JOH. J. EGGERS, ADVERTENTIES. DIENSTBODE. H. B.-School voor Jongens en Meis jes en Gymnasium. 9 tiet zitten, met een strop om den neknu en dan werd hem een emmer water over het hoofd uit gegoten en op den léden Juli werden voetzoekers naar zijn hoofd geworpen. Na vier dagen kwam de maire, die van de zaak kennis gekregen had, hem met een Rus opzoekenalles helderde zich op en de ongelukkige, wiens broeder men per telegraaf had ontbodeD, werd in vrijheid gesteld. Natuurlijk is tegen den onmenschelijken bedrijver van dit gruwelstuk eene vervolging ingesteld. W e s t-V irginië en de westelijke dis- tricten van Maryland hebben veel geleden door overstroomingen. Een aantal personen verdronken en de schade is zeer aanzienlijk. Te Pesth is weder een groote post- diefstal ontdekt. Yan eene bezending kistjes met geldswaardig papier ten bedrage van 610,000 gul den, aan de Hongaarsche staatskas, uit Weenen gekomen, was één kistje van de zegels ontdaan en geledigd. In plaats van 30,000 gulden waarde vond men er steenen in. Do zaak wordt onderzocht. Het is nog onzeker of de diefstal onderweg of bij de verzending heeft plaats gehad. Op de jaarmarkt te Pokupsky (Croatië) beet een dol varken een aantal menschen en beesten. Door de paniek, die hierdoor ontstond, werden 7 personen doodgetrapt; 29 kinderen werden gewond, sommigen zeer ernstig. Beleefd jegens dames. - Een parvenu neemt plaats in een waggon van de tweede klasse, waarin eene elegante jonge dame zit, haalt zijn pijp uit den zak en stopt die. „Kunt gij tabaks damp verdragen?" vraagt hij aan zijnegezellio. „O neen! in 't geheel niet!" luidt het antwoord. „Stap dan maar uit, want het gaat er op los!" (Historisch.) BUITENLAND. Er heerscht te Foochow groote spanning, omdat er een oorlog tusschen Frankrijk en China onver mijdelijk wordt geacht. Trouwen en kinderen wor den op de ter reede liggende bodems ingescheept. Vele vreemdelingen en inboorlingen wapenen zich of verlaten de stad. De Britsche korvet „Champion" heeft een detachement mariniers aan land gezet, en de Britsche kanonneerboot „Merlin" ligt bij de vreemdelingenwijk. De Fransche consul is aan boord van een kanonneerboot gegaan. In de couloirs der Kamer van Afgevaardigden werd gisteren medegedeeld dat de uiterste linker zijde en de radicale linkerzijde eene gecombineerde vergadering hebben gehouden, welke door vele senatoren werd bijgewoond. Besloten werd om aan het Congres de verkiezing eener Constituante te vragen. Indien deze motie wordt verworpen, zouden zij protesteeren, maar, in strijd met het verlangen van sommigen, de vergaderzaal niet verlaten. De vergadering benoemde vervolgens eene groep van 22 leden, zoowel senatoren als afgevaardigden, belast met de taak, om aan de houding van alle radicalen eene gemeenschappelijke strekking te geven. Groot-Britannië. Met betrekking tot de Donderdag te Londen ge houden zitting der Egyptische Conferentie wordt nog gemeld dat de Duitsche ambassadeur de her vorming der bepaÜDgen op de openbare gezondheid in Egypte weder ter sprake bracht. De ambassadeurs van Oostenrijk-Hongarije, Rus land, Frankrijk en Italië schaarden zich, evenals de eerste maal, in beginsel aan de zijde der voorstel lers, terwijl van Engelsche zijde opnieuw het stre ven bleek om de zaak autonomistisch te behandelen. Naar men verneemt, zou graaf Von Munster, in de heden door de Conferentie te houden zitting, een bepaald hervormingsvoorstel indienen. Onder de leden der conferentie drijft de meening boven, dat het met de billijkheid en ook met het eigenbelang van Engeland strookt, wanneer de ver antwoordelijkheid eener mogelijke ramp voortaan niet uitsluitend op eene enkelijke mogendheid rust. Het voorstel tot het aanleggen van een be vaarbaar kanaal, van de rivier de Mersey tot aan Manchester, is door de commissie van het Lagerhuis met eenparige stemmen verworpen. Uit "Warwick wordt gemeld dat twee dyöa- mietmannon, Daly en Egan, vóór eenige maanden in hechtenis genomen en bij wie ontplofbare voor werpen gevonden werden, gisteren door do recht bank aldaar veroordeeld zijnDaly tot levenslangen en Egan tot twintig jaren dwangarbeid. 