Gemengd Nieuws. Terwijl hedenmorgen op het Schut- tersveld de infanterie schietoefeningen hield - na tuurlijk niet met scherp - kwam er op den Singel een met gras beladen hooiwagen voorbij, waarvan het paard door de zich telkens opvolgende schoten schichtig werd. Naar men ons verzekert, verzocht men daarom het voren voor een wijle te staken; niettemin bleef men, alsof het behoud van het vaderland op het spel stond, er mede doorgaan, zoodat het paard op hol geraakte, totdat de wagen in de nabijheid van den Stationsweg met een boom in botsing geraakte, omviel en in de sloot terecht kwam, met den voerman, aan hoofd en aangezicht belangrijk verwond en bloedende, er gedeeltelijk onder. Bij den photograaf den heer Kiek ingebracht, werd hem daar de eerste hulp verleend. Het paard, nu van den wagen losgerukt, zette intusschen zijn tocht voort en kwam bij zijn stal aan de Beesten markt tot staan. De 40-jarige voermaD, genaamd J. H., die het wiel ter zijde van het hoofd had gekregen, begaf zich later ter verbinding naar het ziekenhuis, van waar hij, na verbonden te zijn, door zijn patroon, den stalhouder D., met eene vigilante naar huis werd gebracht. De wonde is niet direct van ernstigen aard. Gisteravond omstreeks negen uren is eene vrouw door struikelen in den Ouden Rijn geraakt. Ten gevolge der aldaar heerschende duis ternis, werd het ongeval niet dadelijk ontdekt en zou de vrouw zeker verdronken zijn, als een schipper van het Amsterdamsche Veerhuis, die het nog ge lukkig bijtijds merkte, haar niet met haken had gered. Een bijzonder staaltje van tegen woordigheid van geest werd hedennacht gogeven door C. Franken, dienstbode in het koffiehuis „Wel tevreden" van J. F. De Rooy en Zonen te Oestgeost. Tosschen twaalven en éénen hoorde genoemde dienstbode eenig geraas door het instompen van eene ruit in de gelagkamer, waarna zij duidelijk hoorde hoe telkens de stukken glas werden uitge haald. Zij stond op om den baas te wekken, doch vond de deur der slaapkamer gesloten; zij gaf evenwel den moed niet op, maar ging eerst nog eens zien hoe ver de dief met het uithalen der stukjes was gevorderd. Dit herhaalde zij tot drie maal toe, totdat eindelijk een persoon naar binnen trachtte te klimmen, die echter op het geschreeuw der dienstbode spoedig het hazenpad koos. Achttien jaren geleden werd op dezelfde wijze en op dezelfde plaats ingebroken, doch toen werd de ongenoode gast gepakt. Gisteren heeft zich eene Engelsche juffrouw, die te Scheveüingen in betrekking was op eene villa, in zee willen verdrinken. Des mor gens had zij hare betrekking verlaten. Gelukkig werd zij door een paar burgers opgemerkt, die zich onmiddellijk gekleed te water begaven en haar van de wanhopige daad terughielden. Aan het commis sariaat van politie te Scheveningen voorzag men haar van droge kleederen. BUITENLAND. 