iV. 7404. Zaterdag 5 April. A0. 1884. Avond-editie. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Veor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PEIJS DEE ADVEBTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasset- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Offlciëele Ke^niscreringeiL Tweede zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 92 der wet van 19 Augustus 1861, betrekke lijk de nationale militie {Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den Kolonel, Militie-Commis saris in het 3de district der provincie Zuid-Holland Doen te weten: dat de tweede zitting van den Militie raad voor deze gemeente wordt gehouden in een der vertrekken van het Raadhuisop Dinsdag den löden en Woensdag den !6den April 1H84, op eerstgemelden dag des middags te twaalf uren tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zakenop laatstgemel- den dag des voormiddags te elf uren, tot het doen van uitspraak omtrent hen, die als plaatsvervanger of als nummerver- wisselaar verlangen op te tredenvoorts, dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukken, van heden af, ter secretarie dezer gemeente, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, Zon- en feestdagen uitgezonderd, wordt gevaceerdwelke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich ten nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde Wet, door den Koning niet dan in bijzondere gevallen het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstand, nog opgemerkt dat de loteling, omtrent wien de Militieraad in zijne eerste zitting reeds uitspraak heeft gedaan, NIET in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger of een nummer verwisselaar mocht willen voorstellen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 4 April 1884 E. KIST, Secretaris. IJEI&&JBG, 4 April. De omstandigheden laten niet meer toe dat nog vóór de Paaschvacantie het onderwerp voor de a. b. maskerade aan de goedkeuring eener corps- vergadering der Leidsche studenten wordt onder worpen. Deze zal nu waarschijnlijk pas in Mei worden belegd. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Noord-Amerika door middel van het stoomschip „P. Caland", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. uiterlijk heden, Vrijdag-nacht, te 12 uren bezorgd zijn. De heer J. W. Smit, professor aan het bis schoppelijke Seminarie te Warmond, is benoemd tot buitengewoon geheim kamerheer van den Paus. Tot onderwijzeres aan de school met den bijbel te Woubrugge is benoemd mej. H. C. Van Aken, te Rotterdam. Het getal in do gemeente Haarlemmermeer schoolgaande kinderen bedraagt 1731 en dat der niet-schoolgaande, in de jaren 18721877 gebo ren, 564. Volgens de laatst gesloten kiezerslijsten bedraagt het aantal kiezers in die gemeente voor den ge meenteraad in de lste afd. 418 en in de 2de 223, samen 641, voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal 292 en voor de Provinciale Staten 291. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad der gemeente Stompwyk werd door den voor zitter het wenschelyke van eene telegraphische ver binding voor de gemeente ter sprake gebracht. Na breedvoerige discussie werd daarop met algemeene stemmen besloten bij de bevoegde autoriteit aan vrage te doen tot hot verkrijgen eoner telegraphi sche verbinding door middel van de telephoon. Gelijk bekend is wordt bij de inwilliging van der gelijke verzoeken door het Rijk de aanleg bekos tigd, mits do gemeenten zorgen voor een geschikte localiteit en goede bediening. Men wenscht deze zaak zóó tot stand te bren gen, dat den ingezetenen van Stompwijk de berichten kosteloos worden bezorgd, terwijl de ingezetenen van Veur daarvoor bestelloon zullen hebben te betalen, naardien de Veursche gemeenteraad heeft besloten n i e t bij te dragen in de kosten der bediening. Van de inzenders op de heden geopende 9de voorjaarstentoonstelling van de 's-Gravenhaagsche Tuinbouwvereeniging, welke in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen gehouden wordt, zijn o. m. bekroond: A. baron Van Brienen Van de Groote Lindt te Wassenaar voor de schoonst gekweekte plant in bloei met de kleine zilv. med.; voor convallaria's majalis dezelfde met de kl. zilv. med.; voor dra- caena's dezelfde met de zilv. med.; voor maranta- ceën dezelfde met de zilv. med.; voor crotons de zelfde met de ziv. med.voor bromeliaceën dezelfde met de kl. zilv. med.; voor lycopodiaceën of sela- ginella's dezelfde met de verguld zilv. med.; voor echeveria's dezelfde met de kl. zilv. med.; - voor aucaba's P. O. Van Nes Zo. te Boskoop met de zilv. med. en C. Eveleens te Aalsmeer met do kl. zilv. med.; - voor conifeeren (bij acclamatie) J. W. Van Groos te Boskoop met de gouden med. en P. O. Vaa Nes en Zn. raet de verg. zilv. med. en 10; - voor calceolaria's lerbitius A. baron Van Brienen Van de Groote Lindt met de kl. zilv. med., en voor cineraria's herbryda dezelfde met de zilv. med. Bij de te 's-Hage gehouden akte-examens voor onderwijzer is toegelaten de heer C. Visser, van Gonds waard. Naar het „Vad." verneemt, zal onze Koning bij de begrafenis van den hertog van Albany ver tegenwoordigd worden door zijn adj.