do „Limburg,'' van Batavia naar Rotterdam, arri veerde 19 dezer des middags te Frioul (Marseille) de „Maasdam" arriveerde 18 Juli van Rotterdam te Nieuw-York; de „Madura," van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Padang 19 Julide „Prins Frederik," van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap Rocca 19 Juli; de „Prins van Oranje," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde heden te Suez en ging terstond het Kanaal inde „Sumatra," van Amsterdam naar Batavia, vertrok van South ampton 19 Julide „Utrecht," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 19 dezer van Marseille. Gemengd Nieuws. 91orgcn, Dinsdagavond, zal dc Heer OSCAR CARRE zijne eerste Voorstelling geven. In de vorige week had een zooge naamd „heertje" bij een onzer ingezetenen eeno gemeubileerde kamer gehuurd. Kort daarna deed hij bij zijne hospes eenige bestellingen, waaronder ©ene flesch cognac enz. Bij den heer C. werden een zestal overhemden en bij den heer Yan L. een gouden horloge met dito ketting besteld. Volgens zijn zeggen had hij kennis aan deze en gene deftige familie. Zaterdag-avond moet bij weder met de noorderzon zijn vertrokken. Gistermiddag is weder een jong kind, van ongeveer zeventien maanden, al spelende in het water geloopen. Een paar personeD, die in een schuitje waren gesprongen, mochten het kind, meer dood dan levend, op het droge brongen. De heer B. verleende geneeskundige hulp en slaagde er na veel moeite in de bijna vervlogen levens geesten weder op te wekken. Van den expres-trein der Holl andsche Spoorwegmaatschappij, welke om 12.44 van Amster dam hier aankomt, was hedenmiddag de postwagen warm geloopen, zoodat hij vóór hot vertrek naar Rotterdam door een derde-klasse-waggon moest ver vangen worden. Ten huize van de wed. Brouwer te Nieuw-Vennep is ontvreemd een zilver remontoir horloge. De dader "W. M., schildersknecht, is aan gehouden en heeft zijne schuld bekend. Het horloge is in beslag genomen bij G. M., conducteur op den N.-Z.-H. stoomtram, aan wien het voor f 6 was verkocht. Morgen, Dinsdagavond, zal voor het eerst in dit seizoen vuurwerk op het terras van het Badhuis te Scheveningen worden afgestoken. Sedert 1 Mei zijn aldaar aangekomen 2093 bad gasten met 250 dienstboden. Twee en dertig ossen van den vee houder J. Poot te Delftshaven, weidende aan den Laanslootschenweg, zijn onteigend om te worden afgemaakt. In de afgeloopen week zijn te Rotter dam vier personen aan mazelen overleden. Gistermorgen kwam de „Sam Well er", een stoomschip dat rechtstreeks van Marseille naar IJmuiden de reis heeft gemaakt, met de gele vlag in top te IJmuiden binnen. Het ankerde in de buitenhaven, naast een loodskotter waar de genees kundige inspecteur, de quarantaine dokter en de burgemeester zich aan boord begaven. Hier werd geconstateerd dat er geen gevallen van cholera pnder de bemanning waren, en dat ook op de reis geene dergelijke ziektegevallen waren voorgekomen. Het schip werd door berooking gedesinfecteerd, eene operatie die van twee uren tot halfacht duurde. Hierop werd verlof gegeven tot voortzetting der reis, en heden, Maandag-ochtend, werd de „Sam Weller te Amsterdam verwacht. Onder Aalten is het lijk van een aldaar onbekenden man gevonden. Men onderstelt dat hij vermoord is, daar het lichaam verscheidene verwondingen toonde en op een hemd na alle klee deren miste. De heer Oscar Carré, thans nog te Leeuwarden, heeft aan een tachtigtal leerlingen der openbare school van Wartena vrijen toegang ver leend tot oen zijner voorstellingen. Morgen, Dinsdag-ochtend, om halftien arriveert hij met een extra-trein te Leiden. Een welgesteld landbouwor uit Jor- werd en vader van 4 kinderen, die Vrijdag te Leeuwarden braaf had kermis gehouden, had den laatsten Sneeker spoortrein verzuimd en dwaalde daarop in een beschonken toestand langs de spoor baan of schijnt op don weg te zijn neergevallen. Hoe het intusschon ook zij, hij word door den laatsten trein van Leeuwarden naar Harlingen op weinigen afstand van het station overreden, waarbij zijn linkerarm zóó erg werd gekwetst, dat deze tot bijna aan den schouder moest