Gemengd Nieuwi» Door een onbekende zijn van een landbouwer onder Wassenaar vijf eenden ontvreemd. - Eveneens zijn door een onbekende van een onder officier te Delft ontvreemd een zilveren horloge on een portemonnaie met eenig gold. Als verdacht van longziekte zijn te Schiedam van de landbouwers Wittkampf en Ooster- veer weder 10 en 29 runderen onteigend. Te Haarlem heeft een machinist van de H. IJ.-S.-M., die, wegens verslaafdheid aan den drank, zyn ontslag had thnis gekregen, nit baloo- righeid door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Oscar Carré zal den 27sten dezer te Amsterdam de laatste voorstelling geven en vertrekt dan naar Gent. In de vorigo week word door een firma te Amsterdam een bediende met brieven naar het postkantoor gezonden. Daaronder was er een met geldswaarde ton bedrage van f 160, die moest worden aangeteekend. De man kwam terug en zeide dat hij dien brief met de andere te gelijk in de bus had gedaan. Dadelijk werd alles in het werk gesteld om den brief terag te bekomen en men kreeg de belofte van de postdirectie, dat onderzoek zou worden gedaan. ODgelnkkig kwam de brief niet tereoht, noch aan zijn adres, noch ten postkantore en alle pogingen om iets er van te vernemen, bleven vergeefs. Door de moeder van den bediende is intnsschen de schade vergoed. Een paar leerlingen der Burger- avondschool te Harlingen hebben op eene minder aanbevelenswaardige manier blijk gegeven van hunne ingenomenheid met proefondervindelijke na tuurkunde ze hebben door middel van zwavelzuur hoed en overjas bedorven van een der leeraren, die minder in hun smaak schijnt te vallen. Door de maréchaussée te Breda zgn gistermorgen in voorloopig arrest genomen twee aldaar wonende personen, die verdacht worden in betrekking te staan tot den in het postkantoor ge- pleegden diefstal. Een hunner behoort tot het per soneel der brievenbestellers, de andere is als mees terknecht werkzaam in eene te Breda gevestigde sigarenfabriek. Waarschijnlijk is men tot deze arres tatie overgegaan, naar aanleiding van dezer dagen bij den officier van justitie en den commissaris van politie in de bus geworpen naamlooze brieven, in houdende de mededeeling dat de daders van den dief stal niet in de verte, maar in de nabijheid moeten gezocht worden. (Amst.) Te Ridderkerk vatten eergisteren de kleertjes van een vierjarig kind, dat zich te dicht bij het vuur had neergezet, vlam, waardoor het erge brandwonden kreeg en reeds gisteren daaraan is overleden. Ondanks de vele waarschuwingen tegen de zoogenaamde kwartjesvinders, is te Seha- gen, tijdens de markt, iemand nit een andere plaats weer dupe geworden van deze oplichterij. Toen de man f 160 verspeeld en de politie hiervan in ken- nes gesteld had, waren kwartjesvinder c. s. iiimid- dels verdwenen. De rechtbank te Heerenveen heeft M. Yan Zwol, te Terwispel, veroordeeld wegens laster tot 45 dagen celstraf en f 25 boete, snbs. 3 dagen celstraf. Hij had namelijk zooals men zich zal herinneren in de courant eene dank betuiging aan een onbezoldigd rijksveldwachter ge plaatst, voor den vrijdom dien hij als strooper in het afgeloopen jaar had genoten. Het huis, bewoond door den schoen maker A. Groeneweg te Klaaswaal, is met den inboedel een prooi der vlammen geworden. Men verwacht binnen weinige dagen de uitlevering van Schepop, een der moordenaars van den boerenknecht ondei Heinoo bij Kaalte. Het schijnt dat er termen gevonden zijn om Schepop, die nó" in *n. hwH&ms zit, te kunnen uit leveren. - Gistermiddag is, tiaar «Zulfi CW». meldt; de jongere broeder van Gradus Arend, ge naamd Au toon, fö 2utfen in voorloopige hechtenis, als verdacht van mede;Uohtigheid bS do!Vmoord> uit de gevangenis ontslagen. ^r»arBC^ÜD 8taa dit ontslag in Terband met de bekeT^®0'*? ,n oze zaak afgelegd door zijn broeder Gradp^ Een nog zeerjeugdig meisj6 a vaillon is op smartelijke wijze om het leven ge&<. nieD' Toen zij naar school ging, vroeg zij aan een boer om op zijn kar te mogen mederijden, welk verzoek meeste bereidwilligheid werd toegestaan, met ue pp kar of het