2fVai3Lio*t5ljt. De Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren de discussie over de suikerwet hervat. De minister Tirard verklaarde het ontwerp der commissie aan te nemen, hoewel hij een overmaat van productie voorziet. Hij vreest dat de surtaxe tot eene ver mindering van het verbruik zal leiden, en stelde voor oui de surtaxe, welke vreemde geraffineerde suikers treft, te verlagen, ten einde eene daling in het voordeel der verbruikers te verkrijgen. De minister-president Ferry zeide dat, ondanks de laatste gebeurtenissen, het krediet van 38 mil- lioen voor Tonkin toereikend zou zijn. De commissie heeft het rapport goedgekeurd. De ontvangsten der directe belastingen in Juni waren meer dan 10 millioen beneden de raming. Belg-ië. Omtrent de gisteren plaats gehad hebbende ver kiezingen voor don Senaat kwamen achtereenvol gens de volgende berichten in lo. De uitslag der stemming aan de laatste bureaux was dat de katholieken eene verplettereD de meerderheid verkregen. De katholiek Allard en de liberaal Van Schoor zijn te Brussel verkozen; zes anderen komen in herstemming. Te Huy en te Arlon hebben de libe ralen, te Ath en te Ostende de katholieken de over winning behaald. 2o. Na lang twijfelachtig te zijn geweest, is de uitslag der verkiezingen voor den Senaat in de hoofdstad, dat herstemming voor alle candidaten moet plaats hebben. De liberalen verliezen tot dusver 4 zetels te Gent, 1 te Doornik en 2 te Yerviers. 3o. Wegens de talrijke herstemmingen is het moei lijk vooralsnog den juisten stand der verkiezingen op te maken. Tot dusver hebben de katholieken eene meerderheid van ongeveer tien stemmeD. 4o. De definitieve uitslag (met uitzondering der herstemmingen) is dat de katholieken eene meer derheid van 17 stemmen in den Senaat hebben gekregen. Men geloofde dat de avond rustig te Brussel zou voorbijgaan. 5o. Er heerscht te Brussel groote beweging; verschillende groepen doorkruisen, zingende en schreeuwende, de stad. De burgerwacht en de gen darmes handhaven de orde. 6o. Te Gent zijn eenige manifestatiën, naar aan leiding der verkiezingen, door de burgerwacht onder drukt. De godsdienstige inrichtingen worden bewaakt en het te hoop loopen is verboden, maar de orde is niet gestoord. T e 1 e ar r a m vin e xi BRUSSEL, 8 Juli. Te Doornik is gekozen één liberaal en moet er herstemming tusschen een libe raal en een katholiek plaats hebben. De strijd bij de verkiezingen voor den Senaat werd met groote heftigheid gevoerd. Ook do platte lands-gemeenten leverden voor de katholieken eene groote meerderheid op. Er zijn 17874 stemmen uitgebracht. De meerder heid was dus 8877. De liberalen verkregen 8800, de katholieken 8700 stemmen. Alzooalgeraeene herstemming. CHICAGO, 8 Juli. De Democratische Conventie kwam hedenmiddag bijeen, en benoemde den heer Hubbard, van Texas, tot voorloopig president. NIEUW-YORK, 9 Juli. Van de Louisville Nash ville Spoorweg-Maatschappij bedroegen de ont. vangsten in de maand Juni 50,000 dollars minder dan verleden jaar. MUNCHEN, 9 Jufi. De Koning van Nederland verlaat met de Koningin en de jonge Prinses den 14den Kreuth. Hij vertrekt per extra-trèin des morgens en begeeft zich van Gmünd direct naar Den Haag, om bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den Prins van Oranje tegenwoordig te zijn. LONDEN, 9 Juli. Het Hoogerhuïs heeft met 205 tegen 146 stemmen, na eene zitting die twee dagen duurde, in tweede lozing de Reform-bill (kieswet) verworpen. MARSEILLE, 9 Juli. Sedert gisteravond 11 uren hadden alhier vier