worden afgezet. Het geschiedde in het stads-ziekenhuis, waar hij thans verder wordt verpleegd. Ofschoon hij ook nog eene hoofdwonde bekwam, bevindt hij zich naar om standigheden vrij wel. Z a t e r d a g-m i d d a g ongeveer te 2 uren heett in de nabijheid van Purmerend een zware donderbui gewoed, waardoor verscheidene ongeluk ken zijn veroorzaakt. Te Purmerend sloeg de bliksem in den meel- molen, bewoond door N. J. Groot, waardoor brand ontstond op den 3den zolder, welke echter door werkvolk is gebluscht. De schade wordt op onge veer f 300 geschat. In de Beemster, nabij Kwadijk, is een water molen door den bliksem getroffen en geheel afge brand. De molen was bewoond door E. Kramer, wiens inboedel tegen brandschade was verzekerd. Te Kwadijk zelf is eene vrouw door den bliksem getroffen, waardoor zij aan eene zijde verlamd werd. Te Sijkerboor is door het inslaan van den bliksem ook een watermolen verbrand. Gedurende het woeden van een zwaar onweder, onstond te Boekol (N.-B.) brand bij den landbouwer J. Van der Burgt. Do inboedel, niet verzekerd, is geheel vernield, en twee varkens kwamen in de vlammen om. Het huis was wel verzekerd. Te Randwijk zijn op een der uiterwaarden drie koeien door den bliksem doodelijk getroffen. Sedert lang werd waargenomen dat het vee bij onweer aan de kanton der weide met de koppen over de heiningen leunt, die in den laatsten tijd veelal ge maakt worden van houten posten, aan elkander verbonden door ijzerdraad. Het schijnt dus wen- scbelijk om geen ijzerdraad meer voor dit doel te gebruiken. De meelmolon van den heer Koste en de hout zaagmolen van den heer Vrijdag te De Rijp zijn mede beide totaal verbrand. In een ommezien stonden beide in lichterlaaie en na een uur bran- dens, was alles afgeloopen. Bij al deze branden, waar de De Rijper spuiten benevens de Grafter en die van de Beesterwerf dienst deden, zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Uit den watermolen hebben de bewoners nog het een en ander van den inboedel weten te redden. Bovendien schijnt ook de afleider van de Beester watermachine getroffen te zjjn. Den landbouwer Buitenhuis, die Woensdag aan het station Barneveld met zijn wagen door een trein werd aangereden, doordien, naar men zegt, de vrouw van den wisselwachter den afsluit boom niet had gesloten, is het been afgezet door dr. B. te Barneveld. Van zijn rechterbeen werden 4 toonen vermorzeld. De man is aan de gevolgen zijner verwonding overleden. De kweekeling L. van de Rijkskweek school te Maastricht en woonachtig te St.-Pieter, is bij het baden in de rivier de Maas verdronken. Zijn lijk is nog niet gevischt. Hot vreeselijk spoorwegongeluk bij Penistone heeft tot heden 23 menschenlevens ge kost; van de 30 tot 40 gewonden zijn verscheidenen nog zeer bedenkelijk. Onder de dooden is eene Duit- sche dame, die van Nieuw-York, waar zij woonde, naar Engeland ten bezoeke van haar verwanten was overgekomen. Een ander Duitscher, de diamant handelaar Lichtheim van Chatham, is insgelijks omgekomen. De twintig Duitsche passagiers, die over Grimsby naar Hamburg op reis waren, kwamen er met lichte kwetsuren af. Het breken van de as der locomotief is de eenige oorzaak van de ramp. Van Kaapstad wordt gemeld dat de Nederlandsche bark „Dordrecht 11", bij Kaap Agulhas, totaal vergaan moet zijn. Bijzonderheden ontbreken. Het schip was van Java naar Amsterdam bestemd. De Duitsche 1 u i t e n a n t - g e n e r a a 1 Von Radecke is verleden Donderdag ernstig ge wond. Nabij Bromberg, waar de generaal het bevel voert, zouden schietoefeningen plaats vinden. Ter wijl men daarmede bezig was, bemerkte de heer Von Radecke, dat eenige burgers zich op eene gevaarlijke plaerts bevonden onder het bereik der kogels. Hij reed naar hen toe, om hen te waar schuwen, maar werd zelf door een kogel aan het been getroffen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Reeds geruim en tijd zocht de Fran- sche politie naar zekeren Chariot, het hoofd eener bende, die meesterlijk de kunst verstond brand kasten open te breken en waarvan demoesteleden reeds in handen der justitie waren gevallen ten vol ge van een