'X'oSeg-rGiJBaTïieiQ. PARIJS, 1 Augustus. Te Marseille zijn sedert gisteravond 22 en te Toulon 4 choleralijders be zweken. LONDEN, 1 Augustus. Uit de Bank van Enge land is heden 233,000 pd. st. voor Amerika genomen. BERLIJN, 1 Augustus. HIn strijd met Enge- lands wenschen zijn Frankrijk, Noord-Amerika en Duitschland in beginsel overeengekomen, om het geheele Congo-gebied aan de Belgische Vereeniging te laten. Onderhandelingen over de uitbreiding, in richting enz. van den nieuwen Vrijstaat zullen eer lang worden aangeknoopt. De anti-Engelsche houding van Duitschland ter Egyptische Conferentie te Londen wordt als eene soort van antwoord beschouwd op Engelands streven, om zich tegen de nieuwe koloniale politiek van Duitschland te verzetten. LONDEN, 2 Augustus. De „Times" bevat een telegram uit Foo-Chow van 1 Augustus, meldende dat Frankrijk en China de arbitrale bemiddeling van de Yereenigde Staten hebben aangenomen. MACASSAR, 2 Augustus. (A.) Koffie, Timor ƒ30. De vooruitzichten voor den oogst zijn zeer slecht. LEIDEN, 3 Augustus. De trein van de Noord-Zuid-Holl. Stoomtram wegmaatschappij, welke van middag 2.10 alhier moest aankomen, derailleerde echter even vóór den laatsten tol, welken hij ongeveer bij Poelbrug moest passeereD. De locomotief stiet onmiddellijk tegen een der boomen, waarlangs de tram daar ter plaatse strijkelings gaat, en stond dwars op den weg. De twee volgende passagierswagens werden deerlijk gehavend. De passagiers kwamen er met een flinken stoot, doch zonder letsel af. Voor den Katwijkschen tram ontstond hierdoor een uur oponthoud. De Commissie, door de Regeering benoemd om te onderzoeken, voor welke som de Regeering, overeenkomstig de concessie, den Nederlandschen Centraalspoorweg kan naasten, heeft rapport uit gebracht en medegedeeld dat de naastingsom be draagt ongeveer tien millioen gulden. In verband met ingekomen voorstellen overweegt de Reg. thans wat in het algemeen belang behoort te geschieden. Wellicht, dat het resultaat dezer overwegingen zal zijn, dat in het volgende zittingjaar een wetsont werp bij de Staten-Generaal zal worden ingediend, om de Regeering te machtigen den Nederlandschen Centraalspoorweg te naasten. Bij het hoofdcomité der „Barendsz-vereeniging" te Amsterdam is dd. 16 Juli 11. uit Vardö van den commandant van de „Willem Barendsz", J. Dalen, heden een schrijven ontvangen, waaruit blijkt dat onze Noordpoolvaarders tot dien datum alleen veel mist, ijs en eenigen wind hadden gehad. Yan een Noordschen robben jager, dien zij den 28sten Juni te midden van eenig los en verspreid drijfijs en met wat opklarende lucht ontmoetten, vernamen ze dat hij onder Spitsbergen de zuidkust nog met ijs bezet had gevonden. Den 9den Juli liepen zij tegen gepakt ijs aan en volgden den rand er van en 's avonds bleek hun, dat zij met mist in een bocht van het pak geloopen waren, waaruit zij weder tegen den krach- tigen westenwind in moesten opwerken. Dikke mist en veel flauwe wind deden hun weinig vorderen. Den llden geraakten ze opnieuw in een bocht van het pak. Zij stelden nu hunnen koers weste lijker wederom op Beeren-eiland