paard schrok, Rauwelijks zat zy vl - de wagen viel om en het meisje geraakte er onder. Onder de hevigste pijnen gaf zij den geest. Eene jonge dame, mej. Roidellet, wonende te Lyon, zat met eenige andere personen in den trein van Lyon naar Sainte-Foy-l'Argentière. Eensklaps opende zij het portier en sprong, terwijl de trein in volle vaart was, naar beneden. Bijna alle wagens gingen over de ongelukkige heen, zoodat men haar geheel onherkenbaar teruggevonden heeft. Men weet de drijfveer tot deze daad niet. Een architect te Dyon, de heer Cail- lat, heeft zich des nachts op het kerkhof een pistoolschot in het oor geschoten. Des morgens werd het lijk van den zeventigjarigen grijsaard door twee doodgravers gevonden. Te Lissabon is Woensdag de koepel der Hospitaalkerk, waaraan herstellingswerken werden uitgevoerd, ingestort. Vier werklieden kwa men daarbij om en verscheidene anderen werden gekwetst. Onlangs maakten wij melding van een viervoudigen, in het gezin van dr. Frieden- wanger te Hermanstadt gepleegden moord. Twee personeD, Kleeberg en Marlin, die van den moord verdacht waren, hebben thans bekend de daders te zijn. Zij waren in het huis van dr. Friedenwanger binnengetreden om hem eenig geld te vragen. Terwijl de dokter aan hun verzoek wilde voldoen, had Kleeberg hem met een ijzeren staaf een slag op het hoofd gegeven, die den dood terstond ten ge volge had. Daarna hadden zij gezamenlijk des dokters vrouw en kind en de dienstbode vermoord, het hnis geplunderd en in brand gestoken. Te Bazanconrt, bij Reims, zijnWoens- dag zes zakken mot brieven, die op het perron van het spoorwegstation gereed lagen, gestolen. Een klein eind van de plaats vond men bij onder zoek de ledige zakken en overal verspreide brieven. De aangeteekende waren alle modegenomen. De dief moet met het station en den postdienst volkomen vertrouwd zijn. Hoeveel het gestolene bedraagt, heeft men nog niet kunnen nagaan. De trein yan Lyon naar Trevoux derailleerde, met het gevolg dat de stoker, de machinist en twee reizigers werden gewond. Te Monte-Carlo is wederom een zelfmoord gopleegd: dat is de 19de sedert 1 Jan. In een gevecht tusschen spoorweg arbeiders en inwoners van Prezza, bij Aquila, waarbij de gewapende macht moest te pas komen, werden 8 personen gedood en 14 gewond. Do jury te Konitz heeft al de aan geklaagden ter zake van den brand in de synagoge te Neu-Stettin, niet schuldig verklaard. Prins Yon Bismarck is te Friedrichs- ruhe aan een groot gevaar ontsnapt. Op een zijner gewone rijtoertjes moest het rijtuig tusschen Frie- drichsruhe en Schevartzenback den spoorweg over rijden. De koetsier opende den slagboom en wilde doorrijden, toen plotseling een sneltrein kwam aan rollen. Niet dan met groote moeite gelukte het den koetsier de paarden togen te honden en met een plot8elingen ruk zoover terug te dringen dat de trein bet rijtuig niet beschadigde. Rakelings suisde toen de trein voorbij. BUITENLAND. Frankrijk. De Senaat heeft het handelstractaat met Oostenrijk aangenomen. In de couloirs der Kamer van Afgevaardigden werd gisteren verzekerd dat het budget voor 1885, hetwelk aanstaanden Maandag zal worden rond gedeeld, een goed slot van 176,000 fr. aantoont. De ontvangsten zijn 22 millioen en de uitgaven 23 miliioen hooger dan op de begrooting van 1884 De geraamde uitgaven worden door de regeering overmijdelijk geacht. Geen enkele nieuwe belasting wordt yoorgesteld. lü éen ciepeche uit Haïdzung dd. 7 Maart, wofdt vermeld dat generaal Negrur thans werkelijk tegen Bac-Ninh optrekt. Een groot aantal geregelde Cbineesqhe troepen maken deel uit van de bezetting dier vesting. De accijnzen van Parijs brachten in Februari 10,976,000 fr. op, of 310,600 fr. minder dan in Febr. 1883. De minister van marine heeft een telegram ontvangen van den gouverneur van Senegal, mel- denu° dat, Qaar men verwachtte, de spoorbaan naar B*tfoulabé - zonder de rails yóór den vol genden witfter VOUpoid zal zijn. Duitaehland. Bij de herdenking in den Rijksdag aan de ge storven afgevaardigden, o. a. Lasker, vroeg de heer