belangrijken diefstal bij eene ban kiersfirma. Op zekeren achtermiddag zag een in specteur van politie tot zijne groote verbazing het lang gezochte bendehoofd op de impériale van een tramway zitten. Zijne eerste ingeving spoorde hem aan dadelijk do hand op den schurk te leggen, maar bedenkende dat deze een zeer gevaarlijk sujet was, stelde hij een juist voorbijgaand politie agent op de hoogte der zaak. Terwijl de inspecteur in een inmiddels aangeroepen huurrijtuig volgde, sprong de agent op den tram en legde Chariot, die niet den minsten onraad vermoedde, eensklaps de boeien aan. Deze was nu spoedig in het huurrijtuig overgebracht met nog twee andere boeven, die zich met hem op den tram bevonden en door twee inmid dels toegeschoten agenten werden ingerekend. Dat men er goed aan had gedaan den booswicht mot zooveel overleg en zoo overwachts op het lijf te vallen, bewees het feit dat men twee geladen revol vers bij hem vond en hij rondweg verklaarde, dat hij, wetende wat hem te wachten stond, vast be sloten was zich tot het uiterste te verdedigen. De handigheid der politie had hem dat echter belet. Nooit tevreden. - In de Londonsche hooge kringen werd onlangs druk gesproken over een zeer eigenaardig sieraad dat lord Cecil G. steeds bij zich droeg. Het was een kleine sneeuwwitto tand, die, in edelgesteenten gevat, bij wijze van medaillon aan zijn horlogeketting hing. De tand was een geschenk der schoone mistress Georgiana R., oene jonge weduwe, waarop de lord smoorlijk verliefd was. Hij had haar in de afge loopen lente een bezoek gebracht en haar toen verweten dat zij met iedereen coquetteerde en wanneer zij door aanbidders omgeven was, steeds lachjes en scherts ten beste gaf. „Maar wat wilt ge dan eigenlijk, moderne Othello vroeg de dame, toen haar minnaar haar onder het oog bracht hoezeer hij onder hare handelwijzen leed. „Op welke wijze wenscht gij dat ik bewijzen zal dat ik u liefheb?" De lord bad en smeekte baar toen om oen harer schoone tanden ten offer te brengen; aanvankelijk was de dame zeer over dit verzoek ontsticht, maar ten slotte liet zij een tandmeester halen, ging met dien heer in een boudoir en een oogenblik later hoorde men een kreet, waarna zij weder, iets bleeker dan gewoonlijk, terugkwam en lord Cecil een wit bebloed tandje overhandigde, dat hij met duizenden kussen bedekte. Sedert dien tijd was mrs. Georgiana geheel ver anderd en zwaarmoedig en raelancolisch geworden, zoodat men slechts zelden een lachje om hare lippen zag spelende lord bemerkte maar al te goed dat zijne genegenheid voor de schoone weduwe ver minderde en hij begreep thans eerst dat het juist hare vroolijkheid en haar lachen was geweest dat zyne liefde had doen aanwakkeren. Op zekeren dag vorderde bij als nieuw bewijs harer liefde dat zij.den tand weder zou laten iozetten, en de dame triomfeerde. „Ik heb u wel voorspeld dat ge mij niet langer zoudt liefhebben,, wanneer ik den tand liet uittrekken", zeide zij-, „gij ziet nu dat ik niet had moeten toegeven ea ge zoudt thans misschien wel wenschen dat ik het ook niet gedaan had." Toen de lord zeide dat hij dit werkelijk wel zou wenschen, barstte de sohoone weduwe in een scha terend gelach uit, waardoor twee rijen tanden, aan paarlen gelijk, zichtbaar werden, die nergens eene opening vertoonden. Lord G. wees ten hoogste verbaasd op zijn me daillon en stotterde: „en deze tand dan?" Steeds lachende opende de schoone Georgiana het bekje van haar schoothondje en zeide: „bij bracht het offer I' „Mevrouw", zeide de lord koel en onverschillig, „ge hebt mij nooit liefgehad", en bjj verliet de woning zjjner aangebedene. Later schijnt hij echter te hebben ingezien dat hij ongelijk had, want het paartje is voor eenige weken gehuwd. buitenland. Frankrijk, Do Senaatscommissie heeft de meeste artikelen van het wetsontwerp op de grondwetsherziening aangenomen, maar art. 8 betreffende de finantiëele bevoegdheid van den Senaat verworpen. De Kamer van Afgevaardigden heeft al do wijzigingen goedgekeurd, door den Senaat in hot wetsontwerp op de echtscheiding gebracht.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2