Vervolg der Advertentiën. OPENBARE VERK00PING. SE &?ÜACigy$Ë, Geaneng;d Nieuws. Gedurende deze week zijn hier ter stede 5 nieuwe gevallen van pokken aangegeven. Boven dien werd nog aangifte gedaan van 2 gevallen van mazelen. Yier lijders aan pokken overleden. Deze week werden op „Rhynzigt" ge nomen 834 zwembaden door heeren en 76 door dames. Temperatuur van het water 19° Celsius. Heden zijn door de Leidsche politie naar de gevangenis te 's-Hage overgebracht twee alhier niet te huis behoorende manspersonen, ge naamd W. L. en N. C., die zich in deze gemeente aan bedelarij hadden schuldig gemaakt. Bij herhaling wordt er over geklaagd dat buitenlandsche bladen aan hetgeen in ons land gebeurt, soms zulke scheeve voorstellingen geven. Hu en dan volgen Nederlandsche bladen, zij het dan ook onschuldig, dit voorbeeld, aangezien ook zij gewoonlijk op hunne berichtgevers moeten afgaaD. Zoo deelt de Leidoche correspondent van het in de naburige residentie versohijnende „Vaderland" aan zijn blad mede dat hier Donderdag-avond om streeks 11 uren wederom een vrij hevige brand woedde, en wel bij den bakker M. op de Haar lemmerstraat! De man is hier zeker nog een vreemdeling, die pas komt kijken. Morgen, Zondag-avond, worden de mu ziekuitvoeringen aan het Badhuis te Scheveningen hervat. In de kurzaal zal eene toon eel voorstel ling plaats hebben met medewerking van Eduard Bamberg. Gisteren had de vrouw van den win kelier N. Van Wassenaar, aan den Buitenhavenweg te Schiedam, zich even naar hare achterwoning be geven, toen zij in den winkel terugkomende tot haar niet geringen schrik ontdekte dat eene som van f 70 uit de winkellade werd vermist. Da politie doet onderzoek. Wel is de zeil- en roei wedstrijd op het Braseniermeer bij Alfen, welke op Zaterdag 5 Juli a. s. zoude plaats hebben, tot 19 Juli a. s. uitgesteld, doch het reeds uitgegeven programma blijft hetzelfde, behoudens de verandering dat tot 17 Juli de inscbrijviogen kunnen geschieden en den 18den Juli de keuring en loting te 5 uren zal plaats hebben. Volgens den correspondent te Londen der „N. R. Crt." is het leggen van een telegraaf kabel tnsschen Lowestofl' en Zandvoort ten einde gebracht; Donderdag werd de isoleoring beproefd en volkomen bevondeD. Voor het gerechtshof te 's-Hage stond gisteren terecht P. J. P., oud 34 jaren, tim merman, zonder vaste woonplaats. Dezen bescb., die reeds wegens tal van veroordeelingen gedurende bijna 1G jaren in de gevangenis doorbracht, werd ten laste gelegd dat hij in den nacht van 18 op 19 April jl. uit den kleerenwinkel van v. L in het Achterom te 's-Hage heeft ontvreemd een ja9 en twee pantalons, nadat hij een glasruit van den win kel had ingedrukt en verbroken. De besch. bekende het hem ten laste gelegde en de adv.-gen. mr. Bijle- veld requireerdo zijne veroordeeling tot 6 jaren tuchthuisstraf. Het Hof veroordeelde den bosch. tot 5 jaren tuchthuisstraf. Bij de Amsterdamsche afdeeling van „Het Nederland sch TooneeP' is een blijspel in drie bedrijven in studie, getiteld„Het. Nieuws van den dag." Door een onder w ij zer teLangezwaag zijn een viertal kinderen in den dorpstoren opge sloten, om ben voor bedreven kwaad te straffen. De vader van een der kinderen, met die handel wijze niet tevreden, heeft proces-verbaal laten op maken, wegens onbevoegde opsluiting van zijn kind. Het welslagen der poging om door middel van een electro-magneet den sleutel op te visschen, welke door een der dieven van het post kantoor te Breda in de Academiegracht aldaar ge worpen was, heeft den officier van justitie er toe geleid, na eene reeds kort daarna vruchteloos inge stelde poging om op dezelfde wijze den nog altijd vermisten tweeden sleutel te vinden, nogmaals dit middel te beproeven. Donderdag-raiddag ia men ge- ruimen tijd bezig geweest met naar het voorwerp te visschen, wederom met medewerking van don heer dr. Julius, leeraar aan do K. M. A., dio voor dit doel een bijzonder sterken magneet ter beschik king had gesteld. Ofschoon verschillende voorwerpen werden opgehaald, mocht 't toch niet gelukkon den sleutel daarbij te