sterfgevallen aan de cholera plaats. Te Aix werden den Ssten dezer drie cholera- 8terfgevallen aangegeven. GENT, 9 Juli. De opgewondenheid is toegenomen tegen halfelf gisteravond hadden eenige samenscho lingen plaats; eenige personen werden gearresteerd. De manifestatiën konden zich echter niet uitbrei den, ten gevolge van de maatregelen der politie. CARLSRUHE, 9 Juli. Volgens officiöele mede- deeling van het ministerie van biDneulandsche zaken zijn de berichten omtrent het uitbreken der cholera te Constanz volkomen ongegrond. MARSEILLE, 9 Juli. (10 uren 's morgens). Sedert gisteren werden negen sterfgevalloo aan de cholera aangegeven. Te Toulon hadden sedert gisteren zes sterfge vallen aan de ziekte plaats. LEIDEN, Juli. De verwachting voor morgen is: oostelijke wind, goed weer. De uitslag van de heden gehouden overgangs examens aan de Hoogere Burgerschool voor jongens alhier is als volgt: lste kl. (37 leerlingen). Bevorderd Daar de 2de kl. C. H. Jeltes, P. W. Van Weeren, B. C. Ootmar, L. Tinneveld, A. J. Vau Maasdijk, A. G. Schifham, J. D. Filippo, J. H. Tuning, L. C. Wortman, M. Schudel, B. H. J. Van Linden. J. A. Ritman, C. J. H. Heykoop, T. Schlette, E. Kilian, W. F. Dozy, F. J. Gentis, M. P. Meerburg, F. J. G. W. Leers, D. Lodder, A. A. Van der Pol, J. C. Humrne, C. C. De Loos, A. M. Rürake en L. A. Van Lelyveld. Voorwaardelijk bevorderd wegens onvoldoende vorderingen in een of meer vakken: F. K. Weber, J. J. Planjer, M. A. Vink, W. Tengbergen en K. W. Boers. 2de kl. (32 leerlingen). Bevorderd naar de 3do kl.J. J. Kunst, P. K. Külhraan, A. L. Quant, W, Van den Eykel, J. Obreen, R. B. Damsté, C. J. L. Petri, W. G. A. Bruinier, H T. Slot, J. M. Noordoyn, G. Van Greuningen, W. Van Djest, C. J. G. Albert, B. Schreuders, J Schreu- ders, W. P. Van Rijkom en J. Slot (voor enkele vakken). Voorwaardelijk bevorderdW. E. Var Eek, A» J. Van Nouhuys, M. Rappard, G. M. v. d. "Wal, J. Groen, F. Van den Dop en J. H. Bos (voor enkele vakken.) 3de kl. (25 leerlingen). Bevorderd naar de 4de kl. H. J. T. Hanna, H. Selleger, H. C. Fortanier, H. J. L. T. Roorda, F. J. Kroesen, J. Korswagen, H. W. Van Nes, W. Van Voorthnijzen, A. L. Nagel, P. Van Tubergen, W. F. Privé, J. H. Van Wijk, P. Fonteyn, en voor enkele vakkenA. J De Jong, J. D. Van Nifterik, J. T. Terburgh en P. J. Burgersdijk. Voorwaardelijk bevorderdJ. G. Vogelezang, H. J. Ger!iog8, A. E. Van Grasstek ea J. Sala (voor enkele vakkeD.) 4de kl. (17 leerlingen). Bevorderd: W. Van Bemmelen, J. Coebergh, J. Kunst, W. C. Blanken, J. L. C. Wortman, C. Rappard, J. A. Van Gras- stek, C. M. Cremer, T. J. C. Buys, C. Btüggeman en L. Sillevis. Voorwaardelijk: A. J. G. Van den Upwich en I. J. Van den Berg. Het stoomschip Jason", van Amsterdam naar Baltimore, passeerde gisteren Lizard; de „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok gisteren van Padang. Morgen, 10 dezer, zal zich eone deputatie uit het Groot Oosten der Vrijmetselaarsorde naar Delft begeven, met het doel om een prachtigen, massief zilveren krans, aangeboden door wijlen PriDS Alexan der, namens de orde te hechten aan het monument van Prins Willom I. Die krans, geheel dof afge werkt, is samengesteld uit lauwer-, rozen- en