3 jaren. Gemengd Nieuw» Hedenmorgen zijn door de politie alhier aangehouden twee als zwervers gekleede manspersonen, de een tamelijk lang, de ander klein, die in de Stads-Bank van Leening alhier zilveren vorken en lepels, sommige gemerkt M. M., hebben beleend, welke voorwerpen vermoedelijk van dief stal of ander misdrijf afkomstig zijn. Zij dieeenige inlichtingen omtrent de herkomst van die voor werpen kunnen geven, worden uitgenoodigd, zich zoo spoedig mogelijk aan het commissariaat van politie alhier te vervoegen. Het anders zoo rustige Leidschendam werd gisteravond omstreeks halfzeven in opschud ding gebracht door het geroep van brand. Het bleek geen loos alarm te zijn. Door hot broeien stond de hooibarg van v. d. K. weldra in lichter laaie. Alle gemeente-autoriteiten waren spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer, heeft de brand zich alleen tot den hooibarg beperkt. Gisternacht zijn er te Delfgouw twee hooibargen afgebrand. De bouwmanswoning, die van een pannen dak voorzien is, bleef gelukkig behouden. Ook n tal van andere plaatsen uit ons land komen be richten van branden ontstaan door hooibroeiing. Te Katwijk aan Zee zijn van 29 Ju tot 2 Aug. 9 bomschuiten aangekomen, te zamen met 1420 ton pekol- en 132,400 stuks steurharing. Er werd besteed voor pekelharing 11 a f 12 per ton, steurharing f 8 a 11 per 1000 stuks. De verschvisscherijschuit besomde f 130 in 5 dagen 2 zeilbooten 50 a 35. Voor de visch werden zeer hooge prijzen besteed. Aldaar is dezer dagen eene vrouw overleden Neeltje Ouwehand, wed. van Buis Guyt, in den hoogen ouderdom van 98 jaren en 3 maanden. Een bestelwagen van de expeditie- onderneming Van Gend Loos is hedenochtend op de Stille Yeerkado te 's-Hage bij het keeren op de nauwe gracht te water geraakt. De koetsier is gered en word bewusteloos bij den heer Simons ingebracht en aldaar verpleegd. Het paard, dat onder den wagen terecht kwam, is verdronken. De weinige opgovischto pakketten hebben erg door het water geleden. Het grootste gedeelte van den inhoud van den wagen ligt echter nog in het water. De stoomtram van Den Haag naar Sche- veningen vervoerde Zondag ruim 17,000 passagiers. De heer Toet, door het kantonge- recht te 's-Hage veroordeeld wegens het plaatsen van badstoelen op het strand te Scheveningen, heeft cassatie aangeteekend. De zaak komt nu voor den Hoogen Raad. Terwijl de ouders afwezig waren viel een 3-jarig knaapje te Arnhem in een kuip met water. Gelukkig dat de moeder intijds thuis kwam om haar kleine te redden, die na zorgvuldige geneeskundige behandeling weder tot het bewustzijn werd teruggebracht. Het drankmisbruik heeft te Osch Zondag-avond wederom een slachtoffer gemaakt; De marechaussee Miohiels geraakte, in beschonken toestand, met eenige burgers aan het vechten. Daarbij verwondde bij met een mes een zekeren M., van Tilburg, een welbekend sujet, zoodanig aan het beeD, dat deze denzelf-Jea nacht nog aan bloedverlies is gestorven. Micbièls is gevangen genomen.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1