vinden. Eenraeisje, wonende aan de Nieuwe Sluis, gemeente Wieringerwaard, dat voor eenige dagen ten onrechte gezegd zijn, zuoals haar vader vertelde, is thans werkelijk verdronken. In den nacht van 24 op 25 dezer met haar vader in een hondenwagen van Schagen terugkeerende, raakten zij aan den Barsiügerweg te Wieringerwaard met het voertuig in de sloot. De vader wist zich te redden, ook de honden wer den gered, maar het kind verdronk. Men denkt aan moedwil. De justitie stelde den 26sten daar ter plaatse een onderzoek in. Te Arnhem is eene meid in hechtenis genomen, die zich toelegde op het steleu van kin derjasjes uit school vestibules. Eon verzoek der or thodoxe pre dikan- ten te Arnhem, om de wedrennen van den heer Carré morgen niet te doen plaats hebben, is door het Dagelijksoh Bestuur afgewezen. Op de spoorlijn tusschen Oostzaan en Purmerende is vermoedelijk door kwaadwilligen eene hindernis op de rails gelegd vooreen aankomenden zandtrein. De machinist en de conducteur hebben slechts een sohok gevoeld, en daarna twee persoDen, uit hot land komende, iets zien oprapen. De zaak is in streng onderzoek. In de afgeloopen week worden 71 vreemdelingen, waaronder 4 vrouwen, krachtens de vreemdelingenwet over de grenzen van dit Rijk verwijderd. Niet minder dan zevenmaal heeft eece vrouw te Brussel beproefd zich het leven te beuomen. Den laatsten keer bleef de deur harer woning wat lang gesloten en toen men met geweld was binnengedrongen lag de vrouw uitgestrekt op den grond. Men zorgde dadelijk voor geneeskundige hulp en werkelijk zou men er bijna in geslaagd ziju haar ook voor de zevende maal te redden. Na drie dagen gaf zij echter den geest, nog wel geheel onverwacht. Zij had zich in haar kamer opgesloten, de reten der deuren en ramen toegestopt, en toen een pot met kolen aangestoken. Volgens telegram uit Londen, z ij n de schepen „Caesaroa," van Southampton naar Jersey, en „Stratesk," van Jersey naar Littlehamp- ton, in aanvaring geweest. Het eerstgemelde schip zonk en het laatste is zwaar beschadigd te South ampton bincengeloopen. Hoe de „Revue britannique" over som mige Europeesche volken denkt „Ge kunt een Hollander de helft uwer woning ten gebruike afstaan en hij zal er ni9t aan denkeD, om zich in de andere helft te vestigen." „Bewijs een Italiaan een dienst en gij doet hem de gelegenheid aan de hand, om zich ondankbaar te botoonen." „Laat den Duitscher stilletjes tehuis en hij zal zich daar goed, en gij er u nog beter bij bevinden." „Geef uwe vrouw en uwe beurs aan een Span jaard in bewaring en bij zal u beiden getrouwelijk teruggeven." Telegrammen. ROME, 27 dor regeoring spoorwogen Juni. De Kamer nam het voorstel aan, om de staats-exploitatie der van Opper-Italië en van de provincie Rome tot 31 December van dit jaar voort te zetten. BUCHAREST, 27 Juni. Het gerucht dat het Rumeensche ministerie zou aftredeD, is, tot op dit oogenblik, van allen grond ontbloot. BELGRADO, 27 Juni. De Skuptschina heeft met algemeeoe stemmen en bij acclamatie de wet aan genomen, welke de buitengewone maatregelen, bij de laatste verkiezingen genomen, goedkeurt. LONDEN. 27 Jani. Door de Bank van Engeland is heden 150,000 pd. st. uitbetaald. Programma's van Muziekuitvoeringen. Zouierzorg. Dinsdag 1 Juli, te 7 uren, 1ste afd.: No. 1. Maracli op motieven der opera „Le Tribut de Zamora" van Gouuod, Völlmar2. Ouverture „Die lustigen Weiber von Windsor", opera van O. Nicolaï; 3. Souvenir van „Le pclit Due" van Lecocq, Dunkier; 4. „Mein ïraum", Walzer, Wald- teufel; 5. Jantaisie uit Balfe's „Le Puits d'amour", Van Calck. - 2de afd No. G. Friedensfeier", Ouverture, Reinecke; 7. „Adagio tflégiquc", Wieniaw6ky; 8. a. „Marche funèbre d'une Manoa- nctte", b. „Polnische Nationaltanze" voor piano No. 1. (arr. Völlmar), Scharweoka9. Fantaisie uit Rossini's „Tie Corute Ory", Dunkier, 10. „Die Jiigerin", Polka, Ziehrer. werd verdronken te Leiden, 28 Juni. Heden aangevoerdTarwe 0 heotohter. VVio tertarwe f 8.25 a f 9.25 Zo raw tarwe f S.50 a f 9.75. Rogge 5 H. L. Winterrogge f 5.75 a G.50. Zomerroggt f 5.50 a 6.Gerat 7 H. L. Zomergerat f 4.75 a f 5.50. Chevalier-gerat 5.50 a f 5.75. Havor 8 H. L. Zware Haver f 4.a/"5.