Rickert het woord voor oene motie van orde, en betuigde daarop aan het Huis van Vertegenwoor digers te Washington zijn dank voor de aan Lasker bewezen eer. De voorzitter merkte op dat de heer Rickert niet over een motie van orde sprak. De heeren Hammerstein en Waltzahn protesteer den tegen het brengen in het debat van een onder werp als het door den heer Rickert besprokene. De heer Haoel werd bij het terugkomen op hetzelfde onderwerp door den voorzitter in de rede gevallen. De heer Richter bestreed het protest der conser vatieven, en meende dat de Rijkskanselier onbe voegd was, zich in de zaak te meDgen. De minister Bötticher verklaarde dat de handel wijze van den Rijkskanselier in deze zaak noch aan de critïek van het Huis, noch aan die van welken afgevaardigde ook, mag onderworpen worden. Hij protesteerde tegen dergelijke critiek. De heer Richter handhaafde het recht van het Huis, om ten allen tijde de ambtshandelingen van den Rijkskanselier te beoordeelen. De heer Möller voerde vervolgens het woord en wees op het in de zaal aanwezige Dnit9ch-Ameri- kaansche vaandel, doch de voorzitter viel hem in de rede en verklaarde het debat gesloten. Donderdag-avond werd de eerste gemeen schappelijke zitting der Diouwe „Dnitsche vrijzin nige partij" gehondeD, onder voorzitterschap van den afgevaardigde, baron Yon StanfFenberg. De beraadslaging liep over punten van algemeenen aard en de constitneering der partij is nog voorbehouden. Groot-Britannië. Aan de „Daily News" wordt uit Varna ge seind dat de Porte besloten heeft geen beroep op de groote mogendheden te doen, ten opzichte van hare souvereine rechten in Egypte en Soedan. De regeering heeft 1000 pd. st. uitgeloofd voor hem, die inliohtingen geeft, welke leidon tot de arrestatie van de bedrijvers dor jongste ont ploffingen. De spoorwegmaatschappijen znllen insge- Ijjks 1000 pd. st. uitloven. Met betrekking tot het voorstel om een ge- denkteeken voor Dickens op te richten, schrijft men aan de „Daily News", dat Dickens in zijn testament schreef: „Ik bezweer mijn vrienden mij in geen geval het voorwerp van eenige hulde te maken, welke dan ook. Mijn aanspraken om te worden herdacht door mijn land steunen op de werken, die ik uitgaf." België. Een Bru8selsche correspondent heeft uit officiële bron vernomen dat de Koning en de Koningin der Nederlanden tusschen 1 en 10 April te Brussel j worden verwacht. Men spreekt van een groot bal, dat do burgemeester der hoofdstad ter eero van HH. MM. zal geven, indien zij de uitnoodiging daartoe mochten aannemen. De heer August Michiels, medestichter van het Geuzenbond en een der eerste figuren in de Ylaamsche en liberale beweging te AntwerpeD, is overleden. De heer Michiels was in België eene bij uitstek sympathieke fignnr. "Vereeuigrde Staten. De democratische leden van het Huis van Volks vertegenwoordigers hebben bij de finantiëele com missie een ontwerp ingediend tot eene verlaging van het handelstarief met 20 pet., waarbij tevens steenkool, zout en hout vaD rechten worden vrijge steld. Woensdag 11. heeft de commissie eene depu tatie van steenkoolhandelaren gehoord, welke het ontwerp bestreed. Do republikeinsche minderheid heeft er voorts op aangedrongen dat katoen van de tariefsverlaging zou worden uitgezonderd, maar dit is door de commissie verworpeü, evenals een ander voorstel om de rechten op wol weder te verhoogen tot het bedrag vóór de laatste tariefsverlaging. Naar men uit Washington meldt, zullen de repu blikeinen, met een deel der democraten in het Huis verbonden, te sterk zijn dan dat het ontwerp zou kunnen worden aangenomen. In de verleden Dinsdag te Washington gehou den zestiende conventie ter bevordering van het stemrecht der vrouwen is een brief voorgelezen vaD mej. Jane Cobden, waarin de hoop werd uitgespro ken dat de beweging in Amerika even goede vorde ringen maken mocht als in Engeland en gezegd werd, dat, indien zulks het geval mocht zijn, de vrouwen eerlang in beide landen te gelijk het stemrecht zou den veroveren.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2