aan om verder uit het ijs te blijven, daar het tijd werd dat zij te Vardö kwamen, en passeerden den 12den dat eiland, dat nu gehuld was in zware wolken. Den léden kregen ze zicht van de Noorweeg- sche kust en den löden des morgens te 3 uren ankerden zij te Vardö in West-Faagen. Vrijdag daarop hoopten zij gereed te zijn, om ingevolge de instructiën, hunne reis verder noord waarts voort te zetten. Het stoomschip „Drente", van Java naar Rotterdam, arriveerde heden te Suez; de „Prins van Oranje", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde heden Kaap St.-Vincent. Leiden, 2 Aug. Heden aangevoerdTarwe 6 hectolitor. Win tertarwe 8.25 a 9.75. Zomertarwe 8.— a 9.25. Rogge 8 H. L. Winterrogge 6. a 6.75. Zoraerrogge f 5.50 a 6.50. Gerat 7 H. L. Zomergeret 5.a 5.75. Chevalier-gerat f 5.75 a 7.25. Haver 9 H. L. Zware Haver ƒ4.60 a 5.Lichte Haver f 2.60 a ƒ3.50 Doivenboonen 3 hectol. 7.50 a 8.25. Paardenboonen 3 hectol. f 7.a 7.75. Boter8210 kg. Grasboter, lste qnalit. V4 vat f 56.a f 60., Scheiboter 2de qnalit. V* vat f 50.— a 64Grasboter l»tt qnalit. per kilogr. f 1.40 a 1.50. Scheiboter 2de qualit. per kilcs:r. f 1.25 a 1.35. Lange Zwarte Tnrf 18000 dnbb. hectol., 0.22 a 0.24. Kaar aanleiding Tan het besluit der „Vereeniging voor den Effectenhandel" werd heden geen Arasterdamsche Beurs, maar Tacaniie gehouden. Zoo do Heer wil en wij het beloven, hopen onze geliefde Onders: A. BERNARD 9 EX I S. M. VAN NIEROP op don 5den Augustus hunne 25-jarige §j Echtrereeniging te herdenken. De Heere, Si die hen door Zijne lankmoedigheid gedragen heeft, spare hen tot in den grijzen ouderdom p en krone hen met de keur Zijner zegeningen. 3 Dit is de wensch van hnnne dankbare kinderen. Op den 14den Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders: JOHANNES DUPRÉE ek CHRISTINA JOHANNA v. d. KWAST hunne Vijfentwintigjarige Echtver- eenlglng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen: Voorschoten, J. A. DUPRÉE. 1 Augustus 1884. P. DUPRÉE. |SSKASj£S2B5KÏ^^ gj Op den 17den Augustas 18S4 hopen onze geliefde Ouders: CORNELIS SOETEMAN ek NENSKE VERDAM hunne 25-jarlge Echt vereeniging to i herdenken. Op dien dag viert onze vader zijn Zilveren Ambtfeest als Veldwachter der Gemeente Noordwijk. rj ITunne dankbare Kinderen. w 5 Noordwijk, 3 Augustus 1884. Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende mijne ongesteldheid ondervonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. Leiden, 2 Aug. 1884. P. VAN HUGTEN. Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen dierbaren Vader en Behuwd vader, den Heer ANTONICTS HENR1CUS PESKENS, betuigen wij hartelijken dank. Uit aller naam: P. J. PESKENS. Voor de vele blijken van deelneming, bij do ziekte en het overlijden van mijne geliefde Echt- genoote J. M. C. KROPFF, betuig ik, mede uit naam mijner Kinderen, hartelijken dank. Leiden, 2 Aug. 1884. JAMES PERRIN. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik, mede uit naam van mijn Kinderen en Behuwdzoon, mijnen oprechten dank. Wed. G. A. VAN STEENBERGEN, geb. E. P. Kriest. Schelpenpad bij Leiden2 Augustus 1884. Ieder die iets te vorderen heeft van den Heer «I. VROLIK wordt verzocht zijne rekening in te zenden te Rotterdam, LeuvohaveD No. 8. Gevraagd tegen September eene fatsoenlijke R.-C. DIENSTBODE, die een burgerpot kan koken en voorzien van goede getuigen. Adres met franco brieven onder letter Z aan het Bureel van dit Blad. De Leerboeken, Atlassen, Woordenboe ken en verdere Schoolbenoodigdheden zijn ovenals vorige jaren voorbanden bij den Boek- en Muziekhandelaar BOTERMARKT 14.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 3