—Lichte Haver f2.a /"3.60 Dniveuboonen 4 hectoL f 7 75 a f 8.50. Paardenboonen 2 hectol. 7.s f 7-75. Boter: 8710 kg. Grasboter, 1ste qoalit. vat /56.a 60., Scheiboter 2de qmlit. '/4 vat f 4S.a f 54 Grasboter lste qoalit. per kilogr. f 1.40 a f 1.50. Scheiboter 2de qnalit per kiloer f 1.20 a f 1.36. Lange Zwarte Turf 5000 dubb. hectol., 0.19 a f 0.22. Mr. D. VAN RIESSEN, Notaris te Katwijk, zal bij opbod op Woensdag 16 Juli 1884, bij afslag op Woensdag 23 Juli 1884, be:de dagen de6 mor gens te 11 uren, in de Herberg van den Heer B. M. DAGE VOS te Rijnsburgin het openbaar ver- koopen 1. Een WOONHUIS mot ERF, ACHTERHUIS, houten SCHUUR en TUINGROND te Rijnsburg aan de Noordzijde van den Vliet Wijk A, No. 91, kadastraal bekend Sectie B, nummers 1007, 1008 en 1009, samen groot 6 aren, 38 centiaren. 2. Eene BOUWMANSWONING met DORSCH- VLOER, STALLING, SCHUUR en ERF, benevens perceel TUINGROND te Rijnsburg aan den Vliet Wijk B, No. 151, Kadaster Sectie B, nummers 389 en 390, samen groot 11 aren, 50 centiaren. 3. Een perceel uitmuntend EOUWLAND te Rijnsburg tusschen de beide wogen,Kadaster Sectie A, No. 105, Bouwland groot 95 aren, 30 centiaren. 4. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gelegen binnen de gemeente Rijnsburg als voreD, Kadaster Sectie A, No. 215, groot 59 aren, 70 centiaren. 5. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gele gen als voren, Kadaster Sectie A, nummer 214, groot 68 aren, 80 centiaren. 6. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gele gen te Rijnsburg in den Middelmors, kadastraal bekend Sectie B, nummer 55, groot 50 aren, 60 centiaren. 7. Twee perceelen uitmuntend BOUWLAND, gelegen te Rijnsburg in den Doorn, Kadaster Sectie A, nummers 113 en 114, samen groot 1 hectare, 2 aren, 50 centiaren. S. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gele gen binnen de gemeente Rijnsburg in den Horn, kadastraal bekend Sectie A, No. 39, groot 1 hec- tare, 18 aren, 40 centiaren. 9. Twee perceelen uitmuntend WEILAND, gelegen in den Elsgeesterpolder onder de gemeente Voor hout, Kadaster Sectie B, nummers 115 en 1287, samen groot 1 hectare, 81 aren, 80 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1885 aan den Heer G. VAN DEN ELJKEL ANTHzn. voor f 160 per jaar. 10. Een perceel uitmuntend BOUWLAND onder de gemeente Oestgeest aan den Leiderweg genaamd „over de Krocht-sloot", Kadaster Sectio B, No. 117, groot 69 aren, 50 centiaren. 11. Een perceel uitmuntend TUINLAND, gelegen binnen de gemeente Oestgeest aan den Valkonbur- gerweg, Kadaster Sectie B, No. 161, groot 81 aren, 80 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1885 aan ABRAHAM ARINK voor f 150 per jaar. 12. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gelo gen binnen de gemeente Oestgeestgenaamd ^de Klaveren'", Kadaster Sectie A, nummers 13 en 14, samen groot 66 aren, 29 centiaren. 13. Een perceel uitmuntend BOUWLAND, gelegen als voren, genaamd „de Klaveren", Kadaster Sec tie A, nummer 15, groot 2 hectare, 44 aren, 40 centiaren. 14. Den blooten eigendom van een perceel BOUWLAND, gelegen binnen de gemeente Rijns- bunj aan den Vinkenweg, waarvan het levenslang vruchtgebruik behoort aan GEERTJE KRALT te Rijnsbv.rg, Kadaster Sectie A, No. 41, groot 99 aren, 60 centiaren. De betaling der kooppenningen moet geschie den van de perceelen 1 en 3 tot en met 14 op 15 September 1884, van perceel 2 op 1 September 1884. De perceelen zijn te aanvaarden Nos. 3, 4,1 5, 6, i, 8,10,12 en 13 met Kerstmis 1884; per ceel 1 op 15 September 1884, en de perceelen 9 en 11 evenzeer op 15 September 1884, be houdens gestanddoening der bestaande huur overeenkomsten. Alles breeder bij de biljetten omschreven. Nadere inlichtingen zjin te bekomon ten kantore van genoemden Notaris, alwaar van of Donderdag 17 Juli tot en met Dinsdag 22 Jali op iedere» werkdag van 10—6 uren kan worden verhoogd togenW genot van éón vijfde der verhoogsom. f 1.371/, per drie maanden.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2