eiken bladeren en vermengd met verdere zinrijke orna menten. De deputatie bestaat uit de volgende leden van het hoofdbestuur: Mr. P. J. Van Diggelen, mr. H. Wiersma, F. Lieftinck, J. H. Kromhout, dr. P. Van Reysen, P. F. Coumans, J. G. G. H„ Strengnaerts, F. Van Ketwich en J. Boudewijnse. Hedenmorgen te elf uren is te Haarlom een hevige brand uitgebroken. Het vuur ontstond in een hooiberg en deelde zich mede aan do hout- kooperij van Haartman, aan de Kampersingel. Behalve de houtkooperij en de schuren, zijn de omliggende huizen aan den Kleinen Houtweg en de Poellaau, te zamen een tiental, geheel of gedeeltelijk verbrand. Te twee uren was men den brand meester. Alle spuiten bleven nog geruimon tijd in werking. CORRESPONDENTIE. - G.Morgen. Het tot „het Nederlandsche Volk" gerichte manifest der Orde van Vrijmetselaren onder het Groot-Oosten der Nederlanden naar aanleiding van den gedenkdag van den dooi van Prins Willem I, don grooten Zwijger, is voor ons nommer van heden te laat outvangeo. BURGERLIJKE STAND VAN LEXIffiN, van 3 Juli tot en met 9 Juli. BEVALLEN: J. Regeer geb. Bouman Z. M. Blauk- waardt geb. v. Biemeu D. M. v. d. Reijden geb. Spaan E H. v. d. Linden geb. Sira D. M. A. De La Bijt geb. v. d. Mark D. M. C. Koet geb. Ruijtenbeek Z. II. v. Iterson geb. Helvenstein Z. C. E. Bijvanck geb. Cramerns Z. M. Scholting geb. Schouten Z. H. Smit geb. Heijmans Z. M. P. Berlemou geb. Koog Z. J. M. J v. d. Bergh geb. Trnflioo Z. M. T. Neuteboom geb. Priem Z. C. Ten Haken geb. Verkleij D. E. J. v. Veen geb. SommeliDg D. E. Zirkzee geb. Bon Z. G. De Wit geb. Ramok Z. P. Heus geb. Bulleman D. en Z. M. H. Smit geb. Klein D. A. Hoore geb. Biesoï Z. S. M, Kramers geb. Hakkaart I). C. L. M. G. Dekker geb. Veld horst Z. J. Vau Egraond geb. l)e Brn:n 1) L. A. Affourtit geb. Van Hoogeveen D. A. E. J. Van Hal geb. Ritmeester D. J. R. Bink geb. Sussenberg Z. A. M. De Jongh geb. De Hart D. en Z. H. E. Dobbelaar geb. Bink Z. L. A. Boaman geb. Warners D. H. C. Steijgei geb. den Bezemer Z. A. Piket geb. v. Dissel Z. J. C Crama geb v. d. Wijngaard Z. A. G. v. d. Loo eeb. D< Laoge D. A. G. Kret geb. Kerkboff D. H. P. H. Ger ritsen geb. Paling Z. A. Zwart geb. Brittijn D. GEHUWD: W. F. Nienwenburg wedr. en M. Ketteuisjd. J J. H. C. Plcsmau jm. en C. F. Landzaat jd. H. Koeni jrn. en H. Blommeudaal jd. - D. M. Van der Gogten ja en J. Laaian jd. M. K. A. Dieinont jrn. ea M. Kooremai jd. c Vau Berkel wedr. en G. Zierikzee wed. OVERLEDEN: H. Van Duyl M. 40 j. L. P. Honsbee Z. 2 d. M. C. Selier D. 13 j F. Daniels M. 66 j. - A. H. Peskens W. 76 j. P. J. Van Ovost Z. 6 m. - J. C. Van Hensbergen Z. 6 m. A. J. Kautebeen Z.26j.- A. J. C. G. Zwaan Z. 3 m. C. Abswoude D. 62 j. P. Van der Reijden Z. 2 m. - P. M. Kriek D. 6 ra. L. Gouwcntak D. 2 j. M. E. Laars D. 88 j. J. Doove 90 j. R. K. De Jong M. 33 j. N. P. Dool Z. 2 m. J. Van Houten Z. 1 m. W. A. F. Marijt Z. 8 m. - A. 1 Van der Slays geb. Ververs V. 36 j. A. Nieuwenboijzen 55 j. m. Arnold as Z. 2 j. G. G. Van BattiDgha Wieiu Z. 1 m E. Oudshoorn geb. Van Staay V. 49 j. C. V' Duuren Z. 7 m. S. C. Spa geb Zitman W. 50 j. MS Haver D. 1 m.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2