-generaal der marine, den vice-admiraal jhr. Van Capellen. Zr. Ms. stoomschip „Valk" moet hedenavond te Queensborough wezen, om morgen, Zaterdag, ter beschikking te zijn van onze Koningin, die over Vlis8ingen naar het vaderland terugkeert. Het schip is daartoe gisternamiddag onder bevel van 's Konings adjudant in gewonen dienst, den kapt. ter zee jhr. J. A. Roëll, van Nieuwediep naar zee vertrokken. De lBte luitenant van het reg. grenadiers en jagers, de heer Brender li Bran dis, zal dezen zomer naar Zweden vertrekken ten einde aluaar schiet proeven met een nieuw infanterie-geweer bij te wonen. Door mr. J. M. Hoog te 's-Gravenhage en nog zes onderteekeDaars is dezer dagen een circu laire verspreid, waarin breedvoerig wordt aange toond de wenschelykheid der oprichting van een „Rust-oord" of Christelijk Logement, gelijk men dat o. a. vindt te Heinrichsbad, in Zwitserland, en waarin zwakke en kranke personen van allerlei gezindte of richting kannen worden opgenomen, mits men zich wil onderwerpen aan de regelen van het Huis. In eene gezonde en schoone streek van Gelderland is eene geschikte buitenplaats, on geveer 29 bunders, meest boschgrond, met een zeer soiled gebouwd modern heerenhnis en bijgebouwen, voor de som van f 26,000 te koop. Ook zal er gelegenheid bestaan dat minvermogenden kunnen worden opgenomen, als de meergegoeden daarvoor bijdragen, en zou het oprichten van een afzonderlijk fonds daarvoor wenschelyk zijn. Daar voorts met de inrichting geene winst wordt beoogd, zullen de logies- en kostgelden voor de meergegoeden zoo matig mogelijk gesteld worden. De geestelijke lei ding zal aan een predikant worden toevertrouwd. Zij vragen aan alle voorstanders hunne sympathie en medewerking, om deze inrichting tot stand te brengen. Met de stoomschepen van den Koninklijken West-Indischen Maildienst, die, te rekenen van Mei a. s., den 12den van elke maand uit Amsterdam naar Paramaribo zullen vertrekken, zullen mede brieven en andere stukken naar Curasao verzonden worden, indien het verlangen tot verzending met die gelegenheid op het adres is uitgedrukt. Tevens wordt herinnerd dat het port der brieven, die mot den onderwerpolyken stoombootdienst uit Nederland naar Suriname en Curacao worden ver zonden, 20 cents per 15 gram bedraagt en dat voor gedrukte stukken 2cent per 50 gram. Naar men verneemt, is de heer P. J. Mak te Schiedam bekroond op de internationale tentoorstel ling te Boston voor zijne schilderij, voorstellende een landschap by Schiedam. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteren aangenomen het ontwerp-tarief voor de gasfabriek, waarby de prys per M3. gesteld is op zeven centen. Tevens werd goedgekeurd de verkoop van grond aan de Nassaukade op Feyenoord, aan de bier brouwers Baartz en Zoon. Betreffende de door den minister van binnenlandsche zaken voor het Ryk teruggevraagde reohterlijke archieven werd besloten op het voorstel van den heer Schalk wyk om een commissie van drie rechtskundige raadsleden te benoemen, ten einde de quaestie der teruggave te onderzoeken. Deze commissie bestaat uit mrs. Roest, Yan Tienhoven en Yan Raalte. Tot hoofd eener school werd benoemd de heer P. Guittart. Generaal Smit en de heer Dn Toit zyn gister middag van Amsterdam naar Londen vertrokken en zullen Maandag terugkeeren. Op het Internationaal Ornithologisch Congres te Weenen zullen o. a. als sprekers optreden de heeren jhr. Van den Berch Yan Heemstede als gedelegeerde van Nederland en dr. Fr. P. L. Pollen uit Scheveningen. De Staatscourant van heden bevat een staat van afkoop van tienden, over het jaar 1883. De recapitulatie der afkooppryzen luidt aldus: staats domein f 14,704.69'/,, kroondomein ƒ5,732.45, tien den van particnlieren ƒ32,418.58, totaal /*52,855.72l/a- De netto opbrengst van een te Dordrecht gehouden bazaar, ten voordeele van de Kinder bewaarplaats aldaar, bedraagt ruim f 2200. De heer J. T. Beelen, emeritus hoogleeraar in de Oostersche talen aan de universiteit te Leuven, is aldaar in den ouderdom van 77 jaar overleden. De heer Beelen was te Amsterdam geboren. Blijkens een van den gouv.-gen. van Ned.- Indië ontvangen telegram word de gonvernements- koffieoogst op Java voor dit jaar nader geschat op 916,800 pikols. Aan het departement van bnitenlandsche zaken heeft gisteren de onderteokening plaats ge had eener verklaring houdende wyziging van het reglement betreffende de visschery en den visch- handel, den 20sten Mei 1843 tusschen Nederland en België vastgesteld ter uitvoering van art. 9 van het tractaat van 19 April 1839 tusschen genoemde Ryben. De luit. ter zee 2de kl. J. Bceokman, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non activiteit gesteld. Z. M. beeft den luit. ter zee 2de kl. jhr. S. B. Ortt, ter zake van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met ingang van 11 April a. 8., voor 5 jaren op pensioen gesteld, onder toekenning van een pensioen van f 500 en voor werkelyk verblyf in militairen dienst in 's Ryks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen eene verhooging van pensioen van 375 'sjaars; - aan A. G. Besier, met 1 Juni a. s., op verzoek, eervol ontslag verleend als direc teur van het postkantoor te Deventer, behoudens aanspraak op pensioen. Gemengd Nieuws.' In het afgeloopenjaar werden voor het kantongerecht alhier 1908 zaken behandeld, waarin 1969 personen betrokken waren. Hiervan werden 88 beklaagden niet vervolgd, terwijl 47 hoogste boeten betaalden. Er werden veroordeeld 1582 personen40 beklaagden werden niet ver oordeeld. Wegens overtreding van het toezicht op het rein houden der straat werden veroordeeld: 32personen5

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1